Keresés

Részletes keresés

Varsányiné Creative Commons License 8 órája 0 0 51541

Úgy vettem észre, hogy a Brintellix valahogy élesíti, gyorsítja a gondolkodást.

Eredetileg a pánikra írták fel, de sokat nem segített a szorongásomon.

Így amikor átálltam a rexetinre, a fele mennyiséget megtartottam, mert úgy emlékeztem, hogy a paroxetin bealtat, tompít néha, ezt meg nem engedhettem meg magamnak.

De amikor azt vettem észre, hogy már 4 gyógyszert szedek (Brintellix, Trittico, Rexetin, Xanax), akkor nyomtam egy kövér féket.

Bár a pszichiáterem tiltakozott, elsőként a tritticot hagytam el (amit alvásra írt fel), most meg a brintellixet (amit azért hagyott meg, mert jó agyat csinál), marad a rexetin, legalábbis én így akartam.

Egyrészt vagy húsz évvel ezelőtt a paroxetintől lettem teljesen tünetmentes, másrészt mivel tök rendszertelenül élek, kimaradhatnak bogyók, az meg nem lenne túl jó.

Pl rexetin ugye ébredés utáni, a brintellixet bőséges kaja után ajánlatos csak bevenni, a trittico-t meg alvás előtt max fél órával.

Ez minimum két, de inkább három fix időpont, amit a melóm mellett képtelen vagyok kiszámítani.

Úgyhogy marad a rexetin, egy darab 30 mg- os tabi. Egyelőre, aztán majd meglátjuk.

Előzmény: bandolesa (51540)
bandolesa Creative Commons License 15 órája 0 0 51540

Érdekes eset,akkor a Xanax-od már csak 1 szem 0.5 mg? Nekem is ennyi,de csak este akvásra.

A Brintellix az aktivizál? Nem nehéz aludni vele? Most,hogy nincs Brintellix sokat alszol?

A deperszonalizáció az nálam is jellemző volt,a Coaxil ezt elvette-én meg azzal kisérleteztem.

Viszont hozott a beszédembe különösen labilis affektusokat. Az érzelmi állapot hullámzását észrevette a pszichiáter.

Előzmény: Varsányiné (51535)
csak egy vev Creative Commons License 18 órája 0 0 51539

Kb 2 hete szedem a concort napi 1x 1.25 azóta nagyon felerősödtek a rohamaim.

Leht,hogy a concort nem szereti a frontin?

Ráadásul hiába szedem akkor is van ritmuszavar.

AirTiger Creative Commons License 23 órája 0 0 51538

"Ha valakinek mondjuk infarktusa lenne és mentőkre várna nem sok esélye lehet szerintem :-("

Szerinted nem tudja megítélni az aki felveszi a telefont a mentőnél? Ha ezeket miket leírtál elmondod,ÉN megmondom látatlanban,hogy csak dili.Képzeld,így is mennyi pánikoshoz futkosnak így is.

Sápadt bőr,mellkasi fájdalom,ezek ha nincsenek,főleg az első,nem fog infarktusra gyanakodni szerintem.

Mi kell még hogy bevedd azt az SSRIt?Komolyan kérdem..

Előzmény: Peter2015 (51537)
Peter2015 Creative Commons License 28 órája 0 0 51537

Nekem októberben lesz 1 éve h  kezdődött a pánikbetegségem. Pontosabban elötte is volt mondjuk 10 év alatt kb. 2 v. 3 alkalommal, akkor is főleg külföldön, és akkor még bevettem B1 vitamint aztán aludtam simán. Nekem egyértelműen a szívproblémák óta van ez az éjszakai felébredés, nem alvás, pánikroham, tutti h van valami összefüggés!!  Igazából úgy kezdődött, hogy baromi furcsán fájt a fejem, és hiába vettem be cataflamot nem segített. Nem szoktam vérnyomást mérni, de akkor valamiért eszembe jutott, és jött a megdöbbenés 220/110 masszívan, nappal, éjjel, reggel, permanensen. Ott találkoztam először az egészségügy érdekességeivel, 10darab maszek kardiológust hívtam fel (köztük azt a magánklinika főorvost aki csinálta a terheléses EKG-t a maraton elött és mondta h persze menjek nyugodtan bírni fogom h rohadjon meg) és egyik sem volt hajlandó foglalkozni velem ilyen értékek mellett sem. Aztán egy 11. nagy nehezen hajlandó volt időpontot adni, kaptam gyors vérnyomás lehúzó gyógyszert, megállapította a szívporblémát és hipertóniát, szedek azóta rendszeresen gyógyszert és elvileg rendben vagyok. Ha tök őszinte akarok lenni akkor viszont megmondom h éjszaka ilyenkor mikor pánikroham van, nem merem megmérni a vérnyomásom, mert amikor megtettem brutál értékek jöttek ki, volt h kiakadat a mérő a szívfrenkvencia ingadozás miatt stb. 2x hívtam mentőt eddig, akik kapcsolgatták a telefont, átpasszoltak az ügyeletes háziorvoshoz aki mondta h menjek be ha akarok valamit... Ha valakinek mondjuk infarktusa lenne és mentőkre várna nem sok esélye lehet szerintem :-(

