Keresés

Részletes keresés

Varsányiné Creative Commons License 10 órája 0 0 50396

öööö...le akarsz állni a rexetinnel?

Nem lenne jobb íratni valamit a hangulatodra a rexetin mellé?

Vagy miért akarsz leállni vele?

Előzmény: bandolesa (50394)
AirTiger Creative Commons License 11 órája 0 0 50395

Át lehet állni egyből,de azért kérdezd meg az orvost telefonon.

Előzmény: bandolesa (50394)
bandolesa Creative Commons License 13 órája 0 0 50394

Én megpróbálom,kértem,és felírták. Az átállás a Rexetinről a Coaxil-ra ezt felejtettem el dokitól megkérdezni.

Egyből át lehet állni vagy Rexetint fokozatosan csökkentve?

Előzmény: AirTiger (50387)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 50393

csak egy vev topictársunk nem irt, ami jó hir, mert minden bizonnyal eljutott a célállomásig, ahol remélhetőleg segitenek neki.

Legyen igy, amen.

Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 50392

Túlpörgeted te is ezt az egészet. Ha akarsz tenni magadért, akkor elmész orvoshoz, aki majd megmondja, hogy mi az ábra, milyen gyógyszereket kell szedned stb. Nem mi, majd ő.

De lehet szenvedni is, húzni az időt stb.

Szivesen!

Előzmény: max452 (50385)
kiváncsiiiiiii Creative Commons License 1 napja 0 0 50391

Abban a  pszichiáterben sem bíznék, aki  úgy gondolja, hogy egy rövid beszélgetésből kiderül, h valójában  mi a baja a vele szemben ülőknek. De persze kinek a pap, kinek a papné...

Előzmény: Caran78 (50375)
kiváncsiiiiiii Creative Commons License 1 napja 0 0 50390

Ha elmész valakihez, személyes találkozás során kiderül, kiben fogsz bízni és kiben nem. De neten arctalan, névtelen emberek, főleg nem szakemberek tanácsaiban a valódi problémádat (nevezzük diagnózisnak) és gyógyszertanácsait illetően sztem nem érdemes. 

Előzmény: max452 (50374)
kiváncsiiiiiii Creative Commons License 1 napja 0 0 50389

Sztem hatásosabb lenne nem neten tanácsot kérni, ahol fogalmad sincs épp ki ad tanácsot látatlanul. Sztem hatásosabb lenne egy segítőt, akár pszichológust, pszichiátert (terápiával is fogalkozót) megkeresned. 

kiváncsiiiiiii Creative Commons License 1 napja 0 0 50388

Tényleg nem vagy orvos, ezért nem is értem,  mi alapján diagnosztizálsz.... amiket ott leírt tünetek többségére pedig egyáltalán nem/nemcsak gyógyszerek lehetnek hatásosak. 

Előzmény: AirTiger (50378)
AirTiger Creative Commons License 1 napja 0 0 50387

Ezt a Coaxilt bizzátok rá az orvosokra,nincs valami nagy híre,azt elmondom.

Bár szórványosan vannak a neten pozitív tapasztalatok,nem tudom h ez placebo,vagy sem,lehet h nem.

Nekem mikor nagyon szenvedtem,csak legyintgetett rá az orvos,ha kérdeztem,azt mondta : Magának? Ez?

Nem javaslom,nem elég hatásos,nem valószínű hogy segítene.

Igaz,én már járni sem bírtam ebben az időszakban kb.

slagelse Creative Commons License 1 napja 0 0 50386

Az ssri antidepi, ami a szorongást gyógyítja hosszútávon. Mivel sok idő míg beáll (2-3 hónap) addig nyugtatót is fognak valszeg adni. 

Előzmény: max452 (50384)
max452 Creative Commons License 1 napja 0 0 50385

Illetve te (nem de.) :)

Tényleg az agyamra megy ez a meleg...

max452 Creative Commons License 1 napja 0 0 50384

Amúgy megkérdezhetem, de mit szedsz (illetve mivel kezdtél?)

Az ssri jó a szorongásra és a pánikra (az nem antidepresszáns?)

Előzmény: sarah87 (50380)
bandolesa Creative Commons License 1 napja 0 0 50383
Előzmény: Varsányiné (50361)
slagelse Creative Commons License 1 napja 0 0 50382

Jaja, ugyanígy vagyok én is, bár most a meleg tuti rá fog tenni egy lapáttal. 

Örülök, hogy akkor jobban vagy. Nyugi, én is tudom, hogy ennél nem lesz jobb, de örüljünk ennek.:)

Többek között a gyógyszerek legalább segítenek valamit a gondolkodásmódon is.

