Keresés

Részletes keresés

gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -1 2 132241

Figyu! Gyere el aztán meglátod! :D

Előzmény: mili70 (132240)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 0 2 132240

Na, most jól összezavartatok:

" egy jó beszélgetés szakmázás  vs. szakmai szempontok mellékesek "

Előzmény: gabor0036 (132238)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 132239

Dehogynem! :)))))

Ezt a jól hangzó idézetet már rég hallottam, és nekem is tetszik,  de még a művész Úr sem tartotta magát a mondásához.

Előzmény: In Lak'ech (132236)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -1 1 132238

"Kitétel és minimum" esetén is lehetne anonim alkoholista egylét nem? :)))

Meglátásom szerint egy jó baráti társaság alakul(t) aminek nem az a célja hogy ipari fogyasztó révén lealjasodjon egy óra alatt, hanem hanem finom evés és ivás után egy jó beszélgetés szakmázás. ;) 

Előzmény: mili70 (132235)
endrepp Creative Commons License 2016.12.07 0 4 132237

a stílus, a szimpátia, a tisztelet, a bizalom, a kiváncsíság mentén rendeződünk, szakmai szempontok mellékesek, ez nem mesterkurzus :)

Előzmény: mili70 (132235)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.07 -1 5 132236

"Sohasem lennék egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagjának."   :-)))))

 

Woody Allen

Előzmény: mili70 (132235)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 -4 2 132235

A felhígulásról meg ne is beszéljünk. Általában egy csapat tagjai büszkék szoktak lenni a tagságukra. Viszont ha a bekerülés nincs valamiféle minimumhoz kötve és nem kell "kiérdemelni" valamilyen szakmai plusszal, akkor abból a csoportból könnyen lehet anonim alkoholisták egylete. Szóval én csak biztatlak benneteket, hogy igen is, állítsátok magasra a mércét, mert az mindenki javára válhat......

Előzmény: In Lak'ech (132230)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 -2 6 132234

Ez a kikerülés dolog szóba sem jött eddig a ZF-PF -nél. 

Nyilván ha valaki ki szeretne lépni, az kilép. De ezek szóvirágok valójában, nincs itt semmi misztikum. Alakuló emberi kapcsolatok, azok viszont vannak. :)

És hogy ne legyen teljesen off, nagyon jó kis mustra kerekedett az elmúlt találkozón. :))

Előzmény: In Lak'ech (132228)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.07 -1 0 132233

Jó újra látni a nevedet hosszú hónapok után. :-)))

 

Nem gondolom, hogy az "anya" topik veszélyben volna a zárt csoport(ok) miatt. Mondom ezt azért, mert tudom, hogy a belső levelezésen, ha jól emlékszem nyár óta egyetlen levél sem fordult meg köztünk. Aki fórumtag, az itt osztja meg a gondolatait. Talán arra gondolsz, hogy a régi öregek nem itt írogatnak. Nos (sajnos) nem az a tényállás, hogy nem itt írnak, hanem SEHOL nem írnak. :-((

Előzmény: Törölt nick (132216)
Kaqkk10.1 Creative Commons License 2016.12.07 0 1 132232

a réz és vegyületei sok mindent katalizálnak a szerves szintetikus kémiában elég gyakori katalizátorok.

réz számos kémiai átalakulást katalizál, jellemzően C-C, C-N, C-O és C-S keresztkapcsolási reakciókat, de ezen kívül alkalmazható nitro-csoport redukciójára, cikloaddíciós reakciókra, valamint alkoholok oxidációjára is.

Barát és ellenség is egyben szerepet játszik az íz anyagok  képződésében ugyanakkor a bomlásukat is katalizálja és az átésztereződést is katalizálja.

Csökkenti a hidrogén cianid HCN menyiségét emellett hidrogéncianát OHCN és az etilalkohol reakcióját katalizálja etil karbamiddá ami erős méreg és valószínűleg rákkeltő.

Bonthatja  az hidroxi-, oxo- és dikarbonsav észterek mint aroma és iz anyagokat a képződő savak meg reagálhatnak az elemi rézzel.

