Keresés

Részletes keresés

keleti_szel Creative Commons License 18 órája 0 0 31131

Köszi

Előzmény: vin. (31128)
Kirali12 Creative Commons License 1 napja 0 0 31130

Nem tudjátok véletlenül, hogy Sóstón még bent vannak e a lépcsök?

kisd. Creative Commons License 2 napja 0 0 31129

Lakkal csak mélyseget adni a festésnek meg egy plusz védő réteg, hogy ne sérüljön a szín 

Előzmény: pam-pi (31118)
vin. Creative Commons License 2 napja 0 0 31128

Persze keleti_szél-nek címeztem. :)

vin. Creative Commons License 2 napja 0 0 31127

Mátyás, Talán péntek  DNy-i Formulával :), de inkább hétfőn az ÉNy-i fronttal jön valami, ha elér idáig.

Amúgy idén meglepő módon eddig az ÉK-i fújt többször, mint a nyugatias és a Guru szinte mindig alálőtt.

Ja, és általában hamarabb kezdődött.

A hullámok is összerendeződtek néha fajinul, viszont szemben a szigetnél meg flat víz.

Kicsit sávos, de szeressük az ÉK-it. :)

Előzmény: Capacsali (31125)
keleti_szel Creative Commons License 2 napja 0 0 31126

Szia!

Valóban ezt eléggé benéztem. :)

A nyugatit ismerem, szeretem, de hogy mi lesz belőle, az kavar.

köszi

Előzmény: Capacsali (31125)
Capacsali Creative Commons License 2 napja 0 0 31125

Szia,

akad egy kis kepzavar, ugyanis nem keleti, hanem nyugati szelet igernek a Tisza tora. A flatwater pedig felejtos, mert pont ez a szelirany gerjeszti leginkabb a hullamokat.

Azt nehez megmondani, ala vagy fole lovik-e az elorejelzesek ezt az iranyu szelet, valtozo. Erzesre azt mondanam, valami lesz, de atomvillanasra ne szamits. Vigyel minel nagyobb vitorlat.

Előzmény: keleti_szel (31124)
keleti_szel Creative Commons License 2 napja 0 0 31124

Hali!

A mai/holnap keleti szellő állítólag Tisza tavon nagyon atom lenne, ha lenne :),(mivel flatwater lenne )

Az a kérdésem, hogy ezt az irányt alá vagy felé szokta becsülni a guru vagy az arome?

Egyáltalán rajtam kívül lát még benne bármit valaki?

Köszönettel

vau1111 Creative Commons License 4 napja 0 0 31123

Ne töröld v. töröltesd, szerintem annyira azért nem durva megerőszakolása ez a topic etikettnek.

Előzmény: kima-vara (31122)
kima-vara Creative Commons License 4 napja 0 0 31122

Akkor bocsánatot kérek még egyszer! Törölném, ha tudnám, hogyan kell....

Előzmény: vau1111 (31121)
vau1111 Creative Commons License 4 napja 0 0 31121

Ööö, nem illik... A windsurfing.hu apróhirdetés rovata való erre, azt jóval többen is olvassák, ha venni akarnak valamit. Én alapból azt nézem ilyenkor. Plusz ahogy nekem mesélték, a facebook különböző bugyraiban is tudsz hirdetni, de ahhoz én nem értek :)

Előzmény: kima-vara (31120)
kima-vara Creative Commons License 4 napja 0 0 31120

PROLIMIT windsurfbag eladó. 460as árbóc is elfér benne. 3 rigg számára elegendő a mérete. Egyszer használtam, gyakorlatilag új. Ára: 20.000.-Ft. Érdeklődni:20/237-2657 Pestre el tudom juttatni, postázás megoldható.

Nem tudom, szabad-e itt hirdetni? Ha nem, akkor bocsánatot kérek a Tisztelt Társaságtól!

surfer54 Creative Commons License 5 napja 0 0 31119

En bevittem a surfdeszkat egy festekboltba es kikevertek a szint egy spray formaban. Autos festekbolt vol gyorsan szaradt.

