Keresés

Részletes keresés

sogi01 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88845

Tisztelt Mgéza!

Megkérhetlek,hogy maradjon meg nekem?Mert a reggelink reggel jelenik meg!

Edig is ,ma is, holnap is,holnaputánis,stb.....

köszönettel sogi! 

Előzmény: emGeza (88820)
Hurkafej Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88844

Próbáltátok már a bodza szemezést úgy gyorsítani, hogy a szőlődarálóval megtöritek, utána pedig prés? A szemezés is haladós viszonylag, de azért nincs sok időm itthon. :)

Hurkafej Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88843

A kérdésem arra irányult, hogy ha eddig a pH szint beállítása nélkül volt tárolva a cefre, akkor lenne-e értelme 1 hétre besavazni, hiszen nagy valószínűséggel ha nagyon akart már elszaporodhatott volna valami.

Azt tudom mire való a savazás.

Előzmény: emGeza (88842)
emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88842

Szia !

 

Idéznék Miklós írásából ! 1x1 

 

"A savazás célja, hogy a cefrében rossz életkörülményeket teremtsünk a számunkra káros baktériumoknak, .........."

 

Nehogy marhaságnak tünjön , ezért bújtam Miklós mögé !

 

http://www.kokoferm.hu/pdf/termekleiras/szesz/erjeszt.pdf

Előzmény: Hurkafej (88830)
emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88841

Szia !

 

Szerintem már ne tedd bele .

 

Mert , az összekeverésnél annyi oxigént jutathatsz a cefrébe , hogy akár rossz írányba indul a cefre.

 

Pl. penész ....

 

Inkább főzd le !

Előzmény: Volvorine (88836)
Heartace Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88840

Köszi a tanácsokat, akkor csak keverőt csinálok és nem duplásítok. Én is tudom, hogy egy konyhai lábas tipus jobb lenne, olyan mint a 45L-es 22-25-ért, de sajna nincs ilyen kb majd 50 cm-es réz sisak beszerzésére lehetőségem, ezért marad ez. Ha kész lesz teszek képet a kész főzőmről. Nem lesz egy minőségi munka, de legalább Én csináltam.

Előzmény: vasbicikli (88829)
emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88839

Szia !

 

Akár marhaságnak tünhet.

 

De a kezeletlen gyümölcs a hordóba elöször penészedik aztán összerohad majd végül kierjed .

Annak mire fog hasonlitani az íze ?

Előzmény: Feriba51 (88832)
Volvorine Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88838

Köszi "barkócza"!

barkócza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88837

Tedd bele nyugodtan, ártani nem árt. A kilenc nap alatt azért már minden valószínűség szerint kész a cefréd, főzd. A pektinbontástól egyébként lesz egy icipici cukor megint, lehet, hogy egy fél napra újraindul a cefre, de nem tovább.

Előzmény: Volvorine (88836)
Volvorine Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88836

Sziasztok!

Van 9 napos körte és alma cefrém de csak most tudtam szerezni pektinbontót (Zimopec P 110 L). Érdemes beletenni, vagy már késő, hisz majdnem kiforrt a cefre??

Üdv

Mr.Stratos Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88835

A teríték....

Mr.Stratos Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88834

Olyan jól néztél ki és nemcsak néha,ráadásul most kiderűlt hogy okos is vagy ...a végén még Te leszel az új ötvenezresen ! ))))

Kiválasztás,emelés,bedöntés,lerak...kiválasztás,emelés,bedöntés,lerak...még most is izomlázam van ! Kemény munka volt !!! Satu

Előzmény: Törölt nick (88827)
vasbicikli Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88833

Érdekes, hogy amikor pálinkafőzésről beszélünk, senki nem gondol arra, hogy pálinkából kiindulva főzünk valamit.

Abból tényleg származhat félreértés (lám, származik is), hogy az alszesz kiindulási anyag és (közbenső) temék is lehet egy személyben, de a szövegkörnyezetből azt feltételezem, hogy Hf. ezúttal cefréből szándékozik alszeszt főzni. :)

Előzmény: schlumbergerrrr (88831)
Feriba51 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88832

"Ha az egyszerűbb utat választod , akkor igen !

(hordóba a gyümölcs , víz , cukor , majd a természet végzi a dolgát , a végeredmény dohos párlat)

 

Azért, tudod irigyellek, hogy egy ilyen marhaságot milyen nagy önbizalommal tudsz állítani.

Jó nedűt!

Előzmény: emGeza (88819)
schlumbergerrrr Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88831

Csak félénken kérdem: a savazás az alszeszt érinti? Tudtommal a cefre állagára veszedelmes, ha a pH-ja (kispnagyH) nem megfelelő, az alszesz már védett.

Előzmény: Hurkafej (88830)
Hurkafej Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88830

Sziasztok!

Jövő szombaton és vasárnap ha minden jól megy lefőzöm az alszeszt, úgy volt eredetileg, hogy már a héten...

Ti ezért az egy hétért is besavaznátok, vagy ha eddig nem volt, akkor ez a hét nem szoroz semmit? Most úgy 3.7-4 között van a Ph.

Eddig műszer híján voltam, azért nem vols beállítva a PH szint.

vasbicikli Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88829

Szerintem túlaggódod a dolgot :)
Csináld úgy, ahogy a legkönnyebben meg tudod oldani magadnak. Ha lesz keverőd, akkor nem fog hiányozni a dupla falú üst.