Előzmény: sarah87 (50380)
max452 Creative Commons License 1 napja 0 0 50381

Igen,én is tudom,hogy ez GAD lehet (bár ettől függetlenül is mindig jellemző volt rám egész életemben a túlzott aggodalmaskodás sajnos. :((

Ami még nagyon rossz mostanában,hogy állandó evéskényszerem van (nem vagyok kövér,de félek el fogok hízni,ha ez így folytatódik),étkezések után meg rögtön jön a hasfájás,IBS-szerű tünetek...

A gyógyszerektől azért félek,mert van egy-két rossz példa előttem (vidéki nénik,akiknek úgy adják az orovosok a Xanaxot,meg az egyéb gyógyszereket,mint a cukorkát,és szegények már tényleg azt sem tudják,hol vannak :(( És elvileg őket is "rendes" orvosok kezelik...

Előzmény: AirTiger (50378)
sarah87 Creative Commons License 1 napja 0 0 50380

szoktam olvasgatni, csak hát ugyanarról nem lehet mindig írni, kiírtam én már bőven itt a nyavajáimat nem egyszer :)

változás annyi, hogy már nem napi szintűek a tüneteim (fú nekem ez is nagy csoda, majdnem 2 évig minden egyes k.rva nap éreztem bogyóval is), viszont még mindig rendszeres. mivel sokkal enyhébb, mint volt, így már nem pörgök ezen ennyire, próbálok annak örülni, hogy legalább már van tünetmentes napom

Előzmény: slagelse (50365)
sarah87 Creative Commons License 1 napja 0 0 50379

Szia! Scippa (escitalopram) napi 10 mg, most két éve (emelni eddig nem volt indokolt)

Előzmény: Varsányiné (50368)
AirTiger Creative Commons License 2 napja 0 0 50378

"de már tényleg nem tudom,kiben bízzak"

".Tartok attól,hogy kinek a kezébe kerülök"

"tíz mondatot mondtam csak neki.Ki is dobtam a recepteket az első kukába"

"amikor egy-egy órára el tudom terelni a figyelmem a betegségektől"

"Tényleg iszonyú poklokat éltem meg,jobb,ha nem részletezem,milyen szörnyű,őrjítő félelmeim voltak"

"most már tényleg bármit bevennék,csak múljanak el ezek a rángások,és ne kelljen folyton betegségektől rettegnem"

"A fizikai tüneteim eddig változatosak voltak: fulladás érzet, szédülés, szívdobogás, mellkasi szúrás, nyomás a fejben, orrdugulás, bizsergés, IBS-hez hasonló hasi tünetek, viszketés, izzadás, álmatlanság stb."

Ezek alapján teljesen mindegy,ki írja fel a szükséges SSRI-t,ami a nyilvánvalóan meglévő túlzott aggodalom,GAD-os tipikus tünetegyüttes alapján kell is,nekem elég ez a 7 mondat hozzá.

Pedig nem is vagyok orvos:)

Varsányiné Creative Commons License 2 napja 0 0 50377

Most nézem, úgy írok, mint aki be van rúgva, pedig csak sötétben gépelek. :D

Basszus, érzem a rexetin- emelést, olyan feszült vagyok, mint a zongorahúr, és szédelgek is.

Bár azt már a rexetin előtt is produkáltam (mióta a trittico-t szedem), csak most valahogy állandóbb, nem lökésszerű.

Kimentem a garázsba, és az udvaron konkrétan megtántorodtam a tértől - nem tudom, mennyire érthető ez így.

Nyilván ez a plusz 15 fok egyik napról a másikra sem tesz relaxálttá, és elfelejtettem, hogy estefelé bevettem- e a második 0,5- ös xanit. Normál esetben az állapotomból tudnék következtetni, de most, így a szopóágon ülve nem tudom eldönteni, és jó pánikosként még véletlenül sem szeretnék a szükségesnél többet bevenni. Eh.

Varsányiné Creative Commons License 2 napja 0 0 50376

Igaza van Carannak, ha csak a felér elmondod annak, amit itt leírtál, 99%, hogy egy alpralozam és egy ssri recepttel fogsz távozni, ehhez nem kell 10 perc sem, annyira nyilvánvaló.

Ha kétségeid vannak, kérdezd, amennyi jól esik, bár a gyakorlottabbak 5.6 kérdésből diagnosztizálnak, és már a terápíás sort is tudják hozzá.

Nagy eséllyel ugyanezt kapod a magánrendelésen is, csak 50 percben. Ha az utóbbi neked megnyugtatóbb elsőre, válaszd azt, de kb ugyanazok a pszichiáterek rendelnek magánba is, csak délután, akik délelőtt a TB-s pszichiátriai gondozóban. Tehát a minőség ugyanaz, a te komfortérzésed lehet más csak. :)

Caran78 Creative Commons License 2 napja 0 0 50375

Elég sok minden kiderül a pszichiáter számára egy rövid beszélgetésből is. A válaszaidból, reakciókból, viselkedésből, megjelenésből. Ha azt elmondod, amit itt leírtál, az már elég nyilvánvaló, és vannak irányelvek, hogy ilyen panaszokra milyen gyógyszereket ildomos adni első körben. Mert tuti csodaszer nincs, sok esetben csak a második, harmadik, negyedik próbálkozás jár sikerrel.

