Keresés

Részletes keresés

Feriba51 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104267

Meg is értelek, hisz sokba kerül a tanácsom:-)))

Azért kár, hisz legalább meggyőződésből mondhatnád, hogy hülye vagy Feribá:-))) Tárgyilagosságot ezek után nem is várhatok tőled.

Jó nedűt!!!

Előzmény: hevezoli64 (104261)
körte51 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104266

Esővíz is desztvíz ! Olvastam valahol, hogy egy jóember csak desztvizet ivott és versenyre hívott sportolókat akik különböző vitaminitalokat ittak és az öreg lealázta őket kemény hegymászásban! Ha a szervezet megkapja a sókat ásványokat máshonnan .. ,de azért ez az ozmózis nyomás egyértelmű,nem fogom inni a desztvizet! Elnézést ,hogy a múltkor valakinek mondtam igya nyugodtan ,reméljük túlélte! :-)

Előzmény: zsorsz (104254)
körte51 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104265

Feltűnően jól működik  nem veszek észre kopást ,szépen megvezeti magát! 6 mm tömör réz pálca  a rúd . 28 mm csőbe elfér nem szűkít sokat!  Egyszer láttam a netten egy gyári főzőt onnan az ötlet,hogy a keverő tengelye benne volt a páracsőben ! Könnyen meg tudod csinálni! Van egy 28 15 szűkítő a tetején ! 15 csövet szépen egy kis kalapáccsal addig ütögeted  össze amíg 6mm furat lesz !Beforrasztod a szűkítőbe és nem tud beesni a gumigyűrű ennyi az egész! Nagy előny ,hogy föl tudom emelni a lapátot és lehet érezni a habzást is ! A lapátba középen belekalapálsz egy csíkot az szépen bemerevíti.

Előzmény: forgione1 (104251)
szilvakukc Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104264

Az a baj, hogy marhára kevered az alszeszfőzést a finomítással. Ezért nem értesz itt sok mindent. A gógliról mindenféle marhaságot leszedtél(persze azt is rosszul értelmezve), de fogadjunk Miklós1 pálinkafőzési 1X1-ébe még bele sem néztél, amit Sógi minden reggel belinkel.

Előzmény: vénkecsi (104243)
szilvakukc Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104263

Ebben biztos vagy? 50%-os alszesznél leáll? Szerintem marhára nem csinálja jól.

Előzmény: templomhegyi (104240)
szilvakukc Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104262

Ezzel csak egy baj van: A desztillált víz, nem oltja a szomjat. Akkor csak azok azok a bizonyos gójok éltek normálisan, ezek meg csak ittak, ittak? Nem kő minden marhaságot elhinni a góglinak.

Előzmény: forgione1 (104238)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104261

Soha nem fogok ilyet csinálni. Persze nem is nekem szólt a javaslat. Olyan, mintha a pozíciós sakkozónak a Geller támadást ajánlanánk.

:)

Előzmény: Feriba51 (104253)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104260

jaj.

Volt egy idióta ismerősöm, aki desztillált vizet ivott csak. Elhalt a veséje, műtéttel mentették meg az életét.

Óvatosan az ajánlásokkal, a felületes olvasók miatt.

Előzmény: forgione1 (104249)
snapszmester Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104259

Főleg ha abból indulunk ki hogy az emberi ürülék illatát okozó vegyület nagyon kis hígításban parfümök adaléka. 

Nem vicc, ami töményen kellemetlen, lehet hogy kihígítva még használható.

Előzmény: Feriba51 (104253)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104258

Mert a középpárlathoz adagolva visszatöményedik, és kitisztul.

Előzmény: Feriba51 (104257)
Feriba51 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104257

Még annyit, hogy az sem baj, ha a hozzáadott utópárlat már opálos.

Jó nedűt!!!!

Előzmény: Feriba51 (104253)
birogyula Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104256

Sziasztok!

 

 

Ilyen szöghajtást honnan lehet beszerezni?

Aki tudja kérem segítsen.

 

 

 

In Lak'ech Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104255

Az interneten mindenki azt tesz közzé, amit akar (majdnem). Tehát a google-ra való hivatkozás semmire nem bizonyító erejű Minél többen kattintanak rá pl. egy hülyeségre, minél többen lájkolják (hű de hányok ettől a szótól), annál inkább előnyben részesítik a keresőprogramok.

Nagyapáink nem hiszem, hogy desztillált vizet ittak volna. Tiszta kútvizet, meg forrásvizet ittak. Az ő nagyapáinak nagyapái meg még folyókból....

Előzmény: forgione1 (104252)
zsorsz Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104254

Ezzel a desztvíz ivással az agyam nagyon ledobta a láncot,a földi élet nem a desztvízre rendezkedett be....mi a biztosíték hogy nem csak a mérgező anyagokat,hanem a szervezetből fontos ásványokat is kiold?

