Keresés

Részletes keresés

körte51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96099

Azért ugrottak neked ,mert azt mondtad,forráspont alatt főzől,ami nem lehetséges!

Előzmény: Törölt nick (96098)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96098

Persze hogy lassabban főzök. És ezt vajon hogyan lehet megtenni?

Nyilván úgy hogy csökkentem a fűtést.

Ennél többet nem akartam mondani, ennél több nem is jutott eszembe, amikor először beírtam a témában.

Normál esetben ennél nem is lett volna több belőle, de előtte egy hsz-ben kicsit lekezelően szólt hozzám snapszmester, s én ugyanabban a stílusban válaszoltam.

Ez pedig itt, ebben a fórumban tűrhetetlen viselkedés egy újonctól.

S vagy öten ugrottak azonnal, hogy mekkora hülyeséget mondtam.

Így kezdődött, s ide jutott.

Jó éjt!

In Lak'ech Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96097

No.....még egy falkatag. :-D

Előzmény: e.enzsol (96096)
e.enzsol Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96096

Szia, számomra zavaros amit leírtál. Ha forráspont alatt tartod a hőmérsékletet, akkor nem fog forrni. Párologni ugyan fog, de abból nem lesz párlat kinyerés.

Szeintem amit Te le akarsz írni, az nem más, mint hogy lassabban főzől (végig, vagy bizonyos fázisoknál lassítasz). Ha lassabban főzöl, akkor jobb szétválasztást (magasabb alkoholfok) tudsz produkálni ugyanazon berendezésnél.

 

Előzmény: Törölt nick (96027)
körte51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96095

"Lehet, hogy az elméleti része téves. Az is lehet, hogy nem." Ráfogja a falkásodásra! Nem sikerül kibillenteni!

Előzmény: In Lak'ech (96094)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96094

Miklós1 ugyanezt írta, csak ő nem tett hitet a mellett, hogy tanítani fog. Türelemről meg végképp nem volt szó. :-)

Előzmény: körte51 (96093)
körte51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96093

Nem adjuk fel ,türelmesen megtanítjuk neked ,hogy nem tudsz a fizikával szembemenni ! A te főződ is úgy működik ,mint a miénk csak azt gondolod,hogy nem! Csak annyi van ,hogy lassan főzöd, pont mint én,ezáltal nagyobb a természetes deflegmáció ,ezáltal jobb a pálinkád! Ezt hőmérő nélkül is meg tudod csinálni!

Előzmény: Törölt nick (96089)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96092

Nekem az volt az érzésem, miután elolvastam a "napi termést", hog Fondart valaki fizeti. :-))))

Előzmény: szilvakukc (96091)
szilvakukc Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96091

Semmi gond, csak olyasmi történt, mint mikor James Bond oson a legelőn, ami tele van mindenféle kérődzőkkel, odaoson az egyik tehénhez, és oödasúgja:

-A nevem Bond! James Bond!

 Mire a tehén:

-Az enyém Bó! Bimbó!:DDD

Előzmény: In Lak'ech (96090)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96090

Mi volt itt???? Időutazás???? Már megint próbáljuk meggőzni a meggyőzhetetlent? :-DD

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96089

Miklós 1-nek is.

Olvastam a hsz-eket, de úgy éreztem így is túltengek, csak azért nem válaszoltam. Ismételtél, ha most sem válaszolnék, udvariatlanság lenne.

Nos a helyzet a következő.

Volt valaki, aki ugyanilyen felszereléssel jobb pálinkát főzött mint én. (nekem nem volt hőfokmérőm, úgy csináltam mint bárki más, mértem az alkoholfokokat, elválasztottam).

Kölcsönkértem a hőfokmérős főzőjét, s úgy főztem ahogy elmagyarázta. Nemcsak elmagyarázta, megmutatta, ott állt mellettem, hosszú órákon keresztül. Jobb lett az én pálinkám is. De ennyivel nem elégedtem meg sokszor újrapróbáltam ugyanazon cefréből a kétféle módszerrel, mindig érezhető volt a különbség. Ennek két éve, azóta többen is így főznek. tavaly szereltem be a hőfokmérőt, s újra kipróbáltam a kétféle módszert, egyértelművé vált melyik a jobb. Olyan hogy elmélet, meg mi lehet az oka, eszembe sem jutott. Annyi jutott max eszembe, hogy megint tanultam valamit, s abban a tudatban voltam, hogy ez egy eléggé közismert valami a főzők körében.

Amikor itt beírtam, akkor is ebben a tudatban voltam.

Aztán amit kaptam ezért azt kevesen teszik zsebre. Először csak néztem, aztán elkezdtem gondolkodni, vajon mi lehet az oka, hogy így működik jobban. Ezek persze elsősorban feltételezések, tévedhetek is. De valamitől így jobb lesz a pálinkám. Hogy mitől az kérdéses. Lehet, hogy az elméleti része téves. Az is lehet, hogy nem.

De az a hiszti, amit kiváltott ez az egész az egyszerűen elképesztő.

