Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 31071

Látom a (szándékosan) provokatív megjegyzésem megtette a hatását. Sokat gondolkodtam, hogy be merjem-e írni, de a reakciókat látva nem tűnik rossz döntésnek. Nem is szántam másnak, csak úgy átgondolásra.

 

A táblázat szerintem "passzív" szörfözés esetén igaz. Pár éve Praso-n mértem, hogy ha a saját mérő 26-28 km/h-t írt (14-15 csomó), a 6.4 freestyle deszkával könnyedén, minden erőfeszítés nélkül folyamatosan siklott, sőt, freestyle gyakorlásra jó volt. A magyar freestyle bajnokságban sok éve ha jól emlékszem 14 csomó volt az alsó limit. Ezekből számolva a 6.8 kb. 13 csomótól siklik alattam. Ez a táblázat szerint nekem 8.2 m2 kéne hogy legyen! (a vizen általánosan látottak ezt alátámasztják. Tehát már itt "nyertem" 1.4 m2-t. Ha viszont a megsiklás utáni lukakban történő átsiklást is nézzük, nem lepődnék meg, ha simán felkoppannék a 80 kilós oszlop tetejére, ami viszont 9.7 (természetesen tudom, hogy ez azt jelenti, hogy míg én a lukban éppenhogy siklásban tudok maradni, a 9.7 nulláról könnyedén indulna, megfelelő deszka esetén).

 

Régebben, amikor még 99%-ban a 6.8-ast használtam, A fenti számolgatásom bőven nem volt igaz. Sőt, akkor lehettem kb. 70 kiló, és a 6.8 nehezen indult meg alattam, mondjuk a táblázat szerinti 15 csomóban. Viszont kiválóan tudtam túlvitorlázva menni. Mindig én voltam kinnt a legnagyobb vitorlával, és rám néztek furán. Az az érdekes, hogy bár megtanultam hamarabb, kisebb vitorlákkal siklani, bőven csak középmezőnyben vagyok akkor, ha normál vitorlaméreteket használunk. Azaz egy jobb tudású szörfös számára könnyen lehet hogy egy 6.2! ugyan azt a teljesítményt nyújtja, mint nekem a 6.8.

 

Hazai vizeken, ha az ember szélelőrejelzésre megy le, gyakorlatilag soha nem fordulhat elő, hogy nincs 24-25 km/h-s pöff. Ha meg már van, a 6.8 siklik. Persze, lehet kisebb szeleket is fogni, de az már egy másik világ. 150-160 literes deszka, formula, és vitorlázás. Én jelenleg a 6.8-at érzem szlalomra az ideális mindenesnek, mint a 4.7 freestyle-ra (ami nincs...). Mondjuk újban 7.2-ig gondolkozom, a fölé kizárt.

 

 

VargaÁki75 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 31070

Mondjuk szidhatjátok a gurut, meg a windfinder-t, de az időjárást nem. Idén csak júli második két hete volt aszály, egyébként igencsak szeles nyarunk van hálistennek (Balaton - déli part, Bélatelep-Balatonyfenyves környéke.)

 

Augusztus elején ennyit sztem én még nem voltam vizen. Az elmúlt másfél hét egy csoda, volt benne minden. Kis cucc, nagy cucc, napsütés, cudar idő, de fújt, rengeteget.

the crow Creative Commons License 2016.08.12 0 0 31069

A vitorlabőség zavarában pont a múlt hónapban állítottam össze magamnak a szél és a számomra ideális vitorlaméret táblázatom. Igaz, hogy én is a diszkriminált 70kg-s oszlopban lennék.

Röviden - a 75ks-s oszlopot nézve - 6.3, 7.9-re igazat mond a táblázat, de 5.3-nál és lejjebb jóval jobban bírom, és igénylem is a túlvitorlázást, mint a papírforma lenne. Holló

Előzmény: Laciferi (31067)
Combat Creative Commons License 2016.08.12 0 0 31068

 70 kilós riderek nem léteznek a táblázat szerint.

 

Előzmény: Laciferi (31067)
Laciferi Creative Commons License 2016.08.12 0 0 31067

Ez nagyban deszka/rider suly/tudás kérdés is... 

Lásd lenti táblázat, 105 kg os rider a 8.5 el pont ugyanakkor siklik meg mint te, -ha azonos szinten szörfözik-, ha nem akkor meg később...

