Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

keleti_szel 4 órája Creative Commons License 29240
keleti_szel 5 napja Creative Commons License 29239

Köszi, a cipőm az már tényleg kuka, a talpamat csak estére kezdtem érezni, kesztyű ügyben nagy a kezem, úgyhogy nem egyszerű de még agyalok rajta. Új cipővel baró lesz :)

Előzmény: slajder (29238)
slajder 5 napja Creative Commons License 29238

A gumikesztyűt a neoprénre érdemes venni, mert ezáltal vízhatlan lesz, nem kopik, tapad és a neoprén távol tart a hideg gumitól így meleg lesz a kezed. Alatta nem sok haszna van, a hideg gumi még ha száraz akkor se komfortos. Persze van akinek nem teszik, mert összetapad, túl nagy/túl szoros stb. Ja persze, aki Venezuelába születik az nem szorul rá ilyesmire.

Jó tanács, hogy az egész test hőleadását kell figyelembe venni, így pl egy vastag cipő zoknival sokat javít a hőérzeten, egy szárazruha vagy vastagabb csuklya kompenzálhatja a vizes (lyukas tenyerű) kesztyűt is.

Látom megszűnt az inca, csütörtökön majdnem ránéztem de meg se moccant megfagyott hajnalban. Költsék hasznosabb dolgokra azt pénzt. (Csaö ne stadionra, akkor már incább az inca)

keleti_szel 6 napja Creative Commons License 29237

Ma leveleken 2 en toltuk(11 től 15 h ig) , 6 os vityókkal, a 7 mm es búvárruhában nehéz a mozgás, de meleg. A kesztyű kérdés megoldva: prolimit 5 ujjas nyitott tenyerű alá vileda ksztyű, ahoj

mfazekas 6 napja Creative Commons License 29236

Keszthelyen nagy vitorlával jót lehetett menni, kesztyű nélkül, nagyon szép, napos idő volt, a víz is még elfogadható. Ha jól látom a héten jön a hideg - de a szél nélkül.

Előzmény: vau1111 (29235)
vau1111 2014.11.19 Creative Commons License 29235

Tél van, ilyenkor nem ellenőrzi senki...

Más kérdés, hogy pont a hideg miatt számomra nem megfelelő Fűzfő. Nincs sok kedvem 9 fokos vízben úszkálni, ha baj van. És Fűzfőn azért beljebb kell menni az értelmesebb szélért. Ráadásul biztosan pöffösebb mint Sóstó.

Előzmény: slajder (29233)
pityinger66 2014.11.19 Creative Commons License 29234

Hát ahogy kinéz, mi is ezt tesszük.

Előzmény: vau1111 (29232)
slajder 2014.11.19 Creative Commons License 29233

Fűzfő nem jobb? Bár nem tudom hogy viselném el a nyomorult mentőmellényt...

vau1111 2014.11.19 Creative Commons License 29232

Nézem, de a mostanában megbízható met.hu AROME modell is gyengét jelez. Meg a WRF is. Meg a wetterzentrale is. A windfinder még írja, de az ahogy látom régi adat. Szóval hajnalban ránézek otthonról, de gyanús, hogy csak nagyvitorlás szél lesz. Akkor mozdulok rá, ha valós, létező szelet írnak hajnali 5-6-kor.

Előzmény: pityinger66 (29231)
pityinger66 2014.11.19 Creative Commons License 29231

Sziasztok!

Holnapra lát valaki fantáziát Sóstóba!

Üdv!

Blind Rider 2014.11.18 Creative Commons License 29230

Bár mostanában alig jutok vízre... :( de Kono témában:

- Átvételnél fontos, hogy ne csak lefelé, hanem hátrafelé is húzd meg a bum végét, ahogy elengeded a régi oldalt, hogy ne túl előre érkezzen vissza a backwind vitorla (ha oda jön vissza, lelök). 

- Miután visszajött, backwind oldalon az első kéz nyújtva fogjon rá, a hátsó viszont hajlítva, így tudod stabilizálni magad, és semlegesen tartani a vitorlát. 

- Élesedj fel negyedszélig (ez elég nehéz ennyire kitekerve).

- Itt tolj rá a hatsó kézre, és húzd meg előre az egész rigget, hogy erőt vigyél bele, és hanyatt lökjön. 

- Levegőben láb felhúz, érkezés clewfirst.

Nekem sajnos csak vizes seggesen sikerülnek, néha, teli talpas soha. VPeti a pro ebben :)

Előzmény: vau1111 (29228)
backloop 2014.11.17 Creative Commons License 29229

Volt eleg szel,csak koran mentel haza :)

Continent7-en van vagy 50 kono,azoknal jobban nem lehet ehhez hozzaszolni.

Echo vitorlak nem voltak jok.

