Keresés

Részletes keresés

stukov1 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 49924

Kb 150ezer a keret. Ebbe belefér az említett 2 MILC.

Nem tudom, hogy egy hasonló árú kompakt lenne-e jobb, pl a zoom miatt kiterjedtebb lenne a felhasználási kör? Képminőségben nem hiszem, hogy nagy különbség lenne...

Előzmény: Töck Jenő (49922)
faki Creative Commons License 2018.06.17 0 0 49923

A döntésben nem tudok segíteni, de megnézném a Panasonic Lumix DMC-LX100-at is.

Előzmény: stukov1 (49920)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.06.17 0 0 49922

Először saját magaddal kéne tisztázni az igény-szintet. Jó minőségű kép, vagy elég ha föl lehet ismerni, hogy mi van a képen?

Előzmény: stukov1 (49921)
stukov1 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 49921

Vagy esetleg egy jobbfajta kompakt? A nagyobb zoom miatt jobban használható?

stukov1 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 49920

Heló! Kérnék egy kis segítséget a szakértőktől!

 

Abszolut kezdő vagyok fotózásban, nem is kívánok nagyon belemerülni, de eljött az idő, hogy új gépet vegyek.

Egy kb 10éves Panasonic kompact van itthon, semmi baja, ezután majd a gyerekek nyomkodják.

Amire használnám: születésnap, nyaralás.

 

MILC-ben gondolkodok, azon belül is két típus érdekel. Más nem is jön szóba egyelőre.

 

Sony ILCE A6000      vagy     Panasonic DMC-GX80        ?

 

Azért ezek, mert számomra megfizethető, és van rajtuk átnézeti kereső... ez kell.

 

Ami a Sony mellett szól: több megapixel, nagyobb szenzor, jobb aksi, Aliexpresszen sok olcsó kiegészítő.

Ami hátrány:   nincs benne stabilizátor, tesztek alapján a kit objektív nem egy nagy szám

 

Ami a Panasonic mellett szól: stabilizátor!, 4K videó, érintőképernyő, nagyobb felbontási kijelző és kereső, több beállítás, pl:utólagos fókusz

Amiben gyengébb: az aksi kevesebb képet bír, 82g-mal nehezebb, kisebb szenzor, kevesebb megapixel.

 

Valószínű, hogy másik objektívet az életben nem veszek hozzá. Esetleg használt szóba jöhet...

 

Melyiket ajánljátok?

 

exhighand Creative Commons License 2018.06.04 0 0 49919

felbontás=feloldás

exhighand Creative Commons License 2018.06.04 0 0 49918

Szerintem, ha 30m-ről akar elkapni egy kifejezést egy arcon ( rendezvény) akkor semmiféle légköri hatás nincsen ekkora távon. Viszont nem mindegy, mekkora a gyújtótávolság ( és a felbontás éppen emiatt). szvsz.

Előzmény: mckmester (49916)
RSB-VVP Creative Commons License 2018.06.04 0 0 49917

Köszönöm a választ, még megfontolom, de nem szívesen hagynám el a Canon márkát és a 65x zoom-ot is ki tudom használni.

Előzmény: mckmester (49916)
mckmester Creative Commons License 2018.06.01 0 0 49916

Szia

 

Nemrég néztünk ismerős lányának hasonló igényekkel gépet. Az összehasonlításból egyértelműen a Panasonic TZ90 jött ki győztesen.

A nézett képek alapján is, méret alapján is és az már tud 4K videót.

 

Ebben az rkategóriában egy dolog szólhatott volna más modellek (mondjuk az SX 60 ) mellett

 

Zoom. Az SX60 65x zoom, a TZ 90 meg 30x, de

 

 

1. egy ilyen géppel nem feltétlenül előny a hosszú zoom. Minél durvább az átfogás, annál jobban a képminőség rovására megy.

 

2. Akinek az ekv. 720mm nem elég... Olyan távolságoknál ahol ez kell, már a levegőben lévő por/pára annyit ront a képminőségen, hogy majd mindegy, hogy kivágod-e 21 megapixelből vagy nem.

 

 

Viszont akinek "vettük" az lány, így a gépméret is fontos volt, igazából az döntött.

 

Neked viszont:

 

Nem sokkal drágább a Panasonic FZ300 én megnézném azt is a helyedben. Videóban is eléggé ott van szerintem (ez is tud 4K -t pl) fényképezőgépnek meg (a specifikációk alapján) egyértelműen jobb mint az SX60. Igaz ezt a Canont pont nem láttam még élőben, de az FZ 300 elég komoly cucc. Nekem szimpi volt amikor próbáltam. Nem mai gyerek az sem, azért esett annyit az ára. 

 

Előzmény: RSB-VVP (49915)
RSB-VVP Creative Commons License 2018.05.31 0 0 49915

Canon PowerShot SX40 HS fényképezőm van, amit eléggé szeretek, de 6. éve van már meg, és érzem, hogy lassan kopik el.

