Keresés

Részletes keresés

emGeza Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88819

  Szia!

 

"Szóval ha én a kihozatalt szeretném növelni, akkor kell beletennem amikor már elkezdett erjedni?"

 

Ha az egyszerűbb utat választod , akkor igen !

(hordóba a gyümölcs , víz , cukor , majd a természet végzi a dolgát , a végeredmény dohos párlat)

 

A másik út : - mosás , válogatás ,

                    -hordóba(tiszta) pépesítés ,

                    -ph beállítás ,

                    -pektinbontó ,(Lallzyme amit ajánlok , a Zimopec az sz.r )

                    -élesztő , (Uvaferm CM mivel szilva )

                    -aztán főerjedésnél keverés , utána a kotyogós módszer ....

            Ez a receptje a jó cefrézésnek.

 

Aztán a főzés .....??????? de ehez Én nem akarok se érteni ,se hozzászólni. Bérfőzdét tudok ajánlani.

 

Előzmény: kubikos2 (88806)
Heartace Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88818

A vaterás olcsóbb.

Előzmény: kona.king (88814)
Heartace Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88817

A keverőst azt megtudom csinálni, sőt úgymond félig meg is van,mert maga a keverő lapát és a tengely , ami szétszedhető már megvan, ezt láttam Tőled és már a sisakba is forrasztottam egy merevítőt és csak a tengely tartója hiányzik. Nem feltétlen akarok Én dupla falasat csak érdekel, hogy melyik a jobb. És bocs, de nem a fazekadat akartam leírni, csak most van egy ilyen fazék, amit nemigazán találtam még és ahhoz képest elfogadható áron, mert nem sokkal olcsóbb a piaci vékony lemezes fazék, mármint Nálunk. Söröshordóhoz + bojlerhez nem tudok hozzájutni csak max venni itt a neten, de az meg már rohadt drága lenne. Ennél a fazéknál jóval több és még hegeszteni sem tudok rozsdamenteset, azt még csináltatni kellene, az is pénz. Nem tudom mennyi egy söröshordó, de tuti 15körül + még egy rossz bojler is szerintem egy 10-es és az még csak 30L. Ott van. Ez meg 14 és még egy réz fedő vagy még mielőtt megtaláltam volna a réztányért még néztem a rozsdamentes bográcsot is hozzá, szerintem az is jó méretben rá, mert ez a fazék mármint amit a melóhelyen megnéztem 34-35cm átmérővel rendelkezik és az otthoni RM bográcsom is annyi, de nem tudtam volna összerakni, mert nem tudok RM-et heggeszteni Forrasztani meg tudok. Köszi t a választ, de akkor nincs baj vele, hogy nagykonyhai? Az alutalp miatt nem melegszik fel nehezebben? Azt tudom, hogy jobb a hőelosztás, de mint pálinkafőzőüst....

Előzmény: vasbicikli (88815)
sogi01 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88816

                                                     vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (88777)
vasbicikli Creative Commons License 2013.08.30 0 0 88815

Ha jól értem, bizonytalan vagy, hogy keverőst vagy dupla falút csinálj.

Ezt csak te magad tudod eldönteni, én csak a sajátomról tudok beszélni.

A keverő mellett/helyett nem érzem hiányát a dupla falnak, és a török fazékkal sincs bajom (ez a homoktöltet sztem csak legenda).

Ha duplást akarsz, akkor ott a bevált söröshordó+bojler megoldás, felesleges az alu talpú fazék.

Előzmény: Heartace (88812)
kona.king Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88814

"két hírdetés egy és ugyanaz csak más árral. Hogy miért az passz." vaterán van jutalék, gondolom azt adta hozzá 

Előzmény: Heartace (88812)
Heartace Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88813

Most olvastam miket írtam és bocs a helyesírási hibákért, de már nagyon este van Nekem.

 

Előzmény: Heartace (88812)
Heartace Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88812

