Keresés

Részletes keresés

hajnalefi Creative Commons License 17 órája 0 0 31924

Sziasztok. Ismeri valaki személyesen valaki azt a sporttársat,akinek van egy veterán Mercedes tűzoltó autója lakóautónak átalakítva?Szerintem most is Tenerife van.fel szeretném venni vele a kapcsolatot információk miatt. Üdv. Efi

elef1 Creative Commons License 2 napja 0 0 31923

Üdv,

szlovákiai jégszörfös lehetőségekről tud valaki valamit? Nagyon úgy néz ki, hogy idén itthon semmi nem fagy be, a fertő-tó sem. Viszont a tőlünk északabbra és esetleg magasabb tszf magasságon levő szlovák tavak alighanem igen. Liptovska Mara/Szentmáriai-víztározó, vagy Csorba-tó (1300 m tszf). Járnak a szlovákok magyarországról elérhető távolságra levő helyekre jégszörfözni/jégvitorlázni vagy legalább korcsolyázni? Biztonsági szempontból nyilván jó ha mások is vannak a jégen a környéken és lehet tudni hogy hol elég vastag. Van valakinek infója az aktuális állapotokról? Pl ha be is fagyott a Csorba-tó, könnyen lehet, hogy a 20cm jégen van 30cm hó, akkor meg megette a fene.

Még északabbra már van jég, de az egynapos kirándulásokhoz kicsit messze van (Mazuri-tavak, PL):

http://bojerymazurycaligula.blogspot.hu/

ibp7au Creative Commons License 4 napja 0 0 31922

szerintem menj el Fuerteventurara.

sok helyen tudsz berelni, sok sima vizes spot van, szuper hely szerintem.

kis szerencsevel 50 oda vissza a wizzair jegy, olcso a kocsiberles, majusig vannak olcso szallasok is boven

erdemes tajekozodni persze, sokat lehet sporolni kis odafigyelessel

a viz meleg mindig, csak javasolni tudom

Előzmény: Semmi Cicó (31920)
backloop Creative Commons License 6 napja 0 0 31921

Volt egyszer egy Bluelake.....fotok 2007.jan.12-röl

Előzmény: Dude95 (31915)
Semmi Cicó Creative Commons License 2018.01.11 0 0 31920

Elolvastam, na az biztos, egyenlöre ez nem az en spot-om!

2-4 meteres hullamok es 2-3 m2 vitorlak, 70 literes deszka ?!? Jèzusom!  Nektek biztosan nagy elmeny lehetett, en ha ott kimentem volna, szo szerint az eletben maradasert kellett volna küzdenem. De majd idovel biztosan eljutok erre szintre.

Köszi azert a tippet!

üdv

sc.

Előzmény: the crow (31919)
the crow Creative Commons License 2018.01.10 0 0 31919

Szardínia az egyik legkönnyebben elérhető autós-szörfös célpont, 10 óra autóval és egy jó alvás a hajón és már ott is vagy. És nem kell úszni :).

Ez a két évvel ezelőtti összefoglaló: http://www.sportpiac.hu/surf-kite/szorf-level-szardiniarol/5763/

Előzmény: Semmi Cicó (31918)
Semmi Cicó Creative Commons License 2018.01.10 0 0 31918

Autós túra? Szardinia nem egy sziget? (vicc volt :-) ) Tenyleg 20 orat vezettek, utaztok?!  Az durva.

Köszi a valaszt!

En olyan helyre / olyankor szeretnek menni, ha cuccot is berelhetek, mivel a sajat cuccom nem olyan minosegu, ill. nem olyan sokoldalu.  

sc.

Előzmény: the crow (31917)
the crow Creative Commons License 2018.01.10 0 0 31917

Szia. Van tavaszra egy szokásos szörfös célpontunk: észak Szardínia. Az időpont április 7-15 lesz +1-2 nappal megtoldva. Autós túra, azaz cuccot érdemes hozni (elég előszezon, nincs minden nyitva). Porto Pollo zárt öble ideális kezdőknek, de mi ettől kb. 20-25km-re szoktunk inkább szörfözni a nyílt részeken, viszont ha úgy jön össze a csapat, akkor kétfelé is tudunk menni. Holló www.windsurfbolt.hu

Előzmény: Semmi Cicó (31916)
Semmi Cicó Creative Commons License 2018.01.10 0 0 31916

Sziasztok ,

Talán meséltem itt a fórumon is, hogy a nyáron új lendületet kaptam, "felfedeztem" a györöki strandot, megismerkedtem jó pár szimpatikus sporttárssal, a segítségükkel vettem egy tudásomnak jobban megfelelő deszkát (145 liter, freeride), amivel stabilabban tudok majd (remélhetőleg) haladni/tanulni.