 

Egyik fontos szempont a videók készítése. Egy ideje már sokszor elveszti az élességet, ugrál a fényerősség miatt is a világosság, ami kezd zavaróvá válni.

 

Látom, hogy újabb modell a 2014-ben megjelent SX60 fényképező, amelyre szívesen lecserélném (főleg a RAW formátum lehetőség miatt is). De kicsit aggódom, hogy ez is már elég régi modell, illetve nem tudom, hogy a video vonatkozásában számít-e az, hogy újabb gép legyen, hisz video funkcióknál nem nagyon van változás benne.

 

Szerintetek érdemes erre a modellre lecserélni, illetve ha nem, akkor milyen más, aránylag könnyen kezelhető, de jó videózási lehetőséggel rendelkező fényképezőt tudnátok ajánlani?

kürtök Creative Commons License 2018.04.28 0 0 49914

Ha a vázon lévő bajonett és az obin lévő klappol, jó kellene legyen. Próbáld meg állványról is, késleltetővel vagy távelsütővel, ha akkor is életlen, akkor az obival lehet gond, bár ha nem ejtik le, nem szokott velük baj lenni... Jó lenne tudni azt is, milyen fényeknél próbáltad, és milyen témára. Amikor nekem a kis sigmámmal ilyen benyomásom volt, csináltam egy objektívteszt ábrát, és felragasztottam a szekrényre, megfelelő fénynél, állványról lefényképeztem, és akkor derült ki, hogy túlságosan hozzászoktam a nikon obi vr-hez, ehhez nyugodtabb kéz kell...

 

Az objektívteszt ábra google-n is van, vmi hasonlót össze lehet ütni rajzprogramban és kipróbálni, de manuális fókusszal is. Ha szalma, akkor be kell vizsgáltatni, sajnos ha használtan vetted és mége jó, igen csak rá vagy bízva az eladó jóindulatára. Van egy nagyon jó szakember, aki ezekkel foglalkozik, megadom a számát ha gondolod, nekem már telefonon is sok jó tanácsot adott, és több felesleges kiadásról is lebeszélt, jól lehet a saját zsebe ellen beszélt. 

Előzmény: reka033 (49913)
reka033 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 49913

Sziasztok! 

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem nem egész egy hete használtan egy Canon EF 24-105mm f/4L IS USM objektívet, ami kifogástalan állapotban van. Se karc, se gomba, se por benne. Szóval egy tökéletesen megkímélt szuper objektív. Én most ezt egy Canon 700D vázon használom, és bárhogy próbálom, sehogy sem sikerül tű éles képet készítenem vele, semmilyen módban. :( Ebben szeretnék egy kis segítséget kapni, hogy hogyan fordulhat ez elő egy ilyen L-es objektívnél, vagy talán a váz és az objektív együttes munkája nem megoldható hibátlanul? Kicsit el vagyok most keseredve. :( Köszi előre is mindenkinek, aki tud segíteni. 

New Blood Creative Commons License 2018.03.16 0 0 49912

Akkor úgy látszik, az lesz a legjobb, ha még gyűjtök rá és ha sok felesleges pénzem lesz, veszek egy komolyabbat, mert most 200€ felett nem fogok kiadni. És hát úgy tűnik abból a pénzből még nem fogok szép fotókat csinálni :)

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2018.03.16 -2 0 49911

... hivatkozott cikkben említett "Pentax K-S1"-el valóban kiemelkedő minőségű képek készíthetők az összes többihez képest - de azé' némi alap fotós ismeretekkel rendelkeznie kell a használójának...

Előzmény: kürtök (49909)
New Blood Creative Commons License 2018.03.16 0 0 49910

Én Ausztriába néztem az árakat, és van is 2 gép ami tetszett, de az eladó szerint olyan képet csinál mint az iphone SE.

panasonic dmc sz 10  a máisik pedig  sony cyber-shot dsc-wx220 Ez az az árkategória ami a maximum, de ha csak kicsivel csinálna jobb képet a telefonomnál, akkor nem veszem meg, mert azért sajnálom rá kicsit a pénz. Ha sokkal szebb képet csinál az megint más téma, akkor megveszem. De a vélemények sem voltak túl biztatóak ezekről a gépekről.

Előzmény: kürtök (49908)
kürtök Creative Commons License 2018.03.16 0 0 49909

http://www.chip.de/artikel/Beste-Digitalkamera-bis-300-Euro-Kompaktkamera-DSLR-und-DSLM-im-Vergleich_73305678.html

 

ez egy összehasonlítás 300 euróig. A Fiam ájfont kapott ajándékba 400-ért, a víz veri tőle.

Előzmény: New Blood (49907)
kürtök Creative Commons License 2018.03.16 0 0 49908

A kamera és a f..talicsak okostelefon között CSAK különbséget lehet észrevenni. Még egy kompakt gép is többet tud, ne ess abba a hibába,hogy a telefon a saját förmedvényét a saját képernyőjén elviselhető minőségben jeleníti meg. A fakbukot egy rárepülésből max. öt percig tudom elviselni a trágya telefonos képek miatt. Otthon mellesleg minden drága, itt 250 euróért, már van Nikon collpix, normális obival, zoommal, de a Canon és a Lumix is gyárt jó kis gépeket. Nem tudom hogy otthon ennyi pénzért hogy nem lehet újat kapni ezekből. Nézz körül esetleg az amazonon, ebay-en.

