Keresés

Részletes keresés

Tanuló82 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91164

Köszi!

In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91163

Készíteném a kozmaolaj leválasztót. Viszont szeretem érteni is amit csinálok. Ezért kérdezném, hogy a mellékelt fotón, az elfolyó csövön mi a célja annak a függólegesen lecsatlakozó kis csőnek? Valami kapilláris dolog??

konture Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91162

A kidomdorítást hogy csináltad, és milyen a tárcsa vastagsága?

Előzmény: Kazymoto (91149)
ksasa67 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91161

Nem értem a kérdést. Szabályozd a kifolyást az alsó csappal. 1-2-3-4-5 literes üvegbe a szűrendő anyag, parafadugó kifúrva, cső bele, egész cucc fejreállítva. Csak olyan sebességgel fog a szűrőbe folyni, mint ahogy alul el tud távozni, amit a csappal szabályozol.

Előzmény: Tanuló82 (91158)
csalitos Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91160

   Szervusz miriuta maci

   Keverjem, meg ne keverjem kérdéshez. ha megengeded, egy két gondolatot még hozzáfűznék. Nagy hirtelen előkaptad a hajszálcsövesség jelenségét. Szerintem ez a cefrekezelés szempontjából nem egy szerencsés megközelítés. A hajszálcsövesség jelensége egy nagyon hétköznapi dolog. Ha a hajszálcsöveket roncsolod, megszűnik a működésük. Vagy nem minden közegben működik, csak a nedvszívó közegben, olyanban, ami nedvesíthető. Ha a párolgás gyorsabb, mint a hajszálcsövek által szállított víz, akkor csak egy bizonyos magasságig fog nedvesedni, ezért nem fog a házfal a tetőig nedvesedni. Az élesztőgombák működéséhez bőséges víz szükséges. Közel áll hozzánk a borkészítés mestersége. Évezredes tapasztalattal bír. Miért nyomkodja le a vörösbor törkölykalapját a borosgazda napjában több alkalommal is? Két ok miatt. Egyik, hogy az eddig fent lévő törköly a felszín alá kerüljön, mert kiszárad és nem forr ki. az erjedés vontatott lesz, a bor károsodhat, borhibák léphetnek fel. A másik, meg azért, hogy meg ne penészesedjen, úgy járjon, mint a nedves házfal, meg a vizes pince. A gyümölcscepre felszínén úszó összedarált zúzalékot ne úgy vedd, mint a jó lámpabelet, amely a petróleumot kiválóan szívja. A cefrekalap a szükséges nedvességet nem szállítja fel oly mértékbe, hogy ott egy normális erjedési folyamat végbemenjen, még akkor sem, ha az ujjadat beledugod. De ha te meg vagy győződve arról, hogy ez így jó, ám legyen, tedd úgy. Az okokat elmondtuk, hogy miért nem jó, amit teszel. Ha ezzel a véleménnyel egyedül lennék, azt mondom jó, rendben, én vagyok a hunyó. Csípem a szívósságodat, hajrá, ne engedj a negyvennyolcból...
   Minden jót.
   Józsipapa

Előzmény: miriuta maci (91104)
sogi01 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91159
Előzmény: spemc (91157)
Tanuló82 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91158

Tisztelt Fórumozók! Segítségeteket kérném! Vásároltam egy gyanta szűrőt (pálinafőzés.com-ról), de nem tudom megoldani az egyenletes befolyást. Esetleg valaki tudja hol lehet a felső végére is csapot venni? Mindenféle megoldás érdekel! Válaszotokat köszönöm!

spemc Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91157

Hali mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni.

 

Ma leszedtem a szőlőt, lett belőle a leszemezés után olyan 160 liter.

Pálinkát szeretnék készíteni belőle mi a teendőm,mert még sosem csináltam,azt sem tudom mennyi idő alatt for ki:

ebben kérnék segítséget.

 

Előre is köszönöm.

Köszönettel:ádám

 

tengerpartiuzsoras@citromail.hu

fefe1971 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91156

Köszönöm a gyorsaságot :-)

Előzmény: ksasa67 (91155)
ksasa67 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91155

Tehetsz, a szokásos adag akár kétszeresét is. Nem tudod elrontani...

Előzmény: fefe1971 (91154)
fefe1971 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91154

Üdv,

Tegnap cefréztem be 120kg birset, ma tehetek még bele plusz pektinbontót, vagy ez nem jó ötlet?

