Keresés

Részletes keresés

Mayotte Creative Commons License 2 napja 0 1 60540

Valahogy mindig olyanokkal beszéltem eddig, akiknek tipikus szívdobogásos, nehézlégzéses tünetei voltak. Nekem ezek nincsenek, csak amiket írtam lentebb, főleg vizualizációs. De akkor ezek szerint másnak is van ilyen. 

Előzmény: Ariel_500 (60539)
Ariel_500 Creative Commons License 3 napja 0 0 60539

Van valaki, akinek hasonlóak a tünetei?".

Itt mindenki hasonló tünetekkel kinlódott/kinlódik. Ez idegbetegség, finoman kifejezve pánikbetegség

Előzmény: Mayotte (60534)
Ariel_500 Creative Commons License 3 napja 0 0 60538

Emlékszem, a sajnálatos eset után írtam és picsogtam, ami elenyésző volt az akkori gondodhoz képest. Azt gondoltam megsértődtél

A lábammal voltam kórházban még januárban, de b@sztak megoperálni. Családon belüli gondok összejöttek, nagyon be voltam sz@rva. Még a kórházban szereztek "soron kívüli", időpontot, két hónap, határidővel a pszichiáterhez

Mirzaten-t szedek bár tudom hogy a gondokat nem űzi el és könnyebben sem fogom venni

Eléggé fáj a jobb karom, reuma, gyógytorna és fizikoterápia, semmit nem segített

Csak azért tettem mindkettőt hogy elmondhassam ezek sz@rt sem érnek :)

 

Februárban voltam SBO-n mert hajnali infarktus érzés. Összeakadtam egy olyan rendes doktornővel, aki becsületesnél jobban megvizsgált és önmaga az együttérzése megnyugtatott. Ilyen orvost mindenkinek. Lehet írok egy dícsérő levelet a főnökének

 

Sajnos a b.nőm nincs jól és ez kikészít, akkor még semmit nem mondtam. Erre semmi pszicho gyógyszer nem használ

Jobbakat mindenkinek!

Előzmény: csak egy vev (60533)
Dizzying Feeling Creative Commons License 4 napja 0 0 60537

Szociális fóbiára tippelek..

Nekem a Zoloft folyadék tökéletesen kiszedte..

Mint ahogy kiszedte a libidómat is.:(

Előzmény: Mayotte (60536)
Mayotte Creative Commons License 4 napja 0 0 60536

45 éves vagyok.

Ritkán kell bemennem a munkahelyemre, többnyire itthon dolgozom, illetve sokat vagyok egyedül kocsiban. Ez így egész jól megy. 
Tegnap is be kellett mennem, nem voltam tökéletesen, de kezelhető volt. Ma viszont teljes leblokkolás. Remegek, szédelgek, szorongok, és fura a világ. 

Előzmény: bandolesa (60535)
bandolesa Creative Commons License 4 napja 0 0 60535

Talán a generalizált szorongás egyik fajtája lehet neked is.- Életkorod?

Dolgozni tudsz munkahelyen,itt ez nem befolyásol? Mert a szorongás alapból fárasztja a szervezetet.

Előzmény: Mayotte (60534)
Mayotte Creative Commons License 4 napja 0 0 60534

Sziasztok!

 

Gyerekkorom óta szorongok, kisebb-nagyobb megszakításokkal szedtem antidepresszánst. Most éppen nem szedek.

Azt hiszem kijelenthetem, hogy agyon vagyok vizsgálva, és nem találtak semmit, viszont nem vagyok jól.

Az én tüneteim nem egy ”normál” pánikrohamhoz hasonlítható, hanem inkább a ”fejemet” érinti.

Furcsa lesz a világ körülöttem, mintha egy filmen nézném, szorít a fejem, szédelgek, remegek, úgy érzem el fogok árulni, és iszonyúan félek.

Néha van aurás migrénem, ami elsősorban vizuális zavarokkal jár, fájni nem szokott a fejem. 

Amúgy többnyire jól funkcionálok, rendszeresen járok sportolni, de nagyon sok energiát felemészt ez a rettegés. 
A pszichiáter azt mondta, hogy egyelőre várjunk az újabb gyógyszerrel, próbálkozhunok a terápiával. De úgy érzem megint kezd elhatalmasodni rajtam ez a szar, és nem tudom mi a bajom.