Ontopic annyiban kapcsolódik ez, hogy az elején még Valeriana volt a barátom. Tavaly év végén még annyira bevállalós voltam h el mertem menni hosszabb (12 órás) repülőútra másik kontinensre családdal, 10 nap alatt amíg kint voltunk összesen 2x vettem be Valerianat éjszakai pánikra, teljesen lenyugodtam tőle és tudtam alduni. Na azóta sokat romlott a helyzet, idén nyárra jutottam el oda h éjszakai ügyeletre mentem remegve, hiába vettem be a Valeriánát. Akkor adtak először 1 szem Frontint, aztán irattam fel a háziorvossal, azóta a 0.25mg az én barátom. Egyszer már ez is volt kevés, akkor szintén éjszakai ügyeletre vitt a család, akkor kaptam pluszban Xanaxot, utána aludtam mint a bunda.

Itt tartunk most, antidepit (SSRI-t) nem használok, Scippát írt fel a doki, de még mindig nem kezdtem el szedni... 

Előzmény: csak egy vev (51523)
Ariel_500 Creative Commons License 1 napja 0 0 51536

Semmi dilibogyó, néha Xanax, illetve lefekvéskor hogy mélyebben aludjak

Most figyelem magam, azt irja, hogy Nitromint R-re tilos alkoholt fogyasztani , mert fejfájás

Meglátom igaz-e a betegtájékoztató

Mintha valamit éreznék, de a v.nyomásom nemhogy le, de feljebb ment 143/71 és a pulzus is76 lett

Előzmény: csak egy vev (51532)
Varsányiné Creative Commons License 1 napja 0 0 51535

Újabb emberkísérletbe kezdtem: a dolgot a kényszer szülte, mert elszámoltam magam a gyógyszereimmel, és roadtul nincs időm most rohangálni plusz receptért.

Szóval elfogyott a brintellixem (napi adagom: 20 mg Rexetin 10 mg Brintellix), és gondoltam, miért ne álljak le vele, miközben emelem a rexetint?

Amúgy is a monoterápiát erőltettem a pszichiáternél, aki már azon kiakadt, hogy elhagytam a Trittico-t, azon meg egyenesen megsértődött, hogy 20 helyett 30 mg rexetint írattam fel, és 0 brintellixet.

Namost volt 2 db brintim, aztokat lefeleztem, tehát negyedik napja 5 mg brinti (kb, mert lehetetlen felezni a hülye alakja miatt) és 25 mg rexetin.

Az első két nap nem volt semmi, tegnap meg ma enyhe derealizáció, hányinger, feszkó.

Holnapra már nincs brintellixem, így maradok pár napot a 25 mg rexetinen, aztán irány a 30 mg.

Most vettem be az első xanaxomat, mert már nem bírtam a szenvedést (0,5).

Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha nem javulok 6 (!) hétig, akkor esetleg visszaveszem a brintellixet. De jó megérzésem van a rexetinnel kapcsolatban. Három hónap szedés után le tudtam felezni a xanaxot vele.

bandolesa Creative Commons License 1 napja 0 0 51534

Igen a Valeriana egy gyógynövény alapú-enyhe nyugtató-altató.

Ezzel kezdi majdnem mindenki aki nem tud aludni-gyógyszerész ezt ajánlja recept nélkül.

Én is kaptam kis koromban 8-12 éves korig Valeriana és Buerlecithin  ezt a kettőt este.

Később szükség volt az ssri-re meg a Xanax-ra. A Valerianát célszerű elhagyni ekkor már-értelmét veszti.

Ami meg helyette lett: B-vitamin komplex és Magnézium pezsgőtabletta.

Előzmény: Caran78 (51524)
AirTiger Creative Commons License 1 napja 0 0 51533

Lassan már Te is úgy írsz,mit egy orvos:)

De valóban:Rosszullétre,pánikra az első ssri-k meg a régi TCA-k talán a leghatásosabbak,ezt egy háziorvos is mondta nekem a héten,tehát szedni kell,ha valaki beteg,mármint mentális beteg.

