Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

vau1111 4 órája Creative Commons License 29023

Jó kérdés, még kiderül. A térképes előrejelzésre nézve azért nem lesz valami egyenletes a szél. Ráadásul most jöttem ki egy takonykórból, remélem nem jön ez a szörfözés túl korán.

És Klitmollerben azért csak megjött a szél/hullámzás :)

Előzmény: Laciferi (29022)
Laciferi 6 órája Creative Commons License 29022

Na, akkor holnap ki merre mivel mikor kivel? :)

slajder 9 órája Creative Commons License 29021

Vazze, már azok is szörföznek????

Előzmény: Capacsali (29019)
Pali66 9 órája Creative Commons License 29020

Örülök, hogy jól telt a nyaralásod! Az élménybeszámolót az első bekezdés után feladtam... :-)

Előzmény: Capacsali (29018)
Capacsali 13 órája Creative Commons License 29019

Bocsesz, az első bekezdést nem én, hanem az űrlények hozták össze...

Capacsali 13 órája Creative Commons License 29018

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Egy rögtönzött beszámoló Szardíniáról, a teljesség igénye nélkül. A család bővülése miatt (7 hónapos a szörnyella) alapból nem úgy indultunk neki, hogy ez a 2 hét csak a csúszásról fog szólni.

A kint töltött 13 napból 6-ot lehetett surfözni 4,5 és 6,5 közti vitorlákkal, de a 6,5 volt a jellemzőbb.

Első állomáshelyünk Vignola Mare volt, az észak-nyugati parton. Itt 2 kemping is található egymás mellett, név szerint Saragosa és Baia Blu La Tortuga. Szállásárak 35-40 EUR körül, ez utószezonra és mobilházra vonatkozik.

Bár az előbbi is pályaszállás, ez utóbbi a surfer kemping elsősorban a part jellege miatt, voltak is sokan + szörf suli is üzemel. A spot nyugatitól keleti szélig mindenben üzemel, amolyan bump & jibe jellege van. Freestylra annyira nem alkalmas, annál azért nyugtalanabb a víz. A jellemző nyugati, észak-nyugati szélben wavere is jó, partközelben kisebb, mélyebben szépen rendeződött logo high hullámokkal.

Második placcunk az unalomig ismert Porto Pollo volt. Főleg azért költöztünk, mert az utolsó 4 napra keleti-dél keleti szelet ígértek. Igaz nem tegnap jártam errefelé (2006-ban), de tapasztaltam néhány változást.

A kemping méretét összehúzták, míg régen az egész félsziget az volt, most annak csak kb. negyede. Gondolom nem volt kedvük akkora területet karban tartani úgy, hogy a szezon nagy részében nincs kihasználva. Itt is mobilházban pecuztunk, ára 40 EUR/éjszaka volt.

A kellemetlenebb meglepetés az volt, hogy a parkolásért mindenhol fizetni kell június 1-től szeptember 20-ig. Ez régebben nem így volt… ára 1 EUR/óra. Mivel nem volt kedvem csengetni, ezért inkább átgurultunk minden nap Porto Liscia-ra és ott szálltam vízre.

Pollo és Liscia is sima vizes hely még így szeptemberben is jelentős élettel a surferek körében.  

Összességében nem okozott csalódást ez a nyaralás, mert ha itthon maradtunk volna, akkor 0 méter csapatással kellett volna beérnem, mert nyoma sem volt szélnek. Ráadásul Szardínián igen kellemes a szeptemberi időjárás, jellemzően 25-30 fokos napi csúcshőmérséklettel, 23-24 fokos tengervízzel. Ennek megfelelően végig beach shortys körülmények voltak.   

Ja, akinek kell egy október 5-ig érvényes szlovén matrica, az hívjon a telenor9203026 számon.

backloop 14 órája Creative Commons License 29017

....es jogosan..!

Most pedig a pen. is beindult.

Előzmény: Kirali12 (29016)
Kirali12 30 órája Creative Commons License 29016

ha a hetfo - kedd bejon, en meg tovabbi egy hetet napozok itt kint, akkor azert kicsit morcos leszek! :)

Előzmény: backloop (29015)
backloop 2 napja Creative Commons License 29015

...hogy en is borzoljam... .csüt.ön Playa de Rakos, 5.2 14-ig ,utana 5.7,Slajderrel kepviseltük a Kekto csapatot.

A hetfö butul szepen.

Előzmény: rossziránybameni (28996)
Dude95 2 napja Creative Commons License 29014

Szia!
Legtöbbször Sajkodon szörfözök, de néha megfordulok Sóstón és Fűzfőn is. Azt mondták Orfű teljesen jól szörfözhető,  tehát nem kicsi, kb 20-25 percre van, de csak É-ÉNY-i szélben működik, akkor is kicsit gyengébben fúj, mint a Balatonon. Elvileg van kamerája is valamelyik portálnak, talán az időképnek, ha minden igaz. Nagyjából ennyit tudtam meg :)

Előzmény: VargaÁki75 (29013)
VargaÁki75 2 napja Creative Commons License 29013

Szia Dude 95, merre nyomod a Balcsin ?

Mik voltak az Orfűre vonatkozó tanácsok ?

Párszor sok-sok-sok évvel ezelőtt próbálkoztam ott pécsi lévén, de arra jutottam, hogy inkább gyűjtöm a puskaport Fenyveshez ...