 

Van valaki, akinek hasonlóak a tünetei?

csak egy vev Creative Commons License 6 napja 0 0 60533

Szia Ariel.

Csak egy vevő vagyok.

Régen írtunk egymásnak.

Most olvasom, hogy nem vagy a toppon.

Én sem vagyok az igazi.

Sajnos elég rendesen szédelgek.

A tisztelt orvosok az időjárásra fogják:((((((((

Ami nem igaz.

A gyógyszert(frontin) próbálom elhagyni Napi 0.75 mg szedek naponta.

Iszom a citromfű teát,meg szedem a SEDACUR gyógynövényes szert.

Éjszakai alvásom 1-10 5.

Előzmény: Ariel_500 (60532)
Ariel_500 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 60532

Kellemes/panaszmentes/ Húsvétot mindenkinek!

Ariel_500 Creative Commons License 2024.03.19 0 1 60531

Ezeken, sőt még rosszabb helyzeteken én is végigmentem, tehát megértem

Mindig azt a bogyót szedtem ami a pszichiáter kedvence volt

Egyszer egy új pszicho doki Fevarint írt fel. Szedtem, de kérdeztem meddig kell szedni. Majd elfelejti szedni akkor lesz jó

Ez hülye gondoltam, de annyira mélyen voltam, hogy szedtem majd két évig

Elötte a boltba sem mertem bemenni valami kenyérért vagy bármi másért. Akkormég bagóztam. Kifigyeltem mikor üres a trafik, és akkor berohantam, majd ki

Jó hosszú idő után tényleg elfelejtetten szedni. Hajnali 2-kor keltem és mentem piacozni, sétáltam a Kőrúton és nézelődtem a kirakatokban, moziba is mentem stb.

Azóta évtizedek teltek el, agórafóbia kicsit visszajött de kezelhető. Volt nálam egy kutya egy hétig, mentem vele sétálni esténként. Az tény hogy ha lehet autóval akárhova, tömegközlekedéssel igen nyűgös. Ami más van, azok az öregségi gondok

Valami gyógyszerbe csapjál bele, Xanax az semmi, pillanatnyi tűzoltásra jó

Nyugi és jobbakat!

Előzmény: Martinka17 (60527)
graphite30 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 60530

"És azt is hogy fejbe dől el, de az van hogy félek félek elmenni mert mi van ha rohamot kapok utkozbe, vagy buszon mint multkor es az emberek bolondnak fognak majd tartani, és ettol tartok leginkább, hogy mások mit gondolnak ha rámnéznek."

 

Ez elég egyszerű. Szállj fel egy buszra, és tettesd magad bolondnak. Az emberek meg fognak nézni, megcsóválják a fejüket, és minden megy tovább. Amúgy te mit csinálnál, ha a buszon lenne egy bolond?

Előzmény: Martinka17 (60527)
Martinka17 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 60529

Szia a scippát nem kezdtem el újra szedni, csak frontint szedek napi 2-4 szemet attól függöen hogy, hogy érzem magamat. Csak sportolni sportolok mostanába, ami sokat is segít. Ezen kívül, olvasni szomtam motiváló, segítö könyveket.

Nekem ezek a gyogyszerek soha nem okoztak szexuális zavart, sőt inkább növelték a vágyat bennem, tehát nekem nincs tapasztalatom ebbe.

Előzmény: bandolesa (60528)
bandolesa Creative Commons License 2024.03.12 0 0 60528

Szia!

A sport az igen,kikapcsolja az agyat,és hormontermelésre is jó hatású.-

Gyógyszereid-a scippa-ra álltál vissza a stimuloton-ról?

Most a scippa és a frontin van? milyen adagban/nap?

Ezek a gyógyszerek kapcsolatodban nem gátolják a szexet?

Mi a munkád,tudsz dolgozni?

PL a rexetin és xanax kombó,amit én szedek,a rexetin akadályozza a szexhez szükséges merevedést..

Ha letszeszem a rexetint kb 3-hét,mire teljesen kiürül,akkor oké a merevedés,de a szorongás is visszajön! Ez a baj.

Tehát újabb 3-hét kell mire az újabb szedés hatása beépül,és csökken a pánik.