Előzmény: forgione1 (104249)
Feriba51 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104253

..."van olyan amelyiket nem kell visszahigitani?Mert ha van akkor eddig valamit én baxtam el."

 

Van.

Próbáld ki a következőt. Az utópárlat elejéből, amikor még nem tüzelsz nagyon keményen, vegyél el két három mennyiséget poharakba. (úgy 30 alkoholfok fölött legyenek). Vegyél egy fokolható mennyiséget az általad jónak vélt középpárlatból és ezt a mennyiséget hígítsd ki 50 fokra a poharakban levő utópárlattal. (lehet, hogy csak az első pohárra lesz szükség)

Kóstold, és kóstoltasd!

Előfordulhat, hogy kellemesen fogsz meglepődni:-)

Jó nedűt!!!!

Előzmény: templomhegyi (104224)
forgione1 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104252

Mint írtam van pár feltétele ennek a kúrának. Ezeket nem lehet kihagyni!

 

Részletekbe nem menetem bele csupán gondolatébresztőként, nyilván ez itt off és ott van a google, akit érdekel.

 

 

 

Előzmény: Pecabubus (104250)
forgione1 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104251

egyszerű kézi keverő

 

 

A lapátok nem súrolják az üst oldalát? Vagy nem lényeges mert úgysem kell annyit rajta kevergetni?

 

Látom a központban lévő páracsőbe tetted a keverő szárát. Ügyes megoldás! De hogyan oldottad meg a tömítést?

Maga a keverőszár nem szűkíti le nagyon a páracső kezdetét?

Előzmény: körte51 (104244)
Pecabubus Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104250

Exnejem fiatalkorában amikor egy sarlatán természetgyógyász (aki meghalt rákban, ebből is látszik hogy nem volt jó abban amit csinált) desztvíz-kúrát javasolt neki, totál belebetegedett, majdnem meghalt. Szerintem amennyi desztvíz/ioncserélt a szervezetbe pálinkával kerül pont elegendő.

Előzmény: forgione1 (104249)
forgione1 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104249

tessék megmondani ha már igy felcsigáztál hogy mit igyunk

 

 

Oh, hát benne volt a sorok közt:-)

 

Mi itt a topikban  a pálinkát érett, ízletes, tetszetős gyümölcsökből főzzük. Tehát a pálinkánk csakis értékes és hasznos alkotó elemeket tartalmaz a szervezetünk számára:-)

 

 

Hogy vizet milyet igyunk?

Igazából desztillált vizet kellene, de van ezzel pár probléma.

 

Először is nincs íze, így szervezet nem tudja mihez hasonlítani, ezért az "íze" elsőre förtelmesen rossz.

Mindezt kilehet védeni ha teszünk bele némi gyümölcslevet, esetleg pár csepp aromás pálinkát, ekkor a szervezet már betudja azonosítani és jó ízű lesz:-)

 

Aztán a deszt víz ivása mellé feltétlenül szükséges tiszta só kellő bevitele is (tehát kálium mentes).

 

Kezdetben nem lehet nekiesni a deszt víznek, mert akkor hányás, hasmenés lesz belőle. Ugyanis annyi méreganyagot fog kioldani hirtelen a szervezetből amit csak így tud üríteni..... vagyis mérgezésnek veszi.

 

Kezdésként éhgyomorra 1 pohár javasolt. A teljes átálláshoz évek kellenek.

 

Viszont bárki főzhet belőle kávét, teát, levest stb. Megfog lepődni a különbségen, ahogyan a letisztult szín és íz világon is. 

Előzmény: templomhegyi (104241)
sogi01 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 104248

                                                       vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (104176)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104247

Hát igen. Ez az egy ellenérv van a teljes "kicsavarás" ellen. Én könnyen beszélek, mert hullott ágakkal, gallyakkal fűtök a birtokon.

Előzmény: karibaba (104239)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104246

Cefrefőzésnél nem szagolgatunk, nem ízlelgetünk. Úgyhogy igazából abban sem értünk egyet, amiben szerinted egyetértünk. :-)

Előzmény: vénkecsi (104243)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104245

Te is hamar álltál le. Ha 5%-ig engeded, akkor nem negyvenvalahány fokos lett volna az alszeszed.

Előzmény: templomhegyi (104237)
körte51 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104244

Az én páracsövem 1,5 m 28mm rézcső a hűtőspirálom 3,5m 15mm lágy rézcső!  Keverő nagyon kell ! Nézd vissza a hozzászólásaim  elején le van fotózva egy nagyon egyszerű kézi keverő ,ami tökéletesen működik ! A környékemen már használják egy páran . A páracsővet lehet rövidebbre csinálnám  ,ha most készíteném! Jó építést:-)

Előzmény: Jozso27 (104204)
vénkecsi Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104243

Hamar leállsz a cefrefőzésnél. Én igyekszem addig engedni, hogy ne kelljen hígítani. Így kevesebb alkohol marad a cefrében kiborításkor.