Itt nem régóta vagyok, de több mint tíz éve fórumozok. Láttam már falkásodást, láttam már kőkemény dominanciát topikokban, s láttam ennél sokkal keményebb dolgokat is.

Nos a történet nem arról szól, hogy kitaláltam egy nemmüködő, a fizika és a kémia valamint a termodinamika törvényeinek ellntmondó elméletet, s erre alapozva főzöm a pálinkámat, amire ráfogom, hogy jobb mint más módszerrel.

 A történet arról szól, hogy sikerült egy mások által alkalmazott módszerrel nekem is jobb pálinkát főzni, köszönet érte nekik. 

S nekem ennyi elég.

 

Előzmény: hevezoli64 (96081)
köműves Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96088

Hivatás a szívatás! De így se rossz :D

Előzmény: snapszmester (96085)
zsorsz Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96087

Fontos a savazás,ha a kiforrás után nem tudod főzni azonnal és az élesztőtáp sem ártana!

Előzmény: zsorsz (96084)
norris53 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96086

Üdv : a pálinkafőzők táborában -"is "  :-)

Előzmény: trakisbandi (96083)
snapszmester Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96085

Mint a közismert Belga zenekar éneki Szivatás a hivatás.:-)

Előzmény: hevezoli64 (96080)
zsorsz Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96084

Pektinbontót pici adagokban(kávéskanálnyi)emelheted,míg elfolyósodik!

Előzmény: Péter Somorai (96078)
trakisbandi Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96083

Hali !

"Hoztam újat, ez pedig a hőmérsékletszabályozás. Semmiféle fogadókézség nem volt, gyakorlatilag maradt a lehülyézés"

Már nem tudom megállni, hogy beleszóljak.

Tudom még soha nem tettem,(én s újonc vagyok itt) de mindennek van határa.
Én nem főztem még sok páleszt, de a desztilláció a munkám ( Nem szesz ).
Az a probléma, hogy nem tudod,nem akarod tudni a fizikát olyan dolgokat magyarázol bele amik nem odavalók.
A hőmérsékletszabályozás ahogy te hiszed sajnos nem úgy működik, vagyis nem sajnos , de nemúgy működik.
Mikor elkezded melegíteni az elegyet emelkedik a hőmérséklete mindaddig amíg elkezd párologni (forrni) a

párolgás ugye hőelvonással jár !!!. Tehát hűti az elegyet így stabilizálódik a hőmérséklet, annyi pára képződik amennyi hőt viszel be a rendszerbe forrásponton (szerinted párolgás). Ha azt hiszed párolog az csak azért van mert te azt akarod, közben forr az anyag, mert párologtatással egy hétig főznél egy adag páleszt.
Ha  mérnéd a fenék hőfokát, meg a fej hőfokát is (hiteles méréssel) akkor, ha hinnél a fizikában biztosan megváltoztatnád a véleményed.
Nem akarok tovább morgolódni, mert személyeskedésnek veszed, pedig mindenki másképp tudja a desztilláció mikéntjét, csak nem hiszed el, nem akarod elhinni mert szerinted nem úgy van.
Nem nekem kell hinned, hanem, snapszmester, barkócza,körte51, bocsánat a többiektől, de sok-sok nevet sorolhatnák aki veled ellentétben nem ért a desztillációhoz (szerinted) mert nem hiszed el amit mondanak, és nem

hiszel a fizikában sem, tudod csak nem hiszed el.

Tisztelettel: Trakisbandi


Előzmény: Törölt nick (96030)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96082

:-))))))

 

Jó nedűt!!!!

Előzmény: hevezoli64 (96080)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96081

"Nem a leírt jelenség valódisága a kérdés (mindenki bízik Benned),"

...ezt a megállapításomat néhány hozzászólással lejjebb írtam, bizonyára nem olvastad, ha idézem ezt írod:

"elhiszed amit tapasztaltam. Pillanatnyilag úgy látom te vagy az egyetlen"

 

Asszem, mintha a falnak beszélnék...amúgy is annyit írtam, mint fél év alatt...

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (96064)
hevezoli64 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96080

Fával fűtök.

Ez a feltétel terelés, semmi köze a korábban leírt gondolataidhoz és a válaszomhoz.

 

""Nyitott térben a forráspont nem változik."

Ezt sem értem. (????)"

7. osztályos fizika tananyag. A forráspont a nyomástól függ (az anyagi minőségen kívűl), ha nyitott a tér a folyadék felett, akkor a normál légköri nyomás határozza meg a forráspont értékét. Tényleg nem értem, ebbe mit kell kötözködni. Aki síkhülye az alapvető fizikai összefüggésekhez, az azt gondolhatja, milyen jó kis hozzászólás. A többi meg mosolyog.

Nincs harag...)

Előzmény: Feriba51 (96062)
Miklós1 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96079

Egy hónapja lehetett, amikor a különböző dőlésszögű páracsövekkel sok azonos cefrét tudtál lefőzni. Kértelek (94582 hsz.), hogy mérj olyan párlatgörbéket amit össze tudunk vetni mások (legalább 10-en megcsinálták) mérési eredményeivel. Nem lett belőle semmi, mert nem azt mérted, nem úgy, stb. Most sem sokat várok a "fotókkal illusztrált, pontos beszámolótól", főleg, ha csak egy kazánhőmérőd van.

