Keresés

Részletes keresés

paplanfa Creative Commons License 30 órája 0 0 2408

Hát persze, mint Esztergomban az opel agila- Suzuki Wagon-R Egy futószalagon, egymás után.

Milyen más címkéket hajigáltok még rá? Csak hogy teljes legyen a kép.

Előzmény: pufirizsa2 (2405)
CroCo_1 Creative Commons License 1 napja 0 0 2407

Sziasztok!  Tudnátok segíteni mosógép választásban?  Whirlpool AHIC 893 szárítógéphez  azaz alá keresek. S hogyan lehet a kettőt rögzíteni?  Egy keretre kell őket rögzíteni vagy csak egymásra rakhatóak?

Köszönöm előre is!

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 6 napja 0 0 2406

... és a németlandba menő gépekre ráragasztjátok a "Made in Hungary", vagy a "Made in EU" matricát... a német meg keresi rajta a "Made in Germany" feliratot, és ha nem találja (vagy mást talál) már hagyja is ott... néhány auslander az, aki ezeket megveszi.

Előzmény: pufirizsa2 (2405)
pufirizsa2 Creative Commons License 6 napja 0 0 2405

Sziasztok!

Hátha valakinek újat mondok ...az Electrolux,Zanussi,AEG ugyan az a cég gyártmánya. Szóval mind a 3 márka az Electruluxé...itt ahol én dolgozom Jászberényben hűtőgépeket gyártunk Electroluxo,Zanussit,Aeg-et ..és még más márkanévvel is a Lényeg AZ AEG prémium márka főleg a német piacra megy mert az AEG eredetileg egy német cég volt csak design beli különbségek vannak...szóval nem tesznek bele másik motort másik dobot,stb..csak külsőleg máshogy van felöltöztetve de ugyan az...

ixub Creative Commons License 2016.04.20 0 0 2404

Sziasztok!

Találtam egy helyet (nem akarok reklámozni), ahol használt/felújított miele gépeket lehet venni. Mennyire éri meg a max 150 ezres kategóriában inkább egy ilyet, mint valami úja venni?

Köszi,

x.

Csindra Creative Commons License 2016.04.18 0 0 2403

Sziasztok! Gondoltam megosztom a tapasztalatom egy LG mosógéppel kapcsolatosan. Korábban nem használtam automata mosógépet, így tapasztalatom előzőleg nem volt. Vásárlás előtt próbáltam elég sok időt szánni arra, hogy felkutassam az interneten a véleményeket. Eleve a márka név volt, ami döntő volt számomra. Ha egy bizonyos márkáról rosszat írtak, eleve kizártam, mint potenciálisan megvásárolandó mosógép. Vacilláltam az elöltöltős és a felültöltős közt is. Számomra a szimpatikusabb a felültöltős lett volna, azonban mivel végül az LG mellett döntöttem, így maradt az elöltöltős. Fontos volt számomra, hogy minél nagyobb legyen a centrifugálási teljesítmény, így az 1400 fordulatos mellett döntöttem. Olvastam olyan információt is, hogy minél több kg-os, annál strapabíróbb, így a 8 kg-os lett. Eddig jól működik, 2016. március közepétől van aktív használatban. Ami problémás számomra, hogy hiába az a sok program, bizonyos dolgokat nem állíthatsz be rajta, mert az intelligencia nála úgy van programozva : ) Alapból egy mosás, öblítés, centrifugálás minimum 30 perces, viszont, ha az alap beállításán variálok, pl. növelem a hőfokot és / vagy a centrifugálás fordulatát, más az a 30 perc felugrik akár 50 percre is. Arról nem is beszélve, hogy a többi lehetséges program a ruha súlyát is méri, szóval ez alapján akár egy mosás eltarthat 2 óra hosszáig is, vagy még tovább. Nekem ez nem tetszik benne, viszont eddig gond nincs, működik rendesen, és bízok a 8 év motorgaranciába, és abban, hogy gyakorlatilag az LG-ről olvastam a lehető legkevesebb rosszat. Azt még hozzáteszem, hogy a Samsung volt még, ami a 2. helyen szerepelt a fórumolvasgatásaim eredményeként. Még amit szeretnék írni, az az lenne, hogy amikor befejezem az aznapra szánt mosási műveletet, mindig szárazra törlöm a dob belsejét, az egész gumirészt, az ajtaját, a mosópor-öblítő tartót, és nyitva hagyom egy napra az ajtót, hogy biztosan kiszáradjon, bizakodva, hogy így nem járok úgy, int ahogy pár esetben olvastam a penészedést és a büdösödést, mert ez szerintem nem mosógép (márka) függő, hanem odafigyelés kérdése.

paplanfa Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2402

Sose értem miért nincs oldalra nyíló felültöltős. Tarolna a piacon.