Most azért fordulok hozzátok, mert a szörfös utakat itt is meg szokták hirdetni a fórumtársak. Van már esetleg stabil időpont? 

Merre nézelődjek? 

Cuccot nem szeretnék vinni és olyan spot kellene, ahol az alapokat stabilan el lehet sajátítani (wasserstart, jibe stb. ) 

üdv 

sc.

Dude95 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 31915

Szia, Ákos!
Sajnos a szörfnek ez a területe sem más szerintem, mint a többi; vagy sok pénzt kell rááldozni, és jól fog működni, vagy nem érdemes rá pénzt költeni. Köztes út nincs :) Nem véletlen vannak kifejezetten szörfözésre kitalált GPS-ek, amik tényleg nem olcsók, cserébe jól működnek. Nekem egy Locosys GW-52-esem van, ez pontosan mér, elfogadják az itthoni speed versenyeken is. A telefon, meg az ilyen biciklihez kapható mérők iszonyú fals eredményeket tudnak mutatni, de GPS és GPS között is lehet 2-3 km/h-s eltérés, nem egyszer láttam már ilyet... Néha ismerősöknél látom, hogy a mobil szerint 60+ km/h-t mennek wave cuccal, és 70-75 km/h között szlalommal. Igen, persze... talán jégszörfözésnél működhet egy jobb telefonos app is.
Szóval tényleg rá kell szánni a pénzt, de szerintem annak nincs értelme, ha van egy félig drága eszközöd, ami fals eredményeket mutat, és sose fog kiderülni, hogy abban a ráfújásban tényleg ilyen lassú/gyors voltál, vagy a mérő a hibás.

Előzmény: Akos_74 (31911)
Akos_74 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 31914

Szia Vau1111!

Nagyon köszönöm a hasznos információkat a témában.

Megtartjuk ezt az eszközt. Ajándék lesz a lányomnak és Ő a multisport funkciókat nagyon is ki fogja tudni használni.

Mivel a szülinapra még várni kell, így becsomagolva áll, de egy ismerősöm ma írta, hogy freestyle üzemmódban mér sebességet, ha nem is írja ki a maximum értéket.

Nekem ez így jó lesz, ennél pontosabban nem is biztos, hogy szükségem van rá.

Alpin deszkázáshoz használok egy androidos ski tracks alkalmazást, mely első helyen hozza nagy számokkal a MAX SPEED adatot, alatta az átlag.

Persze minden egyebet is megmér, de ezt vágja az arcomba.

Éppen ezért gondoltam, hogy egy ez a tomtom eszköz alapból tudja, mint ahogy más szörfös is gondolt ilyen vakmerőt, hiszen a beemelt linken is ezt olvastam.

Közben legörgetve látom, hogy Roland MB épp fotót is csatolt egy alkalmas eszközről (Locosys). Arról is mindent elolvastam már. 

Egy olyan almom van még, és szerintem lesz vagy már van ilyen, hogy egy sport kamerába tett GPS a bal alsó sarokba kitesz egy speedometer-t és visszanézve a videot ott látható a számomra vágyott adat folyamatosan. 

Egy kedves barátom, aki sajnos már nincs köztünk, de ismertétek egyszer még a 2000 es évek elején elvesztett egy GPS-t. Pedig mondtam neki, hogy erősebben kellene oda szigetelő szalagoznia a deszka orrára.

Elragadta a hév és hát ugrált is az eszközzel, mely így végül elmerült a Balatonba. Remélem mi nem járunk így, eddig még csak kamerát vesztettünk el.

Üdv,

vau1111 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 31913

31526-31532 hsz-ok között filóztam a témán

Előzmény: vau1111 (31912)
vau1111 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 31912

Szia Ákos,

Ez a téma korábban legalább félig ki lett tárgyalva, én pl. valamikor 2017 tavaszán szórakoztam ezzel. A jó hír, hogy van megfelelő céleszköz, a rossz az, hogy nem olcsó.

