Keresés

Részletes keresés

barkócza Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70572

Cefréről, vagy körtéről van szó? A dolgok a cefrézésnék dőlnek el, én nagyom meggondolnám, hogy kitől fogadnék el akárcsak ajándékba cefrét.

Előzmény: olasz66 (70571)
olasz66 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70571

A reklám témához, csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy én csak akkor szólok a termékeim kapcsán hozzá,

ha konkrétan rákérdez valaki.

 

Olvassátok vissza.

 

A célom ,nem a reklám,inkább a segítség.

 

A vilmoskörte cefre nincs még. Azért van mégis fent ,hogy jelentkezzen, akinek szüksége lessz rá.

Sokkal olcsóbban meg ehet venni, ha több tonnát rendel az ember. Ezért érdemes többen összeállni.

 

olasz66 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70570

Nekem a tölgyfahordós jobban bejön

Előzmény: vfary (70559)
barkócza Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70569

Az elején a levegő tágulása, ill. a cefréből-alszeszből fölszabaduló oldott gázok adják az üstben a túlnyomást. Ezeket a gázokat a hűtő nem csapja ki, úgyhogy nem szűnteti meg a túlnyomást. Amikor forr a cefre, akkor már azt üstben a túlnyomást az alkohol- és vízgőz adja. Ez viszont kicsapódik, ahogy a hűtőbe ér, így a hűtőben rögtön megszűnik a túlnyomás.

Előzmény: Miklós1 (70563)
TJ_Zs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70568

Köszönöm. A levegőt totál nem vettem figyelembe, azt nem tudja cseppfolyósítani a hűtő.

A túlnyomás nem szűnik meg teljesen csak a kiáramló gáz mennyisége csökken, de erre a vissza cseppfolyósodó alkoholgőz a magyarázat.

A cefre lefőzve kellemez izű, illatú. Jellegtelenségét a második lefőzésnél "kapja".

Van rá valami ötleted?

A fedőből kilépő rézcső közvetlen 45 fokban emelkedik több mint 1,5 méter hosszan onnan 45 fokban lefelé azonnal a hűtőbe jut.

 

Előzmény: Miklós1 (70563)
Hatóság0301 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70567

Tisztelt Kibé!

Érdeklődhetek-e az iránt, hogy mikor volt az első személyes ZD-s találkozásotok?

Én már 4 éve főzök, kb. 1 éve, látogatom és néha írok a fórumotokba és most tavaszra készült el a " tutti" berendezésem a fórumtagok aktív közreműködésével. Ezt a mai napig is csak megköszönni tudok!

Személyesen eddig csak négyőtökkel találkoztam és azt hiszem, nem maradtam szégyenben a produktumaimmal.

Várom a többi személyes találkozást is a fórumozókkal és remélem egyszer én is ZD tag lehetek!

Előzmény: Törölt nick (70564)
vf1 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70566

A fene, nem küldtem el a bejelentkezést....Pedig jelen voltam...:))

Prophet09 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70565

Köszönöm ezt a történeti visszatekintést. Így a rengeteg ZD-s utalás amit olvastam a hozzászólásokban értelmet nyer. :)

Előzmény: Törölt nick (70564)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70564

Már nem az első alkalom h a topikot besorolod a többi sima topik közé.

Nem az!

Hogy miért nem, lássunk kis topiktörténelmet :)

Többször említed a topiknyitót, kezdjük onnan. Megnyit valaki egy topikot, de az nem az övé, vannak plusz jogai, de minimálisak.

Tény h bátorság volt tőle, tiszteljük is ezért. A topikban időről-időre újabb "nikk-csoportok" jöttek létre, és többször is felmerül h hozzanak össze egy közös találkozót. Ez hosszú évek alatt sem jött létre!

Az első csoport akik felvállalták a személyes találkozó kockázatát - ugyanis még jócskán az "illegalitás" idejéről beszélünk - azok az úgynevezett ZD-t alapító kilencek.

Mint később kiderült abban az időben is rengetegen olvasták a topikot, sokan írtak ide, de eljönni csak kilencen mertek.

Az illetékesek felé jeleztük h szretnénk a Pálinkafőzés(otthon) topik keretein belül egy közösségi klubbot csinálni, az ötletet támogatták, javasolták h a klub nyitott legyen, ugyanis a zártak sorra elhaltak.