Üdv Mindenkinek! Új vagyok itt és elmélettel már nagyon jól el vagyok látva, mert kb 2év hozzászólásait elolvastam /na jó nem mindent/ és most saját főzővel szeretnék pálinkát főzni. Mert főztem már full réz kölcsön főzővel elég tűrhető pálinkát azt is a hozzászólásoknak és az olvasási és értelmezési képességemnek köszönhetően, szóval jó volt a cefre. De most oálinkafőzőt szeretnék építeni, mivel sajnos nem vagyok úgy elengedve anyagilag, hogy megvegyek egy full réz főzőt. A lényeg az, hogy mindenem megvan hozzá /sisak, páracső, hűtő, stb/ csak egy megfelelő üst kellene a sisakomhoz, ami egy vörösréz dísztányér 46cm átmérővel /ez adott volt/. Kis főzőt szeretnék 25-30L mert ilyen hordóim vannak és már most is ki van forrva 2 hordó cefre /szílva, és meggy/. Csak sajnos nem tudom mindig elkérni a főzőt! Olvastam Hal oldalán, hogy pont ez a lényeg, hogy megfelelő legyen az üst és ne kínai vagy török. Viszont látt a Vasbicikli főzőjét is ami Nekem bejőtt az olcsósága miatt és megtetszett a keverője. Ezt le is koppintottam, ha nem gond.  De viszont nézetm az ilyen Arian fazekakt a piacon és elég vékonynak tűnt a fal és a talppal sem voltam megelégedve és nem is tudom mit rejt az Ariannál a dupla talp. Azért nézek így szét, mert nem egy ill két évere szeretnék főzőt és ha esetleg duplafalúsítom, akkor lehessen heggeszteni. A sok rizsa után rá is térek a lényegre. Találtam az apródon és a vaterán is 25L-es nagykonyhai rozsdamnetes fazekat elég jó áron. Bár szerintem a két hírdetés egy és ugyanaz csak más árral. Hogy miért az passz. Nagyjából ismerem ezeket a fazekakat és tudom, hogy nagyon vastag lemezből /1mm feletti/ van és a hőelosztó dupla talp is is talán alumínium, de nem akarok hülyeséget írne, de nem homok az biztos. Fedő az nincs hozzá, de nem is kell. Aműgy elég drágák ezek és nehéz is használtat találni. Az apródon még ennek a hírdetőnek volt 45L-es is, csak sajnos Nekem a sisak miatt nem jó, pedig ha már csinálok a nagyobb jobb lett volna, de az anyagiak. Kérdésem, hogy ez megfelelő lenne-e pálinkafőzőnek is és kell-e bele egyáltalán keverő és érdemes-e duplafalúsítani? Viszont az biztos hogy könnyebb hegeszteni a vastag fala miatt, ha duplafalúsítom. Köszi előre is a válaszokat és bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült. Ezekről lenne szó:

http://aprod.hu/hirdetes/rozsdamentes-fazek-25l-nagykonyhai-akar-palinkafozonek-is-ID1n2xf.html

http://butor-lakberendezes.vatera.hu/konyha_konyhafelszereles/konyhai_edenyek/fozoedeny/rozsdamentes_fazek_25l_akar_palinkafozo_1795386983.html

 

UI: Bocs, ha egyszer már megjelent az írásom, de mint írtam új vagyok itt és nem tudom mit nyomkodtam. Feleslegesen nem szoktam írni. Én aza fajta olvasok forumokat és tanulok más hibáiból típus vagyok. De a mostani kérdésemre nem találtam választ.

csalitos Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88811

   Új nekifutás!  Csipkéskerék katt... "Setari" katt... "General" lapfül a legfelső sorman, ha nem azon van. Az első sor: "Limba: limbe de afisare pentru Gmail" az ott lávő lenyilló menűből.....stb.

   Sok sikert.

  

Előzmény: citrus04 (88805)
csalitos Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88810

   Rendben, így is segitek.... Kis türelmet.

Előzmény: citrus04 (88805)
Tucso69 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88809

Úgy nézel ki mint egy csövinger akit felráztak a delíriumból, tehát kompatibilis egy ZD-s arccal!

Nem igazán értek egyet, ilyen alapon minden 3.-ik képet lehetne törölni!

Pl. Hal-ról csak olyan képeket készített Mimi, ami alapján tuti nem fogná el a rendőrség! :-)

Szóval mi ffiak nem fogunk megérteni, mert nekünk másképp tekeredik az agyunk, de Mimi biztos meg fogja érteni kérésed!

:-)

Előzmény: citrus04 (88805)
Tucso69 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88808

Azé' ez orosz rulett! 

Magadhoz képest te is jól néztél ki......néha! :-D

Előzmény: Törölt nick (88801)
Tucso69 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88807

Bogárízű volt? hehe

Mert úgy az igazi! :-)

Előzmény: sogi01 (88797)
kubikos2 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88806

Szóval ha én a kihozatalt szeretném növelni, akkor kell beletennem amikor már elkezdett erjedni?

 

Olvastam a PDF-et amit küldtél, nagyon hasznos írás.

Előzmény: emGeza (88796)
citrus04 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88805

Józsi papa!

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a problémát:-))) Nem angolul jön a szöveg adott oldalon - amit még értenék is - hanem románul:-))) Hát ezért nem tudom átállitani:-)))

 

Minden ellenvélemény ellenére szeretném azt az 1 db fényképet töröltetni a ZD emlékezetéből!

A többi tetszik:-)))

Eddigi életem során - ami nem kevés -  mindig megkérdezték, hogy melyik kép maradhat meg az utókornak/emlékezetnek:-))) Ezért gondoltam, hogy itt is  kérhetek ilyet:-)))

 

A fiúk minden képen tökéletesek!!!

