Keresés

Részletes keresés

snapszmester Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70709

Válasz nem csak neked.

Bizonyos embercsoportnak az önzetlen segítség gyanús.

Ezt a reklám dolgot nem értem. Mit akarok eladni a hozzáértésemen kívül?

A belterjességről: igen, néhányan ismerjük egymást. De a szakmához kellő alázattal közeledő újjoncokat maximálisan támogatjuk.

 

Csak neked. Mi itt megosztjuk az információt. Mi az hogy tudtok jobb megoldást, de az nem publikus. Ez felháborító. De tényleg.

 

Kérdezni kell, miután azt a néhány oldalt elolvasták amit minden reggel ajánlunk. (ebéd)

 

Előzmény: peterkovacspeter (70695)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70708

"szövegértés....)))"

 

   Erre gondoltál:?,vagy erre:mi volt a döntése?

Hiba az Őn készülékében van.:-))

Előzmény: hevezoli64 (70705)
djkoxi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70707

Köszönöm a hsz-eket Mindenkinek!

Pektinbontó nem volt a főzdében (off Tuzséri Pálinkamanufaktúra). Majd jövőre... hamarabb észbekapok.

 

A varázsige kóstolás után biztos eszembe jut majd:))

Előzmény: csalitos (70704)
csalitos Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70706

   Szervusz Feriba51.   Még mindig bujkálunk?.....  A depresszió még mindig tart?   :-))

   Minden jót.

   Józsipapa

Előzmény: Feriba51 (70692)
hevezoli64 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70705

jaj...de nem Feribá51, hanem akitől idézett....))

szövegértés....)))

Előzmény: stapika (70703)
csalitos Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70704

   Azt hiszem, hogy mindent megtettél a jó cefre érdekében!......

Jaaa,  a  varázsige! El ne felejcsd a varázsigét.... Az nagyon fontos!  :-DD

   Minden jót.

   Józsipapa

Előzmény: djkoxi (70697)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70703

Így már könnyebb válaszolni,ha kérdezel is valamit.:-))

  A döntése az volt,hogy nem ír a topicba többé.:-(

Előzmény: hevezoli64 (70702)
hevezoli64 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70702

én feribá51 által a beidézett szöveg véleményezését olvastam....

saját döntése mi volt?

Előzmény: stapika (70701)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70701

!

Előzmény: hevezoli64 (70700)
hevezoli64 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70700

??

Előzmény: stapika (70699)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70699

Szia Feribá51.

   Örülök,hogy itt látlak.Nehogy félre értse valaki:saját döntésed volt!

Előzmény: Feriba51 (70692)
hevezoli64 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70698

szia!

pektinbontó enzimet tegyél bele!...drága de megéri

főzéskor elég a magot kiszedned

én tennék 5kg cukrot

bunda lenyomás helyett én a habarcskeverővel kevertem meg párszor....oxigéntől óvandó, nem mindenki ért velem egyet, valaki a hordót nem felnyitva keveri..re: Toldi Miklós...)

Üdv.

Előzmény: djkoxi (70697)
djkoxi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70697

Üdv Mindenkinek!

 

Ma fogok cefrézni kb 160l meggyet. Érett, egészséges gyümölcs.

 

Megmosom, festékkavaróval pépesítem, ka 3/4-ig lesz a hordó. Vettem fajélesztőt, tápot, ezeket langyos vízben feloldom, majd félóra várakozás után belekavarom a cefrébe. Pincében lesz, most 22 C fok van benne. 1 Kg cukrot is tennék hozzá, szirupolva. Bundát néha lenyomkodom, 3 hét múlva szeretném kifőzetni.Ha a barátom engedi kifúrni a hordó tetejét, akkor megcsinálom a "bugyborékolót" is.

Magot szedjem ki pépesítés után, vagy elég főzés előtt?

Szeretnék finom, illatos, minőségi pálinkát kapni.

Ha valamit még tennem kell érte, köszönettel fogadom a segítséget!

zsuzska60 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70696

aki kérdez, azt sokan butának tartják abban a pillanatban, aki nem kérdez lehet, hogy egész életében buta marad :-)

Előzmény: peterkovacspeter (70693)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70695

Mester! Nem áll szándékomban megkérdőjelezni sem az oldalad információanyagának minőségét, sem a szakmai hozzáértésedet. Sőt, nem felejtem, ha kérdeztem akár itt, akár privát, azonnal segítettél. Viszont barátaim mesélték, vannak olyan dolgok, melyeket alkalmazva nem kaptak olyan minőségű párlatot, mint amikor eltértek a leírtaktól, de úgy vélem, ennek nem kell boncolgatni az okát, hiszen a jó cefre 90%-os bizonyossággal jó pálinkát eredményez, de a további 10% is befolyásolja és abban bizony sok-sok eszköz és módszer foglal helyet!