 

thx

Feri

gombászok Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91153

Türelem, pár nap múlva jelentkezni fogok vele.

Előzmény: Hurkafej (91151)
gombászok Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91152

Milyen pont?????

Ne mondd, hogy senki, én pl. elhiszem, amit dumálok ebben a témában, sőt még egyet is értek vele!

A vásárolt cucc is csak akkor tiszta, ha engedéllyel rendelkezik(számla, előállítási engedély)

Tanács: aki vásárol, kérje az eladótól a NAV engedély másolatát, és őrizze meg!

A többiről tényleg így rendelkezik a jövedéki törvény, bár tegnap valaki feltett egy linket, újságcikk, abban a veszélyességet is elkobzási okként nevezte meg a szerző-szerintem helytelenül!

Kéne már egyszer látni egy ilyen jegyzőkönyvet, határozatot: azokból sokat lehetne tanulni.

Ha valaki hozzá tudna segíteni, megköszönném!

 

Előzmény: Cipurró (91150)
Hurkafej Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91151

Jó lenne egy pontos utasítás, leírás sorozat, hogy miként lehet ténylegesen engedélyt szerezni. Konkrétumokkal eddig nem igazán dobálóztak a nagy építő se.

Előzmény: gombászok (91147)
Cipurró Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91150

Ott a pont, csak nem hiszi el senki.

Magyarán ha vásárolod a cuccot(itthon, vagy EU-n belül,tökmindegy), semmi dolgod vele, ha magad csinálod az viszont már be kell jelenteni-engedélyeztetni.A műszaki paramétereket(az űrtartalom kivételével) a NAV nem hivatott ellenőrizni-felülvizsgálni.Sarkítva, nekik tök mindegy hogy bádogból, kazánlemezből időzített bombára csinálod, csak ne legyen több 100L-nél.Pont.

 

Üdv

Előzmény: gombászok (91146)
Kazymoto Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91149

A tárcsák között 3 cm van. Kb 7-8 mm-es szeleteket vág, ez ugye a vágótárcsában kidomboritott élek magasságától függ.

Nagy hátránya a szerkezetnek hogy a motor miatt nem lehet slaggal vagy nagynyomásu mosóval mosni, így most a szezonban kompresszorral takaritom, a szezon végén szédszedem és lemosom rendesen.

Két napja birset apritottunk vele egy barátom hozta 10km-ről hogy ne kelljen már neki kézzel szenvedni, mind ketten nagyon meg voltunk elégedve a teljesítménnyel! :D

Előzmény: otifoti (91141)
gombászok Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91148

Ezt a csontot-szerintem-legalább úgy nem lehet lerágottként kezelni, mint a pálinkafőzés rejtelmeit, melyre ez a fórum hivatott, és szerintem jól csinálják, akik csinálják.

Én igyekszem a jövedéki törvény rejtelmeiben eligazodni szándékozóknak segíteni(azaz megelőzni a büntetést), aki meg lerágott csontnak gondolja, hát ne harapjon bele.

Előzmény: In Lak'ech (91143)
gombászok Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91147

Elszúrtam az első linkelést(hiába, nem vagyok egy link alak), így nem érthető, mire gondoltam

Inkább idemásolom:

 

gombászok 2013.03.02 06:53:17 ©
13

Főzőberendezés gyártására vonatkozó engedélykérelemnél javasolom, hogy konkrét méreteket, űrtartalmakat adjatok meg.

A jövedéki törvény a magánfőző berendezés darabszámát nem határozza meg, akár több is lehet a birtokodban, ha gyártod, mindegyikre külön kérjél engedélyt.

A cefrefőző+tisztázó üst párosítás még kellő szakértelmet is sugall, nincs az a NAV-os, aki ettől ne érzékenyülne el!

Menetközben változhatnak az igényeid, ha el akarod adni, eladásra is kérjél engedélyt.

 

 

Előzmény: héjja60 (10)

Előzmény: gombászok (91146)
gombászok Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91146

Tévedni tetszett!

Magánfőzésben semmiféle bejelentési kötelezettséget nem ír elő a törvény.

 

Engedélyhez köt néhány tevékenységet:

- a desztillálóberendezés gyártását,

- a desztillálóberendezés értékesítését,

- külföldről történő behozatalát

 

A magánfőző desztillálóberendezés birtoklásához nem kell engedély. Azaz nem kell engedélyt kérni.

