Keresés

Részletes keresés

keleti_szel Creative Commons License 45 perce 0 0 29954

Levelek tegnap 10 től volt jó onnan állt el az eső .

Én 14 körül szálltam vízre 5-össel, ami hol sok, hol kevés, kb 16:20 ig, aztán már egyre kevesebb, végül leállt és jött az esőcske.

A 8-asomat már nem tudtam összerakni, pedig talán még azzal lehetett volna menni egy órát.

VargaÁki75 Creative Commons License 8 órája 0 0 29953

Fenyves ma remek volt - bár változékony. Mivel gyengülő szelet írtak, a 108l - 6.2-t raktam, mondom küzdök, aztán ugyis ezzel leszek a király, míg a többiek majd belassulnak.. Nos, ami a 4.2-5.3 többségnek a lyuk volt, én akkor mentem komfortosan...egyébként komoly küzdés a túlvitorlázottság ellen. Legalább edzésben leszek... Egy most szervált 6.2. Naish force-t próbálgattam, sok éve megszokott vitorláimhoz képest egy új típussal nem is egyszerű azonnal megbarátkozni. 5.4 javítás előtt, 4.7 is kéznél volt, hát azt kellett volna összerámolni, de a kisdeszkát sem hoztam le, annyira zsengét írtak előre...Fogadalom: máskor minden nálam lesz, bár múltkor egy kite-os haveer szivatott, tippelt vajon hány ember cucca van az autóban... :-) 

2 hete meleg volt, ma a víz 16 fokos, a levegő 13-16 között.

Ma is nyomult valaki a gát túloldalán. Nem tudjátok ki, és honnan szokott vízreszállni?

Előzmény: Laciferi (29950)
slajder Creative Commons License 8 órája 0 0 29952
Ilyenkor miért nem Levelekre mész?
Előzmény: pam-pi (29951)
pam-pi Creative Commons License 9 órája 0 0 29951

Lupa nagyon pöffös volt ma, de nekem tetszett, mert nem volt hullám. Tökéletes volt freestyle-ra! 5.9 11-től 18-ig. Eleinte pöffökben sok majd szépen állt el, vége felé már csak kb 50% siklás volt.

Laciferi Creative Commons License 9 órája 0 0 29950

bogláron, ezt kihagytam...

Előzmény: Laciferi (29949)
Laciferi Creative Commons License 9 órája 0 0 29949

A mai nap is elképesztően stabil széllel, annál rosszabb hullámokkal kezdődött, ugy 10 óra felé. 5.3 - 97L uzsgyi.

Aztán 13.00 körül felerősödött, 4.5 re tökélet, de sajnos sok luk volt. Azaz a ráfujásban 4.5 is sok, a lukban 5.3 is kevés (lett volna). viszont álom hullámok alakultak ki eddigre. aztán 15.00 után már nagyon szar lett a sok és hosszu szélcsendes szak(a)sz.

Pali66 Creative Commons License 12 órája 0 0 29948

Most dicsekszel vagy panaszkodsz?

Előzmény: Kilmer Petty (29945)
adam526 Creative Commons License 16 órája 0 0 29947

Nem talált valaki egy fekete színű 30 cm-es unifiber RDM hosszabbítòt Fertőrákoson? Múlt hét szerdán hagytam ott a strand déli csücskében. 

Kirali12 Creative Commons License 21 órája 0 0 29946

ez igazan szornyu lehet!  :)

Előzmény: Kilmer Petty (29945)
Kilmer Petty Creative Commons License 22 órája 0 0 29945

4.8-al du/este.

es ma is menni kell. 4. napja folyton.

