Keresés

Részletes keresés

endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129421

A lényeg felett elsiklasz, a páracső felülete körbe hideg, ez teljesen rossz analógia, a spirál lemeze a gőzzel 3oldalról fűtve van, és az egész egy tömb, ez igen nagy különbség, ott bent az oszlopban a gőz hőmérsékleténél alig lehet alacsonyabb a hőfok.

Én érdekesnek tartom, érdekelnek az egylépcsősek, ez különösen, ennyi. :)

Előzmény: foxrudi (129416)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129420

,,Akkor gondolkodjunk."

Előzmény: foxrudi (129419)
foxrudi Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129419

Komolyan mondom,igazat beszélsz,De "Béláim"meg kell ezt vitatni rendesen,mert megint rátoljuk,Béláim rátoljuk! :-)

Előzmény: mili70 (129417)
endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129418

Egy szerkezeti elemről van szó, próbáljuk megérteni a lényegét, hátha a laborunkban profitálunk belőle. :)

 

Előzmény: mili70 (129417)
mili70 Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129417

Komolyan mondom, én meg azt nem értem, miért kezdődött ez a polemizálás a  rektifikációról meg a deflegmációról.

Mert az egész onnan indult ki, hogy van egy szerkezet, ami egy bérfőzető szemszögéből szerintem így néz ki:

 

-Szevasz Józsi, meghoztam a szilvámat.

-Szevasz Feri, gyere kóstolj meg 3 pohár szilvát. Mond meg melyik ízlett legjobban, mert az új főzőmmel háromféleképpen le tudom főzni a cefrédet.

 

( Feri megízleli a pálinkát, majd dönt. Nem érdekli, hogy deflegmációval, vagy rektifikációval, buboréksapkán,  vagy tányéron megy át, egylépcsőben, vagy  kettőben készül el a pálinkája, -sőt a gőz-folyadék diszperz rendszert tartalmazó rétegről sincs fogalma - csak az érdekli, hogy olyat kapjon amit Ő a legjobbnak érzett. És erre - ha jó cefrét hozott - minden esélye meg is van.

 

Szóval tercier rendszer, vagy mondjuk úgy, hogy három az egyben?

Egy a lényeg, a "parasztnak" választási lehetőséget biztosít.

Előzmény: endrepp (129413)
foxrudi Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129416

Hol van hűtve?A természetes levegő,az igen hűti.Csak a tetején.Csordogál vissza,igen,de ez nem rektifikáció,hanem deflegmáció.

Na jó,rektimációban kiegyezem!:-)Ha lenne egy 15m hosszú páracsövem,végén előhűtővel ugyan ezt érném el vele.

  Márkházán ugyan ez van,nézd meg,mikor készítették.Már 2012-ben ittam,sőt főzettem is  velük,de csak ha kétlépcsőben főznek vele,akkor az igazi.

   Nekem valahogy nem a szívem csücske.

Előzmény: endrepp (129415)
endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129415

Ez mind tiszta.

Ez egy henger, felmelegszik, a szerpentin egy vékony lemez szalag, ami a alulról, felülről fűtve van, ezen csordogál a flegma jó hosszan, vékony film formájában. Szerinted elképzelhető, hogy ennek a flegmának egy része elpárolog, csak nagyon kis része? Ha igen, az jó,mert ez a rektifikáció. Kis hatásfokú, de van. Én ezt állítom. És azt, hogy ha nincs, akkor baj van. mert csak deflegmációval egy menetben főzni nagyon energia és idő igényes, ezért nem lehet. A spirállal a Müller egy menetben tudja. Kóstold meg a Czimerest, nem az a húha, de vállalható, vékonyka, de nagyon részletgazdag a párlat. Ez egy benyomás, csak egy két három kóstolás.

Előzmény: foxrudi (129414)
foxrudi Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129414

Úgy néz ki,mint egy húsdaráló csiga(elevator csiga)csak rézből,más emelkedéssel,és szélesebb.Na ez van egy csőbe beletéve,majd a tetején van egy hőcserélő,előhtő,(vízhűtéses deflegmátor).Na ennek a hűtésével,és a főzés intenzitásával lehet szabályozni a berendezést.

 Míg egy buboréksapkásnál (amelyik állítható tányérú) a tányérokat is.

 Ennél a gőz lekondenzál,majd újra elpárolog,tányérról tányérra,persze ezt tudjuk.

  A spirálosnál  a csiga,és a cső fala között halad fölfelé akadálytalanul,és normál hogy a deflegmátorral szabályozzák. 

   Itt nincs olyan akadály,ahol a gőz kénytelen teljes mértékben kicsapódni,majd újra elgőzölni.Még az előhűtőn is halad át gőz ami nem csapódott ki teljes mértékben.

Előzmény: endrepp (129410)
endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129413

buborékok, vagy összefüggő gőzáram


:) akarom én ezt elhinni, hogy lecsapódik, de nem megy, ez egy szép elméleti cél, de a gőznek erre nincs késztetése, kibuggyan a tányér alól és megy előre. A tányéros és a buboréksapkás pont ebben különbözhet, a kis buborékok nagy felülete miatt, a buboréksapkás jobb hatásfokú, túl jó pálinkához.

