Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95102

Akkor még egyszer....

 

Van külön pálinkás cuccok adás-vételi topik.

Vaterás és egyéb kereskedelmi oldalt oda sem linkelünk.

Ha van fölös cuccod, oda beteszed vagy írsz róla.

Alkudozás pedig magánban léretik.

Köszönöm.

rézműves1 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95101

...pályinkás jó reggelt...

 

...Neked ez így másképpen működik, mint a szabvány nyomáscsökkentővel...mert az eredeti égő, a leszabályozott nyomáson (30mbar-on), a gyári 1,4mm-es fúvókán ad le kb. 5,5kw-ot...ha felfúrjuk a fúvókát, akkor a nagyobb keresztmetszeten (de ugyanazon a nyomáson) több gáz áramlik a keverőtérbe és ehhez a lemezkével több levegőt is kell adni, hogy szép kéken égjen a láng...(ha sárgás, akkor kevés a levegő és kormol is)...

...én a 13kw-ot kicsit túlzónak találom, habár még nem méricskéltem, de 1.6-1.7mm-nél

nagyobb furatnál már sokkal nagyobb a teljesítmény, de a palack is gyorsabban ürül, úgyhogy csak óvatosan...

Előzmény: kupeci (95098)
kupeci Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95099

(ja és az enyém PB-vel megy.)

Előzmény: kupeci (95098)
kupeci Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95098

Úgy próbáltam növelni az 5,5 kw-os  teljesítményt hogy a kis furatokat (elég sok vasn rajta) kicsivel nagyobbra fúrtam .(nyomáscsökkentőm nics, szelep van)

Mivel gázról van szó ezt nem merem ajánlani senkinek,én bevállaltam:)

 

Előzmény: obsitos3 (95097)
obsitos3 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95097

Na várjatok.A linkelt oldalhoz az ég világon semmi közöm nincs,azon kívül,hogy tegnap a panka után megpróbáltam valami olcsóbbat találni,és ott találtam.Visszatérve a kérdésedre,gázos szakember lenne illetékes,de gondolom,fuvóka  csere,esetleg a csapot is cserélni kell.Amíg a többletgázhoz lehet raajta levegőt adni,addig növelhető a teljesítmény,szerintem.

Előzmény: sleves (95094)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95096

Szia! Nekem úgy rémlik, hogy Ti állítottátok be "csodának",:-)), mi csak csodálkoztunk rajta és szerettük volna megérteni, hogy mire is bukkantunk és hogy vajon jó -e valamire. Inkább ne tettük volna,,mindegy, régen volt.

Előzmény: szilvakukc (95085)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95095

Szia! 15-ös rézcsövet-szerelvényeket kapsz a fitting flex-ben, nekem volt még maradék félkemény csövem, így azt használtam, de ha veszel, akkor lágy rézcsövet vegyél, azt könnyű hajlítani. Hőálló szilikoncső tudtommal nincs a városban, egy pesti kollégát kértem meg, hogy küldjön nekem, métere egy ezres volt.

  Söröshordóba dugó szintén pesten van, Olasznál, a sörös-boltban, de erre éppen ki lehetne találni mást is. Fel kell fúrni nagyobbra a gumidugót, alapból kisebb a lyuk. A szilikoncső belső lyuk átmérője 12-13 mm, kívülről a cső 17 mm átmérőjű. 15-ös csőre való, én így kérném.

Előzmény: Vasemberház (95090)
sleves Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95094

Szia,

 

A linkelt oldalon ilyet olvastam: "Gáz zsámoly 5,5Kw-os 13 Kw-ig tuningolható."

Hogyan lehet ezt megolddani?

