Keresés

Részletes keresés

eMPet Creative Commons License 2016.08.17 0 0 2502

Sziaszok!

Kb. 26 éves Hajdu Energomat mosógépem bemondta az unalmast, a kihívott szerelő szerint motorcserés, ami kb. 30.000,- kiadást jelent.

Végigolvasva több tucat hozzászólást arra a következtetésre jutottam, hogy max. 100e Ft-os kategóriában ne a márkák között keresgéljek, hanem a jobb garanciális feltételek legyenek mérvadók (vagy vegyek mosóteknőt). Így x+1. userként nem kérdezem meg, hogy melyiket vegyem. :-)

A Hajdun eddig tápkábel és rugós kerék csere volt (utóbbi megint aktuális, mert jobban ugrál), valamint halvány emlékeim szerint egyszer talán forgóautomatika.

Új gépnél az A++++ és hasonló reklámfogások nem érdekel, első olvasatra az összesnek hosszabb a programideje, mint a Hajdunak (ami szépen is mos), így ezzel sem spórolnék.

Érdemes ennyiért megjavíttatni?

Mariza Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2501

:)  Háát, ha mindenben ennyire időigényes, mint a mosásban akkor az ismerkedés azon részét kihagyom! :)

Előzmény: sanyooo1 (2500)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2500

Na csak vigyázz, a pettingből már származtak bajok! :))   (vicc vót!) 

Előzmény: Mariza (2499)
Mariza Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2499

A Gyerek és a Férjem a MINDENEIM!! Nálam a kedvenc kategóriába beleférne a mosógép is, de még csak az ismerkedésig jutottam vele... :)

Előzmény: sanyooo1 (2498)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2498

A férjed legyen a kedvenced (a gyerekek után) ne a mosógép! 

:)

Előzmény: Mariza (2496)
paplanfa Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2497

Hö, 350e Ft :))) Hát ennyiből jópár Energomat kijönne plusz egy szárítógép is.

Előzmény: Mariza (2496)
Mariza Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2496

:)  :)  :) 

Jót nevettem Rajtatok, és van igazság a feltételezéseitekben! A legolcsóbb, legegyszerűbb felültöltős Miele Novotronic W194 az enyém! És jó, majd megpróbálok nem csodaként ránézni, és majd megszeretni, de egyenlőre nem megy! Különben maga a gép csodálatosan működik, nem ugrál, nem penészesedik, jóóóó hosszan jóóólkimos, de sajnos azt, amit én szeretnék tőle, azt nem tudja :( Amikor előszőr megnéztem, hogy mennyi víz van benne, majdnem sírvafakadtam a csalódottságtól, mondanom se kell rögtön öntöttem hozzá amennyit jónakláttam /najó, annyit nem/ és utána nem melegítette fel a vizet, és kb. 3 óráig ment, már azt hittem elromlott, de nem, az Ő elektronikája nem tűr belebeszélést a programjába, nem hagyja magát :( Azóta a saját feje szerint mos, nekem nincs beleszólásom :)  És úgy gondoltam, ha sok-sok más asszonynak jó, akkor nekem is jó lesz, de valamiért nem a kedvencem!

paplanfa Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2495

http://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_nagygep/mosogep/energomat_hajdu_automata_mosogep_2_db_2314133408.html

15e Ft lenne a boldogság, plusz a miele eladásából származó veszteség, remélhetően nem lesz válóok.

Előzmény: Mariza (2491)
paplanfa Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2494

Nem, nem.
Az a baj, hogy a férje vette, aki a büdös életben nem használt még mosógépet, azt se tudja hol kell bekapcsolni, csak tudományosan utánanézett, méricskélt, derivált és exkavált, majd piros masnival átkötve a karácsonyfa alá tette, és most pontosan úgy nem érti mi a baja vele ahogy te sem. :)

Előzmény: sanyooo1 (2492)
paplanfa Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2493

:)))

Vaterázz egy energomatot, családban is van aki azt használja pedig simán vehetne egy Mielét, de nem kell neki. Te meg add el a vaterán. Vagy itt. Pontosan milyen típus, mit tud? (Hogy mit nem tud, azt már tudjuk.)

Én elsősorban azért nem akarok olyat, mert nincs rajta visszaszámláló, az meg rettentően fontos kritérium számomra. (Electrolux felültöltős van kinézve.)

sanyooo1 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2492

Engem igazán nem lehet azzal vádolni, hogy Miele-fan lennék, de nálad az a baj, hogy túlzott elvárásaidat vetítetted a gépre, amit az vagy nem tud kielégíteni, vagy te nem is akarod, hogy ez megtörténjen. A Miele nem egy csoda, hanem egy háztartási gép, olyan amilyennek mindnek lenni kéne. De a mai kommersz gépek nem ilyenek, sajnos. 