Jó ez a fazék, amit kinéztél, bár pálinkafőző üstnek inkább a "magas lábas" formát tartják ideálisnak, mert ott a felület/magasság aránya kedvezőbb (a nagyobb felület több párát ad le ugyanannyi idő alatt). De amatőr szinten az ember kénytelen belemenni kisebb-nagyobb kompromisszumokba. Ennek a magasabb fazéknak legfeljebb annyi hátránya lesz, hogy mondjuk 10 perccel tovább tart majd a főzésed, mint egy ideális méretarányú üsttel. Sőt a keverés ezt még egy kicsit kompenzálja is, mert a mozgásban lévő cefréből könnyebben kiszabadulnak a gőzök.

Az alutalpú edény tökéletes, pont úgy fog melegedni, ahogy kell, ne aggódj!

 

Előzmény: Heartace (88817)
emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88828

Ezzel biztos sikerülni fog a cefrézésed :

 

http://www.kokoferm.hu/pdf/termekleiras/szesz/erjeszt.pdf

Előzmény: kubikos2 (88806)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88827

Mindig mondtam, a ZD nem szórakozás, kemény munka. Szerencsére oda csak szorgalmas, dolgozni szrető emberek jönnek.

 

Előzmény: Tucso69 (88808)
kezman46 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88826

Kösz, ma felét fel pakolom a kamrába,  majd referálok .

Más, tudom még odébb van de naspolya cefrézési tanácsokat kérnék, ha már készített valaki?!

Előzmény: Krissz03 (88825)
Krissz03 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88825

A 15 fok még talán elmegy, de azalatt szerintem nem. Nekem 15 fok alatt már nem jöttek úgy elő az illatok, a pálinka ízvilága. Ezért döntöttem a 20-23 fok közötti tárolás mellett két hónapig. Próbáld ki mind a két hőmérsékleten. ;) Majd várom a fejleményeket! Sok sikert! ;)

Előzmény: kezman46 (88792)
foxrudi Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88824

Sziasztok.Nemrég szó volt a nyomáscsökkentőkről.

 Nos itt egy állítható(tetején).Ez visz mindent.A régi c24-es gázgazán égőjét simán ellátja.

 Mi ezt használjuk az öntvények melegítésére hegesztés előtt.Ez is PB palack,csak ipari.

emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88823

Sziasztok !

 

 

http://www.kokoferm.hu/

 

 

emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88822
Előzmény: kubikos2 (88806)
emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88820

  Szia !

 

 Ha az aláhuzott szövegek bármelyikére klikk , már olvashatod is !

 

 

 

                                                   vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: kubikos2 (88806)
emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88819

  Szia!

 

"Szóval ha én a kihozatalt szeretném növelni, akkor kell beletennem amikor már elkezdett erjedni?"

 

Ha az egyszerűbb utat választod , akkor igen !

(hordóba a gyümölcs , víz , cukor , majd a természet végzi a dolgát , a végeredmény dohos párlat)

 

A másik út : - mosás , válogatás ,

                    -hordóba(tiszta) pépesítés ,

                    -ph beállítás ,

                    -pektinbontó ,(Lallzyme amit ajánlok , a Zimopec az sz.r )

                    -élesztő , (Uvaferm CM mivel szilva )

                    -aztán főerjedésnél keverés , utána a kotyogós módszer ....

            Ez a receptje a jó cefrézésnek.

 

Aztán a főzés .....??????? de ehez Én nem akarok se érteni ,se hozzászólni. Bérfőzdét tudok ajánlani.

 

Előzmény: kubikos2 (88806)
Heartace Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88818

A vaterás olcsóbb.

Előzmény: kona.king (88814)
Heartace Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88817

A keverőst azt megtudom csinálni, sőt úgymond félig meg is van,mert maga a keverő lapát és a tengely , ami szétszedhető már megvan, ezt láttam Tőled és már a sisakba is forrasztottam egy merevítőt és csak a tengely tartója hiányzik. Nem feltétlen akarok Én dupla falasat csak érdekel, hogy melyik a jobb. És bocs, de nem a fazekadat akartam leírni, csak most van egy ilyen fazék, amit nemigazán találtam még és ahhoz képest elfogadható áron, mert nem sokkal olcsóbb a piaci vékony lemezes fazék, mármint Nálunk. Söröshordóhoz + bojlerhez nem tudok hozzájutni csak max venni itt a neten, de az meg már rohadt drága lenne. Ennél a fazéknál jóval több és még hegeszteni sem tudok rozsdamenteset, azt még csináltatni kellene, az is pénz. Nem tudom mennyi egy söröshordó, de tuti 15körül + még egy rossz bojler is szerintem egy 10-es és az még csak 30L. Ott van. Ez meg 14 és még egy réz fedő vagy még mielőtt megtaláltam volna a réztányért még néztem a rozsdamentes bográcsot is hozzá, szerintem az is jó méretben rá, mert ez a fazék mármint amit a melóhelyen megnéztem 34-35cm átmérővel rendelkezik és az otthoni RM bográcsom is annyi, de nem tudtam volna összerakni, mert nem tudok RM-et heggeszteni Forrasztani meg tudok. Köszi t a választ, de akkor nincs baj vele, hogy nagykonyhai? Az alutalp miatt nem melegszik fel nehezebben? Azt tudom, hogy jobb a hőelosztás, de mint pálinkafőzőüst....

Előzmény: vasbicikli (88815)
sogi01 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88816

                                                     vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (88777)
vasbicikli Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88815

Ha jól értem, bizonytalan vagy, hogy keverőst vagy dupla falút csinálj.

Ezt csak te magad tudod eldönteni, én csak a sajátomról tudok beszélni.

A keverő mellett/helyett nem érzem hiányát a dupla falnak, és a török fazékkal sincs bajom (ez a homoktöltet sztem csak legenda).

Ha duplást akarsz, akkor ott a bevált söröshordó+bojler megoldás, felesleges az alu talpú fazék.

Előzmény: Heartace (88812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!