Előzmény: snapszmester (70678)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70694

Abszolút egyet értek, szerintem ezt le is írtam!

Előzmény: barkócza (70679)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70693

Szerintem ennek nincs köze ahhoz a 99%-hoz, maximum a hozzá nem értők 99%-ához, ami nem szégyen! Vagy úgy gondolod, Muity Mijo gondolatát megerősítvén, hogy nem illik kérdezni, ha nem tudsz valamit egy szakmai fórumon, mert valóban nem arról szól, aminek látszik?

Előzmény: stapika (70680)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70692

...."Ezzel a hozzászólásoddal győztél meg arról, hogy ez a topik egy klikk által működtetett reklámtopik még akkor is, ha ezerszámra írjátok ki azt, hogy ez nem reklám!

Szívemből sajnálom, hogy egy számomra érdekes témakörnek kirekesztettségi érzés miatt nem lehetek egrecírozásoktól mentes szabad résztvevője."....

 

:-(((((

Előzmény: Muity Mijo (70688)
zsuzska60 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70691

Tudod Rézműves Uram, éppen azzal foglakozunk. Neked válaszolok, de nem neked szól elsődlegesen :-)

Az a helyzet, hogy a "nyugati" kultúra által támogatott whiskey, Cognac, uozo és társai mellé, aminek már hatalmas piaca van, csak minőséggel lehet betörni. Aztán nem beszélek az évjáratról...

Pálinkából ugyanolyan minőséget nem lehet produkálni minden évebn, ezért is fontos a biztos technológia elsajátítása a kezdők számára. Aztán majd ha megjön a kísérletezési kedv, akkor ki-ki aklothat kedvére, ahogy ezt már többen is leírták.

A "kísérletezni, kísérletezni, kísérletezni" szlogen ekkortól érvényes!!!

Persze ez a saját véleményem.

Ami a fórumon való viselkedést illeti, olyan ez mint az élet más területein. Pl a munkahelyen sem úgy kezdem, hogy újoncként majd én megmutatom nektek..., hanem először figyelek, aztán bizonyítok és végül majd ha már bizonyítottam akkor vehetem át az irányítást.

Na egyelőre ennyit. Egyébként meg aki valamit letesz a közösségért, azt főként bírálat szokta érni, nem köszönetnyilvánítás (mint az élet más területein is).

Várom ezentúl minden új kolléga szakmai jellegű jobbító szándékú ötletét, hogy mit is csinálok rosszul és miért, hogyan kellene másként csinálnom. Jöhetnek az érvek, aztán majd meglátjuk.

Előzmény: rézműves1 (70687)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70690

Illik, hogy reagáljak.

"... az ember próbál objektív maradni ..."

Én a magam részéről igyekszem.

 

Előzmény: peterkovacspeter (70677)
hevezoli64 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70689

a fórum olyan, mint az élet...

van akinek több jutott, van akinek kevesebb...észből, pénzből, pálinkából, ...stb.

 

ha esetleg valakit érdekel...a cseresznye lepárlást tegnap megkezdtem, az első alszeszem nagyon erős és nagyon biztató illatú.....mostmár állíthatom, hogy az elmúlt évek legjobb cefrézése sikerült...

köszönet! a sok felesleges (naív, amatőr) hozzászólás között megbúvó értékes tapasztalatokért...

 

a többi nem érdekel engem (sem)...

Üdv.

Előzmény: rézműves1 (70687)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70688

Nos, ezzel a válaszoddal csak erősíted azt az ódzkodást, amit egyes fanjaid váltanak ki a bemerészkedőkből.

Erősíted a belterjességi jelleget. Egyértelmű, hogy számomra és számtalan más olyan gyanútlan számára, akik nem tagjai az itteni klikknek (méghogy "alapító kilencek"), nem sok babér terem.

Amúgy megtisztelnél, ha nem prejudikálnál személyeskedve velem szemben, hiszen nem ismersz, így aligha lehet fogalmad arról, mekkora gyakorlatom, mekkora ismeretem van pálinkafőzés terén ahhoz, hogy engem bárhova is besorolj, illetve felkentként illetékesként kizárj pl. a haladók sorából.

Ezzel a hozzászólásoddal győztél meg arról, hogy ez a topik egy klikk által működtetett reklámtopik még akkor is, ha ezerszámra írjátok ki azt, hogy ez nem reklám!

Szívemből sajnálom, hogy egy számomra érdekes témakörnek kirekesztettségi érzés miatt nem lehetek egrecírozásoktól mentes szabad résztvevője.

Még egy apróság: ha én "otthon" főzök pálinkát, akkor azt nem azért teszem, hogy azzal díjakat nyerjek, meg nyögvenyelős "talik" résztvevőit itassam vele (ebből már kinőttem), hanem mert szeretem az eredeti dolgokat pálinkában, borban, őröltpaprikában, csirkehúsban, kolbászban és sok minden másban.

