Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Riki610 Creative Commons License 9 órája 0 0 29783

a kepek

CamberjackCamberJackBibiBibiCamberjackCamberJackFogasFogas

Riki610 Creative Commons License 9 órája 0 0 29782

Vagkiralyfan 12 tol 18ig lehetet menni elso orat 6-7 el azutan 4,7 -5,8 ig nekem szezon nyitas volt, jobb nem is lehetet volna.

slajder Creative Commons License 18 órája 0 0 29781

Négy körül eljöttem, amint levettem a vizes cuccot egyből visszafújt...de fél óráért visszaöltözni már nem volt lelkierőm. Nagyon nem tetszett a mai nap, a manőverek se jöttek meg a szél sem volt jó. Lényegében kuka.

Petty, a víz melegebb volt mint a levegő, legalább egy lyukastenyerűbe beruházhatnál, abban biztos tudsz fogni.

Előzmény: E_n_d_r_u (29778)
vau1111 Creative Commons License 18 órája 0 0 29780

Gárdony nagyon jó volt, főleg szlalomra. Tipikus Gárdonyos, bár szerintem inkább hullámzó mint nagyon pöffös. Vagy csak a 6.8-as szlalomvitorla egyenlíti ki a szelet. A 6.8 húz mint a disznó. Most megint kipróbáltam az erősszeles trimmet, amikor rövid bummal használom. Gyakorlatilag ugyan az a rendszer, mint a mostani top racing vitorlákban, csak 1998-ból. Nagyon érezhető a különbség, továbbra is húz mint a disznó, csak a trapézkötelet kell kb. 4 centivel előrébb rakni, és sokkal stabilabb.

Amikor komolyabban ráfújt, és kijöttem az 5.3-ért, akkor tűnt föl igazán a különbség. Amikor a 6.8 szinte sok, az 5.3 csak nehezen indul el. Viszont kezelhetőségben, súlyérzetre a 6.8 egy rettenet. Amikor meg látszólag semmi nem fújt, a 6.8 még mindig húzott. A nagyvitorlával gyakorlatilag kb. 3 perc volt összesen amikor nem tudtam megsiklani.

Délután váltogattam a 6.8 szlalom és 5.3 freestyle cuccot. Érdekes volt a gyors oda-vissza váltás, és a teljesen más cucc újbóli megszokása.

A 6.8-on most 26-os trapézkötél volt, mert a bumjára ráraktam az egyébként nem használt felesleget. Az 5.3-on meg 32-es van Unifiberből, ami kb. 2 inch-el hosszabb, mint más gyártók 32-ese. Azaz 8 inch különbség volt a kötelekben. Vicces érzés váltani.

Kellemetlen meglepetésként a szeretett téli Fbomb ruhámat otthonhagytam. Pedig mindenképpen el akartam hozni, mert az öcsém épp idényt nyitott, legyen rajta jó meleg ruha. Hát nem, én kaptam a kicsit merev 7 mm-es búvár Lontrát (ezt is terveztem), ő meg aláöltözettel a kicsit lukas 5/4-es lestrapált cuccot.

A homokozónál a szép új bicikliút melletti szép új kövezett járda nem meglepő módon beszakadt. A kivitelező elvileg jól csinálta meg, a terv volt szar. Azaz észre kellett volna venniük, hogy a kis beton rámpa nem elég, a víz alá fogja mosni. Alá is mosta, szépen be is szakadt. Ha nem akarták volna ilyen kacskaringósra, és csak azért is teljesen a partra vinni a járdát, nem is lett volna baj.

Kilmer Petty Creative Commons License 19 órája 0 0 29779

fertorakosrol mit is mondhatnek? talan ezt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130826683&t=9007576

nulla, eso, zivatarszel, nulla, eso, szivatarszel. nem biztos, hogy ilyen sorrendben. aztan deltol megindult, 4.8-ra jo lett volna 5-ig, de masfel ora kezfagyasztas eleg volt. kulon elmeny, mikor ujraindul a verkeringes a kezben, majdnem akkora, mint egy sikeres manover. a vizen.

