Keresés

Részletes keresés

márnempipás Creative Commons License 10 perce 0 0 30316

Jó utat, számolj majd be, milyen volt.

addig is egy kép a teraszról vihar előtt :)

Előzmény: vin. (30315)
vin. Creative Commons License 30 perce 0 0 30315

Köszi, kb. ilyen árakra számítottam, csak gondoltam, hátha van kiemelkedően jó és/vagy olcsó. Viszünk kaját rendesen, meg sört is. (Akkor nekem legalább két tálca kell, mer nem szeretnék úgy járni, mint te)

16 napra megyünk, ha 9-10 napot fúj, elégedett leszek.

Legnagyobb vitorlám jelenleg  egy NP Hornet 7.7 . Remélem elég lesz a 95 kg-hoz.

(a legkisebb 5-ös) :)

Előzmény: márnempipás (30314)
márnempipás Creative Commons License 1 órája 0 0 30314

A templom melletti kocsmában kajáltunk, jó a konyha, de olcsó árakra ne számíts sehol. Kb. azonos árakat láttunk a vendéglátó helyeken. Egy korsó sör 15 Kuna, sültek, tészták 70-90 Kunától, halételek 100 Kunától felfelé. 

Korcsulán voltunk még étteremben, jó volt a kaja, de fájt kifizetni, mi a gyerekekkel öten vagyunk. Érdemes főzni :)

A kikötőben lévő kisboltban viszonylag nagy a választék, az árak kb. a hazai árak + 20-40%. Pl. hatos csomag dobozos Karlovacko sör 50 Kuna (370 Ft/doboz), tehát ilyesmit érdemes itthonról vinni. Nekem a tálca Dréher a hét közepére elfogyott, hosszúak az esték. : D

Most csak ilyen szél volt, de voltam már lent úgy hogy a 4,7-es sok volt. Azt tudom mondani csak, hogy Isten kezében vagyunk ez ügyben is.

Előzmény: vin. (30313)
vin. Creative Commons License 2 órája 0 0 30313

5-én indulunk. :) Tudsz ajánlani éttermet, ami viszonylag olcsó és jól is főznek?

Akkor kisebb vitorlára nem is igazán fújt?

Előzmény: márnempipás (30312)
márnempipás Creative Commons License 3 órája 0 0 30312

Egy hete jöttünk haza Viganjbol. Összességében vegyes volt a kép, a hét napból négy nap volt szél. A délelőtti jugó elmaradt, délután 2-7-ig stabil 2-3 Bft szél volt, 7.5-el lehetett rendesen siklani, de inkább olyan gyakorló szél volt. (pont nekem való)

Előzmény: vin. (30228)
Kilmer Petty Creative Commons License 20 órája 0 0 30311

na. most elore iszom egy balatoni vilagos "sajkod editiont" (feat. vincze p) a holnapi fertoi szelre. remelem nem lesz medvebor.

qrzor Creative Commons License 2 napja 0 0 30310

Ha valaha is olyan határozat vagy ítélet születne, amely arra kötelezné a kivitelezőt, hogy tüntesse el amit eddig belehordott a vízbe, szerinted megtenné? Minusz másodperc alatt jelentenének csődöt. Az építőiparban, útépítésben, csatornázásoknál, egyéb (eu-s) nagy volumenű sztorikban abszolút mindennapos a nulla tőkéjű  "projektcég", ami addig él, ameddig hasznot hoz, BÁRMI áron.

Azon csak röhögni tudok, mikor a polgármester azt mondja, hogy kötelezettségeket vállalt a kivitelező...... Naja, én is. Nem fingok a paplan alá. Aztán ha mégis, bocsi, így jártatok.

Egy ismerősöm Kelet Mo-n közel egy évig ásott árkot, géppel, alvállakozóként, mint kiderült, ingyen. A megbízójának, egy köztes projektcégnek a fővállalkozó fizetett, de az mégis "becsődölt". Hiába lóg ki ezerrel a lóláb, a jogászok szerint nyertes pere lesz az ismerősömnek de nulla várható bevétellel.