Mariza Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2491

:)  Talált-süllyed Kedves paplanfa :)  Az első mosógépem egy Energomat volt, amivel a legmesszebbmenőkig meg voltam elégedve, azóta is visszasírom, de mivel haladok a korral :) azóta már le se írom, hogy hány gépem volt! Volt ami elromlott, volt ami trutyis lett, volt ami néha nem centrifugázott, volt amibe vödörszámra öntözgettem a vizet! Namármost ezt megelégelve, szegény Uram az összespórolt pénzéből meglepet egy Miele-vel! Szegény nagyon-nagyon jót akart, de ha hiszitek, ha nem, egy kis túlzással ez a legcarabb! Már csak azért is mert ennyi pénzért azt gondoltuk, hogy sokkal jobb :( Ahhoz képest egy éve nemszeretem  :( pótvízgomb ide, vagy oda! 

Előzmény: paplanfa (2488)
paplanfa Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2490

Néha forrald át 90 fokkal, de ez a 40-esekre vonatkozna inkább.

Az a zoknibeesésgátló működésileg fontos a mai gépekben? Mi a szerepe a szőkenős malőrök kivédésén túl, hisz amint lentebb is írtam az energomatokon nem volt ilyen, s ha habzott, hát habzott, legalább lehetett látni a gebaszt, cserébe szépen és gyorsan kiszellőzött a gép belseje.

Ha kiszakadna a gumi az járna-e valami problémával? (a zoknibeejtés esélyét leszámítva)

Előzmény: sanyooo1 (2489)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2489

Az átlag felhasználó két programot használ, én is! Sőt én már szinte mindent 60 fokon mosok, este leveszem a göncöt, bedobom a gépbe, és ha megtelik, START gomb!

Előzmény: paplanfa (2488)
paplanfa Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2488

Neked nem egy Energomat kéne? Azzal kézben tarthatsz mindent, javítható, örök élet és sokkal jobban ki is szellőzik mint a mai úricuccok, mert nem volt még benne az a zoknibeejtésgátlós körbegumi a bedobónyílás körül.

Pontosan mi volt az előző masinád, hogy ennyire nem jók neked a ma kaphatóak? A mosóporbiznisz és a mosógépbiznisz párhuzamosan halad, ha jobb trutyikat fejlesztenek ki, módosul a masinák paramétere is a kapható lötyikhez, neked meg annál többször kell bőrgyógyászhoz menned, mert nem öblítik ki alapbeállítással (ECO-mód) tisztességesen a ruhákat.

Előzmény: Mariza (2487)
Mariza Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2487

Nem gondolnám, hogy túllihegem, de kétségtelenül nagyobb figyelmet szentelek a mosásra mint a többség! Az eddigi mosógépeimen volt 50 fokos mosás, ami kb. egy óráig tartott, és azzal teljesen meg voltam elégedve! Nekem ez hiányzik! Itt fogom a kezembe a használati útmutatót, de olyat, hogy 1 óra 7 perces program, főleg 60 fokosan még véletlenül sem találok! A rövid opciót meg szinte egyáltalán nem érzékelem! Most ahogy írtad, aszerint kb. 17 perccel rövidít le egy általad említett programot, sajna én ezt nem tapasztaltam, már arra is gondoltam, hogy nálam az a gomb nem működik!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2486)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2486

Nem értelek. A standard 60 fokos mosás 1 óra 7 perc. Ugyanez rövid opcióval 50 perc. A kimélő hasonló (csak magasabb a vízszint), a mini 31 perc...

Egyébként az ötven fokot sem értem. Mi múlik rajta? A szabvány 40 és 60 fokot ismer, semmihez sem láttam "ajánlott az 50 fokos mosás" instrukciót.

Nem liheged túl ezt a kérdést?

Előzmény: Mariza (2484)
Mariza Creative Commons License 2016.08.13 0 0 2485

Ja, és 50 fokos program sincs rajta, vagy 40, vagy 60! Én többet vártam egy Mielé-től! Ajándékba kaptam - tudom, ajándék lónak ne nézd a fogát - de egy éve nem tudok megbarátkozni vele! :( Én nem érzem az enyémnek!

Mariza Creative Commons License 2016.08.13 0 0 2484

Szerintem a kevés vízben csak szürkülnek a ruhák a piszokban! Én azt szeretem, ha a mosás vízben történik! A rövid programmal az a bajom, hogy 20 perces öblítéssel, centrifugálással együtt! Nekem ez kevés! A hosszú program viszont akár 2 órás is lehet! A kettő közötti középutat szeretném! A Miele programjai nekem nem jók, ha 60 fokost szeretnék mosni, az legalább két és fél, három órás. Kevesebb nincs! 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2482)
paplanfa Creative Commons License 2016.08.13 0 0 2483

Mi itt a kérdés?

Mindenképpen a nagyobbat vedd meg ha van rá hely, pénz, pláne ha a dobmérete belül lemérve nagyobb. De ha egyformák, akkor is.