A  rézoxidot pedig acetaldehid előállítására használjak amely az etanolból képzi azt. Az acetaldehid további oxidációja ecetsav képződik, amely etanollal észtert képez abból lesz a 'teknokol' illat.

 

Ezért is kell mértékkel kezelni a deflegmációt, az anyagáramokat a fűtési energiát a tányérszámot a refluxot, mert ha ezek túlzásba esnek a rossz oldal felé tolódik el az egyensúly.

 

Réz forgácsot rakj bele szerintem és ügyelj arra, hogy tiszta legyen és maradjon.

Ez a kérdésed deja vu számomra , szerintem 1 hónapja ezt már egyszer kérdezted ..dehát az ismétlés a tudás anyja.

https://hu.wessling-group.com/hu/a-wessling-rol/konferenciak-szakmai-napok/az-etil-karbamat-es-a-magozas/

Előzmény: csalántea (132180)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 0 1 132231

Ez a PP szűrő működik is meg nem is. Többeknél jó, de van akinél nem. Ha csak simán átcsorgatod rajta akkor valószínű nem lesz jó, de ha hagyó féle elven szűrsz vele akkor jónak kell lenni. Foxrudi is megcsinálta, neki többszöri használat után is jól szűrt. 

Előzmény: mili70 (132227)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.07 0 2 132230

No, azzal a létszámnövekedéssel azért csak vigyázz! :-) Egy bizonyos taglétszám felett már nehézkessé válik a találkozók megszervezése.

Előzmény: Bárk_i (132210)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2016.12.07 -4 7 132229

Én személy szerint örülők, ill. büszke vagyok, hogy a ZF-PF csoporthoz tartozhatók.

Remek volt a mostani buli, és nagyon várom a következőt!

 

Soha nem értem/értettem, hogy miért szapulód ezt a remek csoportot.

 

Az nem lehet, hogy esetleg benned van a hiba?

Kérlek nézz tükörbe, és akkor a valóságot látod.

 

Továbbá 2 dolgot tudnék tanácsolni:

1.) igyál többet

2.) kezeltesd magad orvossal

További szép napot!!!

 

Előzmény: Törölt nick (132215)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.07 -1 1 132228

Tutttttttam, hogy félreérted. :-))) Igazából csak azért nálad, a te hsz-edre válaszul írtam, mert te vetetted föl. Helyesebb lett volna új hozzászólásként írni. Az is helytelen volt, hogy azt írtam, "kiérdemelni". Itt igazából a kiérdemlés annyi, hogy a csatlakozni szándékozó delikvens aktív tagja a fórumnak, nem trollkodik, nem generál (szándékosan) ellenségeskedést. Tévedés ne essék, az ellenségeskedés nem azonos a vitával. A vita jó dolog.

Nem tudom, hogy az új ZD-ból ki lehet-e kerülni, de úgy tudom, az "ős" ZD-ből csak saját kérésre, vagy kihalással. Bár nem tudom. Lehet, hogy csak azért nem volt kikerülés, mert köztünk senki nem adott rá okot, így szankcionálni sem kellett senkit. Persze erről Királyunkat (mert nekünk olyan is van ám :-)))) kellene megkérdezni.

Az irigykedést meg aztán tényleg nem rád értve írtam. Hozzászólásaid alapján nagyon igazságtalan dolog lett volna tőlem. Szóval vörldpísz. :-))

Előzmény: mili70 (132204)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 0 1 132227

E-mailen már értekeztünk a forgalmazóval, meg telefonszámot is cseréltünk, de itt elakadtam. Valami polipropilén anyag jött szóba utoljára, amit szűrőházba kell helyezni.

Előzmény: endrepp (132226)
endrepp Creative Commons License 2016.12.07 0 0 132226

Mi a helyzet szűrés fronton, jutottál valamire?

Előzmény: mili70 (132225)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 -1 3 132225

Vitatkozni, és véleményt cserélni lehet kulturáltan is. Azonban ez soha nem mehet át személyeskedésbe........