 

Ezt azért pontosítani kell: hogyan is birtokolhatsz???

 

- vásárolsz (számlaképes, gyártási, értékesítési engedéllyel rendelkezőtől)

- gyártasz (engedélyköteles)

- őseid hagyták rád (ez érdekes, de igaz: legalizálták a múltbeli főzőket, persze a térfogata a 100 litert nem haladhatja meg, és      a származását hitelt érdemlően kell bizonyítani, ha egyszer ellenőriznének.) Nem kell engedélyt kérni!

Engedélykérelemről itt írtam: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124141223&t=9214389

 

Tervezem az engedélykérelmek mintáját közzétenni itt: http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9214389&la=124305376

Előzmény: deszegregator (91144)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91145

Szilva úr! Tegnap előtt le finomítottam a barack alszeszeimet, össz. vissz. végülis 75 liter barack cefrém lett, mert később is kaptam a cukrozotthoz további barackot. A további barit már nem cukroztam. Szóval, 4 kg cukor volt a 75 literes "mennyiségben", de érzem rajta. A tavalyi, amit nem cukroztam, az finomabb volt.

  Így is finom, de én kiérzem a cukker-alkoholt.:( Szóval, nagyon igazad van, nem való a cukker a bariba.

 Végül 8 liter 46%-osom lett, finom így is, de érezni a cukker alkoholt is, amit az első cefrénél eltúloztam. Hiába a második, cukkerer nélküli bari cefre. Finom-finom-de cukker nélkül sokkalta finomabb is lehetne.

  Most meggyóntam bűneimet.:-))

  

Előzmény: szilvakukc (91135)
deszegregator Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91144

Sok info elerhető,kozerthetoen leírva pl.a palinka lap.hu/otthon fozes a nav sgerint. a lenyeg:

- birtokolhatsz fozot 100 l alatt azt nem kell bejelenteni.

-Ha gyartassz eladsz,kulfoldrol, belfoldrol veszel azt be kell jelenteni,engedelykoteles

-en is csokoltstlak, es oket is,en is.

Előzmény: In Lak'ech (91143)
In Lak'ech Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91143

Most akkor kell engedélyt kérni egy kis magánfőzőhöz is?? A készítéshez, is meg a működtetéshez is? És hol, hogyan kell ezt tenni??  Ha ez már valakinek lerágott csont, jöhet a válasz magánban is, publikus a mailem. Köszönöm előre is a segítséget.

Előzmény: gombászok (91140)
jani&999 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91142

Valaki vett már pálinkafőzőt rendes üzletbe? Ott csak adnak egy blokkot és annyi?

otifoti Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91141

A két tárcsa között milyen távolság van?

Előzmény: Kazymoto (91122)
gombászok Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91140

Ha neked ez a pánikkekltés, ám legyen, tiszteletben tartom a véleményedet, de nem ez volt a célom.

Egyéb mondandód teljesen egyezik az én gondolatommal, mielőtt még a gépet bekapcsoltam ugyanezek merültek fel bennem is.

Előzmény: szilvakukc (91135)
otifoti Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91139

köszi

:-)

Előzmény: Kazymoto (91122)
sogi01 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 91138

  vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (91085)
Tucso69 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 91137

Hihető, hogy régóta olvasod a fórumot, mert szoktak ilyen hülyeségeket írni!

Előzmény: zsorsz (91112)
Tucso69 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 91136

Én csak almahéjat raknék bele, külömben a gyümölcsben lévő víz hígítja. esetleg aszaltat.

De csak akkor vetemednék ilyesmire, ha nem lett igazán jó a pálesz.

Egyébként tavaly kipróbáltam én is magozva az almát. Biztos nem csinálom mégegyszer.

Előzmény: Gábor19820309 (91117)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.11 0 0 91135

Nem kő má megint pánikot kelteni!

240 000!!!!!!!litert valszeg nem Józsi bácsi a 102 literes főzőjével állított elő, Karakószörcsök-alsón, a sufniban. Itt keményen feketén végzett ipari főzésre mentek rá a közegek. Kíváncsi lennék, mennyi az a 100-nál több literes cuccok, amiket lefoglaltak. A rendszerváltáskor eltűnt pár 500, és ezer liter közti nyilvántartott berendezés cakum pakk, egyet sikerült csak azóta megtalálni, pedig azt a fináncok is sejtették, hogy nem a méhbe kellett.:))) 

Előzmény: gombászok (91115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!