Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 2015.08.02 0 0 112850

nem tudom mi lehet, most meg nem produkálta.

Ugyanazok a körülmények, ezért gondolom, hogy valami kurva kicsi rés lehet, ha van egyáltalán.

Előzmény: obsitos3 (112846)
Tucso69 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 112849

Az étolaj és a szilikonolaj nem mérgező, a trafóolaj pedig az, ha használt akkor kifejezetten.

Bár a nehézfémek nem desztillálnak át, biztos nem főznék így!

Előzmény: obsitos3 (112847)
sogi01 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 112848

                                                 vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (112830)
obsitos3 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 112847

Ha a trafóolaj nem kifejezetten mérgező,akkor szerintem néhány csepp nem okozhat problémát,mint ahogy az étolaj sem.Sőt a szilikon olaj sem.Ha meg az olajba került volna cefre,azt már az első felmelegítéskor észre vette volna,mivel a cefre jelentős rész víz.

Előzmény: Pálinkás Alex (112833)
obsitos3 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 112846

Amit leírtam,az nem elmélet,hanem gyakorlati tapasztalat.Gyári üstről van szó,nem kisipari,otthon így-úgy összefércelt dupla falúról.Konkrétan egy gulyáságyú üstje az,aminek olajteréből megfújásra ki-be áramlik a levegő.Az üst cefrével feltöltött,a sisak tömítettségét szoktam ellenőrizni egy páracső felőli fújással.Egyébként 80l-es,minden erőlködés nélkül szuszogásra bírható.

Előzmény: gabor0036 (112827)
Figyelget Creative Commons License 2015.08.02 0 0 112845
Ha a kihozatallal is meg vagy elégedve,akkor nincs más hátra: Törődj bele,hogy finom,jó pálinkát csináltál! :-)
Előzmény: naivkezdo (112841)
Feeriba51 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 112844

Erről beszéltem:-)))

 

..."a kifőzött cefre még mindig olyan, amiből lekvárt lehetne főzni:)))"

 

Most akkor "ki merem mondani", hogy viccen kívül már többször megfordult a fejemben. Ahogy dinnyehéjból, zöld paradicsomból dzsemet, zöld dióból kompótot, ... lehet csinálni, úgy egy ilyen moslékból miért ne lehetne lekvárt főzni. Tulajdonképpen a cukor hozzáadásával, egy kis elpárologtatással lenne valami érdekes.(???) Piciben ki is próbálnám, de én a 3 kis töltésemmel be is fejeztem az idei szezont.

 

"az alszesz jobb, mint a tavalyi finomított:))))"

 

Az idén is ez fog lenni. Talán, ezt látva, rájössz, hogy ki kéne próbálni az egymenetest.

Jó nedűt!!!!

 

 

 

Előzmény: naivkezdo (112842)
t1szabcsi Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112843

Sziasztok. Delbudahoz kozel, Budaors Budakeszi Torokbalint Erd Diosd stb. kornyeken tudtok ajanlani jo palinkafozdet? Persze aki barati aron dolgozik. Eddig 120 liter Eva almat cefreztem be a "nagykonyv" szerint, de meg erik biztos lesz meg egy adag. Ugy 180- 200liter almacefret szeretnek kifozetni.

naivkezdo Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112842

Feribá, túl jó az anyag:)))

második hordót most 2%-ig engedve a kifőzött cefre még mindig olyan, amiből lekvárt lehetne főzni:)))

az alszesz jobb, mint a tavalyi finomított:))))

Előzmény: Feeriba51 (112840)
naivkezdo Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112841

NApfénnyel tartom életben nemistudom kb hétfő este óta.

Azóta utóerjedés-plusznapfény elfogyasztás ciklus játszódik.

Dehogy édes, fasza savanyú:)

Második etapnál 2%-ig mentünk le, és még így is olyan anyag maradt, amiből lekvárt lehetne főzni!

Előzmény: Figyelget (112839)
Feeriba51 Creative Commons License 2015.08.01 0 1 112840

..."mert 5%-ig engedve a maradék is tömény gyümölcs illat."

 

Na, ebből jó pálinka lesz.:-))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: naivkezdo (112837)
Figyelget Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112839
Kierjedt rendesen? A cefre nem édes? Ha minden ok, akkor főzd még egy kicsit tovább. De a kifőzött cefréd akkor sem lesz kellemetlen szagú, csak már nem olyan intenzív illatú és az pont úgy jó.
Előzmény: naivkezdo (112837)
Jozso27 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112838

Köszönöm a választ, nem hittem hogy ennyire ki kell facsarni, én tényleg úgy voltam eddig vele, hogy ha 20 alá ment elzártam, de akkor ezen változtatok.

