Keresés

Részletes keresés

snapszmester Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87604

Olvad át még egyszer amit írtam és értelmezd.

Csöpögés-csordogálás.

Előzmény: pálinkagarzon (87601)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87603

Szerintem egyrészt nem főz mindenki, másrész Én azért szeretnék főzni, mert ez is hozzátartozik saját örömforrásaim közé... Az alkotás vágyának kiteljesedése, sikerélmény, és némi büszkeség forrás, mikor apámat, meg a haverokat megkínálhatom: Ezt Én főztem, na milyen? kérdéssel, és aztán jó kis vitákat keletkeztethetünk, ha valaki kritizálni meri, miközben isszuk tovább :D

 

Az nem baj, hogy nem értünk hozzá, majd megtanuljuk, senki sem pálinka-üsttel a hóna alatt jött elő az anyja méhéből.

 

Szerintem szereld fel magad erősebb biztosítékokkal, mert lesznek itt még nagyívű kérdések :DD

Előzmény: minekfőzmindenki (87590)
snapszmester Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87602

Szép teát, kávét lehet vele főzni. Esetleg a rezet csökkenti az aromákkal együtt. Az opált biztos növeli.

Előzmény: Törölt nick (87592)
pálinkagarzon Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87601

Elmesélem, hogy is volt:)

 

Feltettem a képen láthetó módon, vízzel a fazékban, de az istenért nem produkált semmit, mondjuk meg sem vártam, hogy felforrjon a víz.... Utólag azt gondoltam, hogy kevés lehet neki a gáztűzhely....

Nekiláttam a külső fazék nélkül, és 90-92 Cfokon csepegett 6órán át:) 17 liter csersznye cefréből lejött 1,5 liter alszesz.

Hétvégén megpróbálom gázrózsával ugyanígy, fazékkal vízzel, csak gázrózsával, a páracső pedig a hűtő fele emelkedik majd. Hát talán:)

Snapszmester, az intenzitás alatt mit értesz?

 

Hát talán:)

 

 

Előzmény: snapszmester (87599)
Piszra Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87600

Így elsőre néhány észrevétel egy amatőrtől:

 - Nem lehet, hogy a fűtéssel van problémád? Így használod ahogy a képen van? Alu fazék felöntve vízzel? Mert akkor szerintem az lesz a gond. Vízzel így nyitottan nehéz lesz felmelegíteni a kellő hőmérsékletre szerintem.

 

 - Páracsövet én kicserélném a helyedben (így kép alapján elég vékonyka, meg mintha meg is lenne törve és ez nem a legjobb így) és úgy állítanám be, hogy a hűtő felé emelkedjen.

 

 - "a hűtőcsövet hűtöm...."  ezt nem igazán értem. Eddig nem hűtötted? Nem volt a spirál vízben??? Kifojó (csepegő) párlat hőmérséklete mennyi volt?

Előzmény: pálinkagarzon (87597)
snapszmester Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87599

Mi van afazékban? Víz vagy olaj.

Ha víz akkor 100 Cfokkal melegíted a cefrét aminek a forráspontja 94C-tól fölfelé megy. Mekkora intenzitást vársz?

Előzmény: pálinkagarzon (87597)
minekfőzmindenki Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87598

Nem baj, nem is számoltalak a törzstagok közé.

Előzmény: gombászok (87596)
pálinkagarzon Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87597

nem ereszti a gőzt, és az a bánatom, hogy tavaj télen már egyszer főztem vele, akkor jó volt.

Megpróbálom még, hogy a páracső a hűtő irányába emelkedjen, valamint a hűtőcsövet hűtöm.... lehet ezeknek értelme?

..Vagy ne 38-40 fokos helységben kínlódjak? :)

Előzmény: Törölt nick (87595)
gombászok Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87596

Kérdésed nálam pl. kiverte a biztosítékot!!!!!!!!!!!

Nem baj, megyek, felkapcsolom.

Előzmény: minekfőzmindenki (87590)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87595

Üdv!

Nem szökik el valahol a gőz?

Előzmény: pálinkagarzon (87591)
pálinkagarzon Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87594

Bocs a kép lemaradt a "berendezésről"

 

http://kepfeltoltes.hu/view/130801/eny_m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

zolik77 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87593

Sziasztok,

Tervezem, hogy veszek egy komplett főzőt (én építeni kevés lennék hozzá).

Tapasztalatom sajnos kevés a témában, de talán fejlődöm.

A pálinkáim érezhetően javulnak.

Persze innen szedve rengeteg infót a cefrézéssel kapcsolatban.

