Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

E_n_d_r_u 14 órája Creative Commons License 29294

Egy kis kiegészítés a csölösztői résztvevőkről:

vau1111 14 órája Creative Commons License 29293

Ma Lupa volt a menü. Én 4.2, de 4.7 és 3.7 között voltak vitorlák. Szerintem a 3.7 volt a jó választás... Szokásos nagyon pöffös, a nagyobb méretekkel az volt a probléma, hogy erősen ki kellett lapítani, azaz a leállásokban sem volt előny, a ráfújásokban meg azért a kisebb méret mégiscsak kényelmesebb.

Hidegebb volt mint tegnap, de azért karácsonykor ilyen jót menni mindig nagy élmény.

Ha a péntek véletlenül bejön, lesz otthon egy kis vihar, de nem szeretném kihagyni a szelet. A hétfő-kedd részemről tuti kimarad, dolgozni kell.

pam-pi 15 órája Creative Commons License 29292

Túl szép, hogy igaz legyen:( Két nap DNy-i....???

Talán a holnapi még jó lesz. Habár ahogy változik mostanában az időjárás még bármi bejöhet.

Tisza-tó tegnap és ma elég "necces" volt. Ha szabimba került volna simán a szopás kategóriába raknám. 

4.8, és 5.9 ma de csak 50% siklásarányban (4,8 csak azért mert az 5.9 berobbant), tegnap 5.9 szintén kb 50% siklásaránnyal.

Előzmény: slajder (29290)
Camberjack 16 órája Creative Commons License 29291

Duna, Csölösztő, Szlovákia, dec. 21. Endru, Fogas, Cápacsali voltak jelen.

slajder 17 órája Creative Commons License 29290

Pampi, mit mondasz a keddre Nyéken?

Pali66 24 órája Creative Commons License 29289

de királyság, még a hullámzás hangját is hallani, élő közvetítés a hullámzásról: 

http://www.idokep.hu/webkamera/viharsarok 

Régivagyok 1 napja Creative Commons License 29288

Itt most a szomszédba dEC 20. DÖRÖG AZ ÉG ÉS VILLÁMLIK....HM

vau1111 1 napja Creative Commons License 29287

Ma Gárdony viccesen jó volt. Érkezéskor alig szél, azon filóztunk, hogy kell-e 6-os. Aztán jöttek a tarajok, 5.3 föl, mire bejutottam, azonnal ki, 4.2 föl. Azzal már bírható volt. Aztán szép lassan gyengült, 5.3 vissza, azzal egy ideig jó volt, majd nyissz, elvágták a szelet nullára. Kis dumaparti, majd visszafújt, de inkább nagyokra, így még a 6.8 szlalomot összeratkam, de mire bementem volna, elállt. Majd úgy is maradt, néha 9+ m2-re jó lett volna.

Kb. 9-11 között fújt igazán jól.

Holnapra többet ír a met.hu, vagyis a ráfújásokban többet, de szerintem inkább hasonló lesz. Mindenesetre megint koránkelés lesz, délutánra elállót mond. Majd kiderül hogy mi lesz a cél, de gyanús hogy Gárdony vagy Sóstó.

backloop 2 napja Creative Commons License 29286

OK,Eper!

Pampi engem a hetfö erdekelne,a többi napon nalunk is jo lesz.

Vas. este hivlak,addigra agyaljatok ki valamit Capaval.

Előzmény: StrawBv3 (29283)
Capacsali 2 napja Creative Commons License 29285

Aloha,

egyenlőre várakozó állásponton vagyok. Mivel össze-vissza ígérgetnek az előrejelzések, így még bizonytalan vagyok. Ha kelet felé mennék, akkor biztos Abádszalók. Holnap este beszélünk.

Előzmény: pam-pi (29279)
vau1111 3 napja Creative Commons License 29284

Ja, menjünk. Rossz hír, hogy a holnapi szél erősen tűnik el. A jó hír, hogy jelenleg március elejére jellemző idő van.

Vasárnap remélem azért fújni fog.

Előzmény: StrawBv3 (29283)
StrawBv3 3 napja Creative Commons License 29283

Itt egy közvetlen link.

https://secure.avaaz.org/en/petition/YPEKA_Kaloyme_oloys_osoys_agapoyn_to_Prasonisi_na_poyn_STOP_stin_katastrofi_toy/?cLlYedb

Menjünk már szörfözni!!!!! Csak én szenvedek a szél hiányától?

Előzmény: backloop (29281)
pam-pi 3 napja Creative Commons License 29282

V-H-K nagyon esélyesnek tűnik. Viszont még én sem tudom hogy Nyék v. Tisza-tó lesz a célpont. Most le van engedve a Tisza tó is, így az is jó freestyle-ra. A DNY-i Nyéken nagyon jó tud lenni a NY-i viszont a Tisza tavon tud tombolni.

Előzmény: backloop (29281)
backloop 3 napja Creative Commons License 29281

Nem igen jöttem ra,hogyan lehet szavazni :)

Pampi,lehet hogy most en megyek hozzad deli szelre ??

