Keresés

Részletes keresés

snapszmester Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87123

Valamid nagyon nem pontos.

22L-62%=13,6 100%

62L-22%=13,6 100%

26L-52%=13,6 100%

Előzmény: abodi72 (87119)
abodi72 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87122

számitások ide vagy oda ,ez ennyi lett és ha nem csal tul sokat a fokolom ,akkor 22 fokos volt

 

durván a 125 liter cefre 8 százalékos kihozatallal adott

 

 

Előzmény: HondaKiller (87120)
Miklós1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87121

Külön fejezet van az egyszeregyben a 14. oldalon a Cefre leégése címmmel, látom nem olvasod, pedig sogi minden reggel linkeli szorgalmasan. Nem égetünk le olyan gyakran cefrét, hogy a leégés természetét jól kiismerjük, gondolom aki jól aládurrant, annak azonnal leég, az óvatosabbaknak a végén.

Előzmény: HondaKiller (87114)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87120

Ha csak a 22 liter 62% ost vesszük és 22%os ra akarod higitani, az már 62 liter számológép nélkül is ? :)

Előzmény: abodi72 (87117)
abodi72 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87119

22 fokosra sikeredett az alszesz higitása, és 40 l lett a mennyiség.

 

10 l- 62 fokos pálesz lett. amit mad higitok 52 fokosra

az eredeti ,ahogy te irtad az alszesz volt.

plusz 5 liter utópárlat maradt a tisztézés után

 

ne haragudj de nem tudom másképpen megfogalmazni

Előzmény: norris53 (87118)
norris53 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87118

Pálinkás jó estét !

Valamit nem értek :-) Alszesz ami 62 % és  22 liter > mindez 125 liter cefréből ? + 5 liter tavalyi alszesz - hogy ebből hogy lett 40 liter 22 % os és ebböl lett 10 liter 61 % pálinka ? mér főzted át mégegyszer keveseb és gyengébb lett mint az eredeti !!

Na ezt azért fogalmazd meg újra :-)

Előzmény: abodi72 (87117)
abodi72 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87117

Pálinkás jó estét uraknak

 

Megvolt a tisztázásom

 

125 l cefréből lett 22 l 62 fokos alszeszem ,amit higitottam 25 fokra ,plusz hozzátettem a tavaji megmaradt 5 l alszeszt

 

azaz össz vissz higitott állapotban 40 l 22 fokos alszeszt tisztáztam ,amiből lejött 10 l- 61 fokos pálesz amit majd higitok ,kb 2,5- max 3 liter  destilált vizzel

 

52 fokosra szeretném beálitani.

 

reményeim szerint 12-13 liter pá

leszem lessz

 

a maradék újabb 5 l alszesz ,ami az utópárlat..

 

véleményetek szerint milyen a kihozatal

 

megjegyzem volt téve hozzá 4 kg cukor és ami nem mellékes a cefre fososzilvából készült 

supertifoso.12 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87116

Én azzal a gőzfűtésessel is nagyon meg vagyok elégedve :).

Előzmény: rézműves1 (87100)
supertifoso.12 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87115

Ha van ismerősnél pálinkafőző akkor mi a gond? Egyébként meg nem tudom merre laksz, de egy kis "utánakérdezősködéssel" biztos találsz a környékeden vkit aki főz pálinkát. Lefőzi és utána felezitek a lejövő mennyiséget. Lehet nem a leggazdaságosabb megoldás, de legalább lesz pálinkád és ha még esetleg érdeklődő vagy , ott tudsz lenni a lefőzésnél, akkor ragad rád vmi, tapasztalatott szerzel, de legalább fogalmad lesz arról, hogy hogyan is működik egy főző, hogyan zajlik a főzés vagy kapsz pár hasznos tanácsot. Én egy kis faluban lakok, nem is régóta, de 50m-es körzetben hárman is főznek pálinkát. Én is elkezdtem cefrézni, mással főzettem le, rám ragadt ez-az és most már van egy főzőm amivel én csinálom a saját pálinkámat. Alapnak jó volt amit az öregtől összeszedtem alapot, a többit pedig itt olvasgattam össze. Amit hasznosnak érzek azt használom vagy kipróbálom amit nem azt nem. Ahány ház annyi szokás. Szóval kevesebb beszéd több tett ;) ez talán a nyitja.

Előzmény: Kezdőcefrész (87075)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87114

Még most is kostólgatom a főzetem. sztem az első pár liter még jó. Csak a vége fele éghetett oda... akkor kezdett gyengülni a folyás, fentebb vettem a lángot is. Fél-öröm a szerencsétlenségbe h csak a vége lett kozmás. De általába ha oda ég a cefre az nem az elején szokott történni?

Előzmény: Feriba51 (87110)
sajovolgyi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87113

100 liter eper cefréböl mennyi alszesznek kénne lejönni??estleg cukor kell e hozzá és mikor kell bele tenni??

sajovolgyi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87112

Tud valaki valmai megoldást cefre elégés elen??

citrus04 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87111

Pálinkás szép estét mindenkinek!