Előzmény: Szilárd 76 (2479)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.08.13 0 0 2482

És miért is kellene sok vízben tapicskolni a ruhákat? Felesleges hígítani a mosólúgot, attól nem lesz fehérebb a mosás. Öblítéshez kell több víz, amit (csak az öblítést) a pótvíz gombbal növelni tudsz.

Mi a bajod a mini programmal, illetve a "rövid" (kurz) gomb használatával?

Előzmény: Mariza (2481)
Mariza Creative Commons License 2016.08.13 0 0 2481

deeeee, gondolnám én is, hogy a "mosógéptől szürkülnek a ruhák"  Mert ezek a mai gépek alig vízben mosnak! volt olyan gépem amibe egy egész nagy vödör vizet hozzá tudtam önteni, de sajna a mostani nem ilyen! Ha ebbe beleöntök egy decit is, akkor nem melegíti a vizet :(  Ez a mostani gép MIELE és ezzel sem vagyok megelégedve! Nagyon hosszúak a programjai! És ez is alig vízben mos, még akkor is ha rákapcsolom a pótvíz gombot!

Előzmény: 2016 (2474)
Szilárd 76 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 2480
Előzmény: Szilárd 76 (2479)
Szilárd 76 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 2479

Sziasztok!

Véleményetekre lenne szükségem! Az lenne a kérdés, hogy érdemesebb e nagyobb mosási töltősúlyú gépet vásárolni kisebb kihasználtsággal?

Arra gondolok hogy mondjuk egy 7 kg töltősúlyú gépet nem max terhelésen használnánk ellenben egy 6 kg-os-t pedig mindig teljesen leterhelve.

Esetleg a nagyobb töltősúly robusztusabb erősebb kivitelt is jelent?

E két gép közt vacillálok:

http://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/fn:termekek-osszehasonlitasa:bosch-wak20200me-p222897218,bosch-wab20262-p155785277/

Wlather Creative Commons License 2016.08.07 0 0 2478

Ha ezek direkt vannak akkor valószinű hogy a gyártó nem számol már hosszú szerepléssel. Gondolom nem vagyok azzal egyedül hogy olyan gyártó termékét nem venném meg még egyszer amelyiknek a készüléke csak problémás, nem felel meg az elvárásoknak. Azért itt többszereplős történetről van szó, ha mondjuk minden gyártó terméke hasonlóan szar az miért jó nekik? Mi fogja rávenni a vevőt hogy ezt vagy azt a márkát válassza ha egyformán hulladék mindegyik? Ha ez így van akkor nem kell a kérdés hogy " milyen mosógépet vegyek" bemegyek a boltba  megveszem az elsőt amibe belebotlok és vagy szerencsém lesz vele vagy nem, minek válogatni amikor a többi is hasonló. A talán minőségibb Miele legtöbbeknek drága, túl drága, az árán vesz három "gagyit" és használati időben lehet hogy így jobban jár. :-)

Előzmény: sanyooo1 (2477)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 2477

Egyre többször találkozom olyan gépekkel, amiken nem egy, hanem több, 3-4 alkatrész romlott el mire kihívnak. Ez lehet a tulajdonos nemtörődömsége, de érdekes régen még így is javíthatóak voltak a gépek, nem gazdasági totálkár lett a vége X évesen.

Egyik nagy márka panelja szakmányban durran el, igazi se kép-se hang a vége, nem hiszem, hogy a gyártó nem tud a problémáról! Talán direkt gyárt rosszat??? El tudsz képzelni ekkora gazemberséget? 

Előzmény: Wlather (2476)
Wlather Creative Commons License 2016.08.07 0 0 2476

A "matuzsálemek" új korában, a vásárlásuk idején is az a hír járta hogy "jó ha 6-7 év.." ehhez képest lett 13-15.  A mostani gépek nyilván gyakoribb cserére vannak tervezve, de az a 3-év inkább most 6-7 év. Persze nem olyan esetekről van szó amik gyári hibás alkatrészek vagy felhasználói hibák miatt, pl elmulasztott karbantartások,romlanak el. A 6-7 év áll szerintem nagyjából arányba az átlag 100 000Ft-s árral, bár a magyar átlag keresetek ismeretében ki ne akarná ha a gépe ennél jóval többet bírna!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2475)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.08.05 0 0 2475

Vitatkozz. De ne matuzsálemekkel, hanem egy- két éves (fogyasztásra készült) gépekkel...

Előzmény: Wlather (2472)
2016 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2474

Nem gondolod komolyan, hogy a mosógéptől szürkülnek a ruháid? Én még ilyet nem hallottam.

Előzmény: Árpád28 (2461)
H_G Creative Commons License 2016.08.03 0 0 2473

Tehát ezek már nem mai gépek. A 90-es években vettekhez képest is van hanyatlás!

Előzmény: Wlather (2472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!