Előzmény: tsipet (29226)
vau1111 2014.11.17 Creative Commons License 29228

Csak mint külső szemlélő, szigorúan magánvélemény. Hozzáteszem, normál backwind átvételből én még meg sem bírom fogni a bumot:

- mint korábban is jeleztem, szerintem Peti az adott képen lehet hogy sikertelen az átvételben, túl magasnak tűnik nekem az egész

- pont ezért a tied meg jónak tűnik, de te tudod mi lett a vége

- kezdetben Peti is azt mondta, átvenni még át lehet, de olyan kitekert, hogy nem tudta mit csináljon. Gyakorolni kell, és majd megszokod

- belegondolva a kono indításhoz szükséges hátsó kéz beletol még kitekertebb, szokni kell

- itthon ez ügyben tapasztalt sporttárs nem sok van. V.Peti, Horesz, Doki, P.Balázs, talán Backloop? Ha van még valaki, jelentkezzen.

Előzmény: tsipet (29226)
newman13 2014.11.17 Creative Commons License 29227

Köszönöm, örök hálám!!!

Előzmény: frixi01 (29225)
tsipet 2014.11.16 Creative Commons License 29226

Vitorla átvétele normál állásban.

Tekintve, hogy szombaton a switch-hez nem volt elég szél, rágyúrtam egy kicsit erre is, de sikerélmény, na az nem nagyon volt.

Ha hatalmas mázlim van, akkor el tudom kapni két kézzel az új oldalon, viszont onnan tovább (mondjuk odáig se nagyon) fogalmam sincs, hogy mit kellene csinálni, mert mozdulni se tudok, annyita kitekert és lehetetlen a pozíció.

VinczePetit elnézve, nagyjából az tűnik fel, hogy sokkal jobban kicsavarom magam, meg lejjebb ejtem a vitorlát (bár ez attól is lehet, hogy más pillanat volt megörökítve), és mintha jobban is terhelnék hátul.
Esetleg  másnak van valami ötlete?

Gaastra Echo LE 2009 4.8
Ha valakinek van/volt ilyenje akkor leírná a tapasztalatait? Agresszív esés-kelést (gyk. freestyle) mennyire bírja, mennyire húz, meg mennyi igaz abból, hogy Hardtop árboc kell bele? 

(Kissé szkeptikus vagyok mióta rájöttem, hogy a Neilpryde meg flextop, aztán gyönyörűen működik vele a ConstantCurve árboc is.)

frixi01 2014.11.16 Creative Commons License 29225

Én túlélő módon nyomtam, de az alapvető szabályok betartása mellett. Pl. csak frissen előtted készült és jól átsült vagy főtt kaja (hal, rizs, pho - marhahúsleves, tészta -Banh Xeo, stb) semmi szósz, semmi nyers dolog, gyümölcs csak pucolva, no jég, csak palackozott víz, stb..stb

Ott ettem ahol a helyiek (pedig nagyon érzékeny a gyomrom), a legolcsóbb menüt a Lotus Village Resort-al szemben lévő kifőzdében találtam -  25e Dong/kb 300 HUF (kis tányér leves, hal, rizs, és savanyúság-ha bevállalod) mivel megbízhatónak bizonyult a hely, visszajártam és sokszor már csak 20-at kértek. Win-win bejöttek a külföldiek, ha másokat is láttak ott enni..;)

A speciális haléttermek "BOKE" általában megbízhatóak, az árak inkább 1000Ft/adagtól indulnak, de sok szállodában van korlátlan menü még külsősök számára is, ha van ingerenciád van az oroszokkal megharcolni érte. Sajna azok már 20$-tól indulnak.

+ egy tipp: Az öböl teljes hosszán tkp. egy utca fut keresztül Nguyen Dinh Chen a helyek (szállások, éttermek) (ár)színvonala a számozással fordított arányban csökken. A 140-es utcaszámok felett már majdnem minden ingyen van, ha elég gyors vagy hogy elkapd az utcán ;) Mindenre alkuldni kell, ha egy pár vietnámi kifejezést megtanulsz jelentősen nő az alkupozíciód.

Kalandra fel, jó szelet:)!

Előzmény: newman13 (29224)
newman13 2014.11.16 Creative Commons License 29224

Nagyon köszönöm a bőséges felvilágosítást. Annyit még, hogy mit jelent az, hogy relatíve alacsonyak az árak? Ezek a hírek jöttek Thaiföldről is, de nekem tavaly nem úgy tűnt, hogy olyan istentelen olcsóság lett volna.

Előzmény: frixi01 (29223)
frixi01 2014.11.16 Creative Commons License 29223

Helló Newman!