De ha aggódsz emiatt, akkor kereshetsz magánt is. 10-12 ezer körül mozog egy 50 perces "rendelés". Ő is ír gyógyszert, "csak" pluszban több idő jut rád. Legalábbis úgy tűnik, hogy több ez az idő, mert nekem a sima TB-s rendelés jobban bejött. Sok volt az az 50 perc, igazából csak nyújtottuk azt, ami pár perc alatt nyilvánvaló volt.

Én azt választanám a helyedben, hogy első körben TB-s (a legtöbb helyen időpontot sem kell foglalni, nálunk -Esztergom- nem is lehet), aztán ha úgy érzed, hogy csak pár perc alatt elintéztek, és semmilyen bizalom nem alakult ki az orvos felé, akkor nem kötelező kiváltani a receptet, és lépsz tovább a magán felé.

max452 Creative Commons License 2 napja 0 0 50374

Tudom,és tervezem is,hogy elmegyek orvoshoz,de már tényleg nem tudom,kiben bízzak...

Gondolom nem mindegy,hogy ki és milyen gyógyszert ír fel.Tartok attól,hogy kinek a kezébe kerülök,ha csak úgy besétálok a kerületi szakrendelésre...

(Vagy szerintetek nem kell félnem ilyenektől?Amikor kb.9-10 éve először volt egy pár hónapig tartó pánikos időszakom,bementem a rendelésre,és az orvos vagy három receptet a kezembe nyomott úgy,hogy előtte vagy tíz mondatot mondtam csak neki.Ki is dobtam a recepteket az első kukába.Akkor egyébként jobban lettem,és hét évig semmi nem jött elő.)

Szóval nem tudom,kihez menjek,annyi gyógyszer van,akármit azért nem szeretnék bevenni...

Előzmény: sarah87 (50364)
AirTiger Creative Commons License 2 napja 0 0 50373

Az jó terv:) Emlékezz erre 3 hónap múlva,semmi bajod nem lesz ha a 30 rexetint szeded egy olyan 2 hónapig.

Előzmény: Varsányiné (50371)
slagelse Creative Commons License 2 napja 0 0 50372

Mindenkinek van valami hobbija, majd ha mész új dokihoz azt viszed a mit szedtél gyógyszerlistádat ilyen vaskos tasakban.:D

Ja szertralin, meg xanax bár a xanax inkább csak megszokásból már. Elvagyok ezekkel jelenleg.

Előzmény: Varsányiné (50371)
Varsányiné Creative Commons License 2 napja 0 0 50371

:D

Ezen röhögtem tegnap én is.

Van aki Thaiföldre megy, ez meg az ér trip- em. :D

BTW:

én monoterápia párti vagyok, a pszichiáterem meg nem, ragaszkodik a trittico-brintellix- rexetin szentháromsághoz.

Én meg sunyiban levittem a brintellixet 20-ról 10-re,

A tritticot meg tegnap kezdtem el csökkenteni 150-ről 100-ra

A rexetinből ma vettem be először 10 mg-ot, kb egy hete kb 5mg- os morzsákkal szoktatom magam.

Ehhez jön a 2x 0,5mg xanax.

Úgyhogy a tervem az, hogy simán felviszem 30- 40-ig a rexetint, és szépen lejövök minden másról mellette (mínusz xanax, mert az ráér)

Nálad mi is van? Szertralin vagy paroxetin?

Előzmény: slagelse (50370)
slagelse Creative Commons License 2 napja 0 0 50370

Én se tudom követni. Pláne nálad, egy matemaikai logaritmust kell létrehozni, hogy tudjam követni most éppen mit szedsz miről szálltál le mire készülsz ráállni és miről készülsz leszállni.:D

Előzmény: Varsányiné (50368)
AirTiger Creative Commons License 2 napja 0 0 50369

Ezek az atipusos izék nem annyira hatásosak,nem véletlenül nem használják őket gyakran.

Pánikra az például kevés,a buspiron,használhatatlan.

Varsányiné Creative Commons License 2 napja 0 0 50368

Mit is szedsz és mennyit és mióta?

Mindig elfelejtem mindenkiét.

Előzmény: sarah87 (50364)
AirTiger Creative Commons License 2 napja 0 0 50367

Próbálkozhatsz az anxironnal(buspiron), de nagyon nem hat az önmagában,elég enyhe valami.

Kezdetben ilyen áramütésszerű vagy milyen érzéseket csinál,mint mikor valaki kihagyja a paroxetint vagy a venlafaxint 1-2 napig.

De jobban jársz valamelyik ssri-vel az erősen valószínű.

Előzmény: max452 (50352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!