Előzmény: E_n_d_r_u (29778)
E_n_d_r_u Creative Commons License 20 órája 0 0 29778

Zicksee-n is jól fújt. Nyögvenyelősen indult, a semmire rádurrant egy brutál zivatarszél ami kb 5 percig tartott, majd elállt. Aztán szép fokozatosan felépítette magát a szél és egész szépen fújt 5 körüli vásznakra. Délelőtt nagyon hideg volt, aztán a Nap is előbújt. A kezem nem fázott. A nap legvagányabb szörföse egy osztrák srác volt, aki shortyban nyomta, közben bemutatta hogy kell "pihentetni" a cuccot félig a vízben-félig a parton egy fél napon keresztül miközben fúj, majd megmutatta hogy kell kihajítani a deszkát a vízből az aszfaltra. :)

keleti_szel Creative Commons License 20 órája 0 0 29777

ez a Geca , miez kiez és hol van? Mit lehet még tudni róla?

Leveleken nem voltam, de mondták, hogy nagyon sok volt a 7 az tuti, 6 körülivel lehetett menni, de ahogy Gecán is a pöffökben az is sok volt gondolom he he.

Előzmény: pam-pi (29776)
pam-pi Creative Commons License 20 órája 0 0 29776

Végül Geca mellett döntöttem. Nagyon jó volt, a végére már az 5,9 nagyon sok lett. ( 7bft pöffökben). Sajnos a kesztyűm otthon maradt így alig bírtam fogni a bumot, ezért a tervezettnél hamarabb kellett abbahagynom:( Érdekes, de egész télen egyszer sem fázott ennyire a kezem. Hiába mentem ki lógatni, csak percekig használt. Lehet a szervezet már hozzá szokott a meleghez? Az időkép adatai alapján Levelek is jó lehetett, de Nyéken csak "lakótelepi huzat" erősségű szél fújhatott.

Előzmény: pam-pi (29774)
Blind Rider Creative Commons License 30 órája 0 0 29775

Hétfőn szervezünk egy közös szörfözést Somogyi Laci emlékére, aki épp 10 éve nincs köztünk. Aki úgy érzi, csatlakozna, várjuk szeretettel Balatonlellén.

Aloha!

pam-pi Creative Commons License 2 napja 0 0 29774

Szerintem Levelek jobb lesz mint Nyék! Lehet én is kipróbálom, de Geca is képben van.

Előzmény: Pali66 (29766)
minerel Creative Commons License 2 napja 0 0 29773

Ez tényleg jó, köszi.

Lenne még kérdésem:-) Mit befolyásol a szkeg formája?

Eseteben az e-bay oldalán találtam kettő nekem megfelelőt de az egyik alakja szablya szerű a másik egyenes.

Előzmény: keleti_szel (29772)
keleti_szel Creative Commons License 2 napja 0 0 29772

Itt elég jól meg tudják mutatni milyen szkeget érdemes:

http://www.select-hydrofoils.com/en/fins-selector/

Előzmény: minerel (29770)
keleti_szel Creative Commons License 2 napja 0 0 29771

Szia!

Igen működik, bármely É-ról érkező szél használható Leveleken, mint az óramű :)

Csak most én nem fogok ráérni, csak max reggel 5től 7:30 ig :)

minerel Creative Commons License 2 napja 0 0 29770

Szia, 

Igazából karbon bummom van hozzá és árbócból is  valami használt belevelót nézegetnék mert ami volt az rövid volt. Ja és a szkeg... A formulán még megvolt a 70-es darab (de kétcsavaros rögzítéssel ) de az aktuális  deszkához ha  vennék, nem tudom mekkora lenne jó.

Előzmény: Laciferi (29769)
Laciferi Creative Commons License 2 napja 0 0 29769

Huhuu... remek témainditó...  Kb. 2 oldalt tele tudnék irni most, és 10 fórumnyi anyagot belinkelnék. Elképesztő kutatást végeztem 2 éve, amikor az xxl cuccomat precizen összeállítottam. De a lényeg ott van, hogy nagyon bedrágul a nagycucc egy szint után, és ezt a szintet kell megtalálni okosan. Szóval nem 'rossz' a 10.8 m2, hanem nem éri meg 100eFt-ért karbon boomot, és ugyenennyiért 100% 540 es árbocot venni bele, és nem siklasz előbb... (de sokkal hamarabb véged van ráfujásban).

