Keresés

Részletes keresés

Camberjack Creative Commons License 1 napja 0 0 31013

Viganjban idén minden volt, teljes szélcsendtől a 80km/h szörfözhetetlen boráig, a vízhőfok 27-ről 22-re csökkent!

HUN 178-nak köszönöm, hogy próbált segíteni a hajótörött lányomnak! Hvala!

Előzmény: slajder (31012)
slajder Creative Commons License 3 napja 0 0 31012

ez Prasso játszótere dél felől fotózva, a sík oldal jobbra, talán kivehető jobb oldalt az építkezés a Kirschner mögött.

Előzmény: slajder (31011)
slajder Creative Commons License 3 napja 0 0 31011

Prasso tapasztalatok: 11/9 szeles nap, főleg 5.4, 4.7, egyszer 4.0. A szélmentes két napon is volt 4-5 bft csak már nem bírtam mozogni. (bezzeg most hogy örülnék egy ilyen pöffvadászatnak) Tömeg nem volt, néha sokan voltak, de meg se közelítette Vassilikit. (árban viszont messze túlszárnyalta sajnos) Vissza a görögök 3 kilóval többet mérnek, pedig kiszórtam a homokot 😃. Az erőmű megépült, még nem működik most teszik le a csöveket a part felé, ezeken jön majd az elégetendő olaj. Elég ronda, de a környék se szép. A tankhajók viszont a Procenter alatt fognak 200 m-re dokkolni, na az érdekes lesz. De szerintem a szörfözést nem fogja zavarni, kivéve ha egyszerűen megtiltják. A szennyet, füstöt meg elfújja a meltemi.

minerel Creative Commons License 3 napja 0 0 31010

Nem tudjátok, hogy Siófok-Zamárdi szakaszon van mód szörfbérlésre? A neten nem nagyon találtam semmit. Lehetséges, hogy egy ennyire frekventált partszakaszon ne legyen kölcsönző?

Combat Creative Commons License 4 napja 0 0 31009

Ez az ár akkor is, ha a homokos strandon napozol, igénybe veszed az összes szolgáltatást, belvárosi éttermek kihelyezett bodegái, napágy, toi-toi stb.

Tehát igen eltúlzott, még át nem gondolt.

Kialakul, és szerintem oké lesz.

Előzmény: vau1111 (31008)
vau1111 Creative Commons License 4 napja 0 0 31008

Szezonon kívül remélhetőleg lesz ingyenes opció, bár te mint lokál, biztos jobban látod. Mindenesetre érdekes, ha utánaszámolok. Nekem a Balaton oda-vissza kb. 200 km, a Lupa ugyanígy 80. A difi 120 km, ez 6 literes fogyasztással 2400 Ft-ra jön ki kb. A Balcsin nincs egyéb költség, ergo olcsóbban jöttem ki. És még a szél is jobb általában...

Még mindig nem igazán tudom megfejteni, honnan szedték ezt a horribilis jegyárat. Ennyi idióta csak nincs Budapest vonzáskörzetében? Ha már 2 emberrel számolok, közvetlenül a Lupa mellől is olcsóbb a Balatonra leutazni, bár tény, hogy időigényesebb.

Előzmény: Combat (31007)
Combat Creative Commons License 4 napja 0 0 31007

Egyelőre úgy tudom, 2000+800 parkolás/ menet.

Volt itt egy sporttárs aki nagyban "egyezkedett" a tulajokkal, nem tudom mit ért el, de megoszthatná.

Nem csak azt, hogy nem menjünk ki ,mert baj lesz. Hát  most az van. 

Szerintem a Sziget mogul érezni fogja, hogy senkit nem zavar, ha a vizet szántják a szörfösök, sőt. 

Kis idő múlva, biztos lesz kedvezőbb opció is.

envoken Creative Commons License 4 napja 0 0 31006

Én írtam nekik facebookon, azt írták lehet menni sajáttal is. 