Előzmény: snapszmester (70682)
rézműves1 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70687

...hű-ha...kibontakozóban a "konfliktus"...gyerekek, nem a páleszfőzéssel kellene inkább foglalkozni???...ezt a "magasröptű" cseszegetést, miért nem hagyjátok a politikusokra???...

 

...pályinkás jó reggelt...

Előzmény: TJ_Zs (70685)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70686

Elnézem neki,mert Ő is "belterjes".:-DD

Előzmény: TJ_Zs (70685)
TJ_Zs Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70685

:) (kezdjük egy idétlen smájlival)

 

Azért kapsz :) (hogy legyen mégegy smájli) mert nem olvasod el a hozzászólást csak a kérdőjelet látod a mondatok végén.

Stapika egy közel kétéves kérdést idézett egy olyan fórumozótól aki magas műveltségi szintjét inteligensen díszpapírba csomagolja, masnit is köt rá, csak itt-ott lóg ki egy tengerisün tüske. Ő pedig egy ident státusszal (el)bíró mintegy 15 éve regisztrált forumozó hozzászólót "védett" meg, mintegy bólogató.

 

Tisztelettel: Bólogató Jancsika ugyismint Kétéves Nyeretlen

Előzmény: comad2 (70683)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70684

Hogy értelme legyen, kénytelen vagyok mindkét hozzászólásodra reagálni.

Érdekes ennek a topiknak a címe, mert ugye első olvasatra azt gyaníttatja, hogy amatőröknek szól, holott ez nem így van, mert profi miért is ne főzhetne otthon is, mondjuk felmerülhetne a kérdés: miért? Jelenléteddel te magad is erősíted ezt, aztán hogy mivégből a karitatív szellemiség, azt csak te tudhatod, jómagam és más perifériára szorultak csak gyaníthatják.

Egyébként a te maszek honlapod tartalma is arra ösztönzi annak olvasóit, hogy itt próbálják meg egyes szakkifejezéseit helyesen értelmezni, vagy ha egyéb kérdéseket indikál, akkor azokat itt feltenni azokat. Neked! És aki mer erre vetemedni, azoknak ne két tucat amatőr adjon "szerintem" jellegű választ, hanem te a profi, ha már felvállaltad az itteni szerepkörödet.

 

Előzmény: snapszmester (70678)
comad2 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70683

Szia! Jó a csapvíz, csak arra ügyelj, hogy azonos hőmérsékletű legyen a pálesszel és mindig a vizet az alszeszbe. Szép óvatosan, csorgatva.

 

A fokolóról. Szerintem jó az. Itt nem kell tizedfokra pontosnak lennie, hiszen összehasonlító mérésre kell elsősorban. A tisztázott páleszből beállítasz 2-3 dl-t úgy 52 fokra (ami lehet, hogy 50, lehet, hogy 54) majd hígítgatod és ahány fokosan a legjobbnak találod, olyanra lövöd be az egészet. Tehát mindegy, hogy mennyi a valós érték, a lényeg, hogy ugyanott álljon, ahol neked ízlett. Most ezért majd lehet, hogy kapok.

Előzmény: stapika (70680)
snapszmester Creative Commons License 2012.07.05 0 0 70682

Mondok én is neked valamit.

Szakmai szempontból megalapozott, előre mutató hozzászólást még senk nem kiabált le. Ellenben a szakmaiatlan, érzelmeken alapuló, csak a balhét kereső beszólásokat elutasítjuk. A haladó topikhoz szerintem csak az arcod van meg, a hozzászólásaiddal még nem bizonyítottál.

Nem vagyok szerény én sem, de az avatárod...

Előzmény: Muity Mijo (70653)
jana001 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 70681

Köszönöm!

Előzmény: zsuzska60 (70652)
stapika Creative Commons License 2012.07.05 0 0 70680

Ez a 99%-ból mennyi?:

peterkovacspeter válasz | megnéz | könyvjelző 2010.08.21 18:57:34 © (32833) Sziasztok!
Véleményetekre lennék kíváncsi! Ha van 13 liter 60 fokos tiszta, "zamatos" alszesz és további 3 liter 50 fok alatti opálos, "zamat" nélküli, ami külön lett gyűjtve a végén, akkor érdemes egybeönteni a kettőt, mielőtt letisztázzák? Ez nem fog rontani a pálinka minőségén?
Második kérdés, hogy 25 fokosra, sima csapvíz hozzáadásával lehet beállítani, ugye? Nem kell semmi spéci anyag itt még?
Végezetül pedig milyen tapasztalatotok van a bolti 1000 forintos szeszfokolóval kapcsolatban? Általában szoba hőmérsékleten megbízható? Vagy azért téved néhány fokot és ha igen, merre?
Előre is köszönöm a válaszokat! ;)

Előzmény: peterkovacspeter (70677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!