Előzmény: obsitos3 (95083)
obsitos3 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95093

Az illetőről összesen annyit tudunk,hogy nem tud,nem akar sem csinálni,sem csináltatni főzőt.Venni akar.Én nem maszekhoz küldtem,csak alternatívát kináltam neki.Fél milliós helyett 150.000.-es.Egyébként azt sem tudjuk,van-e bármilyen tapasztalata,gyakorlata ebben a szakmában.Gyanítom,nincs.Ha meg Te olyan jól tudod,hogy mit,hogyan kell csináljon,miért nem válaszoltál a már harmadszor feltett kérdésére?Miért nem ajánlottad a tuti tippjeidet neki?

Előzmény: deszegregator (95086)
deszegregator Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95092

Elnézést, azt hittem az anyagi lehetőségeit tekintve "behatárolt" illetővel van még dolgunk. Látom itt más a kérdés. Mindenesetre egy duplikált szerkó egy vagyon a hivatásos gyártónál! Készíttessen, és aztán engedélyeztesse ha akarja, sokkal olcsóbb lesz!

Előzmény: deszegregator (95086)
deszegregator Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95091

Természetesen, az okosok szerint 80 % - ban a cefrén múlik a pálinka minősége, a többit lehet hozzáadni/ elvenni a főzéssel.

Előzmény: barkócza (95087)
Vasemberház Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95090

Szia Robi876 ! Nekem vagy egy 17 literes (nagyáruházban vásárolt) főzőm, már két szezobban főztem bele a pálinkát( barátok szerint egész jót ).

Most szeretnél én a thumpert beiktatni - savanyűcefrés főzéshez - de nem vagyok műszaki ember. Azt kérdezném, hogy milyen átmérőjű az a rézcső, ami a partyhordóba passzol és milyen méretű az ehhez passzoló szilikoncső mérete.

Mivel ugyanazon  városban lakunk, lehet e itt - ha igen hol - kapni ezeket a szerelvényeket. Előre is köszönöm válaszodat.

Előzmény: Törölt nick (95081)
sogi01 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95089

    vf1 linkgyüjteménye  

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (95014)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95088

:)

Előzmény: barkócza (95087)
barkócza Creative Commons License 2013.12.16 0 0 95087

Azért azt ne felejtsük el hangsúlyozni Fondar olvtárs számára, hogy mindennek alapja a jó gyümölcs, és a jó cefrézés. Fondar szomszédjának nem azért van a környéken mindenkinél jobb pálinkája, mert hőmérőt tett a kuktájára, hanem azért, mert jobban cefréz a többieknél. A cefrézést kellene eltanulnia tőle. :)

Előzmény: deszegregator (95063)
deszegregator Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95086

A fozo akarat, s nem penzkerdes! Ha masra nem volna kapacitasom akkor is fozom lenne par nap alatt! Ust, udthaz, hordo, rezcso. Az ustre egy meretes zomancozott vajling, kifur, cso beilleszt. Ha nagyon elszant valaki meg kavaro  is megold, szoghajtassal , a vajlingba rogzítve. kavarni a ceftet ha nincs kavaro amig a kez allja. Minek maszekhoz kuldeni azt aki nem tud kolteni fozore? lehet h kulonb arut tud az altalam leirttal fozni mint sok draga borfozo szimpla falu berendezessel.

Előzmény: obsitos3 (95083)
szilvakukc Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95085

Szóval Ti voltatok azok, akik egy cefrehibát úgy állítottatok be, mintha feltaláltátok volna a csodát! Bár emlékszem, inkább Feribá istenítette, azóta is feltalált mindenféle érdekességet. Mit is?:DD

Előzmény: Törölt nick (95078)
deszegregator Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95084

Nocsak, tul vagy a hutofagyas problemajan? Igaz az arpa az ugy pirit, hogy meg a tombjeghutot is kiolvassza. D

Előzmény: Törölt nick (95078)
obsitos3 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95083

http://sor.dr.hu/Itt nézz körül,nekem úgy tűnik,kb harmadáron mennek a cuccok.Pankához képest.Azt azért nem árt,ha tudod,gyakorlati érzék nélkül nem fog menni,olyan készülék nincs,amibe beleteszed a gyümölcsöt,a másik végén meg kijön a pálinka.Amit eddig írtál,(nem tudok csinálni,csináltatni,mit vegyek),az jön le,hogy nem sokat tudsz erről az egészről.Lehet,ha pár órát olvasnád ezt a topikot,jobban tudnál kérdezni is.