Előzmény: Martinka17 (60527)
Martinka17 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 60527

Sziasztok Martin vagyok 23 éves. Sajnos 12 éve küzdök kisebb, nagyobb kihagyásokkal a pánikbetegséggel, szorongásokkal, fóbiákkal. 
Egy időre abba maradtak a panikok anno majd tavalyi évben újra a tetőfokára hágott az egész pánik, olyan erősen, hogy agorafóbiám lett sajnos, és egyre jobban október óta csak bezárkoztam és alig mertem elmenni bármerre. A sok szorongás, pánik miatt kialakult bennem egy pszichés eredetű szédülés is, ami azt mondták egész életem lehet végig kiséri attól függ mikor, milyen a lelki állapotom stb stb. Elkezdtem tavaly újra járni pszichiáter, felirt antidepit scippa amit emeltünk 15mg-ig, de a doki úgy döntött váltat stimuloton 50mg-ra na igen ám, de ettöl én csak még rosszabbul lettem majd leraktam fokozatosan. Azóta csak a napi 3-4 szem 0,25 forint szedem. Nem hiszek a gyogyszerekbe, mert egyszeruen eddig se segitettek semmit. A sport amit ujra elkezdtem sokkal többet ad, mint a gyógyszerek valaha. De ami nagyon zavar, és kikészít, hogy agorafóbiám nagyon erős lett, föleg mióta elkaptam az év eleje fele a covidot es 2 es fel hetig nem mehettem ki a lakásból. Az után lett ez az egész durvább. Ha kimegyek az ajtón sokszor és elindulok a falu vége fele érve olyan érzés kap el mint aki elakar ájulni, vagy szivrohamot készül kapni. Tegnap elött eltudtam menni a városba, de hazafele olyan bizonytalan, erős ájulás elötti szerü érzés kapott el azt hittem sose érek haza (jelentem soha életembe nem estem még össze). Egyszerűen van egy 3 éves kapcsolatom is és a parommal is mivel messzebb lakik emiatt 2 honapja nem is láttam, mert elmenni se tudtam itthonrol januar ota tobb mint 1 orara. Bármit de bármit megtennék azért, hogy újra a régi lehessek, aki ment minden fele az országba még 2022 be, aki hajnalok hajnalan felszallt a vonatra és ment és ment és semmi se álitott meg, dolgoztam is minden. De egyszerűen nem tudom most hogy tudnám leküzdeni ezt az egész fóbiát, gyógyszer nem megoldás tudom. És azt is hogy fejbe dől el, de az van hogy félek félek elmenni mert mi van ha rohamot kapok utkozbe, vagy buszon mint multkor es az emberek bolondnak fognak majd tartani, és ettol tartok leginkább, hogy mások mit gondolnak ha rámnéznek. Nem mástól várom a megoldást, csak valami utmutatást szeretnék, reményt hogy ezt hogy tudnám magam mögött hagyni, es hogy sikerulhet e ez valaha is. Köszönöm ha elolvastad és bármit tudsz tanácsolni, esetleg saját tapasztalatot elmondani. 

bejja-beáta Creative Commons License 2024.03.06 0 0 60526

jó lesz az hidd el, forró- már amit elbirsz vizzel   este zuhanyoztasd a vállad kezed, izmok had lazuljanak... nekem ettől jött rendbe a törött vállam.

 

Előzmény: Ariel_500 (60523)
AirTiger Creative Commons License 2024.03.06 0 0 60525

Neccesen,105 kilón vagyok a 172 magassághoz.Pedig igyekszem keveset enni.

Előzmény: slagelse (60524)
slagelse Creative Commons License 2024.03.06 0 0 60524

és neked hogy megy a diéta?

Előzmény: AirTiger (60517)
Ariel_500 Creative Commons License 2024.03.05 0 1 60523

És gondolod hogy akkor feljebb, hátrább is fog hajolni a karom vállam? Mert rákentem a patika összes Apranax duo 2szer, Reumablok 3szor, Flector krémét mielött belevágtam a gyógytornába

Bizonyára ugyanolyan jó a canabis krém is mint ezek. Franc tudja, lehet veszek egy tubussal próbára,  ha arra járok

Előzmény: bejja-beáta (60522)
bejja-beáta Creative Commons License 2024.03.04 0 1 60522

vegyél dm-ben cannabis olajos krémet nagyon jó- ezt használom, és super.