 

Szerintem

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 0 1 132224

Tökéletes a megfogalmazásod. Sokan azt hiszik, hogy érlelést követően kész a pálinka. A fahordóból kivéve ugyan úgy pihentetni kell, mint lepárlás után. Lehet pár hónap, vagy  1-2 év is. Ezért nekem az érlelést követően, a blended egyszerűbb, biztonságosabb.  

 

Előzmény: snapszmester (132196)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -5 5 132223

"Ezt csak azert emlitem hogy "nagyon tudom a szamat tartani is ha kell informaciok kiadasa teren meg ha nemelyeknek ez furcsa is."

 

-Azért én még emlékszem amikor fűnyírás közben felhívtáL elpanaszolni, hogy "X" milyen rohadék, meg milyen szemét alak hogy 5e-el le akar húzni,... ... aztán meg nyilvánosan puncsolsz neki mesterem így, meg mesterem úgy, meg példakép,... Szóval nem kell hittérítőt játszani.

Előzmény: Törölt nick (132220)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -4 3 132222

"de rogton megkapja es mutatjak az iranyt neki hogy....ho-ho nem ugy van az am...es elkezdodik a "csures-csavaras"...meg hogy olvasson vissza.." 

 

-Ezt sem jól látod. Olyan szintű szakmázás és szakmai gyakorlati tapasztalatcsere volt jelen eseményen is, hogy sokan tanultunk belőle. Akik ott voltak ZD tagok ezt tanusithatjak. 

 

"Ez meg elegge hulye megkozelites hogy"majd ha kierdemli"meg hogy "kopogtatni kell"! Nem vagyunk ovodasok de az iskolapadbol is kinottunk..."

 

-Meglátásod szerint hogyan kellene ezt intézni? Nyitott csoport legyen, és boldog boldogtalan belásson, beleszóljon, és eljöjjön oda amit most már kb 30 ember örömmel vár és élvezi a jó társaságot? Te is részese lehettél volna, nem kértél belőle, és most úgy beszélsz róla mintha tudnád mi történik egy ilyenen. Mivel nem voltál jelen egyen sem így nem tudod, hogy hogyan zajlik egy ilyen összejövetel. És ez időről időre csak jobb lesz, (ZD tagok tudják mért 1X éve csinálják) mert már most is sokkal felszabadultabb, közvetlenebb volt a társaság. 

Előzmény: Törölt nick (132215)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -7 2 132221
Meg jo hogy le lehet tiltani par "nagyon okos "forumozo hozzaszolasait magamtol is:))Most is igy tettem
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -4 3 132220
:Szoktad is nezni idokozonkent ezt? Mert en neha maskepp lattam...De hagyjuk ne feszegessuk en nem szeretnem a "tuzet szitani"eleg nekem az hogy nemelyeknel nem kivanatos a szemelyem...de nem erdekel ez a resze,meg vagyok igy is koszonom szepen:)) Es mostanaig ha barki idaig rakerdezett szemelyesen hogy mi tortenik a zart ZF-PF csoporton belull....mindig tudtam a kitero valaszt a kerdezonek megvalaszolni.Ezt csak azert emlitem hogy "nagyon tudom a szamat tartani is ha kell informaciok kiadasa teren meg ha nemelyeknek ez furcsa is...."Nem sz@runk oda ahol eszunk"Ill ettunk:))
Előzmény: Törölt nick (132216)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -3 3 132219

"Voltam bent a ZF-PF-be..."

Hol és mikor? 

Előzmény: Törölt nick (132215)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -2 5 132218

Nincs boszorkány üldözés. Aki jönni szeretne megvan a lehetősége. Most a télin is volt két új kolléga, mindenki nagyon jól érezte magát. 

Előzmény: Törölt nick (132215)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 -3 3 132217

"Tudom hogy mi van bent" 

Nem, nem tudod. Látszik ez abból is, hogy a szakmázást odasorolod. 

Az nem arról szól. Mint ahogy Admin is leírta. 

Pont ezért nincs veszélyben az anyafórum. :)

És csak halkan kérdezem, ha ennyire lesújtó a véleményed, ennyire félted az anyatopikot azoktól a rideg zártcsoportoktól, ki is bábáskodott a születésnél? 