Előzmény: kisd. (31117)
pam-pi Creative Commons License 5 napja 0 0 31118

Én csak sérülést javítottam akril spray-el. Ez jó volt rá. A lakk mihez kell? Érdesítésre? Erre nem ok, mert erre vannak spec anyagok!

Előzmény: kisd. (31117)
kisd. Creative Commons License 2016.09.23 0 0 31117

Valakinek esetleg van tapasztalata szörfdeszka festéssel kapcsolatban?

Milyen tipusú festék kell hozzá és milyen lakk....

Levcsi2000 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 31116

Sziasztok! Garda tonal vagyok es lenne egy masfel oram amit szorfozesre tudnek forditani. 40 euro lenne a cucc erre az idore. Azt szeretnem kerdezni, hogy mire kell ott figyelni, mert lattam egesz kinn is embereket a nyilt vizen, de nem tul messze a parttol is. Illetve hogy reggeli orakban van e szel?

Camberjack Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31115

A Blue Lake sem volt rosssz, 4,8-tól felfelé lehetett menni! Be Hun? Jani fotózott, mert még mindig összeforrásban van a szétszakadt achillese... 

pam-pi Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31114

Na végreee! Volt egy isteni szörfözés ma Nyéken. Megkockáztatom, hogy az év legjobb szörfözése volt. Nem a legerősebb szélben de tuti kondíciók között. Én 5.9-el mentem 9-től 5-ig de ha bevállaltam volna az 50% siklást akkor mehettem volna 4,8-al is. Nagyon király, hogy ahogy bontják a szigetet totál freestyle placc alakult ki, mivel a szigetet és a partot összekötötték egy föld nyelvel. E mögött szuper sík víz van kb 6 bft-ig. Most periodikusan változott is a szálerősség így szinte mindenit flat volt a víz, marha sokat lehetett gyakorolni. Ezért is élveztem annyira. Sajna a swich probakat ki kellett hagynom (meniscus szakadás) de pl. most ugrottam először egy tack alatt két sikeres spockot is :))) Ahogy nézem most egy ideig csend lesz:( Még az is előfordulhat, hogy csak a szokásos november eleji szél lesz valami hasonló :( 

qrzor Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31113

Azért kérdezz rá, hogy a szkeget is adnak vele vagy sem, mert nem mindegy. (esetleg zsákot is?)

A deszka árát  - a kereslet kínálat lehetőségein túl - tekintsd úgy, hogy megér-e neked a következő két évre pl. 20e Ft-ot a deszka "birtoklása", ha majd két év múlva eladod 100-ért!

Persze deszka nélkül csak a jégszörf megy leveskanálba állított riggel (van ilyen video) így a kapott 100 rugót bele fogod tolni egy 120-as deszkába. :-) Ez az evolúció.

Előzmény: domino47 (31112)
domino47 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31112

Köszi a tanácsot kb. 120 e-re tartják az árát. Gondolom annyit megér.  Láttam 160 e körül is 

Előzmény: qrzor (31110)
qrzor Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31111

Ha meg van kopva a lakk a felületen, érdemes újraérdesíteni. Fel is lehet puhulva a papucsok előtt, az már akkor komolyabb átvizsgálást igényel, hogy ivott-e valaha vizet, volt-e javítva stb.

Ha igen, még akkor is lehet jó, csak árban persze érvényesíteni kell az állapotot és az életkort.

Előzmény: qrzor (31110)
qrzor Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31110

Működni fog.

6,5 körüli riggel, gyenge-közepes szélben (25-45 km/h) mindent meg lehet vele csinálni.

Előzmény: domino47 (31108)
vakukac1 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31109

Tegnap Balatonfűzfő.

domino47 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 31108

Sziasztok tanácsot kérnék az alábbi deszkát kezdőként bevállalhatom? Már szörföztem valamennyit de az jó pár éve volt . Akkor kölcsön cuccal szenvedtem ami nekem kicsi és instabil volt 6-7 éve valami levetett egykori F2 lehetett ha jél emlékszem.

