Keresés

Részletes keresés

ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88712

Na jó! Saját magamnak ellentmondok! Persze más a helyzet ha helyi piacon házi készítésű alkoholos itallal találkozol!

emojnarode Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88711

Úgy legyen!

Előzmény: ebatta (88710)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88710

:)) emoj! 1x ha működni fog a kis boszorkánykonyha, tuti beszerzek valami boszorkánykönyvet és csinálunk mi itt olyan alkoholos italokat hogy csak na! Régen nagyon sok mindent tudtak ami jó volt.....bodza pálinkát állítólag azért főzték mert a gyógyszertár felvásárolta jó pénzért. Meg valamire...gyógyszerként fogyasztották. Igaz ,nem igaz ..majd kipróbáljuk.

Előzmény: emojnarode (88709)
emojnarode Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88709

Igaz, nem témája a fórumnak, de valószinü, hogy párodra rásóztak egy üveg Travaricát. Gyenge ital kissé hasonlít a pálinkához, gyógynövényekből készitik. Lehet, hogy itt a fórumon is megpróbálkozott már valaki ilyennel? / Hogy a témánál maradjunk/

Előzmény: ebatta (88705)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88708

:)) Most akartam szétkürtölni mennyire "rossz hely"..... nincs bolt, tele van  sok fürdésre alkalmas strand sünivel......(teszem hozzá kerestük  a süniket és nagy öröm volt a kölköknek hogy :-ITT VAN SÜNI!  Nagyon nyugis, nagyon szép, nagyon jó,hogy nem egy idegenforgalmi bazáros hely. Mi elmentünk úgy órákra, hogy nyitva hagytuk az apartmant. Cuccot kint hagytuk a strandokn(kivéve a fényképező, kamera, pénz..azért azt nem mertük a túristák miatt) és késő délután mikor visszamentünk volt a türcsin egy kő, nehogy elvigye a szél ..

Nem akarnak semmit rádsózni, ha akarsz valamit meg kell keresni...nagyon más ott minden, nekünk ez nagyon tetszett. Talán aki nyüzsire, bazársorra, fullos étteremre vágyik annak nem tetszik.

Ja! megkóstoltam a fekete rizottót...nagggyon finom! Hogy ne csak a pálinkájukat istenítsem!

Előzmény: vasbicikli (88706)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88707

Oké, oké..olvasok, de már alukálnom kéne! Mindenesetre köszi a használható linkeket!  Csirkét keltetni is fórumról és a netről tanultam...:))

Előzmény: vasbicikli (88704)
vasbicikli Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88706

Solta? hmm, a lányomék is oda járnak évek óta, talán nem véletlen? :)

Előzmény: emojnarode (88703)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88705

emoj! Basszus nem sikerült füge pálinkát venni! Szőlőpálinka volt már csak  (háznál vettük)...viszont szerbiai magyarokkal ismerkedtünk össze! Hmmmmm az az idei őszibarackjuk az valami isteni volt! (persze utolsó este , így a hazafelé vezető út kicsit hosszúnak tűnt:)) Pálinkafőzésből profik, ott náluk állítólag soha nem volt tiltva ...Szerbiában.

 

Vettünk valamit, páromra sózták rá a piacon..nem pálinka, nem is bor, nem is füge, vörös színű és finom. Majd mindenkinek azt mondom soltára nehogy menjen, kipróbáltuk...nehogy sok legyen a túrista :)) Valami csodás nyaralás volt, valahogy most elment a felfedező kedvem és jövőre is visszamennék!..meg utána is...vizet nem sokat ittunk:))...de jó lenne már megkóstolni a saját infulenza elleni főzetünket:))

Előzmény: emojnarode (88703)
vasbicikli Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88704

"jövök a szilvacefre készítés kérdéseimmel!"

