Keresés

Részletes keresés

Capacsali Reload Creative Commons License 2017.06.12 0 0 31654

Úgy, mint a szelet. Vagy lesz - vagy nem :)))))))))))))))

Előzmény: Levcsi2000 (31653)
Levcsi2000 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 31653

Sziasztok! Gurunál a felhőtakaró információt hogy kell értelmezni?

Kilmer Petty Creative Commons License 2017.06.12 0 0 31652

messze van es barmi lehet meg a hetvegi szelbol. azert par erdekesseg annak, akit fertorakosra "kenyszeritenek" a korulmenyek:

- hinarrol nem tudok semmit. valoszinuleg novoget. de eszaki szelben (es az elorejelzett szelsebessegnel es iranynal) normal szkeggel nem lehet para.

- 17.-en szombaton nagyhajos regatta. azert nincs aggodas: az elorejelzett szelszebessegnel parti sorozes mellett dontenek majd. ha megsem, akkor sem lesznek sokan.

- nem kell a strandra bemenni es igy hagyni magadat a penztarnal lehuzni. indulhatsz/szerelhetsz a parkolo vegerol. eny-nal ez az irany ajanlott.

- sorban allas nemigen lesz a soromponal.

 

the crow Creative Commons License 2017.06.11 0 0 31651

Fonyódon bejött a vasárnap délelőtti - családi béke teremtő - szél. Holló

qrzor Creative Commons License 2017.06.09 0 0 31650

Ez az "ajándék szél". Ha tényleg jön, ingyen volt, ha nem, ne kérd számon senkitől.

Szigorún nagyvitorlás lesz sztem.

 

Ilyenkor kell pszichésen megágyazni a komolyabb frontokhoz. Barátnőnek, asszonynak, családnak mutasd a térképet, hogy jön a szél, de Te mégis velük maradsz! Érezzék, hogy mekkora áldozatot hozol.... :-)

 

 

Előzmény: Levcsi2000 (31648)
vau1111 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 31649

Hát igen, elég bizonytalan, az előrejelzések abban egyetértenek, hogy nem tudják. Szerintem a most látható forgatókönyve gey reggeli session, aztán nihil, majd este talán valami megint. Mindenesetre ha mész Fenyvesre, a cuccot ne hagyd otthon!

Előzmény: Levcsi2000 (31648)
Levcsi2000 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 31648

 

Sziasztok, a holnapi napról mi a véleményetek Fenyves visuzonylatában?

met.hu WRF-je ir reggelre, meg délutánra igér szelet, de az igazi az inca lenne, csak azt éjjel kellene megnézni, vagy hajnalban, hogy lassuk a reggeli szelet.

vau1111 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 31647

A horgászokkal mostanában nem szokott bajom lenni. A tó északi részén amúgy is a nádasok miatt kevésbé vannak útban, és ott ők a lokálok (hiába, nekem ez a lokál jog akkor is benne van az erkölcsi normámban).

Mondjuk volt egy "szimpatikus" kite segítő hölgy, aki ékes külföldi akcentussal (nem tudom hogy osztrák vagy esetleg szlovák vagy cseh) kezdett el valakit szidni, hogy a magyarok ilyen meg olyan agresszívek, meg ilyen a magyar, de nem álltam le vele vitázni, csak halkan jeleztem, hogy nem értek vele egyet (azt hiszem ez ékes bizonyítéka a lokál jognak - külföldön nem kezdem el általánosan szidni a helyieket...).

 

A bejutás nem volt nagy élmény, de kifelé végig siklottam a lépcsőig.

 

 

Előzmény: ibp7au (31646)
ibp7au Creative Commons License 2017.06.07 0 0 31646

apropo nyugalom.. a horgaszok vs kiteosok afferrol lemaradtal? allitolag kessel akartak ernyoket lyukasztani..

a horgaszokkal tenyleg vigyazni kell, nemreg fuzfon egy srac ujjaba allt bele egy horog rajta par csontival, nem volt szep latvany es a horgasz viselkedese sem..

 

egyebkent tenyleg sokkal szebb az eszaki part, milyen volt a be illetve kijutas? a vitorlafelhuzas engem nem szokott zavarni :)

 

Előzmény: vau1111 (31645)
vau1111 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 31645

Egy ideig nem értettem a fejlesztés lényegét, csak a medencéket láttam. Medence, a tó partján... már ez is agyrém. A mólót még kevésbé értem, van már egy. Az a pókháló a végén valami wakeboardpálya akar lenni?