Nehéz eldönteni, hogy minek szurkoljuk. Annak, hogy befejezzék ezt a förmedvényt, vagy nézzük az idők végezetéig a félkész tórzót, mint a Fonyódi hegy alatti szellemkikötőt. Pedig az csak egy fél kacsaúsztató méretű, plusz a rogyadozó épületek.

De mondok szomorúbbat. A múltkori jó szeles napokon ráhívták a fonyódi rendőröket a szörfösökre, kájtosokra. Egyelőre még nem volt bünti, de adatokat írtak össze. Így megy ez kéremszépen.

Előzmény: vin. (30309)
vin. Creative Commons License 2 napja 0 0 30309

Csak a szélcsendre való tekintettel.

Ezt találtam mostanában:

"Ki fogja eltakarítani a balatonyfenyvesi rombolás nyomait?

Az LMP szerint az egész beruházás zavaros hátterére világít rá ismét, hogy felszámolás alá került a balatonfenyvesi SunMarine vitorláskikötő kivitelező cége. A West-Balaton Travel Kft. ellen végrehajtási eljárás is folyamatban van. Az ellenzéki párt bízik benne, hogy ez már a jogellenesen megkezdett, súlyosan környezetkárosító beruházás végét jelenti.

A balatonyfenyvesi kikötőt a Kecskés Egon Zsolt és Deák Gábor tulajdonában álló Előny Kft álmodta meg. Kecskés kiterjedt, offshore elágazásokkal is rendelkező céghálót mozgat, amelynek egy másik tagja felel az alsóörsi kikötő, jelentős csúszásba került, uniós pénzt is bőven felhasználó beruházásáért. A 2012-ben indult fenyvesi projekt megvalósítása több törvényt és szabályt megszegve Natura 2000 területen folyik és csaknem 4 hektár területet bitorol el a Balatonból. A munkálatok eredménye ezidáig két, a Balatonba több mint fél kilométer hosszan benyúló móló, miközben 70.000m3 kikotort iszapot zúdítanak a környező területekre. Az LMP ezért már az engedélyezési eljárás kapcsán feljelentést tett. közérdekű adatigénylést is benyújtottunk, hogy tudni lehessen, a projektnek megítélt 393 millió forintos EU támogatást miképpen használták fel, hiszen a beruházásnak idén július végére már el kellett volna készülnie.

Az LMP bízik benne, hogy az ügyben tett feljelentése nyomán a bíróság kimondja, hogy az építkezés jogellenes, eltiltja a beruházót a további munkálatoktól, a felszámolás alá került kivitelező cég pedig eltakarítja maga után az eddigi környezetrombolás nyomait.

Sallai R. Benedek
a Fenntartható fejlődés bizottság elnök"

E_n_d_r_u Creative Commons License 3 napja 0 0 30308

Ha már ennyi szó esett Illmitz-ről, nézzétek meg videón is. A képpel tömörítés után minőségbeli probléma akadt ami egyébként nem szokott lenni, de mindegy. A konzekvenciát mindenki le tudja vonni a helyről..

https://vimeo.com/137357136

backloop Creative Commons License 3 napja 0 0 30307

Meg az elejen,mikor azonos felületen mozogtunk lattam töled egy szep konot.

Aztan egy spok540-et is.Vagy ez mar nem is szamit ??

Hetfön a deli ismetli magat,ha az orf szövegest elolvasod.Vauekkal utoljara

januarban szörföztem,jo volt ismet a csapattal ...kite szennyezest leszamitva jo nap volt

en fel tiztöl trükköztem fel hetig es a vizen veszeltem at nehany izomgörcsöt.