Előzmény: Caran78 (51526)
csak egy vev Creative Commons License 1 napja 0 0 51532

AMÚGY TE MÁR NEM SZEDSZ GYÓGYSZERT?

Dili bogyóra gondoltam. 

csak egy vev Creative Commons License 1 napja 0 0 51531

És hol találsz normális orvost aki ért is hozzá???????

Egyszer a mentő vitt el hajnalban mert az okos orvos olyan antidepit írt fel,hogy fulra lement a vérnyomásom.

Mondtam  neki mikor kijöttem a kórházból,hogy mi történt azt mondta akkor ír fel másikat.

SZERINTED?

Előzmény: Ariel_500 (51530)
Ariel_500 Creative Commons License 1 napja 0 0 51530

Nekem meg "csak úgy" Kardegic

Tudom, te az aszpirin és az SSRI összefüggése miatt parázol

Egyes felmérések szerint csökkenti az SSRi hatását, máshol meg azt irják erősiti, meg ne szedje együtt

Akkormost? Úgy gondolom az orvosra kell hallgatni és fontosabb a szived mint a pánikod :)

Előzmény: csak egy vev (51529)
csak egy vev Creative Commons License 1 napja 0 0 51529

Nekem a koszorú ér sztend miatt kell szednem az aspirint életem végéig:

Előzmény: Ariel_500 (51528)
Ariel_500 Creative Commons License 1 napja 0 0 51528

Majdnem tökéletesen, pulzus 60 körül jár napok óta

Azért a feltételes mód, mert a szivész nitromint retardot írt fel, annak meg elolvastam a betegtákoztatóját :)

Most figyelem a mellékhatásokat :)

Előzmény: csak egy vev (51522)
csak egy vev Creative Commons License 1 napja 0 0 51527

Az a baj,hogy szednem kel az aszpirin protectet az meg nem szereti az antidepiket.

Előzmény: Caran78 (51526)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 51526

Én azt gondolom, hogy nálad el lett rontva ez az egész gyógyszerezés. Valamelyik elsővonalas gyógyszert (Paroxetin, Sertralin) kellett volna végigvinni szép lassan emelve.

Sajnálom, gyűjts egy kis erőt, talán keress fel egy másik orvost.

Előzmény: csak egy vev (51525)
csak egy vev Creative Commons License 1 napja 0 0 51525

Köszönöm a választ. 

De nem akarom emelni az adagot.

Örülök, hogy letudtam jönni az 5 mg--ról. 

Előzmény: Caran78 (51524)
Caran78 Creative Commons License 1 napja 0 0 51524

A Valeriananak Frontin mellett nincs sok értelme.

A 2mg Frontin a te helyzetedben még nem is lenne olyan sok. Feltéve, ha jól lennél. De ha nem vagy jól mellette, akkor megint ott vagy, ahol a part szakad.

Előzmény: csak egy vev (51523)
csak egy vev Creative Commons License 1 napja 0 0 51523

Csak 2 mg frontint szedek egész napra 0.75 mg 0.25 mg 1 mg ez a napi adag.

Nem nagyon akarom emelni.

Az antidepresszánsokról teljesen leálltam,2 hónapja.

Mondtam az orvosomnak,hogy elég volt.

22 félle antidepit próbáltak ki több mint 2 év alatt hatásuk 0 nulla.

Szerintetek szedje rá valerianát?

Vagy??

csak egy vev Creative Commons License 1 napja 0 0 51522

Üdv

Ki hogy érzi magát ebben a szeles időben?

Én elég rosszul:((

Szédelgek szapora szívverés,erős szorongás.

Tele van a tö...m.

Ariel_500 Creative Commons License 1 napja 0 0 51521

Megfestették jónéhány évvel ezelött, ugyhogy nálam biztos mi merre

Előzmény: GPeti1977 (51514)
Ariel_500 Creative Commons License 1 napja 0 0 51520

Az olyan tünetekre MagneB6-ot ajánlanak. Időnként b.nőm is szedi

Nálam sajna más a helyzet

Alapvető hogy érszűkülettel sokat kellett volna sétálni amit világ életemben utáltam mert cél nélküli

Állítólag a környező erek átveszik a szűkült rész funkcióját

Aztán a dili azért megvan minimum annyiban, hogy séta=szédelgés, + van az egyik talpam közepén egy tyúkszem, amit már nemigen tudok kivágni, mert nem tudom a nyakamba tenni a lábam

Rohadt tyúkszem!