 

Én amugy idén jöttem rá, hogy nagycuccban a 7.7 az annyira ideál középméret mint a 4.7 kicsiben... 

 

Előzmény: vau1111 (31066)
vau1111 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 31066

Pedig pont azt néztük Gárdonyból, hogy már megint Fenyves az igazán nyerő. Azért nem panaszkodom, nagyon jót sikerült menni, kb. 11-től 1-2 órát, 6.8-ra tökéletes volt. Aztán elállt, majd mikorra teljesen szétszereltem és bepakoltunk a kocsiba, megint ráfújt. Rövid tanakodás után újra szerelés, de mire visszamentem, megint elállt. Itt döntöttem el, hogy mára vége.

 

Újra (és minden egyes kisszeles alkalomkor) bebizonyosodott, hogy sokkal 7 m2 fölé gyakorlatilag értelmetlen vitorlát vásárolni 80 kilós rider esetén (kivétel versenyen, ahol kritikus lehet az azonnali megsiklás). A 6.8 akkor is lazán ment, amikor mellettem 8.5-el még szelet sem érzett más. Ugyanis ezek a cuccok ha elindulnak, mindenen átmennek. Kell egy rövid pöff, aztán utána lecsökkenhet a szél, stabil siklásban mint a jégszörf, megy végig. Legalábbis fordulók után sokszor tapasztaltam, hogy igazából nem sok szél van, pedig próbáltam a ráfújásokban megfordulni. Szerencsére úgy 2 bft alap végig volt, így ki lehetett evickélni elálláskor.

Persze miközben ezt próbáltam kifejteni a parton, mindenki szerelte a 8+ m2-es vitorláját, és mondták, hogy a legnagyobb megy a leggyakrabban :)

Előzmény: qrzor (31065)
qrzor Creative Commons License 2016.08.11 0 0 31065

Per pillanat most is fullent a guru és a met wrf is, mert Fenyvesre szorfozheto szelet ir, de lof@.. sincs.

Előzmény: vau1111 (31063)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.11 0 0 31064

Köszönöm szépen!

Előzmény: korbulylevente (31062)
vau1111 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31063

Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy ma a guru elég jól belőtte a szelet. A Fertő tónál a Scheider grafikonja szerint nem volt acélos szél, de Sóstón azért kifejezetten jót lehetett menni délután. Vittem szlalomot... de a wave deszkát meg otthonhagytam :( Én főleg 5.3-al mentem, de rápróbáltam a 4.2-re is, mert az 5-ös inkább soknak tűnt. Na 4-essel jöttem rá, hogy a szél nagyon rángatós, úgy nekem nem jött be. Egy jó ideig nagyon jó hullámok voltak, de aztán valahogy szétestek.

A könnyebb súlyúak, meg a 4.5-4.7-el rendelkezők jártak igazán jól.

Előzmény: backloop (31058)
korbulylevente Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31062

Szia!

Én sződligetiként a Lupát javaslom, most már megoldott a legális szörfözés (további info a windsurfing.hu fórumban). Más nem nagyon van a közelben, esetleg a   dorogi Platán tó, de az minimum 1 óra autózás és a Lupánál jóval kisebb használható vízfelület.

Üdv.:

Levente

Előzmény: kima-vara (31061)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31061

:-) Bocs, ujra írom :-) : Sződ vagy Pest környékén mik a lehetőségek szörf ügyben :-) ? Mert szörf+unokázás lenne a cél.

qrzor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31060

A "laposiak" ne sírjanak a hegyek miatt. :-) Ott az Alpok. Én az Alföldről lettem hegymászó szűk húsz évre. Szerintem mindenki ugyanazt keresi, a Nirvánát. De nevezhetjük adrenalinnak is. A falon a fogás-lépés hiányában remegéstől kiszáradó torok, vagy a hetvenes pöffben a hatfeles vitorla és önmagunk életben tartása a "függők" számára létszükséglet.

Előzmény: backloop (31058)
qrzor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31059

Akkor nektek a Tisza-tó marad, mint "belátható" közelség.

 

Előzmény: kima-vara (31057)
backloop Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31058

 

 

Pontosan igy van,ahogy leirtad.Gurut en pl. mar nem nezem.

 

Azonban egy kis aprosaggal egeszitenem ki irasod,hogy a laikusok  is ertsek a szörfösök 

komoly lelki feszültsegekkel jaro,napi vergödeset.

