Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Hurkafej most Creative Commons License 105868

Ezt nem igazán értem!

Az otthon főzőknek is kellene fizetni a lefőzött pálinka után. Csak ugye nyilván nem jelentenék be, hogy mennyi is a valóságban lefőzött mennyiség.  Szerintem ebből is baj lenne, mert nem hinném, hogy beveszi bármilyen szerv, hogy valaki csak az átalány adót fizeti be, de egy litert sem főz.

Legalábbis én így értelmezem, de javítsatok ki, ha tévednék!

Persze én értem, hogy a bérfőzdében minennek hivatalosnak kell lennie, és látom, hogy kevesebb lesz a főzető, és azért a kevés emberért nagy lesz a versengés.

Előzmény: snapszmester (105860)
snapszmester 5 perce Creative Commons License 105867

Te sem gondolod komolyan hogy aki megvette a 100 L -es üstöt szigorúan be fogja tartani a tőrvényt? Amíg nem volt adóban különbség nem is zavart senkit, de most más a helyzet.

Előzmény: Hurkafej (105865)
snapszmester 5 perce Creative Commons License 105866

Ne essél kétségbe, nem fogják bevezetni Csalló úr tervezetét.

Nem csökkent a bérfőzdék munkája az otthonfőzés engedélyezése óta. Most fog csökkenni, ha visszahozzák a szeszadót, ez aszt hiszem egyértelmű. Csak azt nem értem mi szükség van erre. Az úniónak így sem felel meg a tervezet.

Előzmény: kaktuszpeti (105862)
Hurkafej 10 perce Creative Commons License 105865

Te se gondoltad komolyan, hogy olyan után fizessen valaki adót amit még le sem főzött. Mi van azzal aki tényleg kedvtevésből, különlegességekből csinál évi 5 liter pálinkát. Az minek fizessen a teljes mennyiség után...?

Előzmény: Cipurró (105861)
kaktuszpeti 15 perce Creative Commons License 105864

Nem az összegekkel van gondom, hanem azzal, ahogy próbálja valaki megbonyolítani ezt az egész otthonfőzést!

Valójában én sem értem, mi a külömbség adóügyileg az otthon, és a bérfőzött literek közt.

Mi indokolja azt a 835,-ft jövedéki adót bérfőzésben? 

körte51 20 perce Creative Commons License 105863

Mivel én  itthon főzök ,nekem ez a verzió nagyon nem tetszene !     Az sem tetszik,hogy brutálisan megadóztatják a bérfőzetőt ,ezáltal ellehetetleníti a főzdéket.

A vámzáras történet is agyament ,Románoknál egy pár éve úgy volt ,már ott sem használják.

Előzmény: Cipurró (105861)
kaktuszpeti 20 perce Creative Commons License 105862

Nekem igazából a tervezettel van gondom. Jelentsem be a főzőmet, amit leplombál a NAV. Majd jelentsem be nekik, hogy van 25 liter barack cefrém, amit holnap után szeretnék kifőzni. Fizessem be az adóját, majd ha végeztem a főzéssel újra hívjam ki őket, egy újabb plombálásra? Ez vicc! Erre soha a büdös életbe nem lesz kapacitása a NAV-nak! 

És hogy sorra robbannak az otthoni összetákolt főzők, na ez is csak kifogás. Soha nem fogja tudni ellenőrízni senki, mennyi litert főzött otthon valaki. Gondolom én, a legnagyobb gond a bérfőzésben azzal van, hogy csökkent a kifőzetők álltal bevitt cefre mennyisége azóta, hogy szabad az otthon főzés.

De kérdem én, hol főznek le valakinek 20-30 liter cefréket. Ne akarja senki elvenni az embertől, az otthon főzés örömét.

Biztosan lehet ennél a tervezetnél jobbat is kitalálni!

Jelentsem be a 99 literes üstömet itt vagy ott, rendben. Fizessek be egy jelképes összeget rá, vagy váltsak ki egy engedéjt pár ezresért, rendben. De ennyire azért ne legyen körülményes, különben mindenki illegalításba vonul.

Előzmény: snapszmester (105860)
Cipurró háromnegyed órája Creative Commons License 105861

Sztem meg aki otthon főz, annak regisztráció gyanánt alapból kelljen befizetni a 43hlf után a szeszadót(43X1670), aztán csak utána főzhessen.

Aki meg bérfőzdében főz, annak ne legyen szeszadó. 

Ez hogy tetszene? Fordított helyzet.

Előzmény: kaktuszpeti (105857)
snapszmester egy órája Creative Commons License 105860

Ennyire blőd tervezetet nem vártam volna uralkodó párttól. 

