Keresés

Részletes keresés

comad2 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90706

Tipp: megveszel egy lepukkant olajradiátort és lecsapolod.

Előzmény: badubadu (90702)
comad2 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90705

Off: nem kell múltidőben beszélni. A "dögmaffia" virágzik.

Előzmény: rézműves1 (90701)
Szkajvolker Lajos Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90704

Nekem a fáradt motorolaj bevállt...

Előzmény: badubadu (90702)
Ferenc50 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90703

Az élelmezési láncnak is valahol vége van.....

Előzmény: rézműves1 (90701)
badubadu Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90702

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.  Duplafalu edénybe milyen olajat javasoltok? Fáradt kilőve! Motorolajat? Pálmaolajat? Vagy esetleg a dobozos kókuszolajat ami szobahőmérsékleten szilárd.? Kinek mi a tapasztalata, melyik válík be a legjobban?

Előre is köszönön.

Jó nedűt:-)

rézműves1 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90701

...és ezt ők már régóta tudják, mert emlékszem, gyermekkoromban sokszor emlegette a nagymamám, hogy már megint itt jártak a cigányok, hogy nincs-e egy kis "deg"(dög), mert azt ők megennék...annak idején falun, meg a tanyákon, sok helyen volt volt Ún. dögkút, ahová az elpusztult állati tetemeket dobták...nemegyszer ezt a cigányok kiásták és a tetemeket elvitték és megették...

Előzmény: Boar... (90694)
jatti1 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90700

"még mehet a "szívébe"..."

Szegénnyel mit akarsz főzetni? Pálinkát vagy brandyt? :)

"két éve, a hatvanadik szülinapomat, rövidújjúban ünnepeltük"

Nem lehet, hogy akkor a lakásban voltatok, most meg kerti partyt adtál? :)

jatti

Előzmény: rézműves1 (90625)
naerreiszunk Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90699

Úgy néz ki, hogy az én egylapos hordozható indukciós főzőmmel nem működik (az is lehet a baj, hogy nem tud a hordó felfeküdni a lapon és leold). Nagy valószínűséggel ha körbe venné a tekercs akkor működne.

Az a baj, hogy a saválló anyagok erősen ötvözöttek (kevés bennük az  "Fe"). 

Van egy elrepedt üveglapú 4 lapos indukciós egységem. Az elektronikájához hozzá fogok illeszteni egy réz tekercset és azzal fogok egy kísérletet elvégezni.

Azért kíváncsi vagyok, hogy ha a söröshordódat ráteszed azzal működik-e.

Előzmény: zozomax (90697)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90698

Köszönöm Norris és Gombászok! igyekszem nem rázni, hanem ládába szedve utóérlelni. majd beszámolok a végéről. Van még a vilmoson kívül olyan körte, ami nagyon jellegzeteset ad? Épp telepítés előtt állok, megint.

Előzmény: norris53 (90651)
zozomax Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90697

Hali,

 

Az én mustos hordóm biztosan saválló, de nem fogja a mágnes mégsem.... érdekes módon az indukciós lap felmelegíti, pedig azt írják hogy csak mágnesezhető edénnyel működik. Szóval nem olyan egyértelmű ez a dolog.

 

Az én üstöm is sörösből van, az is saválló... bele van ütve. De azt még nem próbáltam se mágnesezni, se "indukcionálni"...

Előzmény: naerreiszunk (90689)
zozomax Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90696

Így van, ez volt a terv. Köszi a tanácsokat, legközelebb ügyesebb leszek... Ha megforr, akkor lesz belőle valami szeszes...:-)

 

Előzmény: gombászok (90685)
szilvakukc Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90695

Aki a Budavári pálinka-és kolbászfesztiválra gyünni akar, az igyekezzen, mert estére megisszuk a készletet. Legalábbis a miénket, mert a kereskedelmiekét, igyák meg ők.:)))

Boar... Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90694

off

Erre jöttek rá a cigányok is amikor a lépfenében elpusztult állat húsát főzték. Először felforralták, utána hagyták kihülni, ekkor a meleg vízben a spórák "kikeltek", utána újrafőzték és  megették.