Előzmény: the crow (31004)
minerel Creative Commons License 6 napja 0 0 31005

kérdés, hogy sajáttal is vagy csak helyi cégtől bérelve. Bár nekem úgyis csak a bércucc játszik már.

Előzmény: the crow (31004)
the crow Creative Commons License 6 napja 0 0 31004

Nem vagyok érdekelt Lupa tó témában, de a www.lupato.hu-ról idézem:

"A Lupa-tóról

Megnyitotta kapuit Budapest első valódi tropical strandja, kristálytiszta vízzel, vakítóan fehér homokkal, és egyre bővülő, így, együtt sosem látott vízi és vízparti lehetőségekkel. Sportolj, lazulj, bulizz; hozd a barátokat, a családot, szörfözz, SUP-polj.

Ne csak a hétköznapoktól szabadulj meg, hanem akár a ruháidtól is, hiszen kialakítottunk egy naturista partot is."

Szóval akár ruhátlanul is, de lehet szörfözni...

Holló

Előzmény: minerel (30992)
vau1111 Creative Commons License 6 napja 0 0 31003

Sört nem kérek, meg mint kiderült az június közepe volt... 2005-ben volt egy ilyen nyári hét, a végén mindenki téli ruhában és cipőben ment, a víz 13 fokra hűlt le. Én szomorúan néztem a szelet a munkahelyről lukas dobhártyával. 

Előzmény: Capacsali (31002)
Capacsali Creative Commons License 2016.07.16 0 0 31002

Alakul a surf edzotabor :))

Tegnap delutan Sosto 5.3 + nagy hajo 3-tol 6-ig, az utolso oraban a 4.5 is eleg lett volna kis deszkaval.

Ma kellemesen locsogos nap volt, de vegig 3.7-el, ugyancsak Soston. Jo volt latni, kevesen ijedtek meg a zord idojarastol. Talan holnap folytatodik a kikepzes.

Ha valaki emlikszik arra, julius kozepen mikor volt a napi csucshomerseklet 15 fok, vendegem egy sorre!

Kilmer Petty Creative Commons License 2016.07.16 0 0 31001

sziasztok, kis izelito a boszorkanykonyhankbol: uj konstrukcioju gyok: "Maverick 2"

-tendon szeru

-de nincs rogzitofurat es csavar, hanem alak (es talan egy kis ero-)zaro megfogas alul es felul is.

-ezaltal a tendon jellemzo szakadasi helyeit kilottuk, hello orokelet. :))))

a tomegerol annyit, hogy nem szamit: a gyartoreszleg vezeto elete sw konojat ugrotta ezzel. olyan sokaig es magasan volt a levegoben, hogy meg egy sort is kikerhetett vizreerkezes elott. :))) na jo, ez csak vicc, marmint a sor, de a tomeg a tapasztalatok alapjan tenyleg nem szamit.

tegnapelott (4.8), tegnap (4.8) es ma (4.2) is kivaloan mukodott. talan holnap is fog, ha birjuk erovel. persze ez nem  nagy dolog, ha hosszutavon lesz jo, az az igazi. neilpryde 120 orat vallal a tendonra, megcelozzuk ezt mi is :)

ha valakit erdekel, tovabbi info itten: https://www.facebook.com/steelpunk8290/

vau1111 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 31000

Kéktó kb. du. 1-től volt használható, kezdetben 5.3, majd 4.2. Igazából 4.5-4.7 lett volna ideális. A nyugatias irány miatt nagyon durván pöffös és rángatós, de azért jót mentünk. Valamikor 7 óra tájban gyengült be, de a pöffökben az 5.3 még ment volna.

Podersdorf és szörfjegy:

Mindig is így volt. Egyrészt tényleg baromi sok helyet foglalnak a szörfök a parton, másrészt mert ott nagyon nagy a fizetőképes kereslet, simán kérhetnek érte plusz pénzt. Azt kell mondjam, igazából korrekt módon nem emelgetnek agyba főbe, megmaradt egy elfogadható egyensúly.