Előzmény: foxrudi (129412)
foxrudi Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129412

Lecsapódva,majd újra párologva halad át! Végülis így is áthalad.:-)

Előzmény: endrepp (129411)
endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129411

Áthalad? Kezdek összezavarodni, pont a napokban tanultam meg a kollégáktól, hogy lecsapódik és elpárolog minden részecske. Mondjuk az áthalad jobban tetszik még mindig gyakorlatilag.

Előzmény: Törölt nick (129407)
endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129410

De ez spirál, nem tányér !?

 

A Müller nem válaszolt, még egy próbát teszek majd.

Előzmény: Törölt nick (129407)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129409

:)) ...Igaz nagyon:))..D.D    Már nincs jóformán szakmunkás képzés sem! Sajnos! Arról meg nem is beszélve ahogy említetted...ki akar a fiatalságból reszelgetni,hegeszteni,burkolni,falat rakni!???  Dolgozni két kezével? Egyszóval maradandót ALKOTNI?!  Nagy a baj!! Jó a meglátásod!!

Előzmény: rézműves1 (129406)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.19 0 2 129408

:)) Elolvastam,viszont ez több irányból "sántít"...:))  Én szintén a Nagy Tónál töltöm az év nagy részét már több éve! Nem áldozott le az ingatlan "biznisz"a Balatonnál! Sőt!! Évek óta eddig is ment de most megy csak igazán!! Költik a pénzt az emberek nyaralókra,házakra,telkekre,vitorlásokra,stb...:)) Nincs igazán az sz@r amit el ne lehetne adni mostanság.:)) A másik nála a Pálinkatanoda árai... van hétvégi OKJ kurzus és van több heti-havi OKJ kurzus a párlat tanításra és most még a pálinka kóstolások árait nem is említem:)) Persze mindent pénzben mérnek...:)) Volt erre igény,megtalálta a rést,megvalósította! ÜGYES!!!!:)) Facebookon bővebb infó elolvasható,megtalálható a vállalkozásáról,árakról is..:))                De a cefre moslék eltüntetéséről írt gondolatod-felvetésed tényleg elgondolkodtató hogy vajon ő mit kezd vele! Balaton parti összes településen zárt rendszerben működik minden lefolyó a tó védelmében,a földekre sem lehet csak úgy kilöttyinteni mert bilincsbe utána tutira elviszik az embert a rend őrei...:))   (Nekem is nagy gond a cefre moslék főzés után,már a kertem minden sarkába van belőle,asszonykám és szomszédaimban nyaralni vágyók örömére..:))

Előzmény: Jolida (129405)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129407

De, megelőzőleg; rektifikál vagy deflegmál a spirál.

 

 Ezeken a tányérokon a gőz és a folyadék intenzív érintkezését megvalósító ún. gőz-folyadék diszperz rendszert tartalmazó réteg alakul ki. A gőz ezen a rétegen kisebb-nagyobb buborékok, vagy összefüggő gőzáram formájában áthalad és így jut a következő, feljebb lévő tányérra, míg a folyadék a lejjebb lévő tányérra távozik.

Élelmiszeripari műveletek IV.

Rektifikáló készülékek

 

Előzmény: mili70 (129402)
rézműves1 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129406

Ezt azért nem hinném róla.  Ennél azért Ő komolyabb ember. Én csak egy helyről érdeklődtem, öreg fémnyomó barátomtól és ő ugyan nem ismerte, de tudott róla. Valakitől azt hallotta, hogy meghalt.

Sajnos ez a szakma is kihalóban van, mint a fémcsiszolás. Dehát ezt talán meg is lehet érteni, mert sajnos kis hazánkban nincs a szakmáknak becsületük. Pár éve kérdeztem erről egy fémcsiszolót és ezt mondta..."uram, ma a fiatalok menágerek akarnak lenni, nem koszosak "...lehet, hogy igaza van?...

A tendenciát illetően biztos, de akkor ki fog dolgozni? Már most is kevés a képzett munkaerő...DD...

 

Előzmény: Törölt nick (129403)
Jolida Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129405

Pálinkafőzde, ahol a gyümölcsök wellneszeznek

„A felnőtteknek pálinkát, a gyerekeknek szörpöt, és boldogság van” – foglalta össze a Gyümölcs Wellness Központ lényegét Pach Gábor. A név alapján az ember Balatonra néző jakuzzikat, gyümölcsös testkezeléseket és szaunafelöntéseket vizionál, de itt valami[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Ennél több kallantyú egy gőzmozdonyon sincs. :-)

 

Azon morfondíroztam, hogy a moslékot hova engedi ki...valami ülepítőbe?

Nekem azzal a kevéssel is épp elég gondom van mire elkomposztálom.

foxrudi Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129404

Na igen én írtam,de nincs ebben semmi,ez az én véleményem,és kész.Az is marad.

