Keresés

Részletes keresés

szilvakukc Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92154

Például mi miatt?

És a nagyapámhoz is kiszálnak, ha megadom a parcella számát? Csak éjfél után menjenek, sosem szeretett az öreg túl korán kísérteni.:DD

Előzmény: pálinkaüst (92145)
gombászok Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92153

Kedves snapszi!

Olyan feltételesen kiismerhetetlenül szóltál hozzá!

Tudnál konkrétabban pl. bemásolni engedélykérelem és engedély dokumentumokat???

Már-és amennyiben-akarod, van kedved hozzá........stbh.

Előzmény: snapszmester (92132)
gombászok Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92152

Majd meglátjuk!

Előzmény: kezman46 (92130)
gombászok Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92151

Ne mondjál semmit, de ha kérhetném, tedd közkinccsé, amit kaptál!

Elhiszem, hogy elégedett vagy vele, de ez a fórum arról szól-elvileg-, hogy segítsünk egymásna-.

Előzmény: G.á.b.o.r. (92129)
Szkajvolker Lajos Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92150

Valakinek van olyan főzője, ami söröshordó és csak az alja duplafalú, és ezt fával használja? Oldalán le tud égni a cefre?

Feriba51 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92149

Valamilyen szerencsejátékon kéne fogadnod:-)))

Ami az alakot illeti minden stimmel. Az anyag fordított, üst réz, sisak zománcozott.

Kérdés: miért baj az, hogy eddig soha nem égett le????:-))))

 

Neked még azt is elárulom, hogy nincs is pálinkafőző berendezésem. Van egy régi lekvárfőző rézüstöm, amibe a cukor nélküli szilvalekvárt szoktuk főzni. Ha sok gyümölcs gyül össze valamiből, akkor lefedem az üstöt. Semmi krácsonyfa dísz nélkül, minden paramétert tudok követni a természet adta érzékszerveimmel.

Jó nedűt!!!!

Előzmény: zsorsz (92141)
vasbicikli Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92148

Ebből én a kis jogtudatlan eszemmel azt olvasom ki, hogy kb. akkor lehet megbírságolni valakit desztilláló berendezés jogosulatlan előállításáért, ha tettenérik, amint éppen csinálgatja otthon a pálinkafőzőt, tekintve hogy magát a főző birtoklását és a megszerzés módját nem kell bejelenteni ill. igazolni. De javítsatok ki, ha rosszul gondolom...

Előzmény: gombászok (92127)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92147

megboldogult k. tisztviselő koromban mondta a főnököm, hogy a jog nem egzakt tudomány...milyen igaza volt....))

Előzmény: pálinkaüst (92145)
barkócza Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92146

A korondi piacon vetted.

Előzmény: pálinkaüst (92145)
pálinkaüst Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92145

Megkérdeztem most én is, a következő választ kaptam (dél-pesti NAV). Ha kimennek valakihez ellenőrizni, és találnak nála pálinkafőzőt, akkor mivel a pálinkafőző tulajdonlása szabad, elméletileg nem vizsgálják, honnan ered. De ha valami miatt mégis (??), akkor bizonyítani kell, hogy engedélyezett eredetű. Ezt akár úgy is megteheti a tulaj, hogy bemondja, hogy x-től vette, utána a NAV kiszáll a megnevezett eladóhoz és őt is ellenőrizni fogja.

Előzmény: szilvakukc (92137)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92144

jé, a szomszédomnak is ilyen van...))

Előzmény: Hegyi82 (92139)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92143

Üdv.

Habzásgátló víz keveréke akadályozza meg a leégést?

de vajon miért...

 

 

Előzmény: Csak Gábor (92140)
csalitos Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92142


Mivel a magánfőző berendezés vitája is sok agyalgatásra ad alkalmat, mivel én szeretem az agyalgást, ezért hát agyalgok egy kicsit. (csak nehogy baj legyen belőle!)
 