Snapszihoz hasonlóan, hiszek Neked én is ami a pálinkádat illeti, a magyarázatodban pedig én is kételkedem. Az én tippem szerint az a magyarázat, hogy "nem fűtöd ki" rendesen a főzőt (és a durung kazánhőmérőt) és így a deflegmáló részek valóban forráspont alatt vannak, amit így szabályozni is tudsz,  de a cefréd semmiképp nem lehet forráspont alatt. Ezzel az alulfűtöttséggel magasabb deflegmációt érsz el és emiatt tetszik jobban a pálinkád.

Ha a pálinkafőzőt a megfelelő fűtéssel használjuk akkor a 94861 sz.-ban Neked ajánlott diagramok szerint emelkedik a hőmérséklet. Nem sajnáltam a fáradságot, hogy ilyen méréseket tudjak végezni, közzétenni, erre sem reagáltál. Egy időben Feribá is forráspont alatt desztillált, mert nem morgott a főzője. Márpedig, ha valaki azt állítja, hogy forráspont alatt desztillál, akkor illene komolyan vehető bizonyítékokkal szolgálnia.

Karusz01

Homályosodás ellen, ha már nem segít más olvasd el a 94133 és 94134 hsz.-t, újrapárlással, aromavesztéssel megoldható.

Előzmény: Törölt nick (96069)
Péter Somorai Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96078

Hali.

Napfény van :) pektinbontó is, élesztő is van, a víz kb most a gyümölcs súlyának a 70% a bunda vastagsága kb. 18- 20 cm elég sűrű.

Előzmény: zsorsz (96010)
karusz01 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96077

Kedves pálinkafőzők!

Kezdő vagyok és segítséget szeretnék kérni tőletek. Pálinkamester egy lépcsős pálinkafőzőm van. Az a kérdésem, hogy a fokolás utáni opálosodást hogyan lehet visszafordítani? Szerintem a kozmaolaj okozza. Van olyan pálinkám mint pl. csipkebogyó, kökény aminek tökéletesen be tudom állítani a szeszfokát. Tudom, hogy volt olyan eset, hogy tehetek az opálosodásról, mert megpróbáltam 45 alá levinni a szeszfokot. DE a birspálinkámat 50-re sem tudom levinni opálosodás nélkül. Ez az egyetlen olyan pálinkám, amivel egyáltalán nem boldogulok. Ha ez cefrehiba, azzal már nem tudok mit csinálni, viszont az opálos pálinkán kipróbáltam már többmindent, amit a fórumokon írnak. Először vártam, hátha magától letisztul. Utána megpróbáltam mélyhűtőbe rakni és utána várni, próbáltam már a mélyhűtöttet szűrni és próbáltam hűtés nélkül is szűrni. A szűrést úgy próbáltam, hogy először papírszűrőn "kávéfilter"-en, utána próbáltam tölcsérbe kozmetikai vattacsomót rakva. Lényeg az, hogy eredmény sehogy nem volt. Ha sok a kozmaolaj a pálinkámba, próbáljam meg fokolás előtt valahogy szűrni, mert fokolás közbe kb. a víz felének hozzáöntésekor látszik a birspálinkám tetején egy olajfolthoz hasonló folt. Fokolni ioncserélt vízzel szoktam és több lépésben (akár 2-3 nap) apránként. Minden tanácsot köszönök előre is. Arra is, hogy fokolás előtt ezt, hogy bírom megoldani, vagy a már befokolt opálos pálinkát helyrehozzam.

Tucso69 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96076

Nyertél, feladom, már megint igazad van! :-)

De mindig? :-D

Előzmény: szilvakukc (96011)
snapszmester Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96075

1-2 deci bor mire alaposan forr már nem tartalmaz alkoholt.

De ha kötözködni akarsz kb. 93 C foknál kezd forrni és 100-nál megáll.

A nyomás alatti vízfűrdős üstök 0,5 B nyomáson vannak. Itt 110 C fok a forráspont. Ha elengeded a nyomást 100 fok lesz.

Előzmény: Feriba51 (96062)
Feriba51 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96074

Addig nincs baj, míg nem jön ki onnan:-))))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: szilvakukc (96067)
gombászok Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96073

Nem nálam, SZERINTEM. A szófosás nem az én műfajom, és nem is szeretem, főleg, ha még a szakmai alapjai is kérdésesek.

Azér'akkor mégse haragszol rám annyira, mint én hittem???

Előzmény: szilvakukc (96068)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96072

Tudom...:)

Köszönöm..:)

Előzmény: snapszmester (96071)
snapszmester Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96071

Egyet értek egy régebbi hozzászólásoddal is. Tényleg idegesítő vagy.

Ezzel én is befejeztem.

Előzmény: Törölt nick (96064)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96070

Útálni inkább, mint unni...:)

De nem homogén az itteni közeg sem..:)

Előzmény: gombászok (96065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!