Előzmény: the crow (29942)
vau1111 Creative Commons License 30 órája 0 0 29944
Sóstó, 5.3. Kezdetben pulzáló elég gyenge szél, azaz vagy kevés vagy sok, lassan váltakozva. Aztán engedtem alul a vitorlán, és valószínűleg rá is erősödött, mert onnantól jó lett.
Szörfözni elfelejtettem, újra kellett tanulni hogy a víz hullámzik.
A vízisípályánál és azon túl nagyon jó hullámok voltak waveride -ra.
Laciferi Creative Commons License 1 napja 0 0 29943

boglár, 2 től müködgetett az 5.3 m 3-4 körül volt ideális, 4-5 után pedig vállalhatatlanul sok lett. A hullámok valahogy keresztbe jöttek, néha csont szembe, és baszott nagyok voltak. Ilyet még sose tapasztaltam. Negatívum: a patakok masszivan eregetik a szarlét a balatonba, sok sok barna folt van a vízben baszki

the crow Creative Commons License 1 napja 0 0 29942

Ki, mivel, hol csúszott ma? Csekkolnám az előrejelzéseket, mennyire találták el.

Gárdony ma kb 4-től jobb volt mint vártam, azaz tulajdonképp beszívatott, mert 5.2 is ment volna simán, én meg 6.2-t húztam, mert nem bíztam a helyben. Néhány lokál persze szlalomcuccal is kint volt, de tömegnyomor és eső nem volt. Holló www.windsurfbolt.hu

Pali66 Creative Commons License 1 napja 0 0 29941

Remélem, jó szelet is hoztok...! Akkor a vízen látjuk egymást, Lelle felől várjatok. :-)

Előzmény: kima-vara (29936)
Kilmer Petty Creative Commons License 1 napja 0 0 29940

vasarnap delutan eny.-i, 5.4 re eleg jo. kepek: http://surfpark.si//index.php?nid=112&sid=122&app=igallery_in&iid=247

tegnap delelott 10-13-ig e.-i, 4.8-ra teljesen jo. kepek: nincsenek. :(

hinar sincs.

Előzmény: slajder (29937)
vau1111 Creative Commons License 2 napja 0 0 29939

Én azért a holnapban is bízom, ha már ma hajnalban nem mentem le Fenyvesre. Az AROME bíztató, bár a folyamatos zápor előrejelzés annyira nem.

Előzmény: slajder (29937)
rossziránybameni Creative Commons License 2 napja 0 0 29938

Fenyves 4.2 reggel 5-8 ig majd 5,5-6 tovább is , de arra nem nagyon volt vállalkozó! 

slajder Creative Commons License 2 napja 0 0 29937

Nem tudom máshol mi volt,  de a grafikonokat elnézve a Fertő se lehetett méznyalás. Cikkcakkzén 9-11 közt még úgy-ahogy ment az 5.4, de utána már csak "nagyon sokat fizet és szinte semmit se kap" volt. Hüjeguru megint melléfogott, szerintem nyugodtan bevezethetné a 4 csillagot azokra a napokra mikor fúj a szél. (a 3-at ugyanis szinte mindig felteszi ha kedve szottyan...) Pedig már csak az alapszelet nézem, a pöfföket nem is.

Talán a szerda az előrejelzés ellenére jó lesz :-)

kima-vara Creative Commons License 2 napja 0 0 29936

Köszönjük szépen a tippet ! Balatonszemes mellett döntöttünk Pali66 ajánlására. üdv: kima

Előzmény: Dude95 (29933)
kima-vara Creative Commons License 2 napja 0 0 29935

Köszönjük szépen az ajánlást! Foglalás folyamatban :-).  üdv: kima

Előzmény: Pali66 (29932)
pam-pi Creative Commons License 2 napja 0 0 29934

Én a Rakacai víztározót választottam, bízván abban, hogy hamarabb befúj és erősebb lesz.(meg jóval közelebb is van) Kicsit tényleg korábban jött meg a szél, de nem volt szerintem erősebb mint Nyéken. 5.9-el tudtam menni, de elég pöffös volt. Ny-i szélben sokkal kifújtabb szokott lenni. Ebből az irányból a hegyek bekavarnak. Ha tudom, hogy jöttök Nyékre akkor inkább oda mentem volna.