:)))

Előzmény: Törölt nick (132215)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 0 5 132216

 Viszont ha felfejlodnek a tagletszamok a zart csoportokban es itt most mindkettore gondolok...akkor a fo "Anya" foromon,azaz itt nem lesz aktivitas es leul egy ido utan pedig ritkulnak a belepo hozzaszolok....aztan mindannyian tudjuk mi kovetkezik azutan...

 

Jó meglátás.

A moderátor felelőssége, hogy a pálinkás topikokat rendeltetésszerűen használják.

 

A Pálinkafőzés(otthon) topikban a pálinkafőzés szakmai részét lehet tárgyalgatni.

 

A zárt "megbeszéldékben" csak a találkozókról, személyesebb ügyekről pl. képek,adatok és más IRL dolgokról mehet a csevegés.

Előzmény: Törölt nick (132215)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -10 10 132215
Mar bocs hogy megint hozzaszolok a "nagyok" dolgahoz....de...Voltam bent a ZF-PF-be...vagyok most kint belole a sajat akaratombol. Tudom hogy mi van bent es tudom hogy mi van itt kint. Ralatasom azert volt es most is van hogy ."Egy mindenkiert-Mindenki egyert" szlogen mukodik is a zart forum tagjai kozott,ha veletlenul esetleg egy kivulallo,betevedo, m@rh@sagot kerdezne vagy meg szakmailag is esetleg pont olyat ami valahol meg fedi is a valosagot....de rogton megkapja es mutatjak az iranyt neki hogy....ho-ho nem ugy van az am...es elkezdodik a "csures-csavaras"...meg hogy olvasson vissza...vagy hogy ott a reggelink.Persze hogy mar elbatorodik valahol es mar nem fog hozza szolni....lehet hogy soha tobbet! Most lehet engem "savazni"lehet nem szeretni...betudom! Viszont ha felfejlodnek a tagletszamok a zart csoportokban es itt most mindkettore gondolok...akkor a fo "Anya" foromon,azaz itt nem lesz aktivitas es leul egy ido utan pedig ritkulnak a belepo hozzaszolok....aztan mindannyian tudjuk mi kovetkezik azutan....Ne legyen ebben igazam mert en sem szeretnem ezt de sajnos kikovetkeztetheto a mostani iranyvonalakbol.Ez meg elegge hulye megkozelites hogy"majd ha kierdemli"meg hogy "kopogtatni kell"! Nem vagyunk ovodasok de az iskolapadbol is kinottunk...ugyan mar....Es nem a sertodottseg szolt most belolem,foleg nem a "gyerekes"igy az 50 eveimet taposva. Reszemrol ez most csak egy meglatas innen is kell megkozeliteni mielott megint felporogne miattam szemelyem miatt a forum:)) (Most lehet minuszolni)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 -1 3 132214

Nem kell semmi szintet elérni, csupán kíváncsinak lenni a másikra. 

A létszám pedig egy lehetséges fejlemény, mondjuk az általad említett számok elvi síkon vannak. 

Előzmény: mili70 (132212)
Bárk_i Creative Commons License 2016.12.07 0 0 132213

Igazad van.Elhamarkodtam, kevésbé gondoltam át. :-)

 

Előzmény: mili70 (132212)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 -2 3 132212

Jelenleg a pálinkás fórumnak 2326 hozzászólója van. Az elmúlt 17 év alatt itt a topikban talán már mindent leírtak ami a  pálinkafőzéshez szükséges. Ha azt vesszük alapul, hogy az olvasók meg is fogadták a tanácsot és fejlődtek, akkor mára sokan elérhették azt a szintet, hogy bekopogtathassanak mondjuk a ZD. ajtaján. De valahogy nem tudom elképzelni 5-600, vagy akár csak 100-200 fős taggal. Mert akkor az már nem az lenne aminek indult, és az jogosan válthatná ki a régi tagok ellenkezését, ellenérzését. 

Előzmény: Bárk_i (132210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!