 

Ha előbb olvasol, kevesebb kérdésed marad ;)

Előzmény: ebatta (88701)
emojnarode Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88703

Szevasz ebatta! Milyen kicsi a világ! Jobb lett volna ha ezt a témát Solta szigetén tárgyaljuk meg fügepálinka kóstolgatása közben, de köszi a választ. Üdv mindenkinek.

Előzmény: ebatta (88694)
kona.king Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88702

probáltam higítani is, úgy is hasonló volt, valahogy probálom a mérést, már arra is gondoltam, hogy kevés az alján a rés a két bfal között. holnap megmérem.

 

Előzmény: barkócza (88699)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88701

Frituolaj tűnik a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldásnak egyelőre..csak ez a fránya duplafalat nem lehet kimosni.....hosszantartó megoldás kéne..ha beválik jövök a szilvacefre készítés kérdéseimmel!

ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88700

:)) fagyálló elvetve! (+ mérgező is...még beleiszik a kutya ha kiloccsan aztán kimurdál nekem)

 

 

Előzmény: barkócza (88697)
barkócza Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88699

Mérd az olaj hőmérsékletét, ne engedd 120oC fölé. A cefrét kicsit higítsd meg.

Előzmény: kona.king (88696)
snapszmester Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88698

Picikét belekeveredtél mert az első főzésnél senki nem emlegette a rézelejét. Legalább is ezen a fórumon.

Tehát a rézeleje második főzéskor jellemző.

Előzmény: emojnarode (88691)
barkócza Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88697

Volt szó fagyállóról, mint fűtőközegről. Firekiller, aki profi tűzoltó, nem javasolta.

Előzmény: ebatta (88695)
kona.king Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88696

pár napja megakartam kérdezni, hogy mi lehet az oka, hogy a dupla faluban kicsit lekapta az őszibarackot. :) úgy kellett ledörzsölni, állítólag trafóolaj van benne, büdös is mikor melegszik.

Előzmény: ebatta (88685)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88695

AJJAJajj ! Most én kezdőként próbálkozzak?

Előzmény: Hurkafej (88693)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88694

emoj! Jó kérdés..én is kezdő vagyok! Én azt olvastam a neten, hogy az alszesz az jöhet úgy ahogy van, majd a második főzésnél kell ezzel foglalkozni...vagy a 82 éves papa mondta azt márnem a várjuk a válaszokat, engem is érdekel!

Előzmény: emojnarode (88691)
Hurkafej Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88693

Sima fagyálló folyadék egyik tulajdonsága azis, hogy P0 nyomáson is emeli a fagyálló-víz elegy forráspontját, azzal szerintem nem korrodál.

Előzmény: barkócza (88690)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88692

Köszi! Na ez megint vegyészet :)) Valaki ? Oxidációt okoz ez az egyveleg a réééézel?

Előzmény: barkócza (88690)
emojnarode Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88691

Tisztelt hozzáértő fórumozók! Visszaolvasva jó sokat itt a fórumon, sikerűlt az itt leírtak alapján kitünő cefrét készitenem /körte/ . Betartva minden ajánlást, szeretném itthon kifőzni házilag. Mivel kissé kezdő vagyok a szakmában és a főzés folyamatát áttanulmányozva egy dologra lennék kiváncsi, amire sajnos nem találtam itt utalást, nevezetesen, hogy az első főzéskor keletkező rézeleje, jellemző-e a második főzéskor is? Köszönöm a választ és mindenkinek jó pálinkafőzést kivánok.

barkócza Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88690

Olaj helyett alternatíva a sós (vagy inkább kalcium-kloridos) víz. Figyelni kell, hogy nem okoz-e korróziót.

Előzmény: ebatta (88689)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88689

Persze, ez majd a gyakorlati tapasztalat lesz...hőveszteség, hőáramlás , hővezetés ..más-más kőzegben...na ilyen okoskodásokba és tudományos profi mérnöki számításokba nem megyek bele!

Bár aki forgalmazza, készíti, az igazán megtehette volna és írja oda, hogy ez a fajta ez csak olajjal működik...ez meg + 2000 ft me van még hozzá 2 armatúra és ennyivel drágább de jó bele a víz! stb stb stb....