Én eddig főzettem, de szeretnék venni egy közepes ( kb 50-60 literest 150 ezerért) méretűt.

Jelenleg ez a három közül vacillálok:

http://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_kisgep/fozogep_parologep/palinkafozo_50_literes_1784905184.html

 

http://epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezogazdasag/palinkafozo_es_kellekei/standard_50l_es_palinkafozo_akcio_1784169611.html

 

http://epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezogazdasag/palinkafozo_es_kellekei/palinkafozo_palinka_fozo_leparlo_50_l_keveros_rez_1783161905.html

 

 

 Szerintetek ezekkel jó pálinkát lehet készíteni?

Ezek jó áron vannak?

Aki gondolja ajánlhatna mást privátban. Email nyilvános.

Zolik

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87592

Üdvözletem!

 

Van esetleg valakinek ilyen "Kationcserélő gyantás aktívszenes szűrő"-vel tapasztalata?

 

 

Opálos pálinkát szürnék vele!

pálinkagarzon Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87591

Üdv Mindenkinek,

 

Korábban kezdtem olvasgatni a fórumot, rengeteg jót olvastam:)

Ahogy látom, nagyon jó csapat alakult ki, ehhez gratulálni szeretnék minden tagnak!

 

Nagy segítségre lenne szükségem, elővettem nagyapám 70-es években készült főzőjét, és sajna nem úgy működik, mint ahogy azt gyerekkoromban láttam.

Nagyapámnak gyönyörű szépen csordogált a nedű, nekem épp csak csöpög- az is csak akkor, ha a hőmérséklet 90-92 fokon van.

Elképzelhető, hogy a páracső helytelen pozíciója miatt, vagy esetleg azért, mert 38 fok volt a kiskonyhában és a páracső is nagyon meleg volt?

 

ha van ötletetek, akkor ossztok meg velem legyetek szívesek, mert van még vagy 300 liter cefrém :):):)

Köszönöm előre is,  jó főzőcskét kívánok mindenkinek.

 

 

minekfőzmindenki Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87590

Bocsánatot kérek a törzstagoktól, de

MINEKFŐZMINDENKI?

A kormányrendelet engedélyezte az otthonfőzést, de nem tette kötelezővé.

Emberi fogyasztásra szánt terméket csináltok. Komolyan gondoljátok hogy ennyi felkészültséggel lehetséges?

Ami a mai nap elhangzott kérdésben remélem nem csak nálam verte ki a biztosítékot.

 

barkócza Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87589

Nem követtél el semmi hibát. A főerjedés alatt igenis helyes naponta kétszer szétverni a bubdát, és jól fölkeverve homogenizálni a cefrét. Ilyenkor rengeteg széndioxid fejlődik, megvédi a cefrét az oxigéntől. A főerjedés után kell óvatosan bánni az oxigénbevitellel.

 

Az erjedés befejezte után még mindig jön ki széndioxid a cefréből, akkor is, ha már nem keletkezik. Vö. a a szódavízből is jön ki buborék, pedig Isten bizony, nem erjed. Vagyis a gyenge pöcögés nem feltétlenül az utóerjedés jele, csak a túltelített cefre engedi ki szép lassan a gázt.

 

Azt, hogy kierjedt-e a cefre, a legjobb kóstolással megállapítani. A gyufapróba meg egyéb az mind smafu. Az embernek azért van integrált analitikai laboratóriuma (nyelv+orr), hogy használja. :) Minden keveréskor meg kell ízlelni a cefrét, hogy mennyire édes még. Ha már ínyhúzóan savanyú, akkor lehet fözni. Egyébként pedig inkább túl korán főzd, mint túl későn.

Előzmény: B.tibor1 (87586)
barkócza Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87588

Nem cukroztad túl?

Előzmény: sztipan (87578)
barkócza Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87587

Biztos vagy benne, hogy nem erjedt ki? Nagyon édes és leves cefrék sokszor látszólag lustán forrnak. Kostold meg, édes, vagy savanyú, mint a bűn?

Előzmény: sztipan (87584)
B.tibor1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87586

Köszönöm a válaszokat ! Kár, hogy most találtam rá erre a fórumra mert ahogy beleolvastam látom elkövettem egy hibát mégpedig, hogy kevergettem a cefrét két naponta és széttörtem minden alkalommal a bundát rajta. Pedig elég sokat melóztam vele. Még egy kicsit bugyborékol a cefre tehát nincs kiforrva.