Elnézést, eszembe sem jutna egy magánrendezvényre bepofátlankodni. Azt hittem, hogy ez a rendezvény egy termékbemutatós (pálinka), -kóstolós (pálinka), hastáncbemutatós fesztivál lesz. Olyanra szerettem volna menni.

Jelentkezett egy kedves fórumtárs, egyeztetjük az útirányt, és lehet, hogy eljut az étolajos eper szakértésre. Elmondta a tutit is a tagsággal kapcsolatban. Arra tényleg várnom kell (tanulni, főzni, tapasztalni), hogy ennyi szakértő elé birálatra merjek küldeni anyagot:-)))

Köszönöm mindenkinek a segitséget!

Feriba51 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87110

Ha mást nem módosítsz, vedd vissza a fűtést!

Egy főzés 4-5 óra felfűtéssel együtt.

"A pálinkafőzés nem a hamari emberek sportja" - mondta Zsuzska hajdanában:-)))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: HondaKiller (87109)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87109

Ma ismét barack főzés volt ( 2. próba ) első ici-picit kapott oda csak. Ma felhígitottam még jobban a cefrét (gondoltam én) de leégett nem is kicsit, szép üst takarítás vár rám. Még jobban hígitsam fel megoldás lehet? szimpla falu,keverő nélküli a főzőm :/ de más cefrékkel nem volt gondom eddig.
Szalmázás tényleg segíthet, vagy egy leégés-gátló rács használna?
Másik ehhez kapcsolódó kérdésem főzés közbe azért szaglásztam, izlelgettem néha, sokáig semmi jelét nem vettem észre a dolognak. Amikor már gyengült az anyag és már kb 75%-án tul voltam az egész alszesznek akkor csapott meg elöször a szaga majd az ize is. Szóval létezhet h a vége fele égett csak oda? El is különítettem a végét így mert erre gyanakodtam. Logikusnak találtam h amikor már a főzés a vége fele járt elég sürü volt a cefre és akkor égett le?
Szerencsétlenségem folytatódott a hétvégén beszerzett 10literes üveg ballonom sikerüt összetörnöm a mosása közben.

hal65 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87108

Tényleg szép vasdarab.

Ezzel aztán egy főzés, kb az örökkévalóságig fog tartani, és meg is unod a pálinkafőzést. A gázóra pedig " leesik a falról" :)

 

 

Előzmény: truffle (87103)
Feriba51 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87107

 

Kedves truffle!

 

Engedd meg, hogy egy kicsit szabadszájú legyek, de csak azért, mert valamiért tetszel nekem. Tetszik azt, hogy mindent alaposan előkészítsz, komolyan dokumentálódsz. Sok esetben jó ez így, de ez esetben túlzásba viszed.

-Bemutatsz egy vaslapot, amit leégésgátlónak szánsz. Na, most ülj le és gondolkozz, annak ellenére, hogy ezt a tippet valahol olvastad és valahol bevált.

Mit csinál a vaslap????? A gázégő hőjének egy részét nem engedi át az üsthöz. Rossz a hővezetése és bizonyosan nem fog leégni a cefréd. Hurrá megoldottunk egy problémát!!!!!!!

Hát nem:-((( Csak annyit értünk el, hogy a leadott, kifizetett hő egy részét eldobjuk és kegyetlenül melegítjük vele a konyhát. A másik részével tényleg a cefrét melegíted.

Talán jobb lenne vaslap nélkül és kisebb lánggal. (???????) Akár egy kissé megemelni az üstöt, hogy ne pontszerű legyen a fűtés???? Arra kell törekedni, hogy a hőt szét terítsük egy nagyobb felületre, ugyanakkor ne engedjük elillanni a konyhába, mert ilyenkor, nyáron, tényleg nincs rá szükség.

Ezt szolgálja egy szoknya, az üst körül. (katlannak nevezik falun) Egy ilyet is tud neked mutatni „rézműves”, konyhai változatot.

  • Az odakozmált cefre ízét nem lehet helyrehozni

  • A pálinka főzők 93,8 % nem hűti a cefrét!!!! Igaz a napra sem teszi ki.

Az általad vásárolt főzővel lehet pálinkát főzni, jó pálinkát, semmi hókusz-pókusz nélkül!!!! Persze, hogy nem sikerül minden elsőre. Fogj hozzá és tapasztald ki a paramétereit, vagy , ahogy szoktam mondani hangold fel a hangszeredet.

 

Bocs a hasonlatért, de ezek a kifogások olyanok, mint, ha azt mondanád nem tudom megkefélni az asszonyt, mert nincs ágy:-((( Aztán, ha belejössz megy az fél lábon is. úgy, hogy a másik lábaddal tartod az ajtót. Ja, ez a szomszédasszonyra érvényes:-)))))

Bocs a hasonlatért!!!

