Keresés

Részletes keresés

zsuzska60 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91229

ha fával fűtesz, rászórhatod a hamut, szigorúan a fahamut!

Egyébként a rododendronok meg a kivi alá nagyon jó :-)

Én is kertes házban lakom és beásom a földbe, ez a trágya...

Előzmény: blokiu (91212)
vinik táltos Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91228

Szia Szilvakukc!

 

Kiváncsi lettem, mi lett a nedűmmel,

Remélem megittad felhőtlen derűvel.

Gondoltam, talán-talán így is tettél,

Mert utána pár napra teljesen eltüntél.

Lehet, hogy mostanára kiheverted?

Látom,  a rimeket újra megtermelted.

 

Itt benéztem a spájzba, minden üveg üres,

Pedig rímek voltak bennük, némelyik ügyes.

 

Üdv.

vasbicikli Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91227

Én szőlőbe nem tennék cukrot semmiképpen.

Gondolj arra, hogy még egy gyengébb szőlő cukortartalma is jóval magasabb, mint a gyümölcsök többségéé, minek azt tovább cukrozni?! Ha a mennyiségre hajtasz, akkor inkább csinálj több cefré. Szőlőhöz nem nehéz hozzájutni, leszedni se fáradságos, szóval semmi nem indokolja a cukrozást.

Ami az alapokat illeti, a kettővel lejjebbi linkeken található anyagokat tanulmányozd, mondjuk kezdetnek a  Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1-et.

Előzmény: Törölt nick (91220)
vasbicikli Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91226

Ja, hagyd fél-egy napig, hogy beszívódjon a földbe a hígja, és csak utána temesd be, különben feljön a tetejére.

Előzmény: vasbicikli (91219)
sogi01 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91225

  vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (91181)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91224

Köszönöm az elismerést!

Mondjuk Feribá-val, hogy összehoztál, nekem semmi bajom nincs, de marha jól jött ki, mert Ő is kiakadt:)))

Azt üzenem neki, hogy az én műfajomat még gyakorolnia kell, főleg, a következők ismeretében:

 

"Feribá”-val úgy vagyok, hogy

ellentmond Ő énnekem,

S tudja Isten, hogy mi okból,

Osztán mégis szeretem.

 

Ha beír Ö a fórumunkra,

Belekötök sokfélét,

De válaszra már sosem méltat,

Nem fárasztja elméjét.

 

Háborodva gondol reám,

Mint apa hülye kölkére:

„Szilvakukc a nagy pofáját,

 Használhatná evésre”!

 

Egymenetes elveiről,

Megvan a véleményem,

Vitatkozunk is, hogyha kell,

Finoman, vagy keményen.

 

Becsülöm az öreg csompeszt,

Főleg, hogy most verset gyárt,

Bár úgy látom, pont olyan szinten,

Mint ahogy a pálinkát."

 

Ez persze a viccen kívül bármilyen hasonlóság, csak a véletlen műve lehet.:DDD

Előzmény: zsorsz (91187)
Tucso69 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91223

Ahogy írtad, az elválasztás...ha van egy kicsi ecet a borban, nem fog sikerülni, mert ember nincs aki meg tudja ilyenkor szagolni.

Szerintem pedig szaglással lehet a legjobban szürni etil-acetátot.

Ráadásul a szénsavas mész az ecetet is kiikszeli (ezt nem neked írom, mert te tudod).

Előzmény: firekiller (91194)
Tucso69 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 91222

Fire!

A vízben oldott kéndioxid mi a túró, ha nem sav?

Nekem 1 hónap alatt sem sikerült kiszellőztetni.

Talán dunsztos üvegben fedél nélkül...de megéri, hogy veszít illékony aromákat + alkoholt??

Előzmény: firekiller (91194)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91221

Az rendes dolog, hogy a vadkörte cefrém szobahőmérsékleten, immár 18 napja hogy cefréztem és még mindig vígan forr? Pektinbontó volt, élesztős beoltás volt. Símogatás, becézgetés volt.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91220

Sziasztok !

 

Kezdő vagyok - teljes szőlőpálinkát szeretnék főzni. Nincs lebogyózva hanem csak ledarálva, és így mindenestül hagyom megerjedni. Az a kérdésem, hogy cukrot tegyek-e hozzá és kb. mennyit. A frissen mérve 16 fokos a mustja.

A másik kérdés: hogyan történjen az erjesztés ? Meddig legyen nyitva, lefedve stb.

