Keresés

Részletes keresés

Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134118

Hidd el, az ámulás  nem egyedül Nálad lépett elő. :)

Legfeljebb más dolgok adják az ámulat alapját. (gyorsan hozzáteszem, amikről most írtál, az közös eredetű..)  :)

Továbbá, akik le lettek irigyezve, azok  nagy százalékban nem  szoktak versenyre,mustrára nevezni. 

Ki -ki más okból. 

Csak a konklúzió volt egységes. Irigység.  :))

 

Előzmény: mili70 (134110)
Kintpangapitypang Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134117

Tökéletes korkép.

Előzmény: Pálinkás Alex (134107)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134116

Nem hazudtoltad meg Magad! :))

(+)

Előzmény: Pálinkás Alex (134107)
Pálinkás Alex Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134115

Köszönöm a visszajelzéseket. Örülök hogy volt akiknek tetszett az írásom.

 

És annak is örülök, hogy a kamuregek negatív vélemény kinyilvánításához ma én adtam felületet.

 

10 óra múlt. Megtízóraizok. Be kell vennem a 10 órai szilvámat. Egészségetekre!

Előzmény: In Lak'ech (134113)
kabold Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134114

A meginterjúvoltak/érmesek Dél Zalában bizonyára nem annyira lesújtónak találják az ongai "eseményeket", mint a korábbi hozzászólások, észrevételek némelyike, a nyilatkozataik alapján biztosan nem:

http://zaol.hu/gazdasag/palinkaban-a-legjobbak-kozt-a-zalaiak-1813569?utm_source=hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=zaol_napi_hirlevel

In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134113

Amint látom, azért aktiválódtak a kamuregek. :-DDD

Előzmény: Pálinkás Alex (134107)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134112

:)) (+)

Előzmény: Pálinkás Alex (134107)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 134111

Nem találok szavakat. Gyorsan lementem, mert hát......

 

Szenzációs írás!!!

Előzmény: Pálinkás Alex (134107)
mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134110

Csak ámulok az elmúlt nap hozzászólásain. Ha emlékeztek rá, én már többször jeleztem itt a fórumon a pálinkaversenyekkel kapcsolatos aggályaimat. Eddig minden esetben  azt a válasz kaptam, hogy:

  • neves verseny, nem engedhetik meg maguknak
  • neves bíráló, nem engedheti meg magának
  • teljesen anonim, ezért nem fordulhat elő
  • többen is bírálják, ezért nem fordulhat elő
  • ha benézi, nem hívják többet, így nem gyarapszanak a " pontjai "
  • stb......

Erre pont Ti írtok ilyeneket. Most mondjam azt, hogy ezekkek a posztokkal igazoltátok az elméletem egy/nagy részét? :)

Vagy esetleg az ország " legnevesebb " versenyével van gondotok?

Előzmény: Figyelget (134105)
schlumberger Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134109

:-))))))))

Előzmény: Pálinkás Alex (134107)
Jolida Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134108

:-)

Előzmény: Pálinkás Alex (134107)
Pálinkás Alex Creative Commons License 2017.01.24 -6 14 134107

Soha nem voltam még pálinka versenyen. Nem is neveztem. De lehet hogy fogok.

 

Nézem a kolléga által linkelt képet. Elmúlt 7 év százalékai. 47-ről 71%-ra.
Nos igen. Magyarország jobban teljesít!

 

 

Mondjuk igaz ami igaz az elmúlt évi 4%-os visszaesést egy idei plusz 11%-kal kompenzáltuk, és ebből is látszik, hogy " A Jövő már elkezdődött!"

 

A Pálinka Szabadságharc érdeme, hogy 168 mintáról évek alatt eljutottunk 1318 mintáig. A Kurucok óta nem volt ekkora térhódítás!

 

Örömmel látom, hogy a civil szervezetek melyek ismeretlen forrásokból tartják fenn magukat nem neveztek. Remélem a Soros következő 2018-as versenyen is így lesz.

 

40db mintával indult az "Anonim alkoholisták csakazért is" civil szervezete, de végül visszaléptek, mert úgy gondolták rossz reklám lenne nekik.