Jó nedűt!!!!

Előzmény: truffle (87103)
arpipapa6107 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87106

Sziasztok!

 

Tegnap elkezdtem kifőzni az első adag piros mirabella cefrét. Felhabzott...Tettem olajat bele, kezdtem előről, úgy már nem volt gond. A kihozatal gyengébb lesz, mint a meggy esetében, azt hittem meg sem indul. A páracső tövénél elhelyezett kazánhőmérő, már 70 fok fölött járt, mikor elkezdett csepegni, a meggynél ez 60 sem volt. Szerintem ez normális, elég kevés cukor van ebben a gyümiben. Szerintetek is normális? Kiváncsi leszek a végtermékre. Az alszesznek olyan szilvás illata van. :) 

zsuzska60 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87105

főzheted

Előzmény: toalettduck (87104)
toalettduck Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87104

1 hetes a sárgabarack cefrém ahogy kell elkezdett forrani lassan aztán jött a fő szakasz ahol nagyon bindultak a dolgok szépen ahogy kell, de ma reggelre mintha elvágták volna a dolgokat a forrás teljesen abbamaradt max egy kicsit buborékol. Már kiforrt volna? Épp 1 hetes a cefre. Semmi tapasztalatom nincs ez az első cefrém. Nemtettem hozzá semmit amúgycsak egy kevés citromsavat amikor kicsit elkezdett nyálkásodni az segített rajta.

truffle Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87103

Tiszteletem Feriba51!

 

Pedig rajta vagyok az ügyön, ezt nézd milyen fájintos anyagot guberáltam ma:)

Tudom, hogy enélkül is lehet pálinkát főzni aztán majd kijavítom a az odakozmált ízt, vagy(ahogy mostanság itt olvasom)úgy nekilátni cefrézni, hogy nem gondoskodnak a cefre hűtéséről. Eszembe jutott rézműves1 nemrég belinkelt képe a hűtőről amit készített...hihetetlenül igényes, szemet gyönyörködtető munka. Én is hasonlóképp szeretném...vagy sehogy. Persze nincs műhelyem, még egy nyamvadt garázsom sincs/ a fenébe, már megint azok a kifogások:)/.

 

Üdv. truffle

Előzmény: Feriba51 (87088)
rézműves1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87101

...habár a vékony rézcsőben is lehűl és kifolyik a pálesz, de nem megfelelő főző-cucc esetén az rizikós lehet (dugulás-veszély)...ma már azt mondom, hogy egy kisebb kuktánál sem szabad, 10-esnél vékonyabb spirált csinálni (3-méter)...20-liter felett, 50-ig még bevált a 12-es cső, de efölött már legalább 15-öset  tekerj, mert lágyból még ezt is simán, rátekered egy gázpalackra...

 

 ...ez itt 3-méter 12-es lágy rézcső......jó tekerést...

Előzmény: simfer (87084)
rézműves1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87100

...ezt akartam a másik helyett......

 

...úgy tűnik, hogy jobb lesz, mint a "gőzfűtéses"...

Előzmény: rézműves1 (87099)
rézműves1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87099

...a képek lemaradtak.........

 

......a tartály majdnem akkora, mint a konzervdoboz és egy ráforrasztott fitting tartja a csövön...főzéskor hátul van...

Előzmény: rézműves1 (87098)
rézműves1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87098

...a költözés előtt, még az utolsó "műhelyszag"-szívás, egy "olajosfenekű" sörös volt, aminek

a dilatációs kísérletét csináltam...ez elég tanulságos volt, mert a kb. 5-liter trafóolaj, majdnem fél litert tágult, amíg a víz felforrt...így aztán az olajkivezető csőre, egy 8-decis csőtartályt ültettem, amibe a melegítéskor feltágul az olaj és még van felette egy kis légpárna is...a kihűléskor az egész olajat visszaszívta az üst "fenekébe"...

...sajnos tartályfotók már a sietség miatt ne készültek, de így is látványos...

zsuzska60 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87097

hasonló méretben, nem gereblyézett 130 a Velencei tó körül

Előzmény: társkereső magányos (87065)
rézműves1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87096

...többek közt az is, de mire a sok dobozt kipakolom és a cuccaimat megtalálom (meg a helyét), még az a kevés hajam is kihullik, ami még megvan...

 

...ezért sajnos ezt a ZD-t most kénytelen leszek kihagyni, talán már a télire elmehetek...

Előzmény: peca_matyi (87095)
peca_matyi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87095

Sok fűnyírással...:-)

Előzmény: rézműves1 (87093)
sogi01 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87094

    vf1 linkgyüjteménye 

 

 

 linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.try.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (87044)
rézműves1 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 87093

...egyébként mostanában azért nézek ide ritkábban, mert sikerült a "panel-dzsungelből" kiszabadulni egy kertes házikóba és ugye nem kell mondanom, hogy ez mivel jár...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!