Nekem nincs epruvettám, 2dl-ként mérem egy hengerbe a vége fele.

 

Előzmény: rézműves1 (112836)
naivkezdo Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112837

Be kell fejeznem 1-2 alszeszelést, finomítás előtt fogok lyukat keresni.

Abban bízok, hogy trafóolaj nem kerül a cefrébe, mivel ha benne van a cefre, kifelé nyomja, meg amúgy is látnom kellene, azért annak van színe. Az jogosabb kérdés, hogy így vajon kerül-e az olajtöltetbe, de csaknem.

Van tippem, hogy hol lehet a gond, szerintem pontosan a duplafal legtetején, mindegy, kiderül hamarosan.

 

Más téma, barack: ugye elég hamar kész lett a duplaadag élesztő miatt:) nagyon finom a cefre, túl finom.

Pont a tegnapi vagy azelőtti véleményemnek mondok ellent, mert 5%-ig engedve a maradék is tömény gyümölcs illat.

Következő adagnál még lejjebb megyek, vagy más tipp?

Köszi

rézműves1 Creative Commons License 2015.08.01 0 2 112836

Ezt nem tudom hol olvastad, de köztünk szólva, úgy hülyeség ahogy van!!  De komolyan.

Nyugodtan hallgass azokra, akik azt mondják, hogy a cefrét "ki kell csavarni". Ha van epruvettád elmondom, hogy ez mit jelent. Mivel a nagy többség a Tatabányai "Fehér-Kft" szeszfokolóját használja így egyszerűbb a dolog. 

Figyeled a "meniszkuszt" vagyis a folyadék-szintet és amikor az a papírhenger (amin a kalibráció van) is elhagyta a szintet kb 5mm-rel, akkor zárom el.

Ez megfelel annak, a régi öregek által használt praktikus gyakorlatnak, hogy egy kanállal löttyintettek az alszeszből a forró sisakra és ha meggyulladt akkor még mehet, ha nem, akkor elzárták.

Ilyenkor már csak 2-3% van benne és ezt már tényleg nem érdemes fűteni.

Előzmény: Jozso27 (112829)
Figyelget Creative Commons License 2015.08.01 0 1 112835
Üdv!
Ugyanabban tisztáztál,mint a cefrefőzést csináltad? A nem elégséges takarítás okoz ilyen tünetet.
Előzmény: kezman46 (112831)
Figyelget Creative Commons License 2015.08.01 0 1 112834
Érdemes jobbam kifacsarni, sok kincset rejt az még 15 alatt. Persze a legvége már türelemjáték,de onnan nagyon finom aromák vannak.Otthoni szinten nem is mindig a gazdaságosság a fő szempont,jobban dominál a végeredmény.;-)
Előzmény: Jozso27 (112829)
Pálinkás Alex Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112833

Engedd le a trafó olajat.

Kend ki az üst belsejét szappannal.

Fújj bele tüdővel az olajbetöltőnél. Vagy kompresszorral, vagy sima bicikli fújtatóval.

 

Ahol bugyborékol, ott a rés.

 

Esetleg ha teljesen feltöltöd az üstöt vízzel, és mikor bele fújsz, akkor valahol megindulnak a kis buborékok.

 

 

Rontja-e a cefre minőségét a pár csepp trafó olaj? Használni biztos, hogy nem használ.

Én inkább azon aggódnék, hogy pár csepp cefre mit csinál a trafó olajban.

 

 

Milyen vastag az üstfal?

Saválló vagy rozsdamentes anyag?

Belülről van hegesztés? Kifolyó nyílás, stb.

Előzmény: naivkezdo (112824)
kornel8 Creative Commons License 2015.08.01 0 1 112832

Bérfőzdékben is 10 körül zárják el, legalábbis ahol én eddig jártam. De otthon plusz 1 órát megér, legalábbis nekem. :)

Előzmény: Jozso27 (112829)
kezman46 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112831

Üdv!

Lenne egy érdekes kérdésem, málna alszesz finomításkor, eleje elvéve, előpárlat kiválasztva, csurog az anyag szép csendesen de opálos mint állat, mindegy , két liternél kiöntve üvegbe, folytatás is opálos, fél óra múlva amit üvegbe töltöttem szép tiszta lett, és a többi is, másnap állítottam be 47 fokra, semmi gond, szép tiszta de akkor elején mitől lett opálos?

sogi01 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112830

                                               vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (112789)
Jozso27 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112829

15-10% között zártam el, azt olvastam 20% alatt már gazdaságtalan főzni...