Tedd a kezedre a szívedet, jogállam az ha egyik polgára 1000 Ft. ér főz 86 L pálinkát a másik meg csak adóból fizet 835 Ft. ot literenként? Most aztán ne bántsátok a főzdéseket, főzetőket.

Előzmény: kaktuszpeti (105857)
csalitos egy órája Creative Commons License 105859

Áááá... nem tud. Én egy nagyon kedves, nyugodt, empatikus, stb. személy vagyok, aki személyesen ismer, igazolhatja azt. Legalább belenézett a jogszabályokba. Igaz, a megjegyzései nem tükrözi, hogy meg is értette...  :-P

Előzmény: golyós (105856)
csalitos másfél órája Creative Commons License 105858

Előbb nyalatnak azok téged, mind ahogy te észbe kapsz, ne próbáld ki...  :-((

Előzmény: bezzeg Jani (105855)
kaktuszpeti másfél órája Creative Commons License 105857

http://veol.hu/gazdasag/a-berfozdeknek-lottek-1656107

Ebből a cikkből nekem az jön le, hogy Csalló úr nem nagy barátja az otthonfőzőknek.

Ennyire blőd tervezetet nem vártam egy pálinka egyesület fejétől.

golyós két órája Creative Commons License 105856

Papa ebből maradj ki, mert még a végén felidegesíted magad... (azért ennél még a túlhevített -telítetlen gőzös téma is jobb volt...üdv.g.

Előzmény: csalitos (105854)
bezzeg Jani 3 órája Creative Commons License 105855

Ugyanakkor az Eutv. 143. § (4) bekezdése kimondja, hogy ha nyilvánvalóvá vált, hogy a bejelentő rosszhiszeműen járt el, és ezzel bűncselekményt vagy szabálysértést követett el; másnak kárt vagy egyéb jogsérelmet okozott, adatai az eljárás kezdeményezésére, illetőleg lefolytatására jogosult szerv vagy személy részére átadhatóak.

Persze a NAV meg tűri, hogy megnyalatták.

Szerinted.

A nyomozati anyagból lesz a perirat, iratismertetés szembesítés és egyebek.

Előzmény: csalitos (105854)
csalitos 5 órája Creative Commons License 105854

Mi a francról beszélsz? Ne alkossál már új jogszabályokat! Amit te reklamálsz az "perírat". Amiről meg szó volt, az a "nyomozati anyag". A NAV a pofádba vágja a "tényállást" és azon törd a fejed, hogy ezt hogy tudod lemosni magadról és ne azon törjed a fejed, hogy ezekhez a tényekhez mi módon jutott hozzá, mert ezt nem fogja az orrodra kötni...

Előzmény: bezzeg Jani (105846)
zsorsz 6 órája Creative Commons License 105853

Bocs,azt elfelejtettem, ez Barkócza írása volt:)

Előzmény: szilvakukc (105852)
szilvakukc 7 órája Creative Commons License 105852

Ja,ja, szerintem is a foszfát, az olyan izé, a szulfát, meg pláne bigyó, a szerves anionok....! Na hát azok aztán a szupik, annak ellenére, hogy csak összeadni, meg kivonni tudnak, persze kizárólag korróziós szempontból!:DDD

Előzmény: zsorsz (105851)
zsorsz 9 órája Creative Commons License 105851

Az összes szerves sav anionja lényegesen korrózívabb, mint a szulfát. A szulfátredukció nehezen, csak nagy koncentrációban és nagy hőmérsékleten történik meg (ugye, ez tart töltésegyensúlyt a réz oldódásával). Tény, hogy a foszfát vizes közegben még stabilabb, mint a szulfát (sőt, termodinamikailag stabil), a szerves anionok viszont viszonylag könnyen redukálódnak, sőt, némelyik jó komplexképző (pl. a citrát). Az a kis szulfát korróziós szempontból nem oszt, nem szoroz.

Előzmény: zsorsz (105850)
zsorsz 9 órája Creative Commons License 105850

barkócza aug. 1     itt olvasgass vissza! 

Előzmény: edding1100 (105849)
edding1100 10 órája Creative Commons License 105849

Sziasztok!
A kénasavat ph beállításra főzdék is alkalmazzák? elismert, használható dolog, vagy inkább ne irjam bele hivatalos dokumentumba? (érettségi dolgozat).

sogi01 14 órája Creative Commons License 105848

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

A tudás forrása

http://www.snapszmester.uw.hu/

Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (105817)
lezli56 19 órája Creative Commons License 105847

Szilvakukc erre már többször is utalt, most talán a kétkedőket is sikerül meggyőzni.

Előzmény: deszegregator (105845)
bezzeg Jani 20 órája Creative Commons License 105846

A feljelentővel szembeni magán perben mint érintett felet, kizárt , hogy kiutasítana tárgyalásról a bíró.