 

Kéktóról azt hittem rendeződött az évek folyamán. Úgy látszik mégsem :(

 

Vasárnap döbbentem rá a sukorói szabadstrandon, hogy mi a mai kor átka. Az emberek azt hiszik, hogy a mindent kibetonozunk, "haverok, buli, fanta" és hasonló mű dolgok adnak hozzá az életminőséghez. Hát nem, de erre nem jönnek rá a csillogás közepette, és ezt erőlteti a sok hülye polgármester. Sukorón meg volt egy nagy zöld, kicsit gazos placc, egy keskeny sáv levágott fű, egy lépcső a vízbe, és a sok kiteos ellenére is csend és nyugalom. Ez a természetközeli élmény sokkal többet adott az egészhez, mint hittem volna. Ha valaha csak strandolni megyek a Velencei tóra, a déli partot messziről kerülni fogom, a sokkal érintetlenebb északi part jóval szebb és értékesebb.

Előzmény: Kilmer Petty (31644)
Kilmer Petty Creative Commons License 2017.06.07 0 0 31644

byc.at/wetter

---

http://blog21.hu/2016/12/31/a-sopron-ferto-buk-turisztikai-terseg-60-milliard-forint-tamogatas-kap/

 

osszesen 23,3 mrd van ra. ennek a nem ellopot maradekabol is lehet csinalni egy par ev alatt szetmallo betonmolot.

legalabb nalunk is lesz hullam?

Előzmény: slajder (31643)
slajder Creative Commons License 2017.06.07 0 0 31643

Honnan van a grafikon?

 

Kéktón konkrétan annyi a változás, hogy az új igazgató elzavart minket. 80%-ot látok hogy nem lehet ott többet szörfözni.

 

A nagyszabású terveket nem kell komolyan venni, lett volna a csücsökben nálunk Eurovegas, a Zickseet is le akarták szigetelni pár éve hogy ne száradjon ki nyáron, aztán ott van a nagy semmi, a vízicsúszda kavicsra érkezik...pedig az ausztria.

Kilmer Petty Creative Commons License 2017.06.07 0 0 31642

lehet akarmennyira lila a met, sokcsillagos a guru, zold a finder, 44mphgasztos a weatheronline, ha eppen ott lesz egy zivatarcella, akkor az rohogve lekapcsolja a szeledet. persze epp amikor megerkezel.

 

---

nemcsak a keken, hanem a ferto tavon is vannak/lesznek valtozasok:

http://www.ferto-neusiedlersee.hu/letoltesek/vargatmht.pdf

 

 

 

vau1111 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 31641

Mint bukót régóta használó, megosztanám a tapasztalataimat:

 

Én alapvetően freetyle-hoz használom, de a loop-ok miatt wave-ben is kötelezően felrakom. Nekem a gyenge jobb dobhártyám miatt kell. Volt már kiszakadva, és magától nem is gyógyult, csak orvosi segítséggel (nem műtét). Viszont sokkal gyengébb mint egy átlagos dobhártya, jóval kisebb ütéstől kiszakadhat megint. Anno választanom kellett, vagy freestyle, vagy a bukó nélküli szörfözés.

 

Azóta a bukó a dobhártyámat számtalanszor megvédte, de ez főleg az én bénaságom miatt van. Rutinos loop-olók esetén nincs akkora para. És azt kell mondjam, megvédett pár lehetséges ájulástól is. Legutóbb pár hete, ide is leírtam. Elég egy rossz ugrás, és máris meglehet a baj. Azt azért hozzá kell tennem, hogy kb. 13-15 év bukóhasználat alatt jó ha 2-3 alkalommal volt necces helyzet.

 

Érdekes módon szlalomhoz nem veszem fel (még, pedig lehet csúnyát esni), jégszörfhöz meg főleg nem. Si/snowboard esetén van rajtam bukó.

 

Az enyém nem szörfös, hanem vadvizes sisak, és nekem a lényeg, hogy a fülemet védje. A belseje már rég kitört, azt EVA habból összerakott belső szerkezettel pótoltam, nagyságrendekkel jobb, mint az eredeti.