Kondi? csikk,kave,cukor,kacsazsiros kenyer,es az alkoholok különbözö fajtai :)...ja meg KOLA

Előzmény: Kilmer Petty (30288)
beachsurfer Creative Commons License 3 napja 0 0 30306

**zd+ lehet hogy mákod lesz!

Előzmény: slajder (30302)
beachsurfer Creative Commons License 4 napja 0 0 30305
Update:
Latom inkább déli lesz holnap,az már odafúj.
En sajna meló. :(
Előzmény: beachsurfer (30304)
beachsurfer Creative Commons License 4 napja 0 0 30304
Le és iszap sincs,kivéve a mörbischi nádas előtt,de ott sem vészes.
A jegyárus majd elmondja hol riggelhetsz.
Jobbra kell menni egy sorompoig,onnan cuccolas,de kevesebb mint Rákos.
Amugy a Beach függőleges betonos,lépcső a strandoloknak.
A strand északi részén van a szörfös bejáró,ez lapos kavicsos,nem tul széles de elég.
Holnap szerintem eleg sokat kell besetalni,hogy indulni tudj,nem lesz eros a szél,eléggé offshore balról,szélárnyékos a beach.
wsurfdevotee Creative Commons License 4 napja 0 0 30303
Az enyém leert, mert kimagaslok a populaciobol ->1,71m (;
Ha nincs hullám, akkor a fejem a víz folott (:
slajder Creative Commons License 4 napja 0 0 30302

Lábam leér? Holnap esetleg gyerekkel megpróbálnánk.

Előzmény: beachsurfer (30301)
beachsurfer Creative Commons License 4 napja 0 0 30301
Az nem windsurfers ticket,hanem 1 person+1 car.Ha nem szörfös vagy,akkor is ennyi
Előzmény: wsurfdevotee (30299)
beachsurfer Creative Commons License 4 napja 0 0 30300
Imádni való ez a Nőszemély! ;)
Letagadott belőlem 5-6 kilót! :)
Ha őszinte akarok lenni,simán ment volna a 4.5 nekem is,de én szeretem ha van 1nm + tolóerő.
Persze ennek ára is van,du 4re elfogytam mint az asztalon felejtett fröccsös pohárból a buborék. :D
Valamikor valamikor negyed 7 körül jöttünk el-még tombolt.
Előzmény: wsurfdevotee (30297)
wsurfdevotee Creative Commons License 4 napja 0 0 30299
Sporolosabb spot a tobbinel, a surfer ticket €5, a strand legalább olyan nivo, mint a tobbi, wifit kivéve minden van.
Ahogy a fcst értelmezési bizonytalankodasaimbol látszik, még nincs meg a phd-m...de sztem működhet. Indulasnal lehet benne vmennyi szelarnyek, de azt lekuzdve szvsz nem ütközik semmivel.
Előzmény: Capacsali (30296)
beachsurfer Creative Commons License 4 napja 0 0 30298
Nincs külön szörfös belépő.
2.5 eu/fő,2.5 eu/autó.Ez korrekt.
Allitolag É-ban jó,ény ban már nem annyira.
Helyiektől van az infó.
Előzmény: Capacsali (30296)
wsurfdevotee Creative Commons License 4 napja 0 0 30297
Mókás, de a rutinhianyom miatt reggel úgy indultam el, h inkább head office lesz, mert Podoban a falevél sem mozdult...de végül az elvonási tuneteim gyoztek - valóban megert volna 2 napot is (: Sajnálom, h nem talalkoztunk, legközelebb figyelmesebb leszek. Amikor megerkeztem, Nikit kérdeztem a m2rol, azt hiszem téged említett benchmarknak (Feri 80kg/ 5,7tel van bent, így nekem jó lehet a parti megerzesbol választott 5.0) Néhány kör után 4.5re kellett valtanom, mert a kepletbol kihagytam a tudasszint kulonbseget (;
Előzmény: beachsurfer (30295)
Capacsali Creative Commons License 4 napja 0 0 30296

Az Illmitzi különítményt kérdezném, működik a hely É-i vagy ÉNY-i szélben is?