Előzmény: kornel8 (112772)
gabor0036 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112828

Vagy/és közben esetleg szivárgás jelzővel megfújni...

Előzmény: kornel8 (112826)
gabor0036 Creative Commons License 2015.08.01 0 1 112827

Azt én megnézném, hogy tüdővel megfujva deformál egy duplafalú....

Előzmény: obsitos3 (112825)
kornel8 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112826

Helló. Én megpróbálnám az olajbetöltő felől megfújni és így megnézni nincs-e szivárgás. Vagy ha van hozzá energiád egy motorszelepet behelyezni a betöltőbe, megfújni kis nyomással és megnézni, hogy tartja-e a nyomást.

Előzmény: naivkezdo (112824)
obsitos3 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112825

Nem biztos,hogy lukas.Ha a páracsőbe belefújsz,tudsz a cefre felett akkora nyomást előidézni,ami a dupla fal belső oldalát deformálja,kifelé nyomja.Az olaj szintje felett levő levegő egy része a beöntőnyíláson keresztül kiáramlik,amikor leveszed a szádat a páracsőről,a rend helyreáll,a levegő visszafelé is szuszog.

Előzmény: naivkezdo (112824)
naivkezdo Creative Commons License 2015.08.01 0 0 112824

üdv,

 

adott egy duplafalú, ami valahol lukas lehet. Páracső nyíláson befújok és az olajbetöltő nyíláson szuszog.

Viszont az üstben nincs olaj, szerintem két eset lehet:

vagy nem éri el a lyuk az olajszintet, azaz felette van, vagy olyan pici rés lenne, hogy a trafóolaj túl sűrű, hogy átjöjjön.

Jól gondolkodom eddig?

 

Fontosabb kérdés, hogy van/lehet ennek kihatása az alszeszre?

 

Előre is köszi.

snapszmester Creative Commons License 2015.07.31 0 1 112823

Köszönom a kérdest.

A béfőzdeknek nem szériatartozéka a cib rendszer.

Mivel két rendszer van a finomítót nem kell takarítani, ki tisztul magától.

Az alszesz főzesenel szűkség lenne rá, de ezt csak navos engedéllyel, elfogadott tervekkel, beépített berendezéssel lehet megoldani. Szakmai segítségget nem ad senki, mindenkinek magának kell eldönteni mit és hogyan kell, szeretne.

Nekem is csak egy éve van beépített tisztító rendszerem. Tudom mosni hidegmeleg vízzel a paracsovet, hűtőt. A szuroben pedig cserelem a vizet.

Rémelem kielégítő a válaszom.

Előzmény: Berzeg (112797)
kornel8 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 112822

Igen, hasznosítani szoktam edény mosásra, de nem csak arra fogom mostantól kezdve. :)

Előzmény: Hurkafej (112802)
Pálinkás Alex Creative Commons License 2015.07.31 0 0 112821

"Már régóta furdal a kíváncsiság, miért nem lábas alakú üstök készülnek a magánfőzetők számára, miért fazék alakúak?"

 

 

Ezen én is gondolkodtam. Valószínűleg tényleg az ár a befolyásoló tényező.

 

Átmérő és magasság 2:1 arányú lenne a legjobb.

Illetve, hogy az alja félkör alakú legyen.

 

Csak a bogrács aljúban forog, áramlik szépen a cefre, és nincsenek szélek ahol megtapadhat a sűrűbb matéria és legéjen.

 

Aki gázzal, vagy fával fűt alatta, minnél nagyobb a felület, ahol a hőt át tudja venni a cefre, annál jobb.

 

 

Szerintetek ha az egyenletesebb, nagyobb hőátadási felület előnytől eltekintünk, van-e más hátránya ha egy magasabb (netán magasítóval megspékelt) műremekeknek?

 

Gondolok itt arra, hogy ha forr a cefre, akkor a benne lévő alkohol a felületén majdnem hogy ugyanolyan gyorsan kipárolog, hiszen a cefre leve folyamatos mozgásban van.

Nem hinném hogy a kétszer nagyobb üstátmérő felületen kétszer több alkohol párologna és fele annyi idő alatt végeznék.  (Ugyanannyi fűtéssel.)

 

 

 

Előzmény: Berzeg (112799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!