Keresés

Részletes keresés

endrepp Creative Commons License 20 perce 0 0 139183

Értem, köszi.

Előzmény: körtés 01 (139180)
raczno Creative Commons License 45 perce 0 0 139182

Én ennek a motornak a tesóját (zöld színű) tettem a főzőmre.

Egy fázis, 25 watt, állítható fordulatszám (100-ig).

Teszi a dolgát, nem kérdez... Mindenkinek csak ajánlani tudom

Előzmény: körtés 01 (139180)
barkócza Creative Commons License 1 órája 0 1 139181

Szerintem sincs ezzel baj, csak a tíz alatti hozzászólásos nevekkel néha bizalmatlanok. Itt igazából az alapján ítélnek meg mindenkit, hogy milyen pálinkát főz. :)

Kicsit belenéztem az internetes anyagba. Ha nem haragszol, kicsit szájbarágós, de végre felkiáltó jelek közt szerepel, hogy az egyes komponensek forráspontja és illékonysága két egymástól független dolog. Még azt is oda kéne írni, hogy a molekulatömeg és az illékonyság közt sincs korreláció.

Előzmény: moderngazda (139178)
körtés 01 Creative Commons License 1 órája 0 0 139180

Úgy, hogy speciális igényekre gyártanak 3x 220 V-os trafót. És deltába kötik el a motor tekercseket.

Az elterjedt motorokon a jelölés 380 / 220V és 3kW alatt csillag bekötésben szabad használni 380V-on, mert delta kötésben nagyon melegszik.

Véleménye szerint azt a pici motort nem szabad 3x 400V-ra kötni mert nagyon melegedni fog. Ezért marad az egy fázis 230V és a teljesítmény az eredeti harmada lesz.

Előzmény: endrepp (139159)
endrepp Creative Commons License 1,5 órája 0 1 139179

Senki nem gondolja, hogy sok ennyiért vagy annyiért egy könyv. Mérőeszközöket árultok és a füzet egy szemléletet népszerűsít a pálinkafőzés terén, amihez ezek kellenek? Akkor nem a füzeten fogsz keresni, hanem majd az eszközökön. Semmi gond nincs ezzel, ahogy azzal sem, hogy ide a linket beszúrtad, de fogadd el, hogy az ilyen fajta marketing nem jön be mindenkinek. :)

Előzmény: moderngazda (139178)
moderngazda Creative Commons License 2 órája -1 3 139178

Kedves mili70!

Mint a könyv szerzője, had mondjak el valamit.

Minden szakkönyv a boltokban 4000 Forintnál kezdődik, mi ingyen adjuk, ami szerintem több mint korrekt. Rengeteg pénz, idő és munka van ebben a könyvben, ami nem egy ócska ebook amit boldog boldogtalan csinál. Pénzbe került a grafika, pézbe került a nyomda és pénzbe került a mi időnk is, amíg összeszerkesztettük. Az emberektől annyit kértünk, hogy a szállítást fizessék, és ezt az oldalon le is írtuk.  Aki eddig megvette, nagyon hálás volt, mert végre érthető nyelven, kapott egy elv rendszert és egy útmutatót, ami nem vesz el a részletekben. Ha valaki ezek ellenére úgy gondolja, hogy ez sok egy fizikai könyvért, és sokat kérünk azzal, hogy márpedig fizessék ki érte a szállítási költséget, annak irreális elvárásai vannak az élettől. Mert amit idéztél, az szóról szóra igaz, mert tényleg minden kiküdött füzettel pénzt bukunk. De amikor ilyen irreális hozzáállásokat olvasok, mint most a tiéd, elgondolkodom rajta, hogy volt e egyáltalán értelme ennyit vesződni az egésszel. Sajnos az emberek semmit nem értékelnek, és már az is baj egy nyílvános fórumon, ha értéket próbálsz adni...

Előzmény: mili70 (139174)
vick_1899 Creative Commons License 5 órája 0 0 139177

Így hogy jobban belemélyültem a kérdésbe látom, hogy itthon simán elkérik a 15-20 ezret ugyanazért a refraktométerét amit kintről (2-3 hét várakozási idővel) 4- max 5 ezerért meg lehet rendelni.

Előzmény: endrepp (139170)
endrepp Creative Commons License 5 órája 0 2 139176

Ugyanazt, mint bármelyik olcsó kínai terméknél, kell hozzá némi szerencse. Én vettem egy brix és egy alkoholfok mérőt.