Előzmény: paplanfa (2400)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2401

Egyrészt ugye nem a válogatásról szól a dolog, hanem egy mosásadag marketing szerint kettő, de gyakorlatilag inkább három adagban szárítható. Reális dolog a méretváltás (XL>> S), messze nem annyira kifinomult a hőfokszabályzása, mint a szárítógépnek. Továbbá több vizet használ, mint a mosáshoz. Arról nem is szólva, hogy amit ki kéne belőle szedni (szösz, mosószermaradvány) azt bennehagyja... 

Előzmény: mullera (2399)
paplanfa Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2400

Nézegettem a felültöltőseket.

Eddig az Electroluxot térképeztem fel.
EWT1264ERW A++ (1200rpm, 6 kg, 4 nemtudommi, ERW nemtudommi)

EWT1266ESW A+++ (1200rpm, 6 kg, 6 nemtudommi, ESW nemtudommi)

Ami közös és kritérium volt nálam:

óra van, lágyan halkan nyílik a teteje-nem koppan, könnyen kezelhető kilincse van a gépfedélnek, a dob fölött van az adagolója nem az ajtó tetején (magyarul könnyen elmosható a mosdócsapban)

Ami eltér: Az ESW (A+++)-nál az adagolón van egy kapcsolgató ami egy mosópor - mosószer átkapcsoló. Gyakorlatilag egy lyukat zár-nyit a tartály alján, hogy a mosópor alul menjen ki, kimossa, a mosószer meg felül, hígan folyik ki egy csövön át. A másiknál nincs ilyen, ott csak a port lehet idetenni, ha lével mosnak azt a dobba kell rögtön bedobni.

Ennek a feature-nek mennyi a gyakorlati haszna? Kb 13eFt a differencia, belefér a költségbe, minden másban ugyanazt tudják. Ez úgy működik, hogy előbb feltölti a tartályt, azaz beáztatja a ruhát, és tényleg később nyomja rá a folyékony mosószert? Amikor a dobba tesszük a lét közvetlen, ugye rögtön elkezdene oldódni ahogy vizet kap. Mást nem tudok kiolvasni ebből a funkcióból, illetve logikusan a kapcsolósdi még egy takarítanivalót (hibaforrást?) jelent, de ahogy néztem könnyen szét lehet szedni, nem vészes. (én mondjuk egy tök parasztos elvű dugóval oldottam volna meg, nem ilyen bonyolultan)

(az A++ A+++ bejelölés nem érdekel, ahogy nézem, a két gép szerintem abszolút nem tér el egymástól csak ebben az egy dologban)

Az electrolux kódjánál megfejtettem, hogy első a fordulat (08,10,12,14= 800-1400rpm)

utána a súlyterhelés, ami persze pamutra értendő, és végül van még egy szám amit nem értek, meg ami betűk utána vannak, azt sem. A honlapjuk nagyon gáz, direkt nem csinálják meg tökegyszerűre, összehasonlíthatóra és nincs sehol egy normális kódmagyarázat.

A kód eleje is okés: EWT = Electrolux, washing, top (mosógép, felső töltésű)

Az electroluxnak nincsenek klónjai amelyek csak matricában térnek el, de ugyanazon szalagon készül egymás után?

Esetleg valaki tudna ajánlani valami mást ami ezzel koherens?

(felültöltős, óra legyen, lágyan nyíljon, 1200rpm, a gép tetején legyen az adagoló ne a tetőlap alján)

Költői kérdés: A mosógépekben miért nincs beleépítve egy 3000Ft-os mp3 lejátszós rádió? :) Tök jó lenne a fürdőszobában fürdés közben rádiózni, a gépek amúgy se olyan hangosak.

