Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

backloop egy órája Creative Commons License 29148

Nagyon szep,hogy emlekeztetek Lacirol.Mi is szörföztünk erte,csak a foto maradt el,mert Camber nem volt hajlando kijönni a vizböl az 5-ös vitorlajaval,mikor mindeki 4....valamivel ment,igy lett ö a nap legelvetemültebb harcosa.

Nalunk VPeti Beaja kepviselte a nöi nemet,komoly chophop-okkal,es szep fordulokkal.A nap szep manöverei: VPeti Burner-je,a Kilmer Brothers Kono-i....(switch),Pampi szep spockjai,Vau Eslider-e,

es Camber dupla loopja!!!

Amugy a vegen mar nekem 4.0 is sok volt,Peti 3.8-al ment,evvel ugrott egy brutal magas konot is.Szep magas hullamok voltak,egyenletesek.

Hat igy emlekeztünk Giliröl.

Előzmény: Szörfkiralylany (29147)
Szörfkiralylany két órája Creative Commons License 29147

Ma balzsamosat csúsztunk Fenyvesen. Sokan voltunk. A víz melegebb cuccokban kellemes volt, egyáltalán nem fáztam, csak a kezem dermedt le kicsit a végére, a kesztyűt viszont ignoráltam. A női nemet kivételesen csak egy magam képviseltem, valószínűleg utoljára tudtam csúszni az évben. Ha jönne valami déli, mint pl. tavaly nov. 2-án, az még lehet vállalható lenne.

Megemlékeztünk Giliről, szörföztünk az emlékére.

A csipetcsapat, baráti mag:

Előzmény: backloop (29146)
backloop 24 órája Creative Commons License 29146

"vastagruha, mellény, TÁRS!"

...lengöteke,fotel,harsfatea...erröl ez jut eszembe,bocs.

Mas:

Rakoson emlekezünk es szörfözünk Gili Laci emlekere...

Előzmény: tomstone (29140)
slajder 24 órája Creative Commons License 29145

Rákosig kell mert Kéktó északiban kuka, oda úgy tűnik meg is jön kora délután.

Előzmény: vau1111 (29144)
vau1111 25 órája Creative Commons License 29144

Ja, Gárdony brutál stabil volt... Az 5.3-at nagon hamar cseréltem kisebbre, mert a befújásokban sok volt (freeride-ra még ok, de ugribugrira túl poweres), az alapban meg amúgy is álldigáltam. 4.2-vel annyival lett jobb, hogy a befújásokban nem sokalltam el. De rángatott kegyetlenül, az a tipikus őszi/tavaszi 2m-es csíkos izé fújt. Legalább fárasztó... Nem is értem miért nem jöttem ki lila fejjel hamar.

Aztán valamikor a du. folyamán egyszercsak rádurrant, de nagyon. Először a vitorla lapult ki, majd bementem a wave deszkával, merthogy érezhetően elég volt. És ekkor TÉNYLEG stabilan fújt, hirtelen kisimultak ráncaim, élvezkedtem, bár inkább "freesurf" volt (ez elképzelésem szerint valami freeride és ugribugri kombináció, a Velencei tavon wave-elésnek nem nevezhetném). Aztán szép lassan visszaállt a korábbi rend. 

A gárdonyi mérő adatai gondolom a pöffösség miatt nem mérvadóak. Az 50 körüli alap volt kb. 20-25, a befújások kb. 50, és amikor rádurrant, érzésem szerint olyan 70-es max. befújások lehettek, mivel a 4.2 középszélre trimmelve bírható volt.

Víz még meleg (majd az éjszaka megteszi áldásos hűtését), a levegő teljesen ok.

Holnap azt hiszem a Kisalföldig el kell menni a szélért, délutánra. Majd kiderül.

Előzmény: the crow (29141)
slajder 26 órája Creative Commons License 29143

Nálunk még az ereje is kevés volt.

Előzmény: fpessoa (29142)
fpessoa 26 órája Creative Commons License 29142

lellén fél5-től 6ig rángatós-pöffös, nyugatias, 70-es befújásokkal

the crow 26 órája Creative Commons License 29141

A stabiltól igen messze volt. Holló

Előzmény: Laciferi (29139)
tomstone 28 órája Creative Commons License 29140

Holnap lesz Lacink 1 éves évfordulója :-( Nagyon vigyázzatok: vastagruha, mellény, TÁRS!

(kérdezte valaki, engem is érdekelne hogy van-e eredménye a vizsgálatnak)

T

Laciferi 28 órája Creative Commons License 29139

Neten néztem a szelet.. :(

Velencei tünt a legstabilabbnak..

slajder 3 napja Creative Commons License 29138

Inkább a jó fényviszonyok inspiráltak. Bár azért már látszik, hogy alacsonyan jár a nap, nem lehetett levenni a záridőt rendesen (1/2000 alá) csak közelre fotózva.