Előzmény: muresz (30998)
qrzor Creative Commons License 2016.07.15 0 0 30999

Délutánra Fenyvesen is meggyógyult a szélgép 🤘

Előzmény: rossziránybameni (30997)
muresz Creative Commons License 2016.07.15 0 0 30998

Életemben elöször voltam tegnap Podersdorfban, de jó élmény volt! Du. 4-7-ig 5,2 + 96L. Néha begyengült, bepöffösödött, de összességében inkább túlvitorlázottsággal kellet küzdeni. 1 szezon komplett kihagyása után böven elég is volt ennyi. Amit nem értek, hogy miért majdnem duplája a belépö, ha szörföt is visz az ember. 4+8 EUR-t kértek kettönkre. Értem én, hogy nagyobb helyet foglal, de egyrészt a többezer négyzetméteren csak elfér, másrészt amikor fúj, úgysincsenek ezren a fürdözök, tehát nincs jelentösége... Lehet, hogy a nagy fene spórolásban legközelebb kipróbálom Zicksee-t :-)

Előzmény: qrzor (30994)
rossziránybameni Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30997

azért nem volt savanyú az arc Sóston 4,7 húzosan 97 literrel vígen elmúzsikált és egyszer-kétszer sikerült a szkeget is kiemelnem!

ormanyos2 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30996

nem szörf paradicsom, valóban, de lehetne lobbizni, esetleg, hogy legyen szörfös belépő is, mert ha fúj a szél akkor más úgysem akar odamenni, viszont nekik bevétel a rossz napokra, nekünk meg végre legálisan lehetne ott szörfözni.

Előzmény: minerel (30992)
ormanyos2 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30995

megjegyzem az INCA a tegnapi balatoni vihart nem találta el..

Előzmény: qrzor (30994)
qrzor Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30994

A MET-en az INCA-HU a legnagyobb felbontású, rövidtávú előrejelzés. Azt nézd meg!

De pl. a Balatonon ül néhány savanyú arc ma a parton...

Előzmény: muresz (30993)
muresz Creative Commons License 2016.07.14 0 0 30993

Jól gondolom, hogy ma délután optimális viszonyok lesznek a Fertö tavon? Elkérném magam a munkából...

minerel Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30992

A cikkből valóban nem egy szörfparadicsom létrehozásának képe bontakozik ki... :-(

Előzmény: qrzor (30991)
qrzor Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30991

Miért érzem úgy, hogy nem nekünk lesz...

A Sziget ura luxusstrandot épít a bányatóból

A Lupa-tó az egyik legnépszerűbb illegális strand volt a főváros környékén. Eddig. Most húsz évre kibérelte Gerendai Károly, és tengerpartot épít belőle kék stéggel, napernyőkkel és ráksalátával. A készülő luxusstrandon jártunk. Tovább »

forrás: Index.hu

qrzor Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30990

Igen, mee kivonnya a vízbül a zoxigént. Nem is szerelek holnapra csak hármas, négyes, ötös és hatos meg nyócas vitorlát, tanulva a múltkori esetből...

:-P

Előzmény: muresz (30989)
muresz Creative Commons License 2016.07.13 0 0 30989

A balatonnak szél taszító hatása van?

Camberjack Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30988

Viganj, a szokásos 3-3,5 Bft egyelőre, túl jó idő van, gyenge a Maestral...

pam-pi Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30987

Habár úgy látom, hogy most otthonra is írnak szelet, de ha valaki görög túrába gondolkodik és a migránsoktól és egyéb kellemetlenségektől tartrva ezen hezitál, ne tegye! Pénteken jöttünk le Tinosra és ritka eseménytelen utunk volt. Határok max. 5 perc, dugó sehol, útjavítások is elfogadható mértékben és az autópályák hossza is növekedett. Kár, hogy a görögöknél az autópálya díj is növekedett, (érzésre  kb 30 EUR Athénig ) 

