Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Dude95 Creative Commons License 7 órája 0 0 29676

Én voltam a North Rave-vel Gárdonyban (meg combos 115 literrel), a vitorla 4.1-es, egy kéktavi fickótól vettem korrekt áron :)

Előzmény: rossziránybameni (29661)
slajder Creative Commons License 7 órája 0 0 29675

"A Fertő tó esetében az az elvárás, hogyha átlépjük a határt, akkor ne vegyünk észre színvonal csökkenést."

Ez elég aggasztó, tekintettel a podersdorfi belépő árakra ill. hogy nem lehet szabadon a vízhez jutni. Gondolom ebben hasonlítana a határ két oldala...

A gyorsforgalmi út építése meg ha 3 évig olyan dugókat okoz amilyenekkel csorna felé találkozunk az M85 miatt, hát nem tudom kell-e.

Előzmény: Kilmer Petty (29674)
Kilmer Petty Creative Commons License 9 órája 0 0 29674

nem allnak meg fenyvesnel es hegyeshalomnal:

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/orban_viktor_sopronban_-_az_m85-osnek_2018-ig_meg_kell_epulnie_-_foto/2422849/

kiemelem a lenyeget:

"(...)

A fő célok:

• az M85-ös főút fejlesztése

• a barokk belváros megújítása

• a Fertő tavi turizmus, természeti kincs fejlesztése soproni központtal

(...)"

az utolso mondattol kivert a viz. pedig meleg van idebent.

politikusnal alavalobb ferget nem lehet kitalalni.

Előzmény: slajder (29671)
Kilmer Petty Creative Commons License 9 órája 0 0 29673

a nap manovere(i) beklupp dupla funnele meg slajder egylabas loopja, asszem mindegyikrol van vidi. de nem is... a nap manovere az volt, mikor kember es beklupp szazadmasodpercre egyszerre ugrott shakat es luppot. egymastol 3 meterre. mi meg csak hulyen alltunk es nem vettuk fel. :( fene viszi el.

-----------

nem mentem ma. fazok. ill. fazom. de legalabb vallalom. :)

vau1111 Creative Commons License 10 órája 0 0 29672

Ajjaj, most esett le a homeless team meg az egy hét alatt két spot elesett bejegyzés. Utánaolvastam nálatok.

slajder Creative Commons License 10 órája 0 0 29671

Fél 5-ig jól lehetett még menni, már csak hárman maradtunk. Délelőtt 4.0, utána 4.7, jó volt.

Ezentúl azt hiszem Rákos lesz a fő spot. Ezenkívül még gyakrabban jelenünk meg Zicksee-n, Tatán és Kaskadyn mint eddig tettük. És bízunk a csodában, hogy hamarosan eljön és visszatérhetünk kedvenc helyünkre.

Slajder/Homeless Team

E_n_d_r_u Creative Commons License 10 órája 0 0 29670

Nagyon jó nap volt. Hála Petty áldozatos munkájának, van anyag bőven, erőt veszek magamon és hamarosan összedobok egy rövid videót.

Camberjack Creative Commons License 10 órája 0 0 29669

Rákos, főként 4,0-4,8 freestyle, Endru persze nagyobbal speedelt, kissé rángatós, kb. 15h -ig egész jól fújt! Még utána is lehetett menni valamennyit.

Steve 01 Creative Commons License 11 órája 0 0 29668

Ajaj.. Cápa!  A Capella melegbár vaze.. Nem vagy Te olyan!    :)))

Előzmény: Capacsali (29666)
vau1111 Creative Commons License 11 órája 0 0 29667

Akkor megnyugaodtam, mert Gárdony hasonló volt, vagyis nem lett volna érdemes továbbmennem. Késő délelőtt vagy egy órát mentem zseniális kifújt szélben rendesen húzó 4.2-vel, majd egyszercsak hirtelen felpöffösödött, forgolódott, és nem volt az igazi. Az 5.3 sok volt a ráfújásokban, a 4.2 kevés az alapban. Végül inkább a 4-essel mentem, de elég hamar megelégeltem a rángatást.