 

Előzmény: Ariel_500 (60519)
Ariel_500 Creative Commons License 2024.03.04 0 1 60521

Köszi!

Tudjuk, a pánik ok nélkül is támadhat, de most jó egy hónapos mindennapos feszültség robbanthatta ki. Máskor rendbe jövök egy ilyen SBO kaland után, de most nagyon nem vagyok százas. Persze a korábbi problémák nem szünetelnek és rágom magamat

Előzmény: AirTiger (60520)
AirTiger Creative Commons License 2024.03.04 0 0 60520

Dehogy ssri a xanax,azt szedheted.

Az nem jó, hogy megint szarabbul vagy:(

Előzmény: Ariel_500 (60519)
Ariel_500 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 60519

Merthogy van a karom fájására egy spec fájdalomcsillapító, Curidol, de azt irja ne szedje ha SSRI-, sőt ki is hangsúlyozza, ha Escitalopramot szed

 

A karom alattomoan fáj, viszont a Xanax kell, a korábban felirt Esticalopramot elhagytam

 

Ma hajnalban kemény pánikroham, ömlött a víz rólam és infarktus érzés

10 órakor SBO-ra bementem , délután 4 kor jöttem ki. Szerencsére megint semmi

 

Hetek óta "családi drámák", addig rágtam magam a dolgokon amíg így kitört rajtam. Rég volt ilyen kemény :(

Előzmény: Ariel_500 (60518)
Ariel_500 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 60518

Tiger!

A Xanax az benzodiazepin, de vajon SSRI is ugyanakkor?

Előzmény: AirTiger (60517)
AirTiger Creative Commons License 2024.02.26 0 0 60517

Igen,azóta,ahogy a kilók feljöttek

@fsk:Azt már szerintem le lehet tenni.

Előzmény: slagelse (60515)
fsk13 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 60516

Az jo akkor ha nem talaltak semmit.

Maradtam a felezesnel vegul, az elso napokban voltak minimalis elvonasi tunetek am. Fejfajas, kis szorongas reggel, tobb ebredes ejjel .

Előzmény: AirTiger (60512)
slagelse Creative Commons License 2024.02.25 0 0 60515

te akkor lettél cukros amióta szeded a pszichiátriai gyógyszereket?

Előzmény: AirTiger (60511)
AirTiger Creative Commons License 2024.02.21 0 0 60514

Szia! Apranax az jó gyógyszer,erős fájdalomcsillapító.

Előzmény: Ariel_500 (60513)
Ariel_500 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 60513

Akkor hurrá!

 

Orvosok

Fájós karomra körzeti adott Xilox fájdalomcsillapitót, ami nem használt

 

Hétfőn voltam reumán

Dokinő kérdezi milyen gyógyszereket szedek

Xilox, nem a legjobb kardio esetekben, adok helyette másikat

A felsoroltak közt mondtam az EScitaloprant is

 

Felírt Apranax550mg tablettát

Neten elolvastam mi ez

"Különös gonddal szedje, ha /többek közt/ ESCITALOPRANT IS SZED.

mELLÉKHATÁSOK KÖZÖTT GYOMOR ÁTFÚRÓDÁS, VÉRZÉS"

Arra sem képesek hogy megnézzék mi mire van kereszthatással

A körzeti elött az egész életem és képtelen következtetni, reumás meg ugyanazt a hibát követi el a másik gyógyszerrel

 

mÁRCIUS VÉGE FELE MEGYEK PSZICHIÁTRIÁRA. a NAGY STRESSZ LEZAJLOTT/kapszlokot kitépem/

Igaz, nem tudni mikor de lesz mégegy. Akkormeg minek"!?

 

Jobbakat mindenkinek

Előzmény: AirTiger (60511)
AirTiger Creative Commons License 2024.02.21 0 0 60512

A 0.25 is csak egy sóhajtás,szerintem próbáld meg letenni,szerintem menni fog.

Előzmény: fsk13 (60510)
AirTiger Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 60511

Sziasztok, megvolt a gyomortükrözés, hát nem volt kellemes, de kibírtam hiszti nélkül, meg is dicsértek. A vénák nem öblösek, semmilyen jelentős eltérés nincs, egy kis gyulladást talált csak, írt rá gyógyszert. Tehát csak valami kis ér pattanhatott el a múltkor.

https://i.imgur.com/tc3oLSJ.jpeg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!