Ja az adatok 80 kiló körül mozgok. 180 cm magassággal. Megfelelő fizikummal kajak bicaj stb.

vau1111 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 31107

Pár kép Praso-ról. Ha minden igaz, nyilvános.

https://goo.gl/photos/Djin4XE7bM35ENeq5

vau1111 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 31106

Az erőmű nekem rejtély. A flat oldalon a következő öbölnél néha látszik egy daru, ill. látni néhány bekötőút kezdeményt. Ettől eltekintve én semmilyen változást nem láttam, ami persze nem jelent semmit.

Előzmény: Kirali12 (31105)
Kirali12 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 31105

Mi a helyzet az eromuvel?

Hirek, pletykak? 

Lesz meg jovore is spot? Csak mert akkor egy hosszabbat terveznek lent. :)

Előzmény: vau1111 (31104)
vau1111 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 31104

Prasonisi, 9/10. Nem is akárhogy. Nem emlékszem ilyen erős hétre, pedig már voltam ott párszor.

Időközben felállított szabály: ha 5.3 vitorlával vagy kisebbel sikerül spock a flat-en, vagy simán big day a wave-en, az megadható 1 napnak. Az utolsó nap szerintem ment volna a 6.4 néha, de úgy döntöttem, hogy ilyen hetet nem csúfolunk meg. Minden nap sok sok óra folyamatos szél. Nagyon sokszor kiválóan működött a reggeli session, az esti mindig fújt, pár kb. du. 6 után általában kicsit pöffösebben. Az 5. nap a délután gárdonyi szintet ütött meg, de estére stabilizálódott a szél.

Eslider az 5. nap, majd utána eslider 540 a 8. és 9. nap. A végső megoldást Horesz tanácsa adta. Ő azt mondta, hogy a végén mutassak rá a szélre. Ennek az én olvasatomban még nem sok értelme volt, de ebből jött hirtelen a megvilágosodás, hogy mint a heli tack-nál, szépen a szél hátán még jobban el kell tolni a vitorlát, és voilá, már működött is :)

7. nap big day, csak a wave-en, de én egy kicsit másképp. Hihetetlenül parázok, csak rövid meneteket mentem, sokszor bemosattam magam, de a logo high hullámok ereje brutális. Következő nap megtörtént az is amitől paráztam, jóval kisebb hullámzásban elvette a cuccot a víz, és úszkáltam egy kicsit. Meg kell szokni, nincs mese, de nekem ez még nem megszokott érzés

Weed szkeg zseniális, a wave oldal tele van tengeri fűvel és zacskóval, nekem soha semmi gondom nem volt ezekkel. A többiek néha szentségeltek.

Tábor wave oldalon, szerintem itt jobb, van motiváció bemenni a hullámosba.

Összességében 8 nap használtam 5.3-at (ebből az egyik nap csak azért, hogy rájöjjek hogy sok), 2 nap ment a 4.2 rendesen poweresen, 2 nap vettem elő a wave deszkát. A legkevesebb szörfözésem a 7. nap big day-en volt, mert a wave intenzív, nem megszokott környezet. Ekkor saccom szerint vagy másfél órát mentem részletekben, de mosás közben máshogy telik az idő... A legtöbb valahol 6 óra körül lehetett, de csak azért ennyi, mert egész nap reggel 8-tól este 8-ig nem lehet szörfözni.

Az előttünk levő héten meg nem volt értékelhető szél.

Camberjack Creative Commons License 2016.09.05 0 0 31103

Blue Lake ma

qrzor Creative Commons License 2016.09.02 0 0 31102

Semmi változást nem látok. Továbbra is hétköznapra teszi a csillagokat :-P

Előzmény: Capacsali (31100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!