Előzmény: Capacsali (29666)
Capacsali Creative Commons License 13 órája 0 0 29666

Ez a mai Sóstó 2 felvonásos volt. fél 10-től délig 4.5 + 80 lityis hajó zsír, húzott rendesen. A szél erősen északias volt, Almádi felől fújt, emiatt a hullámokkal nem voltam megbékélve. Lehetett persze jókat repülni, de valahogy úgy éreztem, igencsak oda kell figyelni az időzítésre, elég sok ugrás selejtesre sikeredett.

Aztán déltől elkezdett a szél bebutulni, össze-vissza fújt erőben és irányban. Lehet ha rakok egy 5.3-at azzal segítettem volna a problémáimon, de néha rendesen ráröffent, akkor nem kívántam volna nagyobbat, máskor pedig hanyatt esős fíling volt.

Fél 3 után untam meg a mély torkos technika gyakorlását. Ha erre annyira vágynék, akkor inkább benézek este a Capellába :))

Blind Rider Creative Commons License 15 órája 0 0 29665

milyen vityód van? és milyen deszka hozzá? Nekem egyre jobban tetszik... :)

Előzmény: Laciferi (29664)
Laciferi Creative Commons License 22 órája 0 0 29664

Ugye? Nekem egy 9.0 camberes van 'csak' szlalomra-lightwindre, de amikor lejjebb szerelek, annyira butának tünik minden. :)

Előzmény: Blind Rider (29660)
vau1111 Creative Commons License 1 napja 0 0 29663

Ja tényleg, beszélgettünk egy kicsit a fenyvesi mólóról, és Marton Andris mondott pár érdekes dolgot, miszerint az eddig engedélyt nem adó politikust eltávolították a posztjáról, ezért lett engedély. A fenyvesi mólót megvétózni már szinte lehetetlen, de mintha Sóstóra is lenne egy hasonló terv talonban (kétszer már felmerült itt a fórumon). Esetleg lehet hogy lépni kéne, mielőtt azt is elkezdik építeni. Remélem nem festem a falra az ördögöt, meg nem is tudom mit kéne lépni...

vau1111 Creative Commons License 1 napja 0 0 29662

Sóstó, mert Gárdonyba leérve 3 bft szellő fogadott, Sóstóról meg már jöttek a hírek hogy fúj. A vízre nézve nem tűnt nagynak a szél, de mivel láttam Vexit kijönni 4.3-al, 4.2-t szereltem. Tökéletes választás, stabil, kifújt szél, még freestyle-ozni is lehetett. Aztán később, mikor elfáradtam, bementem a wave deszkával. Nem vagyok hozzászokva az ilyen szelekhez és a benti hullámokhoz, hála a hülye időjárásnak.

V.Peti már az elején őrjöngött, mert itthon is beállta tisztán a backloop-ot. Az orrom előtt csak egy olyat ugrott, amit túlzottan lapra rakott le, ezért nem lehetett megfogni.

A vizen 1 db kite-os volt, az is erőből fölémkreuz-olt, majd amikor elmentem alatta nem túl messze, úgy vagy 8 méterre talán (hozzá vagyok szokva, hogy amelyik kite-os a magasságot ennyire forszírozza, az tud is), persze a zsinórja elkapta a vitorla csúcsát. A vitorlám szerencsére látszólag nem sérült, de azért morcosan rászóltam, hogy jó lenne ha figyelne egy kicsit.

A köveken a ki- és bemenet meglepően könnyű volt.

Holnap még nem tudom hova, de ha Gárdony is fújni fog, az is jó.

Előzmény: Blind Rider (29660)
rossziránybameni Creative Commons License 1 napja 0 0 29661

a fekete rave-vel kimegy - ha 4,7 akkor szerettem, kiváncsi vagyok mi lehetett a vitorla útja

Előzmény: E_n_d_r_u (29659)
Blind Rider Creative Commons License 1 napja 0 0 29660

Én bezzeg három deszkával mentem le Gárdonyba :) Ezért jó a kisbusz... Azért sikerült az overpowert rögtön az elején megkóstolnom, mert először frissensült szlalom lelkesedésemnek hála berontottam 7.5 + 110L kombóval, aztán egy jó fél óra múlva ugyanilyen lelkesen menekültem ki, rettenetes tailwalking és lobogtatás közepette :) De legalább leteszteltem a szettet 30 csomós pöffökben.