 

 

 

Mondjuk ha a Kisalfödön ugy döntesz,hogy a hegymaszas a neked valo sport,akkor be kell erned a

 

nyuli "hegyekkel",vagy kicsit lejebb a bakonyi "sziklashegyseggel" :)

 

Hogy erre ki es mit iger ra,mivel szinezi,az teljesen mindegy.

 

Miert dönt valaki egy ilyen földrajzi helyzettel elkenyeztetett medenceben, a szörfözes mellett ?

 

Több oka is lehet:

 

 -emberünk szerelmes a megtestesült (vagy nem) illuzioba.

 

 -szeret rossz dönteseket hozni 

 

 -abszolut neptuni... 

 

 

 - Nagy ego, erös türelmetlenseg jellemzi,es ennek leküzdesere a GURU & co.-t hasznalja

 

 -Lelke melyen horgasz,ragaszkodik a vizhez,de a bot helyett a gabelbaum-ot szorongatja :)

 

 -Idealista

 

 

 stb. :)))

 :)))))

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vau1111 (31049)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31057

Nyáron tömeg a határon, a vize...khmmm....tiszta zöld alga(legutóbbi infóm). Szóval az átkelés ideje teljesen bizonytalan a vendégmunkások áradatában, de ha műszak váltás van vagy  a szerbek pihennek, akkor pár óra is lehet így nyaranta. Az csak saját problémám(előítéletes vagyok), hogy a szerb rendőrök szeretnek "ellenőrizni", nem szeretem őket. Inkább maradnék itthon.

De ha más nem marad, akkor rá kell fanyalodnunk a pöszös körtére :-D .

Előzmény: qrzor (31056)
qrzor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31056

Palicsi tó nem működik Szegedről?

Előzmény: kima-vara (31055)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31055

Üdvözlet a Tisztelt Társaságnak!

 

A segítségeteket szeretném kérni.

1.) Lányomék Sződön laknak és érdekelne, van-e arra felé olyan vízfelület, ami alkalmas szörfözésre? Vagy attól nem túl távol, pl. 50 km.-es körzetében. Szegedi vagyok és itt gyakorlatilag nincs lehetőség szörfözésre. Ami eddig volt -Szentes-, mondhatni kiapadt vagy leengedték. Vagy Pest környékén valami lehetőség? Unokázni járunk lányomékhoz :-) és jó lenne a két kellemes programot összekötni. Olyan helyet keresek, ahová nem kell engedély vagy hasonlók.

 

2.) Balaton dél-keleti csücskénél hol van olyan hely, ahol még sokáig sekély a víz? Nejem tanulgat szörfözni és nem szeretne mély vízen gyakorolni.

 

A tippeket előre is köszönöm szépen!

 

Üdvözlettel:

KIss Miklós

Szeged

qrzor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31054

Leírom picit másképp: Teljesen mindegy, hogy három napnál előrébb mit ír a melyik modell. A Kárpát medencében ezek a "jóslások" kockadobással is kijönnek ugyanolyan valószínűségi mutatóval!

 

A gurut nem szidjuk, csak helyén kezeljük. Szerintem Dévényi Tibi bácsi is itt adja le a csillagrendeléseket a szörfös álmodozók kívánságainak teljesítésére.

 

 

 

Előzmény: slajder (31052)
qrzor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31053

OK, mindannyian tudjuk, hogy a gyíkemberek irányítják a szelet.... :-)

 

Előzmény: slajder (31052)
slajder Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31052

Jó az összeesküvés elmélet, de a guru csak átveszi a GFS modellt, tessék azt szidni. A windfinder is azt használja.

 

Előzmény: qrzor (31051)
qrzor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31051

A guru működési logikája egyértelmű és világos. Tele van display hálózati reklámokkal, tehát az oldal célja az, hogy minél többször megnézd és ha lehet kattints a reklámokra. Ebből lesz bevétele a pro (fizető) userek mellett. Ennek érdekében ma+3 nap fölé mindent beígér gátlástalanu!, majd szépen lassan visszaveszi, mire közelebb kerül időben. Ha azt gondoljátok, hogy ki az a hülye, aki a gurun a reklámokra kattint, csak jelzem, hogy mobilon ez pl. véletlenóül is megy bárkinek a méretek és az ujja miatt. Én is hírdetek Adwords-ben, pontosan tudom a másik oldalról, hogy a mobilon megjelenő hírdetésekre véletlenül kattintók mennyi pénzt szívnak le.