A brix oké, bár, hogy mennyire az soha nem derül ki, mert nincs mihez viszonyítani, nem kell pontosnak lennie, mert csak a változás mértéke lesz számodra informatív cefrézéskor (a szárazanyag tartalom miatt). Viszont üzembiztosnak kell lenni, ami azt jelenti, hogy ugyanazt az anyagot mérve, ugyanazt az értéket mutassa, ne kolbászoljon összevissza a hőkompenzátora pl.

Az alkoholfok mérővel megszívtam, a tárgylemeze nem simult a prizmára, igazítani kellett a csuklópánton, ugyanazt a bolti szeszt mérve nem uaazt az eredményt kaptam reggel-este :), soha nem derült ki számomra, hogy térfogat vagy tömeg százalékban mér.

Előzmény: vick_1899 (139173)
rézműves1 Creative Commons License 5 órája 0 3 139175

Én csak átfutottam, de ez elég komolynak tűnő munka, amiből a kezdők és a haladók is fejlődhetnek...

A kiszállítás díját én azért nem keverném bele...viszont ha az a cél, hogy végre a nagy többség is tanuljon meg jó páleszt főzni, akkor szerintem hasznos és tényleg ingyen van...(még ha "ingyen" a szánk sem ér össze)...:):)...

Előzmény: mili70 (139174)
mili70 Creative Commons License 6 órája 0 1 139174

Én sem mondtam, hogy nem hasznos. Egész odáig örömmel olvastam, ameddig el nem jutottam  arra a pontra, hogy ingyenesen megvehetem 1290 Ft-ért. 

+ eleve óckodok a olyan dolgoktól amik így kezdődnek: " Nem szeretnénk hazudni Neked, mi MINDEN EGYES KIKÜLDÖTT FÜZETEN PÉNZT BUKUNK"  

Ilyenkor mindig egy Churchillhez köthető mondat jut az eszembe, az ebédről, meg a ingyenességről......

Előzmény: Marquetym (139137)
vick_1899 Creative Commons License 6 órája 0 0 139173

Az, hogy nem túl magas mit jelent pontosan? Pontatlanul mér? vagy az anyagminőség stb?

Előzmény: endrepp (139170)
vick_1899 Creative Commons License 6 órája 0 0 139172

Gyümölcsök brixét is szeretném mérni.

Előzmény: öreg_néne_b (139168)
endrepp Creative Commons License 6 órája 0 0 139171

Rajta van a CE logó, ezt az EU-ba szánták felhasználásra.

Előzmény: Green Corner (139164)
endrepp Creative Commons License 6 órája 0 1 139170

A minőség nem túl magas, de használható, viszont az ár nem alacsony. Nézd meg itt.

Előzmény: vick_1899 (139167)
rézműves1 Creative Commons License 6 órája 0 0 139169

Ezek itt dolgoztak kis hazánkban 50 Hz-en...

Előzmény: 1zsakkrumpli (139166)
öreg_néne_b Creative Commons License 6 órája 0 0 139168

Mit szeretnél tudni? Azt, hogy van-e még cukor a cefrédben, kóstolással meg tudod állapítani.

Előzmény: vick_1899 (139167)
vick_1899 Creative Commons License 7 órája 0 0 139167

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Brix/Alkohol refraktometert. Agrowebshopban 11500.- jó magyar forint. Szeretnék kicsit közelebb kerülni a cefréimhez idén, és jobban megismerni őket.. :)) Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ebben az esetben az alacsony ár egyenlő lehet a gyenge minőséggel, vagy nem kell attól tartanom, hogy silány minőség lesz?

(https://www.agrowebshop.hu/termek/1126/refraktometer_cukor_brix_0-45_es_alkohol_0-25_tartomanyt_mero_-_atvilagitassal_mero_cukor_cefre_brix_bor_fokolo_-_kezi_refraktometer_muszer_-_ref2_-.html)

1zsakkrumpli Creative Commons License 7 órája 0 0 139166

Japánban nem 3x230 V van?

Előzmény: rézműves1 (139153)
öreg_néne_b Creative Commons License 7 órája 0 0 139165

Nem kettes a szorzó. 110 V esetén 190 V van a fázisok között. Ugyanazon a motoron egy sorral lejjebb 50 Hz van. 

Előzmény: Green Corner (139164)
Green Corner Creative Commons License 7 órája 0 0 139164

Nem lehetséges, hogy a nullás áram 110V,a fázis áram 220V mint az USA-ban?  Én erre gondolok! A motoron látok egy 60Hz-s feliratot, az is USA szabvány.

Előzmény: öreg_néne_b (139160)
endrepp Creative Commons License 7 órája 0 0 139163

Van egy csomó kondim, megnézem neked, amúgy is akartalak hívni, emiatt a kondis indítás miatt. Próbának talán jó, hogy lesz-e elég kakaó benne 1 fázisról járatva az nem biztos.