Előzmény: New Blood (49907)
New Blood Creative Commons License 2018.03.16 0 0 49907

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ. Igen, használtan láttam olcsón gépeket, de én csak újjonnan szeretnék, persze ezt elfelejtettem megemlíteni. Szóval a viszonyáts a 60-70 ezers gép újjonnan vs az iphone se. 
Tehát egy új gép esetében ebben az árban lehet észrevehető külömbséget érezni a kamera javára?

Előzmény: Szabolcsi Mihály (49906)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2018.03.16 -2 0 49906

Szevasz!

 

Annyiból szvsz kiváló APS-C tükrös masinákat is lehet venni használtan, amikkel - Aki ért hozzá - az iphone-tól sokkal jobb képeket készíthet.

A kérdezett Kodak egy kompakt masina, apró érzékelővel, csak nagyobb  zimmezum terjedelemmel; képminősége nem sokkal jobb a telefonénál.

 

...de azé' hozzáteszem, hogy a képet nem a fényképezőgép, hanem az Ember készíti...

 

nincsmit :)

Előzmény: New Blood (49905)
New Blood Creative Commons License 2018.03.16 0 0 49905

Sziasztok!

Elérkeztem egy olyan kérdéshez, hogy milyen kamerát vegye, 60-70 ezer ft-ig. És itt felmerült az is, hogy érdemes-e ennyi pénzért venni kamerát, jobb képeket csinál-e mint az iphone SE. Mert ha ebbe az árkategóriába nem csinálnak jobb képet a kamerák, akkor nem adok ki feleslegessen pénzt.

A másik kérdés pedig, hogy jónak számít e az a kamera ami nekem van és csak én vagyok béna, vagy már egy ősrégi gép ami nem fog igazán szép képeket csinálni, illetve ez veri-e a 60-70 ezer forintos kompakt gépeget minőségre?

Egy kodak easyshare z981 az a bizonyos kamera.

Előre is köszönöm a válaszokat!

exhighand Creative Commons License 2018.03.04 0 0 49904

10-12e Ft

Előzmény: Balázs2488 (49903)
Balázs2488 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 49903

Üdv mindenkinek.Egy beárazást kérnék erre a gépre.Mennyit érhet?illetve érdekel -e valakit.

Tokkal+8GB SD-HC kártyával.

14,1 megapixeles 1/2, 33 "MOS szenzor
20x optikai zoom (24-480mm KB)
Full HD videofelvétel (1080/50p), sztereó hang
7,5 cm (3,0 ") TFT érintőképernyő (460.000)
HDR és panoráma felvétel funkció,stb

 

                             

kürtök Creative Commons License 2018.03.02 0 0 49902

Én nem mertem ennyire lényegretörően megfogalmazni, de ja.

Előzmény: Abu F (49900)
kürtök Creative Commons License 2018.03.01 0 0 49901

Az idén erről már ment itt egy párpeszéd, azt hiszem nagyjából oda lyukadtunk ki, hogy ebben a kategóriában nincsenek nagy különbségek a kettő között. Ha a magyar nyelvű leírásukat a kiguglizod, az alapján már lehet dönteni, a használtnál ha két éves elmúlt, számolni kell még pluszban egy új akksival is, tartalékban, persze attól függ mennyit fényképezel.

Előzmény: JmnJ (49899)
Abu F Creative Commons License 2018.02.27 0 1 49900

Az is hülye, aki oda képet tölt fel.

Előzmény: Monek Tamás (49897)
JmnJ Creative Commons License 2018.02.27 0 0 49899

Sziasztok! 

Melyik bridge gépet ajánlanátok? Nikon Coolpix b700 vagy panasonic fz82? Esetleg más ebben a kategóriában? Köszi!

kürtök Creative Commons License 2018.02.11 0 0 49898

Ezt komolyan is gondolod?

Előzmény: Monek Tamás (49897)
Monek Tamás Creative Commons License 2018.02.10 -8 0 49897

Sziasztok! Szükségem lenne egy olyan szerződésmintára ami arról szól, hogy ha az általam kezelt online felületre valaki feltölt egy általa készített fényképet, azt én felhasználhassam gyakorlatilag bármilyen célra. Tehát a fotó feltöltésével hozzájárul, beleegyezik, hogy jogosult vagyok felhasználni a fotót..

kürtök Creative Commons License 2018.01.23 0 0 49896

A múltkor volt itt egy szócsata a portrékról... nos én mégis a 85 mm-es fix mellett döntöttem, ff-re.

mckmester Creative Commons License 2018.01.20 0 0 49895

Manuális rekesz is van?

Mert anélkül nyűgös lesz

Előzmény: smena8m (49894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!