Na látod mégiscsak van amiben egyetértünk! Legutóbb én is kiengedtem amíg csak nem jött a csúnya íze... Nem is kellett sokat higítanom, és az aroma is ott volt .

Előzmény: In Lak'ech (104235)
vénkecsi Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104242

Karibaba... 

A számolásod alapján megint nem értem, miért sajnáltak le itt a "kollegák" engem (elnézést) ..  hogy 50 lityi cefréből 6 liter alszeszem lett, és abból 4 liter pálesz végül. Pedig mint említettem cukorfok nélküli mirabella fos@dékból lett.

Nekem egy 14 literes rozsdamentes edényem van, abba 4x ment bele az anyag, plusz a tisztázás tehát 5 főzés 5x3 óra kb. Semmi gáz meg tüzelés, 750W rözsón.

De a cuccra a harmadik pontodban tett utalás szerint nem ment rá 5ezer forintnál több!

 

Nekem sajnos a gyümölcsfáim már kihaltak a kertben, és igazából nem is akartam idén főzicskézni, de anyjuk kapott ebből a hitványnak tűnő gyümölcsből, hát így tértem vissza Hozzátok kicsit megint "okoskodni".

 

Peace.

 

Előzmény: karibaba (104232)
templomhegyi Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104241

No mostmár akkor tessék megmondani ha már igy felcsigáztál hogy mit igyunk

Tessék egy kicsit lobbizni,. ne csak azok a szemét gyógyszergyártók:)

Előzmény: forgione1 (104238)
templomhegyi Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104240

Úgy gondolom ,hogy jól csinálod

Előzmény: karibaba (104239)
karibaba Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104239

Ja, gondolom, csak:

- még kicsit lassú a folyamat, a végére mindig feladom, mert már nem bírom cérnával...

- amikor már 10% körüli az alszesz megállok, mert úgy vagyok vele, hogy ennél gyengébbre már sajnálnám a gázt... :o))

 

Viszont mivel az eleje elég erős szokott lenni (75% körül), jó része 50% fölött van plussz még idejekorán meg is állok, ez azt eredményezi, hogy a végén mindig bőven kell higítani...

Előzmény: In Lak'ech (104235)
forgione1 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 104238

ioncserélt vízre azért írják, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas, mert nincsenek meg benne a szervezet számára szükséges ásványi anyagok.

 

 

Ez teljesen ostobaság, hacsak nem azokat az ásványi anyagokat nevezzük a szervezetnek szükségesnek amitől vesekő, fogkő és egyéb lerakódások keletkeznek az éráramban.

 

A tiszta víz az desztillált víz. A természet körforgásában is desztillálással tisztul meg a víz. Párolgás majd eső formájában hull alá.

 

Pl. Mózes népe amikor még nem volt savas eső és egyéb környezetszennyezés, csakis esővizet ittak a zsidók. Ami érintkezett a talajjal az maradt a gójoknak.

 

Az infúzió szintén desztillált víz és Nátrium (30) Kálium (1) arányú keveréke.   És nem csapvíz, főleg nem ásványvíz:-)

 

Az emberi szervezet a desztillált vizet tudja azonnal felhasználni, mely remek oldószer a mérgek számára, így könnyű ürítenie (kimosni) belőle.

Még az ásványvízből előbb kikell vonnia az ásványi anyagokat, melyeket nem is tud felhasználni. Ugyanis az emberi szervezet csupán szerves ásványokat tudja hasznosítani, még a szervetlenek lerakódnak ha nem tud tőlük megszabadulni. Tehát mielőtt az ásványvízből bármit is tudna hasznosítani a szervezet megkell azt tisztítania. Nem kevés terhet róva ezzel rá.

 

Az oly kedvelt ásványvizek mind csurig vannak szervetlen ásványokkal, melyek haszontalanok az ember számára. A szervetlen ásványokat kizárólag a növények képesek hasznosítani. Mi pedig akkor, ha ezek  a növények átalakítják szerves ásványokká. 

 

Tehát az ásványi anyagokat nem a vízzel kell bevinni a szervezetünkbe, hanem az étellel.

 

A köveket nem tudod megemészteni, mégha porrá őrölöd és vízbe keverd se, mert az ásványvíz tulajdonképpen ez :-)

 

Ajánlom a hozzászólásom többszöri elolvasását, majd az érintett részek google utánjárást, akit érdekel az egészsége és nem dől be vakon a gyógyszergyártók hamis lobbijának.

Előzmény: fehérkutya (104210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!