Előzmény: Antisystem (90687)
pálinkaüst Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90693

Szerbia még nem EU tag csak tagjelölt, tehát vámoltatni kell, az biztos.

Előzmény: e.enzsol (90691)
pálinkaüst Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90692

Akkor az alumíniumból van. Azok a KEG-ek olcsóbbak, mint a nemesacélból készültek.

Előzmény: naerreiszunk (90690)
e.enzsol Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90691

Sziasztok,

Szerbiából hogyan lehetne áthozni a határon pálinkafőzőt (vám, stb)? Hivatalosan gyártótól venném. Ha esetleg valakinek lenne ifnója vagy tapasztalataa örülnék ha megosztaná velem.

 

üdv!

Ervin

naerreiszunk Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90690

Na megnéztem, a söröshordóm nem mágnesezhető, tehát nem jó induciós célra.

Akkor ez nem söröshordó?

Előzmény: zozomax (90684)
naerreiszunk Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90689

Szerintem én félreérthettem ezt a hordót, mert megnéztem egy söröshordót és nem mágnesezhető, tehát nem jó indukciós melegítésre. Akkor ez más hordó lehet?

Előzmény: zozomax (90684)
naerreiszunk Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90688

Ha ilyen jól működik az indukciós melegetés a söröshordónál, megérne egy kísérletet, hogy az aljára és a palástja köré tekert méretezett (L-C impedancia) rézcső tekerccsel fűteni. Lehet, hogy a leégés ellen a legjobb megoldás lenne a nem duplafalú söröshordós főzők esetén. Sőt még előny is lenne itt az átmérő/magasság viszony.

Na télen ezt megvizsgálom.

Előzmény: zozomax (90684)
Antisystem Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90687

Ja, vagy az előbb írt paraméterek, vagy - főleg szennyezettebb alapanyag mellett a tyndallozásnak  (frakcionált hőkezelés) nevezett eljárás: 85 fok 30 percig – cc. 25-35 C egy napig (3x).

A lényege az, hogy a 85 fokon a vegetatív alakok elpusztulnak, a spórák nem - viszont cc. 25-30 fokon a spórák átalakulnak vegetatív alakká.

Konyhában ezt egyszerűsítve a 3 egymást követő este való fél órás felgőzölés, ami kb ugyanez, a gőzben kb ennyire melegszik át az a lé vagy befőtt... jó ideje így teszek el minden nem előfőzött dolgot...

 

ÜdV

Előzmény: zozomax (90684)
liptiki Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90686

Sziasztok

Birs pálinkával ill birs cefrézéssel kapcsolatban van kérdésem.
Évek óta visszatérő utalás ezzel kapcsolatban, hogy ha a feldolgozás során túlfőzött, túlpárolt a birs, akkor a pálinkája
inkább kompótos jellegű lesz. És mintha ennek lenne valami negatív kicsengése is, bár lehet csak én érzem így.
3 éve készítek birspálinkát eddig nem pároltam semennyire sem a birsemet, mindig nyersen dolgoztam fel, apróra darálva.
A tavalyi birslekvárunkat kóstolgatva jutottam arra, hogy a pálinkában is hasonló ízt szeretnék.
Az a kérdésem, van itt olyan aki túlpárolja a birset, esetleg tesz a cefrébe valamennyi birslekvárt?

Van ez egy  teljesen fals gondolat így?
Mi történik, ha teljesen puhára van párolva a birs?

gombászok Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90685

Tehát mustot akartál tartósítani hőkezeléssel???

 

Akkor jól kapisgálod: sem a hőfok, sem a hőn tartás ideje nem volt elég.

Kizárólag hőkezeléssel is kiválóan tarthatók el a levek, befőttek, mi évek óta így csináljuk.

Paraméterek: 85 fok, 20 percig ezen tartva.

Persze előtte szinte sterilre kell mosni az alapanyagot, eszközöket, üvegeket.

Jó borod, vagy pálinkád még lehet belőle.

 

Előzmény: zozomax (90684)
zozomax Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90684

Sziasztok,

 

Múltkoriban vettem a neten 30 literes saválló hordót, tetejét levágtam, aljába szereltem egy műanyag csapot és fabrikáltam bele egy műanyag úszófedelet. Az egész kijött 10 ezer forintból. 