Nyéken ÉK-i szélben nem egyszerű jó spotot találni a strandon kívül. A keleti öbölben van egy jó hely, de itt kevés a hely az autóknak (max 3-4), és van egy elég nagy árok is, amin át kell menni. A nyugati részre pedig gyengébben fúj rá, és rossz is innen indulni. 

Előzmény: slajder (29931)
Dude95 Creative Commons License 2 napja 0 0 29933

Szia! En a szabadisostoi kemping mellett dolgoztam, nem tudom megmondani milyen a helyzet a kempingen belul, de az tuti, hogy nincs messze a parttol. A viz jo, kb mint sosto, nekem eleg sokaig leert a labam, biztonsagos. Ha nulla szel van akkor tudtok egyet wakeboardozni, ha kisebb nagyobb cucc kene akkor pedig tudtok a helyi szorfsulitol (szerintem) jo aron berelni barmilyen felszerelest.

Előzmény: kima-vara (29930)
Pali66 Creative Commons License 2 napja 0 0 29932
Előzmény: kima-vara (29930)
slajder Creative Commons License 2 napja 0 0 29931

Befújt. Tényleg eltalálták a modellek, bár nem csak az arome jelezte az estére erősödő szelet.

Én végülis gyereket legeltetni mentem volna, mert  a nyugati részen hideg volt, inkább keletre tartottunk emiatt. Fél 4 körül szépen fel is épült egy stabil 3-4-es szél, ebben tudott menni majd egy órát, meg is siklott párszor és ez volt a cél. Közben rájöttem, hogy 5.4 már használható, és estig így is volt.

Sikeresen ki is perkáltunk 2x500 ft-ot, ezt majd a későbbiekben nem fogjuk erőltetni, inkább beállunk a telep mellé a valahova. Már sokan így is tettek egyébként.

Előzmény: pam-pi (29927)
kima-vara Creative Commons License 3 napja 0 0 29930

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Tudtok-e normális kempinget a Balaton déli partján, ahol szörfözni is lehet? Szal vízparti kempinget keresek, hogy ne kellene messzire cipelni a felszerelést. Arra már gondolni sem merek, hogy lenne rigg tartó is. 100 éve nem kempingeztünk Mo.-on,  korábbi tapasztalataink még a szoc. időkből vannak, de szeretném remélni, hogy azokat már felejthetjük :-). Déli part, mert egy újra kezdő és egy teljesen kezdő szeretné drága szabadidejét szörfözéssel eltölteni :-D a Balaton partján kb. 2 7ig.

Segítségeteket előre is köszönjük szépen!

üdv: kima Szegedről

keleti_szel Creative Commons License 3 napja 0 0 29929

Levelek 8.0

17:35-19:30 ig.

Jibe-ot gyakorlom.

44 km/h max speed.

keleti_szel Creative Commons License 3 napja 0 0 29928

Így legyen.

Azt tudtam hogy 500, de nekem már lakat volt a kapun

A kollegát meg majd kihallgatom módszeresen 😄

Előzmény: pam-pi (29927)
pam-pi Creative Commons License 3 napja 0 0 29927

Helyesbítek: nem lesz jobb Kechnec. Geca meg eső után rizikós. Marad a startra kész indulás Nyékre ha befúj.

Előzmény: pam-pi (29925)
pam-pi Creative Commons License 3 napja 0 0 29926

A kaput saját magadnak kell elhúzni szezonon kívül. Az 500 Ft-ot én a parton lévő ház ablakába szoktam rakni ha nincs ott senki. A kollégát lehet azért zavarták el mert nem akart fizetni? Mivel magán tulajdon az is megeshet, hogy csak szimplán nem volt szimpatikus és ezért nem engedte be Anita.

Előzmény: keleti_szel (29923)
pam-pi Creative Commons License 3 napja 0 0 29925

Estére jó lehet Nyék, de a tuti az Geca vagy még inkább Kehnec.

Előzmény: slajder (29924)