Én még csak egyszer voltam, idén Januárban egy hónapot Mui Ne-n. Végig elfogadható volt a szél (3-4Bft+), de csak kb. 4-5 nap lehetett menni kisebb cucokkal (82-87l 4.2-5.4) általában gyengébb, cross/cross on ideális kájtos szél volt 4 Bft  körül, de az viszont majd minden nap. Tekintettel a gyengébb viszonyokra rengeteg kájt és csak 4 max 5 szörf kölcsönzőt találsz. A kb. 10km hosszúságú öböl keleti részén az orosz Surf 4 You kölcsönzőt JP, NP cuccokkal és egy RRD kölcsönzőt találtam ill. az öböl közepén a Jibe’s Starboard, Severne cucokkal. A szelesebb napokon brutál shore break alakul ki az öböl közepétől nyugati irányban, ez okozhat kellemetlen meglepetéseket J. Főleg kifelé trükkös, mert a part menti szállodák miatt a parttól kb 50m sávban a szél is durván felpöffösödik, ezért ha nincs szerencséd könnyen a Jibe’s betonfalán találod magad.  A Surf for you-nál nincs ilyen gond és a part is barátságosabb, homokos és nincsenek betonfalak de cserébe gyengébb a szél is. Bár az Emirates nem kér pénzt a sportcsomagra, de Saigonból a transzfer elég drága 100-150$/irány, mégis főleg a szél miatt inkább a kölcsönzést javaslom. Ha fogékony vagy a szlalomra, formulára szerintem minden nap fogsz tudni menni és kárpótol majd a napos idő, kellemes tenger, barátságos helyiek és relative olcsó árak.

Üdv: frixi

Előzmény: newman13 (29220)
backloop 2014.11.16 Creative Commons License 29222

Ha szimpatikus magyar freestylelerekröl irtak,nem rad gondoltak sztem :)

Inkabb Camber,Fogas,VPeti jöhet szamitasba :))

Viszont a 10es kepen teljesen olyan a fazon mint a Csikito Berci

Előzmény: slajder (29219)
backloop 2014.11.16 Creative Commons License 29221

...es ahogy igerted 2 utan visszafujt,de nagyon!! 5-ös gazdagon ment.

Jo kis nap volt.Varjuk a kisfilmet :)

Előzmény: E_n_d_r_u (29215)
newman13 2014.11.16 Creative Commons License 29220

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy volt-e már valaki közületek Vietnámban szörfözni, és ha igen, milyenek a tapasztalatok?

slajder 2014.11.16 Creative Commons License 29219

Nem tudok semmit szlovákul de ha szimpatikus magyar freestylosokról is van benne szó akkor azt szerényen magamra veszem :-) 

Előzmény: Riki610 (29218)
Riki610 2014.11.16 Creative Commons License 29218
Előzmény: Capacsali (29216)
Camberjack 2014.11.15 Creative Commons License 29217

A Vág, langyosan...

Előzmény: Capacsali (29216)
Capacsali 2014.11.15 Creative Commons License 29216

Pályafutásom első kirándulása Kaskadyra olyan langyosra sikeredett. Ezt érthető szó szerint is, mert hideg az nem volt. Átvitt értelemben is megállja helyét, mert hiába ígértek az előrejelzések tücsköt - bogarat, nem volt az igazi.

Slajderrel mi voltunk az első legények a gáton fél 10 felé. Frísztájlos lévén Laca 5.4-et rakott, én inkább 6.5-el próbálkoztam, de mindketten bíztunk abban, fogunk még riggelni. Sajna erre nem került sor. A váltakozó felhőzetben hol erősebben - hol gyengébben tolta, de többet mindenki el tudott volna viselni.

A magyar különítmény szépen összejött, Camber, Fogas, VP és még jópáran vártuk a csodát. Egyébként szinte júliusi tömeg volt a vízen, kiterek, surferek vegyesen, voltunk vagy 50-en.

Maga a víz jó mindenre, ez a DK-i irány (forgott végig) cross-on, tehát kis túlzással ideális, csak az erő hiányzott belőle többnyire. Persze amikor ráfújt pörögtek a moveok, szeletelni is lehetett, de túlzás lenne a kifújt vagy egyenletes jelzőket rásütni a mai szélre.

Ne panaszkodjunk, november közepe van...

E_n_d_r_u 2014.11.15 Creative Commons License 29215

Bár Rákoson a napocska nem bújt ma elő, és a 16 csomós előrejelzés is elmaradt, ennek ellenére egész jókat lehetett menni 5-ös vityótól felfelé.

backloop 2014.11.13 Creative Commons License 29214

A keddre igert 60 km/ora ugy nezett ki,hogy volt neha egy-ket 32km-es befujas.

Kekto nem lesz jo sztem szom.-on.

Előzmény: Capacsali (29210)
Kirali12 2014.11.13 Creative Commons License 29213

Sogorok szerint 70kmh poffok lesznek.

Viszont kodot mond, kicsi esellyel a tisztulasra, es szitalast, ami megfoghatja a szelet.

Sztem most zsakbamacska a dolog, es lehet belole BD es szoporoller is.

Előzmény: Kilmer Petty (29212)
Kilmer Petty 2014.11.13 Creative Commons License 29212

a kodon mulik sok. a makacssagan.

Előzmény: Capacsali (29210)
slajder 2014.11.13 Creative Commons License 29211

Kaskady tuti. Nem egy freestyle mekka, de szép hullámok vannak, neked tetszene. Tegnap amúgy fújt egy órát, napsütésben egész jó volt, csak rövid. Víz 10 fok körül, Fertő hidegebbnek tűnt.

November-decemberben főleg a délkeleties irány bukta is lehet Kéktón, volt már sok példa rá. Rákos jó lehet.