Alapvetően az útvonalat szinte minden GPS-es eszköz rögzíti, amit aztán feltölthetsz bárhová, és elemezheted. A baj ott kezdődik, hogy hiába jók a műhold rálátási viszonyok a vizen, de maga a víz kifejezetten rossz közeg a rádióhullámoknak, és a GPS jel pillanatok alatt eltűnik víz alatt. Sőt, vizes neoprén alatt is baromira vacak lesz a vétel. Útvonalat még így is rögzít, mert szörfözve a víz felett vagy, de nagyon sok lesz a mérési pontatlanság, és az ebből következő sebességmérési hiba. Mivel ezen eszközök nagy része szimplán a rögzített GPS mérési pontok alapján számol sebességet, kis mérési hibák esetén is óriási sebességmérési hibák adódnak. Én magamnak pl. könnyedén mértem 60 km/h-s átlagsebességeket, aztán később kiderült, hogy jó ha az volt max. 50, és az átlag méginkább alatta...

A megoldás két módon lehetséges:

- vagy tiszta rálátást biztosítasz a műholdakra folyamatosan, és akkor a mért max. sebességed rendben lesz mindenféle eszközzel. Ennek nagy hátránya, hogy a vízállóság adott kell legyen, nincs mechanikai védelem az eszközre, óra pl. pillanatok alatt lerepülhet, stb. Ha nem írja ki a kütyü a sebességet, csak otthon tudod megnézni, na bumm, nagy dolog. De legalább meg tudod nézni. Még egy nagy hátrány, hogy soha sem lehetsz benne biztos, hogy nem mért-e az órád éppen félre, és nem csal-e a max. tempó. Iszonyatosan zavaró ez a tény, ha magaddal őszinte vagy

- be kell szerezni doppleresen (is) mérő GPS eszközt. Itt is jó, ha van tiszta rálátásod, de legalább ha mérési hibába futsz bele, a cucc alapból kiszűri, és meg sem jeleníti

Doppleres mérők:

- Locosys GW60. Ez a hivatalosan is elfogadott cucc, GPS-es vízi speed versenyeken alap, sokmindent kiír, max. tempó, 2, 5, 10 másodperces maxok, stb. Hollónál pl. megvehető.

- Olcsóbb verzió okostelefonnal, a Windrace alkalmazás. Ez is tudja a doppleres mérést, tapasztalatom szerint pontos, plusz kiírja a GPS pontok alapján mért sebességet is, azaz jó indikátor arra, hogy milyen vacak is a vétel néha. Vízálló tokban a telefon sem megy tönkre, de azért nem árt a dupla biztonság, azaz vagy a tokon belül még egy vízzáró biztonsági réteg kell, vagy a telefon legyen vízálló. Nekem a tok néha beázott, igaz olcsó kínait használok. A telefon viszont nekem pl. neoprén alá kerül, azaz nagyon sok a mérési hiba, az eldobott adat. De a max. tempó hiteles.

Persze ha a telefon a procedúra alatt tönkremegy, már nem is annyira olcsó...

- Biztos van más is, de én ezeket tudom biztosan

Egyébként nem is értem a TomTom-ot, a kiírt adatok, így a max. tempó szinte minden eszköznél beállítható.

Én azt mondanám, hogy multisport eszközzel szinte biztos hogy nem lesz őszintén mért max. tempód, de lesz jó felvett track-ed.

Előzmény: Akos_74 (31911)
Akos_74 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 31911

Sziasztok!

Szörfözés alatt szívesen mérném az útvonalam és kíváncsi lennék az adott nap maximális sebességére.

Vettem egy tomtotm runner 3 órát és csalódva tapasztalom, hogy ezt az alapinformációt alapból nem mutatja (mármint max. seb.) útvonalat persze rögzíti.

Ezt persze más is észrevette lásd, itt.

https://en.discussions.tomtom.com/spark-and-spark-3-runner-2-and-runner-3-473/display-maximum-speed-on-spark-1000357

Itt ráadásul a  tomtom ezt egy teljesen szélsőséges igényként írja le.

Ki mit használ erre a célra, ha használtatok már ilyet? Ez a márka ezek szerint és a fenti link-en is olvashatóan a szörfös közösséget olyan picinek érzi, hogy ezért felesleges egy firmware frissítés.

Ezzel nem értek egyet. Én pl. azt gondoltam, egy ilyen eszköz alapból mér max. sebességet....pontosabban mérni mér, hisz van benne GPS, csak ezt az adatot nem mutatják meg. 

Megköszönöm, ha valakinek van jó javaslata egy alkalmasabb modellre, még visszavihető.

Üdv,

Ákos

backloop Creative Commons License 2017.12.29 0 0 31910

Vasarnap  tudsz meg raprobalni.13 fokkal !

Előzmény: vau1111 (31909)
vau1111 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 31909

Szándékoztam holnap vízreszállni, igaz Gárdonyban, de úgy néz ki a munka közbeszólt...

Előzmény: backloop (31908)
backloop Creative Commons License 2017.12.28 0 0 31908

Holnap itt....?