 

Szép estét kivánok:

Citrus04

csiba00 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88804

Üdv!

 

Én lezárnám teljesen légmentesen. Lepántolnám a hordót, de persze egy kotyogót tennék a tetejére. Főerjedés alatt úgyis ki kell nyitni, ezzel nincs gond a "nem lezárós" módszerek esetében sem. Viszont a kotyogó az egy nagyon jó eszköz arra, hogy nyomon kövesd az erjedés menetét. Nem kell pl gyufával szórakozni, vagy ilyenekkel. Látod rajta, ha már megállt. Ráadásul az utóerjedés alatt is simán meg tudod úgy keverni a cefrét, hogy egy gramm levegőt nem viszel bele. (60l-es hordót viszonylag könnyen meg lehet "lötykölni" úgy, hogy a teteje rajta van a kotyogóval.)

 

 

 

Cukrot én nem tennék a pálinkába. Ne a mennyiségre menj, hanem a minőségre. Van a gyümölcsben elég cukor, ami neked kell.

Előzmény: kubikos2 (88785)
csiba00 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88803

A fekete bodza sem 2 méteresen születik. Szedd arról, amelyiknek fás a szára.

 

 

Előzmény: elek81 (88800)
csalitos Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88802

Szervusz citrus04

   Látod, milyen meggondolatlan voltam? Ha a beállitásod más is, a Magyar nyelven írt levél úgy is jelenik meg, csak az összes más idegen nyelvű. Tehát akkor a csipkáskerék az OK? (Setting felirattal) Megnyítod. Itt ismét a "Setting" felíratot választod, megnyítod. Felül a sorban találsz un. lapfüleket, ahola "Generalt"-t kel választanod. (Mivel ez az első, ezen szokott állni, ha nem, ezt választod.)

   Mindjárt az első sor: "Language: G mail display language" legördülő menüből a Magyart kiválasztod és a lap alján "save setting" elfogadod.

   Úgyanide visszalépve már a környezeti beállitásokat is beállithatod Magyarra és végre Magyar nyelven.

Minden jót.

Józsipapa

 Ui: Ha siker, ha nem, szól vissza.

Előzmény: citrus04 (88774)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88801

nehogymá

 

Kéne valami Királyi rendelet, pl. aki az egész napos pálinkázás után másnap reggel jól néz ki, annak egész nap a ZD kórust kell hallgatnia...

 

Előzmény: jana001 (88798)
elek81 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88800

Ugye jól tudom, hogy a gyalogbodza az az alacsony növésű bodza?

Tehát az igazi emberes méretű bokorról szedhetem?

emGeza Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88799

 

A következöre kattintva sok információra találsz :

 

  Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

 

Előzmény: kubikos2 (88795)
jana001 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88798

Én is minden képen nagyon hülyén nézek ki,lehet,hogy töröltetem magam.:):)

Előzmény: Törölt nick (88783)
sogi01 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88797

Gyalogbodzát szerintem ne tegyél bele,mert tavaly csináltam belőle,és még élek de!

Iszonyat illata van többet nem szedek. (De ez csak saját vélemény)

 

Előzmény: kubikos2 (88795)
emGeza Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88796

Szia !

 

 "A cukrot mikor tegyem bele?"

 

Amig a főerjedés tart .

 

Bár a cukornak van tartosító szerepe , addig mig nem alakul át alkoholá .

Utána már csak a kihozatalt növeli és csökkenti a gyümülcs izét , innentől pedig nem 

pálinkárol ,hanem párlatról van szó .

Előzmény: kubikos2 (88795)
kubikos2 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88795

Köszi neked is!

 

A cukrot mikor tegyem bele?

Előzmény: Hurkafej (88793)
Hurkafej Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88794

Ha jónak néz ki, és nem főtt szét a napon akkor szedd, vagy kóstold meg milyen.
Én csak Fekete Bodzát szednék, ami a bokor. A gyalogbodzának vannak érdekes hatásai, olvass utána, de pálinkában nem mérgez.

Előzmény: elek81 (88790)
Hurkafej Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88793

Annyira, hogy a gáz ki tudjon jönni épen, de a muslica nem tudjon bemenni.

Előzmény: kubikos2 (88788)
kezman46 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88792

A pincém 10-15 fokos, akkor ez lehet hogy hideg, na ezt kipróbálom, hozok fel a kamrába.

Előzmény: Krissz03 (88789)
kubikos2 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88791

Tele szedtem a 60 literes hordót. Ha szeretnék hozzá egy kevés cukrot tenni azt mikor érdemes? Még most forrás előtt vagy majd később?

elek81 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88790

Hurkafej, obsitos3:

Akkor most már ne szedjem, vagy még ne szedjem a bodzabogyót?

Ha jól tudom, több fajtája is akad, mindegy, hogy melyikből szedek?

 

Üdv: Imi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!