Előzmény: mechi (95072)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95082

A 2. csomag pzs-t sírom tele.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95081

Igen, ne hari. Fekete bárány vagyok a családban is, ilyen szempontból, mert amúgy senki nem főz, nem is iszik, a nagyapám ivott egyedül a családban, de Ő már nem él sajnos. Főzni meg senki nem is főzött, bár a dédpapám padlásán anno találtam egy nagyon-nagyon vékony és kezdetleges spirált...

Előzmény: Feriba51 (95080)
Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95080

El is felejtettem, hát mindig miattad kerülök bajba???

Jó nedűt!!!

Előzmény: Törölt nick (95078)
snapszmester Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95079

Majdnem minden érintett itt van, nem írom meg privátba.

Megkaptam a málna pálinkát. Varázslatos, "parfűmös" illat. Nem kell ennél jobb.

A barack és szílva tökéletes, veri a "megunt" kőrtét. A bodza, cefre hibás, jól láttad.

Már 5 éve tudtam hogy kár volt felkarolni az akkori kezdőket. Akkor sem volt rossz a pálinkájuk, sajnos azóta még javult is, én meg maradtam az akkori önmagamnál. :-)

Köszönöm a küldeményt.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95078

Szia! Igen, kettőnket "kergettek" el anno, amikor alszesz főzéskor valami rétegződést találtam, kezdőként, és na adj isten, meg mertem kérdezni, hogy mi is az....Hát ilyen nem létezik, én vagyok a hülye, mi vagyunk a hükyék, ilyesmi válaszok voltak. Mivel a főzés akkorra már bement a "vérembe", mást kezdtem el főzni és máshol. (aminek így utólag nagyon is örülök, mert jó dolog a "sötét oldal" is. Hehe... De a világból azért nem fogok kimenni, senki kedvéért, igazad van.!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Feriba51 (95067)
Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95077

Igen, a sakkba a nyitás az alap.

Kemény Dénes a vizilabda válogatott edzője is azt mondta, hogy csak az lőjjön kapura, akinél a labda van.

A pálinkafőzés alapja pedig a gyümölcs, azt kell varázsolni, nagyon sok jó szándékkal és alázattal.

Jó nedűt!!!

Előzmény: hevezoli64 (95074)
Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95076

Megint eltaláltad, hát pont akkor:-)))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: szilvakukc (95070)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95075

Köszi,átmentem a sakkos topikba,pálinkátfőzni.:)))

Előzmény: hevezoli64 (95071)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95074

Nem ittam még pálinkát?...igaz..)

Nem majmolok...aki pl. sakkban a spanyol megnyitás egy változatát kirakja, az nem majmol. Ha eltér, van olyan ellenfél, aki ellen nyerni tud, de nincs objektíve igaza...) Lehet keresni az új gondolatokat, de az alapelveket nem szabad figyelmen kívül hagyni...

a sakkban..)

Hangsúlyozom, nálam nincs a tudás kulcsa, ezért maradok a járt útnál, ami persze senkinek sem kötelező.Minden tisztelettel:

üdv.

Előzmény: Feriba51 (95067)
zozomax Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95073

Idén volt díszgalagonyás kalandom... A cefrének saját alkolhol tartalma gyakorlatilag nem lett,
be sem indult, így egy hét után vegyes utópárlattal felöntöttem, majd lefőztem. 
Mindentől nagyon különböző íze lett, de nem találtam finomnak akkor.
Nos, azóta állt egy kis időt és lassan egyre érdekesebbnek találom! Még a végén különleges lesz...

Előzmény: sogi01 (95038)
mechi Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95072

Szia, akkor még is mit vegyek, mert sajnos csinálni, csináltatni nem tudok?

Előzmény: obsitos3 (95046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!