Kell ott is fizetni a 8 EUR belépőt?

beachsurfer Creative Commons License 4 napja 0 0 30295
Akartam irni hogy 2 nap szabit is megért volna,kár volt kihagynod,de ezek szerint ott voltál,csak valahogy elkerultuk egymást,pedig ott riggeltunk magyarok egykupacon.
Fantasztikus nap volt!!
Előzmény: wsurfdevotee (30293)
wsurfdevotee Creative Commons License 4 napja 0 0 30294

...ja és a big congrats a 67,2 kmh rekordhoz!

Előzmény: jonas ceballos hungarian sanchez (30283)
wsurfdevotee Creative Commons License 4 napja 0 0 30293
Én is csatlakozom az Illmitz fan clubhoz, pazar elmeny volt!
Ha nincs a vasárnapi inspiracios post, akkor vsz Weidenben fanyalogtam volna, az én technikai kepzettsegemen, zavaroan szembe közlekedő hullámok miatt.
Még egyszer köszi a felfedezesert, azonnal a top1 helyre ugrott nálam az osztrák ranglistan!
A nagyon szimpatikus hazai szörfös kollégákon túl, számomra kellemes meglepetés volt a hazigazda osztrák kollégák aktív kapcsolatepito kezdeményezése. Mosoly/koszones, kerdesek/valaszok, vizen/parton/parkoloban egyarant.
Ilyen magas arányban Podoban/Weidenben ez nem volt standard.

A személyes búcsúról lemaradtam, bocs, de a 'szemem' még kívánta, így végül nem hagytam a napban semmit (:
Előzmény: jonas ceballos hungarian sanchez (30283)
keleti_szel Creative Commons License 4 napja 0 0 30292

Mi Tatán voltunk tegnap. 1 hónap után tényleg nekem is mindenem fájt, bár nyilván nem ua a szint , de fájt , a karom le volt savazva 😄

A kollega jól bírta mert neki volt 2 hete Nyéken egy kafa délutánja , amit én lekéstem.

8 al mentem végig, az elején még néha nagyon sok is volt, aztán voltak lassulások.

5 órát voltam vizen , ebből az első 3 volt a fő érték.

Jó csapat, kellemes környezet, és nagyon rángatós szél, a hullámok meg össze vissza.

Kezdek rájönni, hogy Levelek egy csemege.

slajder Creative Commons License 5 napja 0 0 30291

Hát nekem újra kellett tanulni szörfözni, a kondival nincs baj de 1 hónap kimaradt. A hínár sajnos zavaró, bár a nap végére mintha fogyott volna, vagy hozzászoktam. Végül is el lehet ugrani hínárral is, javítja a vitorlakezelést. Az iszap miatt meg percekig csúszkáltam a deszkán mindig.

Nem volt az a szél nekem olyan sok 4.7-re, érdekes hogy pl. a podersdorfi szélmérő 35-60 körül mutatott, én nem találkoztam 45 feletti pöffel 3 óra után, az tuti.  Szóval mintha most nem Rákos lett volna a déli szél epicentruma. Győrben is viharos volt mikor elindultam. Este aztán már az 5.4 is felkerült, záróra után jöttem ki.

Nem egy grubbybarát víz a Fertő, mert a lapos hullám az igazi, nem a hegyes hullámhát.

Illmitzet ki kell próbálni, ha lusta nem túl nagy hullámok vannak akkor freestyle is mehet, a fotókon jól néz ki.

Bocs ha nem voltam túl szociális (most sem), kevés volt az idő, a strandon meg szügyig ért a szutyok.

vau1111 Creative Commons License 5 napja 0 0 30290

Ahogy nézem, a Balaton, de Gárdony is működik szlalomra. Ezt most a met.hu modelljei nézték be...

vau1111 Creative Commons License 5 napja 0 0 30289

Annyit javítanék, hogy az az isszlájder nekem még nincs meg továbbra sem. Volt az elején olyan, hogy full kontroll végig, de az utolsó kis szösszenetet elrontottam. Meg volt 540, ahol a végén nem tudtam az istennek sem ki-wasser-olni (ez itt a helyesírás erőszak helye), meg a végefelé volt egy, ahol erőből átforgatott 540-re, és a clew becsapódott a vízbe.