Előzmény: barkócza (88687)
firekiller Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88688

Kedves Feriba!

Annyiban helyesbítem a történetet, hogy a sisakra dél és 16 óra között ült rá valami elefántszerűség:(

Előzmény: Feriba51 (88654)
barkócza Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88687

A hőmérő mindig a saját hőmérsékletét mutatja. Azt már neked kell megoldanod, hogy a hőmérő fölvegye a pára vagy a cefre hőmérsékletét. Innen jön a mérési hiba nagy része.

Előzmény: ebatta (88685)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88686

pedropolis!

Lehet kapni pálinkafőzdés oldalon, 8 ezer pénz + a posta + ...mikorra ér ide! Most akarjuk főzni!!!

(MOL thermol 68-as)

 

Pálmaolaj jó ötletnek tűnik, remélem tescoba lehet kapni !

 

Többiek? Fritu olaj mehet bele?)

 

Igaz a MOL olaj tulajdonságait secc perc alatt megtalálom, (nem veszélyes hulladék) még biztonsági adatlap is van a neten hozzá:))!

De a frituolaj! Na, megint valami méregkeverő (vegyész) tudása kellene:))

Előzmény: pedropolis (88684)
ebatta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88685

Vasbicikli! Köszi! Köszi ! Köszi! 

 

Jegyzeteket megnézem, (késő van és kint van a garázsba) de kb stimmel minden a diagrammal!

A hőmérőre is gyanakodtam, de tutira az is pontatlan 3-4 fokot! Egyértelmű volt a jelenség..nagyon egybeesett a leállás, duplafal közötti kigőzölgéssel. Adatok, diagramm és a jelenségnek jobban hiszek mint a hőmérőnek.

+ ugye mikor elkezdett forrni a víz a falba, akkor hiába adtam + kakaót, az elment a víz elgőzölögtetésére (ezt feltételezem, mivel nagy hőmennyiség kell ugyi  ilyenkor a víznek.)

 

Így elsőre az olaj tűnik a legegyszerűbb megoldásnak...bár nem emlékszem miért, de olvastam valahol ,hogy a kezdőket óva intik az olajjal való feltöltéstől! Szerintem a legrosszabb ami történhet az, hogy képesek leszünk duplafalu főzővel leégetni a cefrét!!! :))

(legalább meglesz a hét vicce)

 

Jelentkezem  az eredménnyel amint lesz olaj.

 

Gyanakodtam a cefrére is, ugyanis kb 1 hetes volt mikor bejött az a nagy 40 fokos kánikula...az se tett jót neki az tuti, csak még nem tudom mit árthat neki a nagy meleg.

 

(Hogy is van az a mondás...első házat az ellenségednek építed! Az első pálinkádat..... ! ? Ilyen mondás még nincs?

(Kár hogy ajándékozni sem szabad:))

Előzmény: vasbicikli (88681)
pedropolis Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88684
Az olajos duplafalú témához egy kis tapasztalat.
A duplafenekü söröshordómban jódarabig hidraulika olaj volt, gondoltam az is jó.
A felfütés elég hosszadalmas volt, kb. másfél óra. A melegedö olaj viszont nagyon büdös volt, elég jól tágult is a kiegyenlítöbe. Volt, hogy ki is kellett venni belölle, mert kifutott volna.
Nemrég lecseréltem T..CO gazdaságos pálma fritözolajra. Semmi szaga nincs és órákkal hamarabb leföl a cucc. Azt mondja egy mérnök, hogy a trafóolaj sem az igazi erre a célra, inkább a kimondott höközlö olaj. (Mol Thermol)
Majd ha elfáradt a fritu olajam, beszerzek 5liter ebböl a Thermol-ból.
snapszmester Creative Commons License 2013.08.26 0 0 88683

Szerintem is a hülye okoskodik témánál tartunk.

Előzmény: tanca1 (88679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!