Előzmény: backloop (29137)
backloop 3 napja Creative Commons License 29137

Fotomüvesz arteriak ? Nagyon köszönöm a kepet.

Vau inspiralt egy picit :),vagy nem?

Előzmény: slajder (29135)
pam-pi 3 napja Creative Commons License 29136

Az a baj, hogy esőt is ír sajnos elég sokat:( Talán a Kék-tó az ahova a legkevesebbet jósolják.

Előzmény: vau1111 (29132)
slajder 4 napja Creative Commons License 29135

Keserves volt a mai nap, nem bírt rendesen fújni. de legalább meleg volt (még)

Dtomi_84 4 napja Creative Commons License 29134

Mostanában elég jól bejött neki

Dtomi_84 4 napja Creative Commons License 29133

Tényleg jót ír jövő hétre ;) így október végére talán lesz tényleg egy erős szeles napunk

vau1111 5 napja Creative Commons License 29132

Ha a jövő hétre tényleg bejön a hideg, ünnepelünk. Mondjuk még bőven a mézesmadzag határon van, de eddig egész stabilan felrakta-levette-felrakta, és ugyan oda rakta vissza. Ebből lehet valami. Remélem.

pam-pi 5 napja Creative Commons License 29131

Én egy 7mm-es Cressit használok ha nagyon hideg van alá veszek egy 1mm-es kapucni mellényt, de én is gondolkozok szárazruhában. Szerintem a szárazruha óriási előnye átöltözésnél (is) van.

Mit értesz zacskós feelingen? Nem szellőzik a test, vagy hideg, esetleg kényelmetlen?

Előzmény: Laciferi (29127)
keleti_szel 5 napja Creative Commons License 29130
Előzmény: Laciferi (29128)
vau1111 6 napja Creative Commons License 29129

Nézd meg a (28147) hozzászólást, szerintem ez a legutolsó hír. És azt hiszem nem is lesz több.

Előzmény: fpessoa (29126)
Laciferi 6 napja Creative Commons License 29128

http://www.oceanrodeo.com/products/soul 

ez is tetszetős...

Előzmény: Laciferi (29127)
Laciferi 6 napja Creative Commons License 29127

Szokásos téma ilyenkor:

Téli ruházat. Nekem most egy 6/5/4 prolimit maverick van, imádom szeretem, de egy hangyányit kevéske amikor a lég-viz együtt 5 alatt van... alá szoktam venni egy shortyt pl, stb..  szeretném, hogy izzadjak 3 fokban :)  Pro és kontra érveket tudnátok mondani egy semidry 6os ruha (mostani)  és pl. egy  ION fusion mellett/között?  sima szárazruha nagyon zacskó feeling, próbáltam de nem igazán...

fpessoa okt. 16. Creative Commons License 29126

most hogy közeledik az egy éves szomorú évforduló jutott eszembe, kiderült bármi a baleset körülményeiről? amennyire rászállt a média az ügyre, annyira nem lehetett semmi továbbit megtudni a kivizsgálásról. tud bárki bármit?

vin. okt. 16. Creative Commons License 29125

Azért elég látványosan meghajlik a szkeg, nem gondoltam volna. Fasza! :)

https://www.youtube.com/watch?v=OEhYC9IYOSU

minerel okt. 16. Creative Commons License 29124

SZiasztok, garázspakolás közben akadtam erre a sosem használt footpad szettre. Kis deszkára való. Nem kell valakinek. Ingyen elviheti ha eljön érte.(XII.ker.)

Kilmer Petty okt. 13. Creative Commons License 29123

pedig 100 m se kene. fene viszi el.

Előzmény: pam-pi (29122)
pam-pi okt. 12. Creative Commons License 29122

Ja ja. 

Off. Ráadásul a szőlőmet is elvitte a lisztharmat és a peronoszpóra. Tegnap szüreteltünk, de ahhoz is kevés lett, hogy némi jókedvet szerezzen majd ezekre a szélmentes napokra.

On.

Ahogy elnézem a kilátások sem túl biztatóak a következő hétre.

Előzmény: slajder (29119)
pam-pi okt. 12. Creative Commons License 29121

Végignéztem, de siklani nem nagyon láttam a sporttársakat. Szerintem max. 4bft lehetett, vagy nagyon csalóka a felvétel szöge, de mfazekas is kb hasonlót tapasztalt.

Előzmény: Combat (29118)
mfazekas okt. 11. Creative Commons License 29120

Csütörtökön én voltam Keszthelyen 1-töl kb 3 órát 9.5-el teljesen jól lehetett menni. Kb fél óra volt amikor nagyon sok volt akkor talán elment volna egy 6.0 is. Vonyarcon is voltak jópáran, szép idő volt.

Előzmény: Combat (29118)
slajder okt. 11. Creative Commons License 29119

Bora se volt, meg Nyéken északkeleti se.

Előzmény: pam-pi (29117)