 

Előre is köszi !

vasbicikli Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91219

Gödör - árok. Beleönt, betemet.

 

Előzmény: blokiu (91212)
rézműves1 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91218

...még a 0.8-as is bőven elég...

Előzmény: In Lak'ech (91214)
csalitos Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91217

   Ha a talajra ecetet, vagy sósavat öntök, akkor két eshetőség van. Pezseg, vagy nem pezseg. (Most tekintsünk el a szélsőségektől, hogy kicsit, vagy nagyon pezseg.) Ha pezseg, akkor a talajban lévő mésztől pezseg, tehát a talaj lugos, elvégre savat öntöttünk hozzá. Tehát, ha a talajt meszezzük, akkor azt lugositjuk. Érthető is, mert a moslék ugyancsak savas és ezt valami módon semlegesíteni kell, mert a talaj elsavasodik. A savanyú talajt a magnóliák és a fenyők szeretik.

   Minden jót.

   Józsipapa

Előzmény: TINTUS (91215)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91216

Hát ez az. Én sem értem. Ez is a Házi pálinkafőzés c. Csernai könyvben van.

Előzmény: TINTUS (91215)
TINTUS Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91215

Én rakom a komposzthalomra  vagy egyből a földre és ősszel beszántjuk, aztán majd ott belekomposztálódik. Nem értem a meszezést...minek savanyítani a földet tovább?

Előzmény: blokiu (91212)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91214

Köszönöm a pontos választ. Így már minden érthető. Most már bátran neki merek állni. Holnap megyek a Szabolcs u.-ba megvenni a rézlemezt. Gondolom, ehhez a munkához elég az 1 mm-es.

Előzmény: rézműves1 (91211)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91213

Asztat írja a szakirodalom, hogy komposztálhatjuk, de mésszel keverni kell előtte. Azt nem írja, hogy miért. Meg azt sem, hogy ha valaki sokat főz, akkor mit kezd egy versenymedencényi komposzttal. Az óriásos hasonlatod nagyon találó.

Előzmény: blokiu (91212)
blokiu Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91212

Sziasztok!

Elkezdtem lefőzni a cefrét.Családi házban lakom,fű,fák,sövény,ilyenek.. Szóval ápolt környék.40 literes a főző.Most jön a kérdés: MI A SZ@RT CSINÁLTOK A LEFŐTT CEFRÉVEL?? Kiöntöttem a fák alá/köré,hát,olyan,mintha körbefosták volna az óríások.Valami ötlet?

rézműves1 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91211

...1: az űrtartalomnak, valóban nincs különösebb jelentősége, csak az arányokat próbáltam az eredetihez közelíteni, a legyárthatóság figyelembe vételével...

...működéshez: a jobboldali kamrában nem válik ki az összes olaj, mert ha így lenne, akkor tényleg nem kellene másik...

 

2: az enyém teljes térfogata, több mint 3-liter...ez jó akár 100-literes főzőhöz is...persze nincsen tele egyik rekesz sem... működés közben a baloldali szint 1-centivel lejjebb van...mindkét kamrába töltök hideg vizet, mert (ahogy Norris is mondja) a lényeg a kihígulás és ez magasabb folyadékoszlopnál jobban érvényesül...

...kis házi űrtalmaknál (méreteknél), nem mindíg kell (lehet) ragaszkodni mindennél a százalékokhoz...

 

3-4: én folyamatosan leveszem papírzsepivel és a végén, ami marad, az egészet hozzáöntöm az alszeszhez...

 

5: igen ez így van, de hogy melyik része az "aromafikszáló" és melyik nem kell bele, azt nem tudjuk...így aztán az egész cefrefőzés idején használjuk...az összeset így sem tudjuk kiszedni belőle...előpárlat elvétel csak finomításkor van, akkor már nem használom...

 

6: ahogy már említettem, kis méreteknél nem kell pontosan ragaszkodni a %-hoz...én hosszabbra venném 130-150-re, szélesség 70-80 és a magasság 100-110...így nagyobb főzőt is kiszolgál...