Teli lett szőlőmusttal, aztán feltettem egy indukciós főzőlapra és felmelegítettem kb. 75 celsius fokra, majd lekapcsoltam. Szépen egyenletesen melegedett alul-felül, erre úgy tűnik jó az indukciós lap.

Reggelre kihűlt, akkor öntöttem az úszófedél mellé vagy 2 deci paraffinolajat.

 

Sajna most két hét után észrevettem, hogy szénsavasodik kicsit a cucc ... :-(


Alacsony volt a hőmérséklet, vagy tartani kellett volna a hőfokot.... ?  

rézműves1 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90683

...jól mondod, mert télire megnövelik a PROPÁN arányát (az energiatartalma, majdnem ugyanaz) a kocsiba való gáznál...érdekes lenne, ha -10-nél a fele gáz nem jönne ki a tankból és leállna a kocsi...

...én is (télen ha megyünk) tiszta propánt használok a lakókocsiban...azzal csak annyi a macera, hogy csak PROPÁN palackba töltik, vagy cserélik (ára ugyanaz), PB palackot hiába viszel...

...még annyit hozzá, hogy ha melegszik az idő, akkor a propán palackban nagyon felmegy a nyomás és kánikulában elég veszélyes...

Előzmény: Törölt nick (90667)
rézműves1 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90682

...pályinkás jó reggelt...

 

...szép kis Október eleje...Rákoshegyen -4°C volt reggel 6-kor...ez a globális felmelegedés??...

...két éve, a hatvanadik szülinapomat, rövidújjúban ünnepeltük...

 

..."Azt viszont észrevettem, hogy ebben a hidegebb időben a hőtágulás miatt nehezebben jön ki a palackból a gáz"...

 

...milyen hőtágulás?, itt inkább összehúzódás van...Ferenc50 jól mondja, a BUTÁN a ludas a dologban...a propán az a mínuszokban is kijön a palackból, de a bután, csak "bután" pislog az alján és várja a plusszokat, mert csak akkor tud párologni...

Előzmény: Csikky (90645)
obsitos3 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90681

Én kb. 2 éve a gyulai pálinkaházban vettem 2dl-t,a sarkadi főző alkotta,a cimke tanusága szerint 2800 Ft,azaz 14000 Ft/L.

Előzmény: 1988dani (90653)
elek81 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90680

Ami kimaradt a tegnapi hsz.ből, hogy 23 liter 64 fokos párlar lett a tisztázás vége. A főző üstöm 85 liter., amibe ugye 67 liter alszesz került. A főző üstöm egy üstházba van beleállítva, ami alatt egy nagyüzsmi gázzsámoly van. Pb palackkal fűtök és szerintem az én óvatosságom miatt ennyi a főzéai idő. Az elején nagyon óvatosan indítom a kifolyást a könnyebb párlatrész elválasztás érdekében, s csak egy kicsit erősítem a fűtés intenzitását a középpárlat alatt.

Fűtsek nagyobb intenzitással? Mi lenne az optimális főzési idő egy ekkora adag alszesznél? 

Előzmény: ksasa67 (90679)
ksasa67 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90679

A 67 liter alszeszt egyszerre főzted? Mert ha 40 literes az üstöd, akkor kétszeri főzésre jó  a 2*4=8 óra főzési idő. Ha egyszerre főzted (legalább 70-100 literes az üst) akkor hosszúnak érzem az időt. Milyen gázról megy az a 10 kw-os égő? Úgy érzem, nem elegendő a gázmennyiség tehát alulfűtött az üst. (vagy lassan fűtesz, vagy visszafogja a nyomáscsökkentő, vezetékes gáz esetén kicsi a gázcső átmérő vagy az égőben nincs kicserélve a fúvóka földgázra való nagyobb méretüre) Hőterelő lemez az üst körül? Ha pár szót írsz a részletekről, esélyesebb megoldást találni. Üdv.

Előzmény: elek81 (90669)
sogi01 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 90678

                                                      vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (90637)
Tucso69 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 90677

Ja jóvan, megzavart, hogy bogyózott az alszesz! :-)

Előzmény: vasbicikli (90675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!