(meg a regisztrációs lap is gond volt.  Neve:___________ No vazz ide mit írjak?

 

Szesz testvér és Pálinka barát szabad egyházi szervezetek is inkább álnéven, azaz saját magán nevükön indultak.

De azért lehetett tudni, hogy ott vannak. A büfénél egy 18 éves talpig fekete reverendás versenyző hangosan kérdi: "nem látta valaki Tibi atyát?"


Idén az innováció, és kutatás fejlesztés terén is megjelentünk. Az "Alko-Hoool?" kutató csoporttal is találkozhattunk Dongán.
A helyi kiskocsmában kutattak és megállapították, hogy a cefrébbül nem kől kivenni a zoxigént, mert cefrézéskkor vigyázunk rá, hogy ne kerüljön bele.
Itt némi korrupció gyanú igaz felmerült, (és plagizálási gyanú is) és a fajelmélet sem vetett rájuk jó színt, de végül nem a FAJélesző irányába ment a kutatás, hanem a főnök ajánlásával két Budafoki ingatlant bedobtak és ennek pozitív hatásai ott voltak a pálinkában és a kutatási eredményekben.


Büszke vagyok rá, hogy most már a Bírák is nevezhettek.
Számítógépes rendszernek hála, senki sem bírálhatta a saját pálinkáját.
Sorszámozott anonim üvegeket a gép sorsolta ki, hogy ki kiét pontozza.

 

A zsűri által leadott nagy számú minták miatt a verseny tisztasága is biztosított volt. Így nem számított, hogy a zsűri az üvegeire pirossal, még az egyéb részvevőkét kékkel írták rá az anonimitást biztosító sorszámot az üvegre.


70%-os érmekiosztás mellett vak tyúk is talál szeszet alapon egy elfogadhatóan jó minta nevezéssel vágyaink és céljaink elérhető közelségbe kerültek.

Informatika, ájtí szektor ide is elért. Ma már mindenütt ott van az informatika. Ma már senki sem mondja azt a commodor64-es számítógépre, hogy az egy magyar kutyafajta.


Magyarországon nem csak a pálinka-párlat, pálinka, párlat, és szesz a húzó ágazat, hanem az Elektronikai ipar és az autó ipar is.
Első olyan európai ország vagyunk, ahol az összes német autót itt szerelik józanul össze. Vadonat újan, még forgalmi nélkül.
Részegen meg szintén papírok nélküli alig futott autókat pillanatok alatt szétkapnak.

Ez által biztosított az örök körforgás is, mely egy fenntartható gazdaságban nagyon fontos.

Hiszen a cefre moslék is a talaj javíását szolgálja még akkkor is ha közönbösen állunk a dologhoz és közönbösítjük a savasságát.


Aki volt már "Aranykalászos" vizsgán, az tudja, hogy mekkora parasztvakítás az egész.

 

Amióta megtudtam, hogy láncfűrész kezelői vizsga is van, azóta nem használom a láncfűrészemet, mert nincs róla papírom.

 

Azért vannak még hiányosságok.
Nyáron szóltam a szomszédnak, hogy fesse le nekem a kerítést. Elvállalta. Jó magyar gyerek. Kicsit napbarnított, de gondoltam nem kéne az utcán feketén foglalkoztatni.
Mondom neki, hogy Olivér, bejelentenélek 1 napra, hogy dolgozol.
Há' na nehogy má'! Akko' nem ihatok. Hivatalos munka alatt tilos az alkohol fogyasztása.

Kérdem, hogy mit akarsz inni? Há' miből lehet választani. Mid van szomszéd?

 

Végül megfelelő mennyiségű alkohol bevitele után megtaláltuk a megoldást.
A bürokráciát és lepapirozást hívtuk segítségül. Eladtam neki az utcafronti kerítésünket egy adásvételivel. Megörült neki. Oly annyira, hogy lefestette. De festés közben rájött, hogy mit kezd egy beton alapú kerítéssel, ami mögött a mi házunk van.
Festés után meg csinált egy piackutatást. Felkereste a két potenciális vevőjelöltet. (engem és a szemben szomszédot). Végül lefestve visszavettem tőle.
Ha nincs pálinka, soha nem találjuk meg ezt a megoldást. Nálunk mindig sínen vannak a dolgok. Le is út fel is csút, ahogyan mostan mondják.