A szélről: péntek óta 3.5 és 4.8 között lehet menni. A spot nem a legjobb mivel szerintem a hegyek nagyon bekavarnak így eszméletlenül pöffös és rángatós nem könnyen szörfözhető szél alakul ki. Annyi pozitívum, hogy a víz tükör , és a fájós terdem ellenére is tudok menni:)

E_n_d_r_u Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30986

Hétvégén folytattuk "Fedezd fel a szörfös helyeket"  túránkat. Ismét Walesbe látogattunk, olyan helyet szerettünk volna ami sima vizes, hangulatos, nem betonon vagy kövön kell szerelni és a legfontosabb hogy  működik délnyugati szélirányban. Választásunk Bala Lake-re esett North- Wales-ben. 90 kilómétert kellett autóznunk, vadregényes tájon át.  A tó és a környék gyönyörű, a parkolás egész napra 4 font, füvön állsz autóval, ott is szerelsz. Van wc, zuhanyzó, kultúrált minden. Írtak esőt, be is jött, de kb fél órát ha esett. Az idő felhős volt. Kevesen szörföztek, azok is inkább nyugdíjasok vagy kezdők. Otthoni feelingem volt, édes víz, pöffös-kihagyós szél :) Keresztbe mentünk a tavon, talán valamivel hosszabb a táv mint Rákoson. 7-es szlalommal mentem, Királylány 5.2-vel. Magas dombok veszik körül a tavat, amelyeken tehenek legelésznek, a délnyugati a dombok között fúj át. Szörfözés után megnéztük a tó többi részét is, ay egyik lokál elmondta merre találjuk a secret spotot, ahol erősebb és egyenletesebb a szél a víz pedig simább. Egy kempingben van, ott is 4 font a napijegy és tényleg jobbak a kondíciók(utolsó kép) Szörfösök ott sem nyüzsögtek, egy cucc volt a parton hagyva.

Eddigi tapasztalatok: a helyiek barátságosak, persze vannak fura emberek. Megvannak a ki-kivel haverkodik klikkek. Rengeteg az idősebb szörfös. Ennyi régebbi cuccot sehol sem láttam még, legtöbbjüket nem érdekli milyen szélben mivel megy, hogyan van összerakva. West kirby-n a szivem szakadt meg amikor láttam és hallottam amint a betonon húzzák a deszkákat és szó szerint lekúrják a betonra. Valószínűleg engem néztek hülyének hogy vigyázok a cuccomra. Gyakorlatilag szinte minden hétvégén fúj valahol a környéken a szél, keresztül húzni a dolgokat az eső tudja és a hőmérséklet...

Capacsali Creative Commons License 2016.07.11 0 0 30985

Az erintettektol szives elnezest kerek, amiert szetoffolom az elvesztettem - keresem forumot...

Szoval szombaton belekostoltunk a Tisza toba. A beigert szel 14 h korul erkezett meg, viszonylag gyorsan beerosodott. Sajnos nem az igazan jo nyugatias iranybol tolta, forgolodott nyugat es eszaknyugat kozott, ennek megfeleloen az ereje is valtozatos volt. Ugy 6 m2 korul volt az idealis meret, a rafujasokban sok, neha pedig keves volt. 16 h-ig volt szorakoztato a musor, utana meg jutott egy ora poffvadaszosabb session, majd kimult vegelgyengulesben.

Sajnos a Tisza tavat is kezdi elerni a vegzet hinar formajaban es a helyi okosok azt mondja, melegszik meg 2 fokot a viz es jon a husleves effect, vagyis a doglott kagylok lepik majd el a vizfelszint. Ez egyreszt gusztustalan, masreszt a skeg olyan lesz tole, mintha eger ragta volna meg. Most meg elvezheto volt...

De legalabb 30 fok volt, a viz is kellemes, neopren nem kellett.

TriplaT Creative Commons License 2016.07.10 0 0 30984

Sziasztok! kb 2-3 hete Sóstón ott felejtettem a trapézom, véletlenül nem mentette meg valaki ? Egy dakine trapézról lenne szó! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!