Előzmény: Dude95 (29004)
Lillik Ákos 2 napja Creative Commons License 29012

Sziasztok!

Lillik Ákos vagyok, én veszem át Elvistõl a vitorlaszervízt. Tőle tanultam nyáron a szakmát, tehát a szervíz nem fog megszünni és a szám is marad a régi. Per pillanat azért nem tudotok elérni a 70 507 9196 számon, mert ellopták a telefont, remelhetoleg jovohettol ujra műkodni fog a szám, addig is a +36 20 406 7929 es számon el tudtok érni.

Megértéseteket előre is köszönöm, bármilyen kérdéssel forduljatok hozzám bizalommal!

Jó szelet!

Ákos

Steve 01 2 napja Creative Commons License 29011

A fekete macska! Ezért nincs szelünk..   Zárd be gyorsan a pincébe Gábor 2 heti hideg ellátmánnyal és azonnal pusztítani fog!  :))

vau1111 3 napja Creative Commons License 29010

Csak félig off topik. Ő is a szelet várja :)

Capacsali 3 napja Creative Commons License 29009

Itt a szárdoknál tegnap is és ma is fújt nekem 6,5-re, a frísztájlerek persze 5.... valamikkel kenték nem gyengén.

A bícs sortis idő továbbra is kitart, hosszú ruhában csak a nap elől bujkáló, feltehetően észak fritzek gurulnak.

Ha bányász lámpát kötnék stanleyre, még most is vízen lehetnék, számít is az, hogy már leszállt az est... a szél kitart...

Sajna holnap vége a mulatságnak :(( 

Steve 01 3 napja Creative Commons License 29008

Helyettesítő lesz, Elvis szerint szépen dolgozik, de semmi többet nem tudok róla..

Előzmény: vau1111 (29006)
pam-pi 3 napja Creative Commons License 29007

Érdekes beszéltem a bolttal ott semmi ilyesmit nem mondtak. Megadták a lent említett számot, és annyit közöltek, hogy nem minden nap jár be dolgozni.

A 6.9-es Duke-omnak robbant szét a legnagyobb ablaka:( Király lesz, ha szél lesz csak vitorlám nem amit tudnék használni....

Előzmény: vau1111 (29006)
vau1111 3 napja Creative Commons License 29006

Tudtommal azért nem ilyen végleges a dolog. Van helyettesítője, állítólag szépen dolgozik, és Elvis eddigi mobil számán elérhető. Legalábbis én így hallottam V.Petitől.

Előzmény: Steve 01 (29005)
Steve 01 3 napja Creative Commons License 29005

Elvis befejezte a  munkát itthon, és a javítóműhely is bezárt már.

Dude95 3 napja Creative Commons License 29004

Pécsen tanulok idén szeptembertől (amúgy pesti vagyok), egy  mellékutcában eszem egy kis étteremben már egy ideje, amikor meghallom a boom, vitorla stb szavakat. Kiderült, hogy három szörfös úriember ült mellettem, adtak egy-két tanácsot az orfűi spottal kapcsolatban. Feldobta a napomat, tényleg kicsi a világ :) Nem gondoltam volna, hogy pont itt futok bele balatoni szörfösökbe!

keleti_szel 3 napja Creative Commons License 29003

A boltot próbáltad?

06 1 466 5510

Előzmény: pam-pi (29002)
pam-pi 3 napja Creative Commons License 29002

Nem tudjátok, hogy Elvisnek megváltozott-e a száma? A 70...9196 van meg, de amikor hívom "ezen a számon előfizető nem kapcsolható, ellenőrizze a hívott számot újból" üzenetet kapok.

pam-pi 3 napja Creative Commons License 29001

Ajajj... Úgy néz ki beigazolódni látszanak az őszi pesszimista jóslatok.

Előzmény: vau1111 (29000)
vau1111 3 napja Creative Commons License 29000

Csak mert mindenki siránkozik, hogy milyen széltelenek vagunk... Nézzetek rá a PWA honlapra, hol tart a Klitmoller Cold Hawaii wave verseny. (sehol, nincs se szél, se hullám)

keleti_szel 3 napja Creative Commons License 28999

Viszont azon agyaltam még, hogy nem e lett volna eleve sok nekem limnos , a tudásom , meg a 80*240 es deszkám miatt?

De ha jól tudom van flatwater, a 6-os vityómmal meg a 100 kilómmal elvileg fogok tudni játszani .

keleti_szel 3 napja Creative Commons License 28998

Köszi a segítségeket, 2 fővel tuti nem indulunk neki Limnosnak, az brutál.

De már abajgatok néhány ember-t akivel össze tudnánk cuccolni és usgyi.

De mivel már láttam a hidegfrontot Hétfő/keddre , kicsit alább hagytam a kalkulációval/szervezkedéssel.

Steve 01 4 napja Creative Commons License 28997

Igen..  Nincs kérdés!  :D

Előzmény: rossziránybameni (28996)
rossziránybameni 4 napja Creative Commons License 28996

na jó én is borzolom a keélyeket club de playa almerinar (Victor Fernandez homespotja)

4,7 76 liter és már értem miért tanult meg itt szörfözni ennyire

Steve 01 4 napja Creative Commons License 28995

Holnap weiden jónak tűnik..

Kirali12 4 napja Creative Commons License 28994

Like! :)

Előzmény: pam-pi (28992)