Utána Goya Banzai 4.7 teszt, csak azért nem 4.0, mert mégiscsak Gárdony. Mintha egy játékvitorlával mentem volna a 7.5 után. Meglepően kifújt szél, napos idő, nagyon jó volt!

Előzmény: E_n_d_r_u (29659)
E_n_d_r_u Creative Commons License 1 napja 0 0 29659

Gárdonyt ma kissé alábecsültem, csak egy deszka fért be a kocsiba, nagyon nem sikerült eltalálnom az ideálisat...sebaj. Most már tudom hogy ott is tud fújni, Gérdony kapott egy plusz pontot tőlem. :)

Előzmény: Steve 01 (29657)
rossziránybameni Creative Commons License 1 napja 0 0 29658

mázsát alulról puszilgatok 3,7

terminátor 3,7

és a többiek is 3,7 - a 3,2 is ment volna

lehet, hogy nem is olyan rossz ez a kikőtő építés jelen állapotában, aki szereti a rendezett hullámzást  annak, bár a kitűző karók közt nem mertem ugrasztani, és nem lenne jó látni ha elveszi a hullám a cuccot a kőgáton

fenyves  kétezer-kibaszott-öt

Steve 01 Creative Commons License 1 napja 0 0 29657

Gárdony. 4.2  92l kint sok..  69l bent kevés, nem tudtam kijutni. Kint jó lett volna. A jó méret a 4 körüli + 75l  11-től estig! Holnap újra támadunk!  :)

Camberjack Creative Commons License 1 napja 0 0 29656

Tatán nem volt olyan rettenet, mint amit ígértek. Nándi és Feri speedeltek 6,5 ill. 7,2 m2 vitorlákkal.

qrzor Creative Commons License 1 napja 0 0 29655

persze nem mindenki fotelhuszár (mint én) , látom a fenyvesi kamerán...

Előzmény: qrzor (29654)
qrzor Creative Commons License 1 napja 0 0 29654

Egyénfüggő. Ha süt a nap, akkor szinte biztos. Egyébként egy aláöltöző monoshorty olcsó, kis helyen elfér, nem kér enni. Be kell dobni a felszerelés közé és ha kell, ott van. Van aki a csukjás mellényt preferálja a sima ruha alá, mert nem folyik a hátába a víz. A kettő közül valamelyiket érdemes beszerezni.

http://www.surfstation.hu/webshop/underwear/ProLimit-Monoshort-Undershorty-alaoltozo-3875.html

http://www.surfstation.hu/webshop/underwear/ProLimit-1st-Layer-Maverick-Vest-hooded--6648.html

(nem reklám akart lenni, csak hirtelen ez láttam polcon)

Előzmény: Levcsi2000 (29653)
Levcsi2000 Creative Commons License 1 napja 0 0 29653
Mit gondoltok, Balcsira eleg mar az 5mm es ruha vagy kell meg ala valami? Holnap megneznem azt a kikotoepitest kozelrol :)
Combat Creative Commons License 1 napja 0 0 29652

Ha a fociról "mint sportról" lenne szó, ez a csúszómászó nem mert volna így beszélni. 

Előzmény: qrzor (29642)
Blind Rider Creative Commons License 2 napja 0 0 29651

Én is szeretek bringázni, de ez sokkal jobb szerintem. :)

Előzmény: backloop (29650)
backloop Creative Commons License 2 napja 0 0 29650

Ahogy Vau mondana,ez mar a sötet oldal :)

9fel-nel pedig tenyleg jobb a bringa.

Előzmény: Blind Rider (29632)
suapa Creative Commons License 2 napja 0 0 29649

Köszi szépen. Palicson még nem voltam, mit kell tudni a parkolásról és a bemenetelről?

Előzmény: vin. (29648)
vin. Creative Commons License 2 napja 0 0 29648

Hét elején még le volt engedve, de nagyon. Mi átmentünk szerdán Palicsra. 5-7 bft, semmi hullám, fasza volt.

A Tisza tavat, viszont engedik, 670cm a jelenlegi, 720 a nyári vízszint, 7,4°C a mai hőmérséklete, Kálmán bácsi jól van. :)

Előzmény: suapa (29647)
suapa Creative Commons License 2 napja 0 0 29647

Sziasztok, nem tudja valaki, hogy Szentesen hogy áll a vízszint?