 Én főzettem ilyen rendszeren pálinkát,nem voltam elájulva sem tőle.Lehet vele jót főzni,2 lépcsőben.Még egylépcsőben forraltat nem ittam,amire azt mondtam volna hogy na ez igen,ez ott van.

  Ugye ennél a rendszernél (azért tercier) mert lehet hagyományosan kisüsti módszerrel főzni,lehet hagyományos módon alszeszt főzni,majd azt finomítani a toronyban,és lehet egylépcsőben főzni.

  Mások is gyártanak ilyen rendszert,csak ők a tornyot szita,vagy buborékos kivitelben.

      Mellesleg egy gyártó természetes hogy fényezi a termékét,hisz el akarja adni.

  Véleményt igazán a fogyasztók tudnának mondani,mert ugye a főzdés sem saját maga ellensége.

Előzmény: mili70 (129402)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129403

:)) Azért nem találja meg mert szakmát váltott:))!! És bocs hogy nem privát válaszolok:))!  Nincs olyan sok "Baranyai"nevű úriember-vállalkozó Vecsésen. Többségében Svábok lakják,vállalkozó tősgyökeres ismerősöm is van egy jó pár Vecsésen,rá is kérdeztem az elmúlt órákban náluk a névre mint Baranyai "fémnyomó" hogy segítsek kideríteni neked:)) Mindenki egyöntetű választ adott hogy Vecsés városában 1 Baranyai "dinasztia" él és azok meg teherautók ill kamionok utólagos járműfelépítésével foglalkoznak,ismert nagy név több hektáros területen van az üzemük a reptér mellett. Nagyon befutottak országosan,sőt,még távolabbi hazánktól is egész Európában! Nem vagyok ok-nyomozó...de sántít ez a dolog kissé...(szerintem)...ez csak is félreterelés lehetett a Ruszkai úr részéről!!:)) Nem lehetséges?!:))  

Előzmény: rézműves1 (129390)
mili70 Creative Commons License 2016.10.19 0 2 129402

Hogy honnan indult ki? 

Hát innen:  "Tercier rendszer"....Hatásvadászat!


Erre a mondatra írtam, hogy ne tegyünk elhamarkodott kijelentéseket egy főzőrendszerről. Előbb kérdezzük meg a gyártót.

( vagy érdeklődhetnénk a felhasználónál,  nézzük meg működés közben, talán meg is kóstolhatnánk kész pálinkát, és csak utána alkossunk véleményt. )

Persze attól még lehet, hogy tényleg hatásvadászat :) 

Előzmény: rézműves1 (129390)
kuntneradamka Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129401

Köszönöm, szóval mindenképpen darálás és hígítás valamilyen arányban? Ilyenkor már szedhető vagy várjak míg megcsípi a dér?

Előzmény: notata1 (129364)
rézműves1 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129400

Rendben, ha jön Pestre, azt ígérte előtte úgyis felhív, majd megkérdezem.

Most tele vannak melóval és szinte állandóan úton van. Ezért is hívott ilyen soká vissza.

Az mondta, hogy 250.-féle variációban tudnak egy főzőt össze rakni, de most ezt csökkentik. Kérdeztem azt is, hogy egy ilyen spirálos dolog mibe-fájna, de kitért.

Azt mondta, hogy csak az iroda, meg ez függ a kiépítéstől, meg ilyenek...DD...

Előzmény: Tomsza74 (129396)
Tomsza74 Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129399

Ha megtalálom a mentéseket akkor meg mondom miért gondoltam én 7 métert ami abszolút nem biztos, hogy jó gondolat volt!

Előzmény: endrepp (129397)
endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129398

Nem tudom hogy készülhet ez a szerpentin, a Müllerbe, amíg belátni nincs toldás.

Előzmény: endrepp (129397)
endrepp Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129397

Az brutál hosszú, a Müllernek a 300l-es üstjéhez van 9m. 10%-os az emelkedése.

(Gondolom te is spirálról írsz..)

Előzmény: Tomsza74 (129396)
Tomsza74 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129396

Engem komplett érdekelne. Ezzel a dologgal nyaggattalak januárban. Még azt kellene megkérdezni, hogy hány méter cső kell egy 100-ba. Találat két főzdét ahol cső hossza és az üst méretei meg voltak adva, ebből arra következtettem, hogy 7 méter kell hozzá, mivel különböző űrtartalomnál különböző hossz volt. Előre is köszönöm!

Előzmény: rézműves1 (129390)
Figyelget Creative Commons License 2016.10.19 0 1 129395

:))

Előzmény: peca_matyi (129392)
rézműves1 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129394

Bocs későn, de válaszoltam.

 

Előzmény: endrepp (129391)
bucee2 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129393

Nem :)

Előzmény: peca_matyi (129392)
peca_matyi Creative Commons License 2016.10.19 0 0 129392

Te nagyon gyanús vagy nekem.....Nem Te vagy Feribá ?

Előzmény: bucee2 (129382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!