...még a működéshez annyit, hogy a jó cefre is indulhat 60%-felett...ilyen töménységben, vígan oldatban tartja az olajat...viszont ha jó hideg vízbe csurog, már a hidegtől is, meg a hígulástól is kezd kiválni és a nagyja felúszik, de nem mind...van ami még mindíg oldatban marad...és szerintem ezért viszi le a "Szöllősi" az ő szűrőjében a gátat az aljáig és szivatja csővel a másik rekesz tetejére, mert ez a szűrő nem egészen úgy működik, mint az autómosó olajleválasztója...az az olaj nem keveredik, nem oldódik be a vízbe és rögtön felúszik... a kozmaolaj sajnos nem...a második rekeszben tovább hígul és a maradék egy része itt is felúszik, amit a szűrőpapír megfog... innen a szívócső, szintén alulról vezeti el a gyűjtőedénybe...

Előzmény: In Lak'ech (91190)
truffle Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91210

 Panelsuttyóként rákerestem a "vadszőlőre" de ez nem az, pedig a levele is szőlőre hajazó. Akkor mi ez?

 

És egy nagy bölcsesség: Ha tudsz válaszolni a "Milyen volt a pálinkafesztivál?" kérdésre, akkor az egész kidobott pénz volt. 

pálinkaüst Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91209

Ma lefőztük a kivi cefrét, bűn rossz lett az eredmény kihozatalban és ízben egyaránt.

zsorsz Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91208

Egészségedre Feribá!

Előzmény: Feriba51 (91193)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91207

Teljesen igazad van! Most, hogy ismét megnéztem Rézműves rajzát, rájöttem, hogy akkor van értelme, ha mindkét kamrát feltölti hideg vízzel. Akkor lesz két lépcsős. Ha csak a jobb kamrát, akkor csak egy lépcsős. :-)) Elnézést, hogy ilyen értetlen vagyok. Tehát a te 1,2 litered is az egész tartályra vonatkozik, ahogy valószínűleg Rézművesnél is. De majd jön valamikor ide a fórumra, és ő is tovább oszlatja a kételyeimet. :-)

Mindenesetre neked is köszönöm a segítséget.  Ha nem találok rátok, és erre a fórumra, akkor csinálnám a sok hülyeséget.

Előzmény: norris53 (91206)
norris53 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91206

Nem lesz ördögtől való ha teljesen feltöltöd vízzel -a lényeg ugyanis az hogy kihíguljon a kezdetben folyó magasab alkohol% tartalmú alszesz ezáltal kiválik belőle az olaj egy része és csapdába esik a felszínen - mivel az elvezetés az aljáról történik - a lényeg ez ! A többi már gyerekjáték :-)))

 Fényes vagy vörös esetleg zöld műanyag netán üveg ? csak esztétikailag számít --- jó hideg víz -- az a lényeg :-)

Előzmény: In Lak'ech (91205)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91205

Nem, még nem válaszolt a kérdéseimre. Azért gondolom, mert a tiédbe, ha töltöd, automatikusan töltődik a másik oldal is. Rézművesében csak az után, miután a jobb kamra feltöltődött. Azért a dilemmám, mert nem tudom, hogy mindkét kamra beleszámít-e a kezdeti térfogatba.

Előzmény: norris53 (91204)
norris53 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91204

Ezt Rézműves mondta hogy csak a jobboldaliba tesz vizet ?

 szerintem az egészet feltölti vízzel !

Előzmény: In Lak'ech (91203)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91203

Értem. Rézműves 91183-es hozzászólásában mellékelt leválasztónál a hűtővíz betöltéskor csak a jobb oldali kamrában van. Nálad már betöltéskor mindkét kamrában lesz hűtővíz. Tehát Rézműves jobb oldali kamrájának űrmérete "kell" megegyezzen az áltlad készített leválasztó teljes űrméretével. Ugye?

Előzmény: norris53 (91202)
norris53 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91202

1) Nem lesz sok - ez 50 litereshez van de még menet közben töltök hozzá vizet !

2) igen az alatta megy át !

3) semmi jelentősége -csak így nagyobb a felülete >(  kávéfilter )

Előzmény: In Lak'ech (91201)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91201

Neked ugye az elválasztó alatt megy át az alszesz? Nekem 20 lityis a főzőm. Az általad javasolt méretekkel nem lesz túl sok a kezdeti hűtővíz? Van annak jelentősége, hogy a szűrővászon ferdén van elhelyezve?

Előzmény: norris53 (91198)
foxrudi Creative Commons License 2013.10.13 0 0 91200

A 60m szélesség jó,de (szerintem)200mm magas legyen,és 250-300mm hosszú.

Előzmény: In Lak'ech (91190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!