A guru a szélfüggők online házitemploma jó lelkipásztorral, semmi több. Én tennék bele csetrobotot is.

 

- Lesz szél?

- (guru) lesz!

- Mekkora?

- (guru) Nagy / Elég / Pont jó neked.

.

.

.

- Nem jött be te szemét! Ott rohadtam a parton, szabi meg ugrott.

- (guru) Ha ha ha! Holnap azért benézel?

- Be ba*meg!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vau1111 (31049)
muresz Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31050

Kösz. Az ORF wetter szerint holnap lesz erős szél, de ez megint sehol máshol nem látszik... Na majd holnap reggel eldől. A mait kihagyom.

Előzmény: vau1111 (31049)
vau1111 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 31049

Szerintem

http://wetter.orf.at/burgenland/prognose

és a met.hu AROME

 

A windguru hülye. Azaz nem, csak nagyon jó anyagokat szív. Hangsúlyozom ezt már sok-sok éve, a parton meg mindenki azzal jön, hogy de a guru ezt és azt mondta.

Most ránézve az összes előrejelzés egyetért abban, hogy nem lesz brutál szél sehol sem. A guru is ezt írja, csak tapasztalatból tudni kell a megfelelő osztófaktort.

 

Ezek alapján biztos hogy holnap nem hagyom otthon a szlalomot.

Előzmény: muresz (31048)
muresz Creative Commons License 2016.08.09 0 0 31048

A Fertő tóra milyen előrejelzéseknek szoktatok hinni? Mert a guru holnapra 5-ös szelet ír, de a met.hu ezt egyáltalán nem támasztja alá. Lehet a gurun lévő késleltetés miatt?

slajder Creative Commons License 2016.08.09 0 0 31047

Nekem 5.4 a legnagyobb...

 

Ma estére befúj talán.

Előzmény: pam-pi (31046)
pam-pi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 31046

Nyék nekem 6.9-re volt jó. 7-12.00-ig. fújt normálisan délután már pöffös volt. Szerintem neked sem lett volna elég 6 alatt. Igaz, jó sima volt a víz, annyi spock 540-et ugrottam mint Tinoson 2 hét alatt.

Előzmény: slajder (31041)
VargaÁki75 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 31045

Fenyvesen a hétvége orbitális volt, végre a klasszikus front, nagy forróság, langyos víz, aztán megjön estére a villámlós rettenet, éjszaka kitombolja magát, jön egy vadul erős szeles nap, full szikrázó napsütéssel (szombaton reggeltől estig nekem 4.7 + kis wave deszka, sokszor persze sok, és küzdős, de ez benne a szép, volt, akinek 3,7-re volt perfekt) ugyanakkor csoda hatalmas hullámok, aztán másnap nagyobb cuccra még egy szeles nap, szintén szikrázó napstüssel, és a végére leszelidül.

 

Vasárnap a secretről csúszkáltam át nagy cuccal Fenyves elé, mondjuk azt sose értettem, hogy ha a partközelében már határeset van, akkor miért nem mennek fel többen a homokpad fölé a móló végének a vonalába. Ott mindig sokkal erősebb, mint kint.

 

A kis wave cuccal az ugrálást gyakorlom, szerintem végre sikerült igazán látványosan magasra repkedni.

 

Szóval full napsütés, bomba szél, ja és erre két napra szabit sem kellett vesztegetni. 3 nap szörfözés / hét, bármikor kiegyeznék vele...

 

(Volt airSUP tesztelgetés is a homokpadon a hullámok között, háááát, ami sima vizen tutajnak tűnt, azon hullámzó vizen egyszerűen nem bírtam tartósan fent maradni. Mindenesetre nagy móka az is, ajánlom mindenkinek, mióta beszereztük, elképesztő kihasználtsága van, párom, gyerekek, mindenkinek a vízen töltött idejét növeli jelentősen, javít a korábbi arányokon.. :-))

Előzmény: vau1111 (31038)
Combat Creative Commons License 2016.08.08 0 0 31044

Hát mert korán fel tetszett adni...

 

Előzmény: vau1111 (31038)
dakar30 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31043

azért a vásárlással fárasztalak majd benneteket :D

 

dakar30 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31042

köszi mindenkinek ! Vonyarcon veszek pár órát van egy srác aki oktat , de venni bizt veszek , szemezgetek vele már régóta .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!