Mit gondolsz,bejön?

Előzmény: StrawBv3 (29277)
vin. 3 napja Creative Commons License 29280

Bár szombaton és hétfőn is mutat valamit sztem Szalókon vas.lesz a jó.

pam-pi 3 napja Creative Commons License 29279

Melyik napra gondoltad a "támadást", és hova?

Pálesz lesz:)

Előzmény: Capacsali (29269)
pam-pi 3 napja Creative Commons License 29278

Szuper, akkor már nem is vagyok annyira elkeseredve.

Előzmény: tsipet (29276)
StrawBv3 3 napja Creative Commons License 29277

Bocs ha már volt!

http://www.continentseven.com/2014/12/14/power-plant-planned-at-prasonisi/

Szavazzatok!

Kellemes ünnepeket!

Üdv,

Eper

tsipet 4 napja Creative Commons License 29276

Elvileg pont kiadja az anyag.

Előzmény: pam-pi (29275)
pam-pi 4 napja Creative Commons License 29275

Maróval gondoltam az átalakítást, csak azt nem tudom mennyire vékonyodik el a power skeg, mivel hozzáragasztani szerintem nem biztonságos.

Off

Első autóm Alfa 33 volt. Boxer motor Weber karburátorral. Remélem a slotboxal nem lesz ennyi szívás:)

Előzmény: tsipet (29274)
tsipet 4 napja Creative Commons License 29274

Colin Chapman is megmondta.

Gyártsd állíthatóra a felfüggesztést és rosszul állítják be, nézd meg, hogy mit művelnek egy Weber karburátorral néhány pillanatnyi esztelen csavarhúzótekergetéssel

Szóval a slotbox a szörfös Weber karburátora.

A powerbox átalakítás kissé már meredekebbnek tűnik, mert egyrészt nem is egyeznek a fő méretek (míg a us-boxnál igen), másrészt a powebox fej felfelé keskenyedik.
Az anyagfölösleget leszedni pontosan, kéziszerszámokkal elég nagy munka lehet, de ha sikerül, akkor nagyon érdekelne. (Esetleg egyetemes marógépen könnyebben összehozható az átalakítás, de olyanhoz meg kissé nehéz hozzájutni.) 

Előzmény: pam-pi (29271)
pam-pi 4 napja Creative Commons License 29273

"Nem is tudtam hogy Nyék ilyen szeles." Hááát nem is az.

Tudtam, hogy "túl szép, hogy igaz legyen":( Vár jóval szerényebbet ír. Mire hétvége lesz talán el is tűnik:(

A Tisza-tó viszont jó lehet!

Lupára ilyen sáros időben be lehet jutni? Még ez is bejátszhat.

Előzmény: slajder (29265)
slajder 4 napja Creative Commons License 29272

Kellett már valami újítás hogy új szkegeket vegyenek a népek. Mert amúgy nem fogyna az áru, az összes sóher otthon reszelné le 20 centisre a powerboxos szkegeket, minél kopottabb annál jobb (kisebb).

Előzmény: pam-pi (29271)
pam-pi 4 napja Creative Commons License 29271

Köszönöm a kitűnő tájékoztatást.

Ez a gyenge pontja ennek a deszkának az biztos. Ha hamarabb rájövök, hogy ez a deszka slot boxos lehet meg sem veszem:( Igaz az ára elég csalogató volt (~600EUR), ami kárpótolja ezen hibáját.

"A kisebbik baj az volt, hogy lötyögött a szkeg (ha arrébb toltuk, egy olyan helyre ahol még ép volt a horony, akkor megszűnt a lötyögés" Én is arrébb toltam a skeget, hogy ne lötyögjön, de leakadás nélkül is megnyomja, megsérti a csavar a skeget annyira, hogy lazul a rögzítés. Ki is mentem emiatt a partra, hogy húzok a csavaron(mivel azt hittem kicsavarodott ), de nem lehetett. Szar érzés úgy menni, hogy várod mikor hagyod el a skeget, és nincs tartalékba másik! Minden esés után nézegettem, hogy nem bírom-e kihúzni. Lehet majd megjön a bizalmam, ha többet megyek vele és nem hagyom el. Az a baj, hogy van 4db power boxos skegem ami így meg kihasználatlan lesz, de lehet megpróbálok ezek közül egyet átalakítani úgy mint az US boxosokat.

Skeg beállítás: "Gollito's choice" nagy ló...t. Majd pont 111l-en megy az ő súlyával. Az is blama, hogy oda ahova rajzolva van nem is tudom előre tolni, mert a skeg eleje már korábban felütközik a ház elejébe.

Előzmény: tsipet (29270)
tsipet 5 napja Creative Commons License 29270

Jól emlékszem, hogy egy 2014-es 111-es Skate lesz a probléma tárgya?