Ha vádlottként vagyok beidézve a tárgyalást megelőzőleg kérhetem a bírótól a vallomások másolatát , ami több száz oldal is lehet.  Amit a védőügyvédnek átadhatok  vagy, begyújthatok vele.   

Előzmény: csalitos (105843)
deszegregator 20 órája Creative Commons License 105845

Nicsak, jól emlékeztem én... Itt , egy vámos által kiadott állásfoglalásban is szerepel, hogy a pálinkafőző az Eu tagállamából, vagy harmadik országból számlával, vagy egyéb hitel érdemlő módon, ÍGY A MAGÁNFŐZŐ NYILATKOZATÁVAL IS IGAZOLHATÓ! Harmadik bekezdés alján: http://www.lanycsok.hu/dokumentum/parlat_tajekoztato.pdf

Jó lenne már végre tiszta vizet önteni a pohárba, mert a főzők nagy százalékáról nincsen paksus ebben egészen biztos vagyok. Hiába vette valaki, tudok olyat aki szándékosan megtiltotta hogy az eladó / gyártó a nevét leírja...

Előzmény: naivkezdo (105803)
szilvakukc 20 órája Creative Commons License 105844

Rosszul gondolod!

Előzmény: bezzeg Jani (105842)
csalitos 20 órája Creative Commons License 105843

Mindent gondolhatsz, ami csak az eszedbe jut. A NAV lefolytatja az eljárást és a végén kapsz egy jegyzőkönyvet, hogy ártatlan vagy mint a maszületett bárány, a néked felrótt bűnt szabálysértést) nem követted el. Ha úgy gondolod, hogy ez az ügy néked anyagilag, erkölcsileg, hátrányt, vagy kárt okozott, ennek a végzésnek a birtokába megindíthatod a kártérítési pert. A nyomozati anyagnak nincs számodra jelentősége, az a NAV belső dokumentje, abba nem tekinthetsz bele. A feljelentő adatait írásba néked kell kérni. (Vagy a helyetted eljáró írásos megbízás birtokában)

Előzmény: bezzeg Jani (105842)
bezzeg Jani 21 órája Creative Commons License 105842

Úgy gondolom  a jogi képviselőmnek kiadják az adatokat a (bejelentőről), mert így van értelme a cirkusznak . Ezek után a nyomozati anyagba betekinthetek mint érintett fél.

Előzmény: csalitos (105841)
csalitos 22 órája Creative Commons License 105841

Hát, ez az! Ezt a tájékoztatót nem közölted korrekt módin. A sok másolás, pötyögtetés helyett egy hozzáférhetőséget közölsz, és máris minden érthető. Igaz, ebben a tájékoztatóban vannak feltételes kitételek, de szerintem így a teljes. Itt olvasható az is, hogy a bejelentő neve mely alkalommal adható ki.

http://nav.gov.hu/nav/nav_kapcsolat/panasziroda/kozerd_090616.html

Előzmény: bezzeg Jani (105840)
bezzeg Jani 22 órája Creative Commons License 105840

Közérdekű bejelentés

A közérdekű bejelentés olyan körülményre hívja fel a figyelmet, amelynek orvoslása, illetőleg megszüntetése a közösség vagy az egész társadalom érdekét szolgálja. A közérdekű bejelentés javaslatot is tartalmazhat.

Közérdekű bejelentését névvel, ill. névtelenül is megküldheti.

Amennyiben bejelentését névtelenül (nevére és postai levelezési címére vonatkozó adatokat nem, vagy hiányosan, esetleg csak részben adja meg) juttatja el részünkre, úgy annak kivizsgálása az Eutv.  142. § (6) bekezdése alapján mellőzhető. Ugyancsak mellőzhető a korábbival azonos tartalmú, ugyanazon bejelentő által tett ismételt bejelentés is.

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény  (Art.) 
53. §-a alapján az állami adó- és vámhatóságot hivatali eljárása során tudomására jutott minden adat, irat, tény, körülmény tekintetében titoktartási kötelezettség terheli. Ennek értelmében az állami adó- és vámhatóság a megtett intézkedésekről az esetlegesen lefolytatott vizsgálatokról és azok eredményéről a bejelentőnek nem adhat tájékoztatást.

foxrudi 22 órája Creative Commons License 105839

Sziasztok.Rég voltam,mert még most is sok a melóm külhonban.

A nav már csak akkor megy ki bármire,ha megadod a neved címed.viszont ha tudod a szomszéd nevét címét,akkor sincsen semmi.Ezt egy navos  középvezetőtől tudom."anoním"bejelentésre már nem mozdulnak,mert rengeteg van.

Előzmény: szilvakukc (105827)