 

És hogy a 2018-ról is szóljak néhány szót. A nevezési díj várhatóan infláció követő lesz. Nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy egy 0% inflációs környezetben elszaladjanak az árak.

 

A résztvevők száma prognosztizálható, hogy bővülni fog.

Számítógépes rendszer készen áll.

Páran megkérdőjelezik, hogy miért kell számítógép. Merkell és kész! Befogadó képességünk gyakorlatilag határtalan!
Önök szerint miért épült ennyi stadion?  

:)) 

 

sogi01 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134106

                                                                    vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

                                               

                                                Magánfőzés jogszabályai

          

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

Előzmény: sogi01 (134046)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 5 134105

Úgy gondolom ezek után érdemes lenne, az elmúlt napokban oly bőszen emlegetett (a nem versenyző hajlamúak kapcsán) "irigy" titulust minimum újragondolni... :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134104

A Tenkes kapitánya ...Salamon..  wenig meine kraft 

 

„Mi, akik most itt ülünk, talán nemsokára ennek a társadalomnak a vezető pozícióiban találjuk magunkat – akár tetszik ez nekünk és az előttünk járóknak, akár nem, feljebb vagy lejjebb meghozott döntéseinkkel, munkánkkal egyének, csoportok, s rajtuk keresztül az egész társadalom sorsát befolyásoljuk.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Jolida (134097)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134103

 Nem kell a politik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mili70 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134102

Nyugodtan írj bármit, az 100%, hogy a Köztársasági Őrezred nem fog hozzád kiszállni, főleg nem IFA-val. Erről én kezeskedem! :-)

http://www.police.hu/sites/default/files/megszunteto_okirat_koztarsasagi_orezred_20120628.pdf

Előzmény: In Lak'ech (134099)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134101

Ketten összesen 16 érmet!

Előzmény: rézmanó75 (134100)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134100

Ezek után, azon már nem is csodálkozom, hogy Kurmai G , x pálinkafőzde tulajdonosa, ahol Nyilasi Béla a főzőmester! Bélánk, benne van a zsűriben is! 🙂 Meg persze ő is nyert!!!!😉

Előzmény: foxrudi (134096)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134099

Erre most nagyon tudnék valamit írni, de lehet, hogy örökre kitiltanának, de még az is lehet, hogy megállna a ház előtt egy sötétített ablakos IFA, a platóján a köztársasági őrezred állig felfegyverzett pribékjeivel. :-))))

Előzmény: snapszmester (134095)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134098

Szerintem csőbe húzták!! :-) :-)

Előzmény: snapszmester (134095)
Jolida Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134097

Csak a bajszodat vesztheted. :-)

Előzmény: snapszmester (134095)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134096

Nem tudom,de elég sokat bandáztak együtt a "nagyok" Takács úrral az est folyamán! :)

Előzmény: rézmanó75 (134092)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134095

Ne má, én vedjem meg a Kövér vednokolte versenyt?:-)

Előzmény: foxrudi (134082)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134094

Ezt kell csináni e produkció e csaje?? :-)

Előzmény: Green Corner (134068)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.23 0 2 134093

Én meg amit ZF-PF állit ki.

Előzmény: In Lak'ech (134090)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134092

Akkor Pavlicsek, feltételezem , hogy nem haver. Mint gondolom Patakit sem ismeri ott senki. 😂

Előzmény: foxrudi (134088)
kollega67 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134091

Gyere visza,a mi világunkba,mert az más!!!!!!!!!!!

Előzmény: In Lak'ech (134090)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134090

És ezért becsülöm többre azt az oklevelet, amit Snapszi, Miklós1, Bujuk, stb. állít ki.

In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.23 0 2 134089

Magyarország három helyet javított a korrupciós besorolásán.....

 

....sokba került, de megérte. :-)))

 

Mit vártok kicsiben, ha nagyban is ez megy?

Előzmény: foxrudi (134088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!