Előzmény: rézműves1 (139161)
endrepp Creative Commons License 7 órája 0 0 139162

Gondolom a csillag kötésben kialakuló tekercsfeszültséget írta rá.

rézműves1 Creative Commons License 7 órája 0 0 139161

A Bakony (Lada) ablaktörlőt, csak az arányok miatt tettem oda...a nagyobbikat most "gyógyítom" rá a tengelyvégre, de sajnos nem tudom lepróbálni, mert nincs 30x230V a házban...majd teszek képet, hogyan sikerült...a kis méret és kis wattszám ellenére, állítólag brutál erősek...ahol használatban voltak, éjjel nappal mentek...a kisebbik 0,6 mikrós kondival indul 230V-al, de még nincsen ilyen kondim...de pesten gondolom csak kapok valahol...

öreg_néne_b Creative Commons License 8 órája 0 0 139160

Egy 12 V DC, egy 6 W egy fázis, egy 25 W három fázis.
Hogy a három fázisosnál hogyan jött ki a koreainak a 220 V az nem tudom. A fázisok között 400 (régen 380) V van.

Előzmény: körtés 01 (139156)
endrepp Creative Commons License 8 órája 0 0 139159

Az 3 vezetékkel hogyan?

Előzmény: körtés 01 (139156)
sogi01 Creative Commons License 9 órája -1 1 139158

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

A tudás forrása

http://snapszmester.hu/

Benne

Snapszmester és Nabiti összefoglalója

Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Magánfőzés jogszabályai

Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (139136)
Alpári Gnác Creative Commons License 13 órája 0 1 139157

Érdekes ez, mert eddig én mindig szűrtem az alszeszt vattakorongon, de most csináltam egy földieper pálinkát, azt ami felrobbantotta a hordómat és azt nem szűrtem, mégis tökéletesen tiszta lett a pálinka a végén.

Én mindent 45 fokosra higítok.

Egyébként az epret elengedem, nem is elsősorban a primer kár miatt, hanem mert egyrészt hihetetlenül macerás értelmezhető mennyiségű epret lecsumázni, másrészt drága is, úgyhogy hiába imádom az aromáját, epret nem főzök többet.

A cseresznyével kapcsolatos kérdésemre érkezett válaszokat ezúton szeretném megköszönni!

Sajnos szedés közben jött egy vihar, ezért csak kb. 20 kilót tudtunk leszedni, az meg nem feszítette szét a hordót:)

(Bocsánat, városi ember vagyok, bár gyerekkoromban még vidéken éltem, de nem emlékeztem, hogy milyen sokáig tart egy nyavalyás vödröt teleszedni cseresznyével:)

Nem is számítok 2-2,5 liternél többre, de elég ez, meg legalább ingyen volt.

Ez volt az első cseresznyém és meghökkentem a 23-as BRIX-en.

A szőlő volt hasonló.

Előzmény: körtés 01 (139155)
körtés 01 Creative Commons License 13 órája 0 0 139156

Nekem úgy tűnik, hogy a motorok 3 fázisúak és 220V-os. Nem 3 fázisú 400V-os.   

Előzmény: rézműves1 (139153)
körtés 01 Creative Commons License 13 órája 0 0 139155

A finomításnál az alszeszt hígítsd vissza 20 fokosra (csapvízzel). Az előpárlat elválasztáskor a kifolyó párlat 82-84 fokos legyen, max. 1 dl.  A középpálat gyűjtése 50 fokos kifolyóig legyen. Viszont, utána az utópárlatot decinként gyűjtsed. Nem tudom használtál - e az alszesz főzéskor kozmaolaj leválasztót, ha nem akkor finomítás előtt feltétlen fölözd le az alszesz papírtörlővel, vagy valahogy.

Mivel az utópárlatot decinként gyűjtöd, ezzel meg tudod tanulni, hogy a főződ hogyan tisztít utópárlatot. Az 1 decinkét szedett utópárlat mintákat kiszellőztetve 3 - 4 nap után kóstold, csak ezután öntsd a közepéhez, ha még mindig jónak találod. A pálinkának az idő múlásával leginkább az utópárlati komponensei erősödnek, főképp kisüstin.  

Előzmény: Peet.. (139150)
endrepp Creative Commons License 15 órája 0 0 139154

Kiváló. Kíváncsi vagyok hogy alakul a két brix, a spontán erjesztett meddig tud elmenni a fajélesztőshöz képest.

Előzmény: Jolida (139145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!