Az illetékesek feltétele személyes találkozó, és egy nikk-lista //tudniuk kellett kik azok, akik azt ígérik h a topikban számonkérhető rendet tartanak, és nem nekik kell ezzel foglalkozniuk/

Létrejött a személyes találkozó ,ahol megbeszéltük a szabályokat.

Természetesen az MM/Állásfoglalások főbb szabályai a klub-topikokra is vonatkoznak, de az ilyen topikok külön jogokat is élveznek, hozhatnak csak az adott topikra érvényes szabályokat , akár külön moderációjuk is lehet, ezeket a jogokat, ahogy a többi klubtopik, mi is MEGKAPTUK!

Ha megkaptuk, hát élünk is vele. No ezért ne sorold a topikot a sima topikok közé.

A társaság befogadó, bizonyítja ezt a növekvő zárt ZDs levlista és ZD tagság.

Az hogy a "kilencek" valamiképpen meghatározók, had idézzem Zsuzska kollega találó mondását, valahogy így :)

"Tehetek én arról h jó időben voltam jó helyen,ha többen felvállalták volna magukat,akkor  most nem csak kilencen lennénk alapítók"

 

(:)

 

Miklós1 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70563

Az eperfa hordós érlelésről az a véleményem, hogy inkább kerüljük el. Ha jó lett a pálinkád akkor ne tedd hordóba, ha jellegtelen pálinkád van, annak ad egy kis konyakos jelleget. Fél évig kísérleteztem egy új hordóval, nyilván nem merítettem ki a témát (öreg hordó másképp érlel ...), de ha érdekel akkor elolvashatod  a 25299, 28830, 29245, 35219, 37418 hsz.-aimban a részleteket.

TJ Zs

A párolás kezdetén az üstben lévő levegőt nyomja ki a pára, ebben a levegőben vannak a finom illatok, ezután a párában lesznek, a későbbi plusz nyomás megszűnését nem tudom megmagyarázni, mert ha befogod a hűtőt akkor mindig növekedni kell a nyomásnak. Golyós mérései szerint nyitott hűtőnél 5mbar körüli nyomás van a főzőben.

Nem ezek miatt jellegtelen a párlatod.

Előzmény: vfary (70559)
szilvakukc Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70562

Az mi a fene, az a flood? Az egy szenvicsfajta nem? És az MM? "Mé ne lennénk Marhák"? vagy "Mit akartok Megin"? És mé nem kamázzák a csendvicset?:DD

Egy szó, mint száz, ezt nem lehet beszabályozni, skatulyázni, ezt morálisan mindenkinek érezni kéne. Ha én azt írom, bocsi gyerekek, letépte a bal kezem a magozógépem, kő-e valakinek ólcsón, az nem reklám. De, ha azt írom, ugyanitt strandpapucs nagy választékban, befektetési tanácsok meg az emeleten, az már az, MM ide, CK oda, vagy HP amoda. Ha felteszem mit csináltam, tök jó, ha felteszem naponta harminckétszer, hát, izé....Egyébként máshol már egy után is seggberúgnak, pölö a tv-knél csak egyszer tegyél reklámra csak utaló dolgot, hátrakísérnek, és csendben főbe lőnek.

 

Előzmény: Muity Mijo (70557)
TJ_Zs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70561

Nos a válaszoddal már el is érte a "célját".

 

ON

14-es kutkafőzömet felöntve 5-6l 23fokos alszesszel a gőz megindulása előtt intenzív illat tapasztalható. Ha befogom a hőtőcső (18 fokos) végét akkor pár másodperc alatt nyomás alakul ki. Kb. 1-2 perc és megjelenik a párlat. Ezután 5-6 perccel a "plusz" nyomás szinte teljesen megszűnik.

Ez temészetes?

"Kicsit " jellegtelennek érzem a párlatot és a fennti okra gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (70558)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70560

E kérdésben erre még reagálok, de többre nem.

 

"Márpedig ebből vita lesz, és ez így van jól."

 

Márpedig az olyan vita, ami off-jellegű, sosem alakult "jól", mert nem mindenki ismeri a szabályokat úgy, mint mi, és beindul a vagdalkozás, majd lánctörlések, és így tovább.

Te tudod, de én nem ösztönöznék vitára senkit sem.

 

"Akinek ez nem tetszik, azt nem kényszerítjük hogy szenvedjen itt."

 

Minden topik rangja nő, ha populáris és növekvő a látogatottsága. Ezt a fajta "invitálást" nem hogy tőled - velem együtt egy nick a sokból -, még a topiknyitótól sem tudnám kedvesnek tekinteni. :(

Szerintem nem bölcs "csak egy keretezni" sem.