Jön valaki ?

Előzmény: backloop (31907)
backloop Creative Commons License 2017.12.27 0 0 31907

Ellenben Rakos ma 5.2,aztan 4.6.

Kapuvarig kapaszkodtam a kormanyba hazafele :)

Előzmény: Camberjack (31906)
Camberjack Creative Commons License 2017.12.27 0 0 31906

Ma csak a hitetlenek siklottak Illmitzben (1 fő), mi hívők a viharra szánt (legalább 4,5 Bft) felszereléssel esélytelenek voltunk... Prognózis: 20 knot alap.

backloop Creative Commons License 2017.12.19 0 0 31905

A stieget csiszolgatom szombatra en is.4-8 fok lesz.

Fertö v. Balton,majd eldöl.

Előzmény: vau1111 (31904)
vau1111 Creative Commons License 2017.12.19 0 0 31904

Ahogy nézem az előrejelzéseket, azért annyira még nem kell készülni. Sőt... most szombatra megjelent valami szellő 1-2 fokkal nulla fölött. Bár télen szívesebben mennék jégre.

Előzmény: the crow (31903)
the crow Creative Commons License 2017.12.18 0 0 31903

Fenitek már a jégszörfpengéket? Mára a törökbálinti tó csendesebbik fele már hártyásra fagyott! Holló www.windsurfbolt.hu

backloop Creative Commons License 2017.12.12 0 0 31902

Akkor mondjuk ugy,hogy nem faztam.Hetfön pedig kimondottan melegem volt.

Egy Peter nevü wienerneustadt-i fazonnal es 3 kajtossal voltunk vizen.

11 orakor teljes szelcsend.Aztan deltöl 2-ig 4.6.Na ez volt a freestyle resz.

Utana megjött a 8-9 bft es neha sok neha keves volt negyre.

Viszont cserebe tavasz volt.

Hat igy esett meg a 2 napos siklas igy december havaban .

Előzmény: Capacsali Reload (31901)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.12.12 0 0 31901

Tegnap volt az év buktája.

Igaza volt Vaunak és a met.hu térképeknek, a Balatonon - legalábbis Füzfő/Almádi térségében - konkrétan nem fújt a szél. Nem arról van szó, hogy csak 3.7 volt nálam és az kevés lett volna, néha totál nulla volt. Ok láttam, Vonyarcon lehetett volna csúszni, de nem volt kedvem addig elgurulni. Persze az igazi a Fertő lett volna, de annyi időm sajnos nem volt.

Ahhoz képest, a guru 6-9 bft-t jósolt, az eumet is bekinálta a 60-80 km/h-t, hááát...

Azt hiszem mostanában déli szélre nem fogok rámoccanni.

Kilmer Petty Creative Commons License 2017.12.11 0 0 31900

szoval akkor megis sikerult menni. (fat hordtam, telefon nelkul. bocs.)

---

"Nem ertem miert ,de nem erztem a hideget, nem volt

egy marciusi kezdesnel hüvösebb."

gondolom a buvarruha es a tobbi neo cucc miatt.

de. az volt. fel fokos viz, ket fokos levego.

a marciusi kezdesnel ez 8/18 volt.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143079064&t=9007576

https://goo.gl/photos/bDegYLaa8YouVPWh8

Előzmény: backloop (31896)
Régivagyok Creative Commons License 2017.12.11 0 0 31899
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.12.11 0 0 31898

Kicsit irigyellek a mai napért Hátraszaltó :))

Ahogy irtad pár napja, jó ötletnek tünik Füzfő vagy Almádi. Már csak az a kérdés, melyik legyen...

vau1111 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 31897

Ha itt a közelben nem fúj, én szerintem ezt ki fogom hagyni, de majd holnap reggel sakkozom ki az előrejelzések alapján.

backloop Creative Commons License 2017.12.10 0 0 31896

Hat a mai igy volt ahogy mondod.4.6-ra fujt gazdagon. Az esti erösödes kesöbb jött

en mar nem vartam meg,igazan a holnapi napra akartam bemelegiteni,de a szezon

egyik legjobb napja lett a mai.Nem ertem miert ,de nem erztem a hideget, nem volt

egy marciusi kezdesnel hüvösebb.

Freestyle szemmel nezve a vizfelület tökeletes volt,mindket iranyban.

Jöttök holnap ??

Előzmény: vau1111 (31895)
vau1111 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 31895

Úgy néz ki, ez a déli Kisalföld és környéke. Gárdony felejtős lesz. 

Előzmény: backloop (31893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!