Előzmény: templomhegyi (87582)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87585

1. Tegyél egy tányért a fagyasztóba.

2. Vegyél ki egy liter levet és tedd oda egy kis lábosban melegedni.

3. Ha már van olyan 70 fokos, tedd rá a tányért és hagyd rajta egy kis ideig.

4. vedd le a tányért és nyald meg a párát rajta. - ha alkoholos, akkor kierjedt, csak nem vetted észre, ha nem akkor jöhet az élesztő...

 

Más: éppen meg is kóstolhatod a cefrét: ha édes - élesztő, ha savanykás - főzés, ha ecetes, akkor kuka.

Előzmény: sztipan (87584)
sztipan Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87584

Nem savaztam ,mert a meggy tudtommal elég savas...

Akkor lehet, hogy belepattintok még egy kevés élesztőt.

Előzmény: rézműves1 (87581)
rézműves1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87583

...csak, ha el akarod cseszni...különben NEM...

Előzmény: B.tibor1 (87579)
templomhegyi Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87582

ha 1 hete erjed az már lassan kész ebben az időben ugyhogy nem tartom jó ötletnek

Előzmény: B.tibor1 (87579)
rézműves1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87581

...az pincehőfok teljesen ideális a cefrézésre, nem az a baj...én már 12C°-körül is indítottam,

egyszerű budafokival is, igaz lassan indult be... tehát az élesztőd is jó, máshol a bibi...

...savaztad is ??...nem savaztad egy kicsit túl???...

Előzmény: sztipan (87578)
templomhegyi Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87580

hali  

1.-Vegyél ki a léből 1 lityit langyositsd meg kb 40 fokra  

-bele az élesztő (ne sajnáld)

-20 perc és vissza a cefrébe (be kell annak indulni)

2.akár budafoki élesztőt 1 vagy 1/2 kockát rámorzsolsz a tetejére

Előzmény: sztipan (87578)
B.tibor1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87579

Sziasztok ! Szilva-Körte-Alma gyümölcsökből készítek cefrét. A hordóból még kb. 50 liter hiányzik, hogy tele legyen, de ezt csak ma tudnám ledarálni. A többi már egy hete forrik. Hozzátehetem még ugye ezt a mostani adagot ? Nem használtam sem pektinbontót sem fajélesztőt, remélem hogy a gyümölcsnek a húsdarálón való átküldésével megfelelően át lett törve hogy beinduljon a folyamat.
Tehát : Hozzáöntetem az 1 hetes cefréhez a friss gyümölcsöt ?

sztipan Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87578

Sziasztok!

SOS kérnék egy kis segítséget.

Meggy érlelődik a hordókban már egy ideje. Illetve csak érlelődne! :(
Egyszerűen nem csinál semmit sem. Bár 16C°-os helységben vannak, de hideg élesztővel lettek eltéve, így erjedniük kellene!

Semmi habzás, semmi pezsgés. Ez azért lehet, mert hűvös a pince?

Valami tápanyag hiányzik esetleg?

A cefrézés az a leírtak alapján zajlott, meg nem is ez az első, hiszen már évek óta cefrézzük a meggyet.

 

 

Akinek esetleg van valami ötlete azt szívesen veszem! Köszönöm!

 

István

rézműves1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87577

...egyetértek Vasbringással, mert aki páleszfőzőt tervez, az nem tehet fel ilyen kérdést...

 

...ez egy nyitott rendszer, nem lehet semmiféle nyomás benne...ha már nyomás van,

akkor nyomás a közeléből, mert robbanhat!!! ...

 

...kikötött már nálam egy két elrettentő tervezésű "lekvárfőző", hogy mit lehetne vele csinálni???...látszott, hogy ügyes lakatos, de fi--ja se volt arról, hogy milyennek kéne lenni...

Előzmény: gyugyu86 (87562)
rézműves1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87576

...én már jártam úgy eperrel, hogy az óvatos főzés ellenére (akkor még szilikon nélkül), egyszercsak szép piros alszesz jött, gyorsan még visszább vettem a lángot és végül kitisztult...

...nem is kellett újra főzni, így finomítottam a kicsit rózsaszinű alszeszt, jó lett...

 

Előzmény: jani&999 (87566)
HondaKiller Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87575

Olvastam meg tanácsolták is h szalma,homok,soder stb jó lehet az aljába h ne égjen le. Ma tettem egy próbát szalma rá kevés soder h ne usszon el lentről a szalma. Ehhez kapcsolódóan a kérdésem: ezek az anyagok nem izesíthetik negativ irányba a kapott párlatot ?
Amugy már próbáltam nagyon kis lángon főzni, nagyon felhígitani de mindig leragadt egy kicsit (leégésnek nem nevezném, de közel volt hozzá)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!