Pont ilyen Skate-ekkel elég sokat szívtunk a centerben. Tekintve, hogy nagyon sokan leakadtak vele, a két darab csavar szépen elkezdte gyilkolni a szkeg anyagát. A kisebbik baj az volt, hogy lötyögött a szkeg (ha arrébb toltuk, egy olyan helyre ahol még ép volt a horony, akkor megszűnt a lötyögés), viszont az egyik leakadásnál a szkegház is megmozdult és mellette a deszka alja is repedt.

Maga az alapötlet nem rossz, viszont pár év még biztosan eltelik mire kiforrja magát, és tényleg stabilan áll majd a szkeg. A Witchcraft-é már olyan, ami közel van, de még mindig nem az igazi. Másfelől, abban is van némi ráció, hogy inkább vesszük el a szkeget de ne törjük már ketté a deszkát, ha véletlenül megakadunk valamiben.

mint itt: http://totalwind.net/foro/viewtopic.php?f=4&t=92684

US-box-os donorból tökéletesen működő slotbox-os szkeget lehet faragni, mivel a fő méretek megegyeznek. Ki kell belőle ütni (csak óvatosan) a hátsó pin-t, aztán az elejét levágni, ahol a csavar van (bár ezt nem mindig kell). Ha ez megvan, akkor belerakni a szkegszekrénybe, pozícióba beállítani, csavarokat kitekerni, és tűfilccel szépen rájelölni a furaton keresztül a szkegre a süllyesztések helyét.

A megjelölt szkegen a csavarok névleges átmérőjének megfelelő fúróval szépen ki lehet mélyíteni az anyagot. Mivel csak az egyik oldalról lesz kimélyítve elég tekintélyes süllyesztést lehet összehozni, bár átszakítani nem érdemes az anyagot. Lehet nyugodtan merőlegesen is fúrni, csak kissé feljebb kell a megadott ponttól.

Ha ezt rendesen összehozod, akkor nemcsak erő, de alakzáró is lesz némileg (asszem mindenféleképpen nagyobb mértékben, mint a gyári), a kötés.

Ha pedig nem vagy nagy híve a tologatásnak és sikerül elég hosszú alapú US-box-os szkeget találni, akkor pont bele lehet faragni a szkegszekrénybe úgy, hogy ne legyen sehol rés. Szebben is fog mutatni, talán jobban is tart, meg nem jelennek meg a réseknél mindenféle kósza turbulens áramlások. 

A fenti képen látható a folyamat. Ott rontották csak el, hogy nagyon kicsire sikerült a süllyesztés.

Elvileg akkor van jó helyen, ha a szkeg belépőéle a papucs hátsó felfogatási pontjától egy kissé előbbre esik. Mint a képeken.

Vagy a te esetedben oda is pozícionálhatod ahol a "Gollito's choice" felirat díszeleg. :)

Előzmény: Kilmer Petty (29267)
Capacsali 5 napja Creative Commons License 29269

Gond egy szál se'! Majd meglátjuk merrefelé korrigálnak a WRF modellek. Ha azok is DNY-ira hajaznak, akkor Nyék a nyerő, ha csont NY-ira teszik a tétet, akkor pedig Szalók lesz a meglövendő spot neve. Nekem mindegy, jó eséllyel Debrecenből támadok...

@Pam-pi, mi a lényeg? Legyen nálad pálinka, sört én viszek :))

Előzmény: pam-pi (29263)
slajder 5 napja Creative Commons License 29268

Mert Hamuliakovon még a délnyugati is jó? Vasárnap gondolom

Előzmény: E_n_d_r_u (29266)
Kilmer Petty 5 napja Creative Commons License 29267

az erozaro kotesek sosem jottek be nekem, bar nem is vagyok deszkatervezo mernok.

ahol meg egyetlen szkegnek (bocs jani, Skegnek :)) kell felvennie az eroket, na, ott durvan felremehetnek a dolgok. a witchcraft negy csavarral rogzit, nemcsak kettovel.

https://lh5.googleusercontent.com/-rMkZQDhq5rA/UV8dQTspwbI/AAAAAAAAB-A/iZ6Bb6rGqsc/s801/WCFS102_2.jpg

lehet ez jobb.

milyen menetek vannak a rogzitocsavaroknak, rezbetet vagy mua.? rezet kicsit jobban lehet gyilkolni/tepni

csipet karpathoson kitalalt egy megoldast, stabil (alakzaro) slotboxos rogzitesre, ha jol emlekszem egy csigafuroval es kis kezugyesseggel elkeszitheto. es semmi nem serul, vagy nem lesz visszafordithatatlan a beavatkozas. majd elmondja o.

Előzmény: pam-pi (29264)
E_n_d_r_u 5 napja Creative Commons License 29266

Szerintem a győri szekciónak ez szlovák oldal lesz...

slajder 5 napja Creative Commons License 29265

Hát elég nyugatias szar. Ez nemigen szokott bejönni, főleg felhővel. Nem is tudtam hogy Nyék ilyen szeles.

Előzmény: pam-pi (29264)