 

A bukó előnyei:

- kétségtelenül nagyobb önbizalmat ad

- véd, bár kérdéses milyen gyakran. Az is igaz, ha az adott egy alkalommal megvéd, akkor megérte használni

 

hátrányai:

- ronda, a cool-faktora mínusz végtelen. Bár Balz Müller sem panaszkodik :)

- zajos, a szélzajt meg kell szokni

- tényleg nagyon sok esésnél nem véd semmit

- az extra felhajtóereje bizonyos eséseknél a nyakat ránthatja meg! (ilyen esésem is volt, de túl nagy rántást szerencsére nem kaptam)

 

Áki,

 

Szerintem az ugrásokat egyelőre gyakorold kiakasztott trapézzal. Nehezebb, tudatosabb kontrollt kíván, de nagyobb eséllyel tudsz kiszállni az ugrásból, ha valami gond adódik. A beakasztott verzió is fontos, egykezes ugrások, helyes terhelés, stb., de szerintem inkább később.

És soha nem tudhatod, hogy a loop kapujában állsz-e. Technikailag nem nehezebb mint egy jibe (mondom én, aki sok sok éve szenved a tökéletesítéssel...)

Előzmény: VargaÁki75 (31640)
VargaÁki75 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 31640

A számomra már brutálnak számító 70 km/h körüli / feletti szélben hatalmasakat lehet zakózni. Pár hete volt úgy zúztam előre, hogy repülés után kifejeltem a vitorlát egy arasznyi szakadást hagyva rajta, szerencsémre nem sokkal az árbóc mellett. Ha az árbócnál kapom el, még kellemetlenebb lett volna. Próbálgatom a hullámokról magasra felugrást, rossz leérkezésnél is előre lehet zúgni, tavaly volt egy magasról váratlanul nagy pöff által véletlenül elindított forward loopom (félreértések elkerülése végett: messze vagyok attól, hogy azt próbálgassam, gyakoroljam..), éppen félig fordultam előre, és úgy landoltam... Most is láttam hatalmas katapultokat. Ekkora szélben villámgyorsan és váratlanul lehet taknyolni. A bukó védi a fejet, halántékot. Biztonságérzetet ad. Fenyvesen, nagy szélben többen viselnek ilyent. Sípályán inkább a mások által okozott esetleges sérülés ellen védekezem egy ideje bukósisakkal, vízben amikor lazán-faszán megyünk, akkor sztem felesleges, a keményebb viszonyok között jól jöhet.

Előzmény: ibp7au (31639)
ibp7au Creative Commons License 2017.06.06 0 0 31639

megkerdezhetem, hogy milyen esesek / serulesek miatt gondolod, hogy kell a bukosisak?

en ig gondolkozom rajta de valojaban nem tudom, hogy mennyire lehet hasznos / felesleges az en esetemben

kinek van tapasztalata szorfos bukokkal kapcsolatban? volt mar ra szukseg? vagy lett volna?

kitort fogat mar lattam, ott a buko sem vedett volna..

szoval, milyen stilushoz, milyen esetekben ajanlott?

Előzmény: VargaÁki75 (31637)
adam526 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 31638

AROME pontosan azt mutatta, ami történt. 6-kor már vizen voltunk Fenyvesen 4.2-vel, majd később már 3.7-el. Egyszerűen zseniális volt :). Fújt is bőven sötétedésig.

VargaÁki75 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 31637

A met.hu írta is, jelezte is, és mikor a villogó rendőrmotorcsonak végigrobog a közvetlenül a déli part előtt, akkor lehet tudni, hogy jön a fergeteg. Egy csettintésre be is fordult és bevadult.

A bélatelepi esti szession is eléggé keményre sikeredett, a langyos vízben siklás volt az egyik pozitívum, pár kisebb nagyobb ugrás is szépen összejött, de még a kis cuccra is nagyon brutálisak voltak a ráfújások. Aztán egy apokaliptikusan szürreális, narancsos égaljú., szürkés fehéres felhős tájkép, a nyugatról közelítő, villámló koromsötét fellegek, és a szürkület véget vetett az estének, pedig pont akkor kezdett kissé kezelhetővé szelídülni. Szűk egy óra múlva, tíz körül pedig megjött a nagy zápor.

 

Egy jó bukósiskakot mindenesetre beszerzek a közeljövőben.

surftoldi Creative Commons License 2017.06.05 0 0 31636

Gurut most kicsit meg kell védjem, hétközepe óta berakta szombat estére a csillagot, ráadásul az oldwindgurut nézem és nem is előfizetéses verziót nézem, vagy lehet hogy ez a szerencsém :-)

Piros pont a met.hu-nak is mert tényleg percre pontosan bejött és az erősség is :-) Soha rosszabbat boardshort, kisdeszka nyam nyam..