Részemről téma finito.

Előzmény: Törölt nick (70558)
vfary Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70559

Kinek mi a véleménye a eperfa hordós érlelésről?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70558

Márpedig ebből vita lesz, és ez így van jól.

Ismerem a szabályokat, az Állásfoglalások csak egy keret, tartalommal az ilyen szakmai topikokba író közösségek töltik meg.

Ha esetleg nem tudnád ez nyitott klubtopik bárki írhat ide,aki elfogadja a belső szabályainkat. Ezek a szabályok folyamatosan alkulnak, az íde írogató szakmailag már bizonyító régi nikkek alakítgatják őket.

Akinek ez nem tetszik, azt nem kényszerítjük hogy szenvedjen itt.

 

Előzmény: Muity Mijo (70557)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.03 0 0 70557

Off!

Meglepsz, mert nem ma kezdted.

Az MM szerint a flood az, ami tilos.

Viszont az állásfoglalások így áll e kérdéshez:

 

"Sokan nem értik, miért reklámozhat X, ha Y nick nem. Egyszerű: Fórumozó hirdethet, csak hirdető nem fórumozhat."

 

Tehát szerintem, ha valaki a témakörnek megfelelő valamit akar eladni "kollégáinak", abban semmi eretnekséget nem látok.

Én most csak a tényszerűség kedvéért rámutattam neked valamire, amiből nem szeretném, ha vita kerekedne. Sorry!

On!

Előzmény: Törölt nick (70551)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70555

Örültem Nektek, és örülök, hogy jól éreztétek magatokat és a pálinkákat:)

 

Természetesen bárkit szeretettel várok, aki felénk jár akár átutazóban (pl. Horvátország-ba-ból)

Előzmény: TINTUS (70537)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70554

Lehet... majd utánnanézek:)

Előzmény: szilvakukc (70553)
szilvakukc Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70553

Helyes, ne is vedd magadra. Átgondolva, honnan van ilyenkor az a vilmoskörte cefre ami egyébként nálunk Augusztus végén, Szeptember elején érik? Csak nem a sógor hozta spanyolból  két ablak közt?:DD

Előzmény: sogi01 (70552)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70552

Teljesen igazad van! Ez a topic a pálinka főzésröl szól! Amúgy nem vettem magamra:)) 

Bár átgondolva tényleg nemidevaló volt a kérdésem. De a kérdés lényege a közös ismerös  Spanyolba ( sógoromnak szállitanak)ablakot.

Előzmény: Törölt nick (70551)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70551

:-)

Nem kell félreérteni. Mostanság felszaporodtak itt a reklámnak tekinthető hozzászólások.

Nyitottam ennek is egy topikot, ahogy annak idején megnyitottam Pálinkások Klubját a kötetlen csevegésnek.

Senki ne sértődjön meg, de mindent a maga helyén.

Előzmény: sogi01 (70550)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70550

Megbocsátasz ha viszek ZD-re cserkot? :)

Előzmény: Törölt nick (70548)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70549

Birs cefrét a saját birsből csinálok. Csak egy kérdés volt bocs ha megbántottam bárkit is!

Előzmény: szilvakukc (70546)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70548

Semmi gond, nem csak neked szól :)

Előzmény: sogi01 (70547)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70547

Rendben. Elnézést.

Előzmény: Törölt nick (70545)
szilvakukc Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70546

Vilmoskörte?! Meg má cefre?! Meg má lehet, hogy nincs is?! Hát ez aztán az igazi pálinkafőző topic! Fogadjunk, birscefrét is tudtok szerezni, ha nagyon kő!

Előzmény: sogi01 (70544)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70545

Mostantól az ilyen tevékenységek itt folytathatók.

Köszi.

 

Adok-veszek-cserélek.

Előzmény: sogi01 (70544)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70544

Szia !

Olvastam, hogy van vilmoskörte cefre eladó ...Van még?

Ja és van egy közös ismerősünk... Spanyolban  István:)))

Előzmény: olasz66 (70542)
Tudorka-7 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70543

Olvashatnák a topikcímet. Pálinkafőzés(otthon)!!!

Nem gabonaszesz topik, főleg nem reklámtopik.

Előzmény: szilvakukc (70538)
olasz66 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 70542

Azért olcsóbban is meg lehet néhány helyen vásárolni.

 

Csak egy kicsit keresni kell !!!  ((-:

Előzmény: TINTUS (70357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!