74. § (1)552 A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével - birtokolni, továbbá értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre, valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre.
   Ha ebből a paragrafusból kiveszed a gondolatjelek közötti részt, akkor a 2010 IX.27. előtti törvény meghatározását olvashatod. Ez volt az üldöztetés előtti verdikt. Mivelhogy a jövedéki törvényben felszabadítottak benünket, ezt a paragrafust is kellett módósítani (és a jó magyar szokás szerint toldozgatni-foltozgatni), elvégre ha szabad, mivel főzzön az a szerencsétlen, ha már egyszer lehet neki. Emeljük már ki a magánfőző berendezést, oly módon, hogy azt kivételként kezeljük. Úgy e milyen érdekes ez a Magyar a nyelvezetével együtt. Nem lehet csak úgy desztilláló berendezést késziteni, a sufnikból gyárakat csinálni, nyakra főre árulni, a gyártmány után nem adózni! Persze a magánfőző az kivétel, jó helyen van az a gondolatjel? Tegyük csak egy szóval jobbra azt a gondolatjelet! Opppá, igy nem lesz jó, mert nem is gyárthatok, meg nem is birtokolhatok? Akkor meg nem ér egy kalap izét sem az egész. Hát, akkor tegyük vissza a gondolatjelet ahol volt. Igy mégis csak jó lesz, csináljon magának, kivettük a tiltás alól. Elégedjen meg ennyivel, csak nem írjuk át a paragrafust ezeknek, még utóbb megérték. Féljenek egy kicsit. Aki érti az érti, aki nem az nem, az az ő baja.
   Eről enyit. Aztán jöhet a kövezés, mer ennek a témánok olyan sok változata lehet, anyi lehet belőle, mint az ujságírókból.
   Minden jót.
   Józsipapa

Snapszmester

   Várom a hivatalos állásfoglalást, remélem részünkre pozitív lesz. Telefonos kérdésemre is nemleges választ kaptam itt, nem Dél Alföldön.

zsorsz Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92141

"Nálad még sosem égett le a cefre...."szeretném felhívni a figyelmet a hagyományos zománcos üst-üstházra,nekem se égett le soha(normálisan tüzelve,nem ész nélkül aládurrantva).A zománcos üst ideális forma(alul gömölyű, felfelé szélesedő, nincs éles sarok,mint pl.söröshordó)a hő szinte 100%-ban körülöleli,felül persze a vörösréz sisakkal lezárva.Lefogadom látatlanban,Feribának  hasonló cucca lehet.

Előzmény: deszegregator (92121)
Csak Gábor Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92140

Sziasztok!

Szeretném megosztani egyik kísérletem eredményét.

Nos szimplafalú főzőben, úgy főzőm az almát, birset és mostmár mindent kb 10-főzés óta(30l üst), hogy a foamsollal kikenem és alágyújtok (gázégő finom láng) amíg egy picit nem kezd ez gőzölni, ekkor öntök rá egy pohár melegvizet. Utána pedig a szokásos víz +alma/birs. az a tapasztalatom hogy 15-5ig szedve nem ég le, maximum minimális de nem fekete ragadvány keletkezik, akár kézzel, akár egy mosogatószivaccsal könnyedén eltávolítható. max 1perc. Napok óta cska birset és almát főzők és ez már bevállni látszik, nincs az üst alatt már +lemez és már nem olyan lassan fűtöm mint eleinte.
Ha gondoljátok próbáljátok ki, nekem bevállt.

Hegyi82 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92139

bemutatom én is a hypermodern innovációgyőztes 1956os szecskamesteremet :)

 

feldolgozási mennyiség: kemény legény kezektől függ :)

snapszmester Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92138

Erről lehet hogy hamarosan kapunk elő kézből hiteles információt.

Előzmény: szilvakukc (92137)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92137

Csak ha már itt vagyok, megjegyzem századszor: Nem kell semmivel sem igazolnod a főződ eredetét.

Előzmény: peca_matyi (92128)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92136

Félreértettél! Nem ez nem publikus, hanem az e-mail címed! ha szeretnéd, hogy valaki főzőcskézzen Neked, hova fog írni az a szerencsétlen? Mert, mivel a dolog valóban szabályellenes, biztos nem itt fogja megbeszélni.