Előzmény: Levcsi2000 (31634)
the crow Creative Commons License 2017.06.04 0 0 31635

Met.hu terkepes josolt pontosan. Mondjuk ennyire erosre nem szamitottam. Guruban sosem bizom.

Előzmény: Levcsi2000 (31634)
Levcsi2000 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 31634

De mihez kepest pontosan??? A guru csak most 8ra tett ki egy nyavajas csillagot. Lejottem fenyvesre 3 napra szorf nelkul, erre itt van a kanaan! A Guru mondjon le!!!

Előzmény: the crow (31633)
the crow Creative Commons License 2017.06.04 0 1 31633

Ma percre pontosan erkezett a szel. Kb este 6tol volt egy remek ora, aztan a jihad. De mivel hitetlen voltam es csak 5.3 volt nalam, szegyenszemre ki kellett menekulni. Fonyodrol, Hollo

vau1111 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 31632

Ma, Pákozd/Sukoró, a kite-os déliszeles strandon. Merthogy erősen délies volt a szél, az ilyenkor Gárdonyban kellemetlen, plusz tömeg mindenhol a jó idő és a hétvége miatt. Itt legalább a nagy autótömeg mellett el lehetett férni, végtelen, ingyenes parkolási lehetőség, kisebb esély az autófeltörésre (állandó kiteos mozgás). Viszont a vízrejutás nem is olyan kellemes. Merthogy eléggé nádas takarásában van, a kiteosoknak jó, ernyő fel, és szépen bemegy, de szörffel macera. Lusta vagyok vitorlát huzigálni, így maradt egy kis úszás. A nád mögül kiérve 50%-os stop and go, azaz ha fújt 7.0 tökéletesen húzott, ha nem, akkor láthatóan a 8-9-esek sem mentek annyira. Ernyők általában 10-12-esek.

 

Napsütés, meleg, boardshort.

zsombi Creative Commons License 2017.06.02 0 0 31631

Szuper, köszi.

Előzmény: qrzor (31630)
qrzor Creative Commons License 2017.06.01 0 0 31630
Előzmény: zsombi (31629)
zsombi Creative Commons License 2017.06.01 0 0 31629

130-150 l használt freeride deszkát keresek, de sehol sem találok.  Tipp?

Camberjack Creative Commons License 2017.05.26 0 0 31628
vau1111 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 31627

:) Valami hasonló, de csak 25 m-ig, nem vagyok olyan fitt, mit ez a srác. Max. respekt neki, eddig nem néztem úszó szemmel, de ilyen katasztrofális kapálódzással 2 percet végigbírni brutális teljesítmény. (megj., a gyorsúszás angolul freestyle, és tényleg free, azaz ha nem vegyesúszás a szám, freestyle-ban minden úszásnem megengedett - mellben gyorsabb lett volna, és legális).

 

A mai nap csillagos ötös volt Gárdonyban. Kb. déltől 1 óra 7.0 kényelmesen, Sukoró felé vagy félig feljutottam, de utána csökkent, ezért ki kellett jönni. Hamarosan visszafújt, akkor rendesen felmentünk, majd egyszer kijöttem pihenni, és újra fel. Új játék a "nyúlvadászat". Nehezítés, hogy az északi part közvetlen közelében már csökken és pöffösödik a szél, bár könnyíti a sima víz. Számomra ma a raum nagyobb kihívás volt mint a kreuz.

 

Valamikor 5-fél 6 táján végelgyengülésben ki. Szerintem délután mehetett volna a 4.8 is, a nagytisztáson.

Előzmény: backloop (31624)
backloop Creative Commons License 2017.05.25 0 0 31626

Röhögsz a freestyle szörfösökön?Idegesitenek,ahogy a vizben hemperegnek?Van benned eleg karöröm es SI faktor?

....akkor ennek a videonak az az elsö percet elvezni fogod :)

https://www.youtube.com/watch?v=HAnTHJQJWVE

Vex72 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 31625

Ma délelőtt azért volt egy kis kárpótlás a tegnapért cserébe.

Reggel 5.3-mal mentem 1 órát utána délelőtt meg 6.2-vel 1,5-et.

Jó kis testmozgás volt.

Előzmény: the crow (31623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!