Kétszer kivágták késsel, kétszer kiégették lézerrel és visszajött

Előzmény: Varsányiné (51516)
Ariel_500 Creative Commons License 1 napja 0 0 51519

Hogyne, hogy alkoholmámorban fetrengők rálépjenek a kockásra nyirt gyepemre vagy leszakitsák a rózsáimat!

:)

Megkeseredett vagyok már mindenhez.

Amikor ide jöttem nagy energiával álltam neki átaslakitanii amit úgy láttam jónak, aztán az energia is elment, szinte félbe maradt minden, vagy el sem kezdődött :(

Van néhány "civil" régi ismerősöm és jóbarátom, azokkal sem tudtam megszervezni egy "házavatót" , nem az ő hibájukbol

Azért nem vetettem el teljesen, ha megérem akkor valamit tényleg kellene tavasszal szervezni

Előzmény: Caran78 (51517)
bandolesa Creative Commons License 2 napja 0 0 51518

Ha egy igazi siker a Fevarin, akkor nem lesz baj belőle. De az ABC-ben ez nem kapható,csak receptre adjál li a gyógyszertárban.

Előzmény: Caran78 (51515)
Caran78 Creative Commons License 2 napja 0 1 51517

Te inkább szervezd a házavató ünnepséget. Nem úszod meg, szomjazik a topic!

Előzmény: Ariel_500 (51513)
Varsányiné Creative Commons License 2 napja 0 0 51516

na, ez a lábgörcs irtó érdekes.

Vannak napok, amikor nem tudok 100 méternél többet megtenni, azonnal kőkeménynek érzem a lábaim, és folyton meg kell állnom.

De amúgy meg kettesével szedem a lépcsőket, és kilométereket gyalogolok minden gond nélkül.

Az egyik ilyen "ólomlábas" alkalommal rámjött a pánik, és ahogy hatalmasodott el a pánik, úgy múlt az ólomérzés a lábamból (menet közben). Aztán amikor hatott a xanax, se roham, se ólomláb.

Mi a túró lehet ez? 

Előzmény: Ariel_500 (51512)
Caran78 Creative Commons License 2 napja 0 0 51515

Már megint ez a felelőtlen hozzáállás. Még a végén valaki tényleg megveszi a sarki ABC-ben a Fevarint magának, és akkor lesz baj.

Előzmény: AirTiger (51511)
GPeti1977 Creative Commons License 2 napja 0 0 51514

Egy ismerősöm is érszükületes volt fájt a lába, de a szűkület nem a lábában volt hanem a hasüregben ahol az artéria két felé válik.

Előzmény: Ariel_500 (51512)
Ariel_500 Creative Commons License 2 napja 0 0 51513

Le is ütötted ahogy olvasom 

Ki fogok én is innen iratkozni, mert mindenki csak a gyógyszert ajánlgatja, nemhogy segitene anélkül rendbejönni

:))

Előzmény: Peter2015 (51509)
Ariel_500 Creative Commons License 2 napja 0 0 51512

Nem sorolom el miféle fizikai terhelésekre leszek rosszul, de szinte mindegyikre. Ezek nem jellemzői a pánikos rosszulléteknek. 

Gondolod hogy csákányozás falvésés vagy csak pár órás,fél napos fizikai "mozgás" utáni rosszullét pszichés lenne?

Ebben nem hiszek, ezért nem hajlok bármi dilibogyó felé

Ugyanakkor tény, hogy szív vonalon nincs tovább kutakodni

Betegszomszéd a kórházban csak fáradtságrol panaszkodott hogy mindeg le kellett feküdnie annyira elfáradt, de semmi rosszullét

Szűkületet mutatott ki az érfestés

Kérdeztem a doktort, mi a helyzet a szívizom hajszál ereivel

Azt nem látjuk, nem tudunk róla semmit

Ugyanezt mondták sok évvel ezelött is, ami "kiakasztott" rendesen, mert mi van ha a szívizom apró erei szarakodnak

Viszon a következő lépés a lábam lesz

Anno prof asszony azt mondta, nem műtjük, majd ha fáj

Nem fáj, de kb. 50 méter a megtett gyaloglásom és görcs, meg kell állni

Itt a főorvos azt mondta, térjünk vissza majd rá, megfestik a lábam újból, aztán elvégzik a korrekciót , attol függően amitöl...

Ez legalább kézelfogható

Előzmény: AirTiger (51511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!