Ha érdekel a téma, inkább személyesen.. :) 

Előzmény: vau1111 (29758)
vin. Creative Commons License 2 napja 0 0 29768

Ja, bocs hamarabb írtam, mint gondolkodtam! ÉK-i persze.

vin. Creative Commons License 2 napja 0 0 29767

Miért, Nyéken működik az ÉK-i?

Pali66 Creative Commons License 3 napja 0 0 29766

Szombatra erős É-ÉK szelet jósol a Guru Levelekre. A keleti szeles kollégát kérdem, hogy ez a szélirány jó ott, vagy menjek inkább a Nyéki-tóra?

keleti_szel Creative Commons License 4 napja 0 0 29765

Nekem is hasonló méreteim vannak, kivéve a deszkám 80 cm széles.

Én egy 9.5-s vityót fogok venni, meg kell egy nagyobb szkeg is.

Szerintem ki kell próbálni nagyobb szkeggel a cuccot.

Előzmény: minerel (29762)
Blind Rider Creative Commons License 4 napja 0 0 29764

Szép, gratula! :)

Én a múltkoriból lábadozok még, valahogy elszálltam a 135+9.5-el és akkorát sjalderoltam hogy félő volt hogy eltört a bordám. Most kiderült, hogy nem, de azért köhögni még nem nagyon tudok :). A hétvégit azért becéloztam, hátha addigra felépülök valamennyire. 

Előzmény: el double (29763)
el double Creative Commons License 4 napja 0 0 29763

Patriktól Horesznak, Gárdonyból. 115L szlalom, 7.8m.2, tegnap.

minerel Creative Commons License 4 napja 0 0 29762

Az emlékezetem ha nem csal, akkor 44cm. Ez egy F2 Hornet és még a gyári szkeg van hozzá.

Előzmény: keleti_szel (29761)
keleti_szel Creative Commons License 4 napja 0 0 29761

És hanyas a szkeged?

Előzmény: minerel (29753)
mfazekas Creative Commons License 4 napja 0 0 29760

Érdekességképpen, egy 125L + 10m2 páros: https://www.youtube.com/watch?v=Y7qlnqRi2v0

Előzmény: vau1111 (29758)
Camberjack Creative Commons License 4 napja 0 0 29759

Ezek a mobil videók jobbak, mint egynéhány fényképezőgép!

Szerintem stimmel a szörfös.

Előzmény: minerel (29754)
vau1111 Creative Commons License 5 napja 0 0 29758

Csak kíváncsiságból:

Miből számolod a deszka által elbírható max. vitorlaméretet?

A 145 liter elvileg simán bírná a 10+ m2-t, az biztos. A 74,5 centi az tényleg nem túl széles, de ez magában még nem kéne hogy korlátozzon szerintem. A hossz meg biztosan nem akkora baj.

Egyáltalán nem kérdőjelezem meg a tanács hitelességét, nem is értek ekkora méretekhez, de olyan határozottan állítottad, hogy gondolom ebből lehet tanulni.

Előzmény: Laciferi (29755)
minerel Creative Commons License 5 napja 0 0 29757

Köszönöm a tanácsod, akkor nem erőltetem.

Előzmény: Laciferi (29755)
Steve 01 Creative Commons License 5 napja 0 0 29756

Sajnos csak a szerdán érek rá, ha marad még addigra valami! 7.0  120l Nekem nincs nagyobb..   Határesetnek tűnik, de Velence olyan mint  az "Éden hotel" minden megtörténhet..  :D

Előzmény: Laciferi (29750)
Laciferi Creative Commons License 5 napja 0 0 29755

A deszkád adatai alapján 8-8.5 lehet az a méret, amit még van értelme rátenni. Esetleg egy 9.0, de az már a határait feszegeti, és nem fog igazán előbb megindulni vele. 

Előzmény: minerel (29753)
minerel Creative Commons License 5 napja 0 0 29754

Ez ugyanaznap készült https://youtu.be/H95qx7Gk9-Q Nem a 4-ik képen látható szörfös van rajta? (mobilos videó)

Előzmény: Camberjack (29740)