Előzmény: Ottó Ferenc (92102)
deszegregator Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92135

+1

Előzmény: snapszmester (92132)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92134

mechanikus pektinbontó :)

Előzmény: golyós (92133)
golyós Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92133

 

 

 

 

 

 

Szóval a birs pépesítő:

Egy megbuherált 600 w-os gyümölcscentrifuga, a kapacitás növelése érdekében, mert nem cél a rost és a lé szétválasztása.

1. kép : távlatilag így néz ki

2. kép: kivágva a rostgyűjtő alja, hogy direkt a vödörbe potyogjon a cucc. A vödör teteje is ki lett vágva.

3. kép: leszerlve a szőrőkosár , ezzel a vágótárcsa 3mm-el lejjebb került

4. kép: az adagológaratnál a fényes lemezbetéttel vissza lett állítva résméret a tárcsához, és meg is lett erősítve a fonalbandázzsal.

5.kép : Ablak lett vágva a burkolaton, ahol a tárcsa kidobja a pépet. Még oldalra és lefelé is lett ragasztva terelőlemez ,hogy  kifröccsenés nélkül hulljon a rostgyűjtőbe (vödörbe)

6. kép: Így néz ki a munkaterület, kb 1,5mm réssel.

7. kép: én ezzel szőrtelenítek.

 

A pépesítő kapacitása kb 30 kg/óra.

Tudom ez sehol sincs az ágaprítótól, de ez tényleg pépet csinál...

üdv.g.

snapszmester Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92132

És ha nektek is akartam volna segíteni akkor bemásoltam volna a kérelem és az engedély dokumentumait.

Csak folytattam a gondolatmenetedet.

Előzmény: G.á.b.o.r. (92129)
Hurkafej Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92131

Jól le van írva minden. Annyi verzió volt már, hogy megkérdezem saját magam, ha valóban kell engedély akkor elgondolkozom rajta, ha nem akkor pedig adják írásba, hogy nem kell engedély az előállításra.

Előzmény: gombászok (92127)
kezman46 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92130

Ez így kerek, aki nem érti azt sajnálom, én speciel vettem egy tanyát a helyi szőlőhegyen, ősszeszedtem a kacatot, csak fém hulladékból összejött 36000 Ft, a padláson találtam egy pálinkafőzőt egy komplett Trabant burkolat társaságában, ezt persze tanukkal tudom igazolni, nem hinném hogy belekötnének a NAV-osok.

Előzmény: gombászok (92127)
G.á.b.o.r. Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92129

Én már nem mondok semmit, amit akartam elintéztem és amit szerettem volna meg is kaptam :)

Előzmény: gombászok (92127)
peca_matyi Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92128

Azért szerintem akinek van egy adásvételi szerződése , két tanúval ,magánembertől , szlovéniából , azt a vámosok is elfogadják. Vagy nem ?

Előzmény: deszegregator (92091)
gombászok Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92127

Mindenkinek, akit érdekel(még) a jövedéki törvény: http://adozona.hu/jovedeki_ado_vam_deviza_termekdij/Hazi_palinka_jon_az_ellenorzes_GEMX1L

 

Hiteles szakmai oldalnak tartom, inkább hiszek ennek, mint más forrásoknak.

Persze még ennél jobban is hiszek egy valakinek: saját magamnak.

gombászok Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92126

Tévedni tetszik, de csak most láttam a reklamációdat!

Előzmény: foxrudi (92089)
cefre_86 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 92124

Mivel még erősen kezdő vagyok (6 finomító főzés után), ezért bármennyire is próbálom ízlelés alapján szétválasztani a dolgokat, egyszerűen nem megy. Nincs megfelelő tapasztalatom az eltérő ízek (etilacetát, acetaldehid, stb) felismerésében, ezért húztam meg magamnak ezt az átlagosan 2%-os "tetőt", sűrű szagolgatások mellett. (borpárlatnál 1%-ot) 

 

Eddig szerintem egész jó minőségű anyagokat sikerült összehoznom, igaz könnyen lehet, hogy még nagy a veszteség, révén, hogy a végét is kb 45%-nál szoktam különszedni, igaz itt még nagyobb bizonytalansággal.

Előzmény: deszegregator (92109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!