Viszont nem sokszor volt agyam végigkövetni hogy melyik ponton mire kell figyelni, és sokszor az indító legfontosabb mozdulat maradt ki.

Ezen kívül 1 flaka, 1 carving360, pár normál- ill. heli tack, és 1-2 jibe volt sikeres. Na meg számolatlan ...intowatercrash :)

Hopp, Totyótól volt sikeres flaka? Gratula!

Kilmer Petty Creative Commons License 5 napja 0 0 30288

hat ilyen hinar-lover, pro weed szkegekkel, meg fent a nadasnal kolbaszolva ez nem is csoda.

(a maui north shore-rol nem talalok, de gondolom mindenki elott ott van.)

egy minimalis hatrahajlas a szkegben, meg a strandobol csodakra kepes, hm? :)

-----------------

4.8 a legjobb meret a vilagon

-----------------

a 5 ora korul, teljesen kidoglotten (ot ora netto, tobbnyire eses keles) a parton ucsorogve 3 dolog jart a fejemben:

- iszonyatosan hosszu ido telt el az utolso normalis sikolas ota, 2 honap. ez nemcsak a sajat manovereink sikeressegeben altalanos sikertelensegeben, de abban is megmutatkozott, hogy gyakorlatilag olyan izmok sajogtak mar a masodik vizen toltott ora utan, aminek a letezeserol csak ilyen esetben lehet tudomast venni. es akkor mar csak a sziv vitt, a test nem volt kepes kovetni, az atallok-atveszem-elugrok-atfogok-kinnyomom-ratherhelek-stb. forgatokonyvet.

- viszont volt, akin nem latszott egyaltalan, (beklupp, eper, vp), vidaman cserelgettek a vitorlakat es/vagy dobaltak a manovereket meg akkor is, mikor nekem mar az fogaim kozott roszogo iszapot sem volt erom kikopni egy pereceles utan. hogy tartjatok a kondit, emberek??!! es en meg fiatalabb vagyok, de nyeszlett. szegyellem is magam.

- korrekt fs futamot lehetett volna rendezni (ha valakinek ennyi szunet utan egyaltalan ilyesmi megfordult volna a fejeben), gyakorlatilag "felpercenkent" tortentek manoverek, nem volt unalmas szemlelodni sem. es ilyenkor se kamera se fenykepezo. fene. :((

besztof amit lattam:

vp: burner (jo par sikeres) es normal kono

beklupp: shaka (egyre magasabbak)

eper: poncs (eses de szerintem nincs messze es gecire latvanyos)

slajder: grubby (hogy a fenebe tudja ilyen eros szelben?)

jandl "dugo" norbi: strandolosijesztos cf spock :)

csipet: sw kono

vau: isszlajder

totyo: flaka (megtanulta!!!)

zsolesz: spock es stall trick. :)

en: hat inkabb semmi.. :)

elnezest akiket kihagytam, biztos van par.

----

a ma reggeli/delelotti szel egyelore nem eri meg a fardasagot. foleg a tegnapi utan. neha eseget is, borult, egyenetlen

-----------

Előzmény: vau1111 (30281)
ormanyos2 Creative Commons License 5 napja 0 0 30287

Sziasztok, volna egy kérdésem, tegnap Gárdonyban déli volt, nem valami nagy szám, de a tó közepén elég jól mentek, nagy vásznakkal.

Hogyan lehet onnan kijönni a Petrocsellihez, szinte nulla szélben? Vagy a másik oldalról krajcoltak be?

Honnan lehet déli szélben a szemközti partról normálisan bemenni ? Köszi !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!