Miért nem lehet a felültöltősekre egy takaró-hátlapot szerelni? Panelkörben jól jönne, vicces, hogy rendszerint a kád mellett vannak, a tiltott zónában.

mullera Creative Commons License 2016.03.23 0 0 2399

...vagy tényleg összemennek egyes ruhadarabok szárítás közben?... ezért szidja a felmenőidet?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2397)
mullera Creative Commons License 2016.03.23 0 0 2398

Igen, én vagyok a nőből:-) ari vagy! Kifejtenéd bővebben, amit írtál? Azt értem, hogy ki kell válogatni, de az miért baj? A kombinál így működik, nem? :-)))) vagy nagyon macerás?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2397)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.22 0 0 2397

Jahogy Te vagy nőből... bocsi, én fordítva tippeltem. :-))

Egyébként én rendkívül pozitívan állok hozzá. Csak határozottan nem szeretem, ha a harmadik mosószárításnál - mikor kipakolja a kedves tulaj/ né a frissenmosott ruha kétharmadát - az én felmenőimet emlegeti sűrűn, alpári hangnemben.

Előzmény: mullera (2396)
mullera Creative Commons License 2016.03.22 0 0 2396

Igen, vissza is olvastam, de nem mindet, annyi idővel nem rendelkezem:-) amúgy meg én döntök, ő pasiból van, és valóban...viszont hátha akad, aki pozitívan áll a ehhez a készülékhez

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2395)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.22 0 0 2395

Ha visszaolvasol (vagy olvastatsz a kedves pároddal), akkor látni fogod, hogy ember elvétve van (?) a földön, aki javasolja a kombigépet...

Előzmény: mullera (2394)
mullera Creative Commons License 2016.03.22 0 0 2394

Köszi:-) értem, vagyis lebeszélsz minket (páromat) tolmácsolom Neki, legalább írásban is megerősítettél:-)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2393)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.22 0 0 2393

Kétszer fog benne szárítani - aztán amikor meglátja a végeredményt, többé nem fog. Kivétel, ha két bugyit akar jó drágán megszárítani, az menni fog.

Előzmény: mullera (2392)
mullera Creative Commons License 2016.03.22 0 0 2392

Sziasztok! Van már valakinek valamilyen tapasztalata  LG FH2U2NDM1N mosó-szárítógéppel? Sajnos, ha mosó-szárítógépet szeretnénk, nincs is igazán más választásunk, mivel panel fürdőszobában lenne, vagyis ez a szélességű fér csak be...Várom hozzászólásotokat! Köszönöm előre is!

Én szívem szerint nem vennék mosó-szárítót egyben, csak rosszat olvastam róluk, viszont a párom ragaszkodna hozzá. Segítsetek rá-vagy lebeszélni róla:-)

paplanfa Creative Commons License 2016.03.14 0 0 2391

Hajolni mindkettőnél kell, az egyiknél nem tudsz üzemen kívül tárolni semmit, (és én örökké rettegek, hogy valami csavarosdobozt véletlenül beleejtek) A másikat is nyitva kell hagyni üzemen kívül, ebbe a térdedet fogod beverni. Ha van kisgyerek akkor elöltöltős kell, mert leül elé és nézi, vagy lehet a tetején pelenkázni.

Az a szivatás, hogy az MM-ben egy 10 centis raklapra van rátéve, aztán otthon hirtelen 10 centivel alacsonyabb lesz :) Felültöltősnél ez jó, elöltöltősnél nem biztos.

Előzmény: Hölgy Pici (2385)
Hölgy Pici Creative Commons License 2016.03.14 0 0 2390

Sziasztok! Még mindig keresem az igazit! Van valakinek tapasztalata az LG FH0B8QDA0 mosógépről? Ha valakinek van ilyen gépe ossza meg legyenszives a tapasztalatát. Köszi

andfer Creative Commons License 2016.03.03 0 0 2389

Mi a vélemény az AEG Lavamat 86560 TLEa felültöltős mosgépről?

Az Electrolux EWT1376HLW felültöltős mosógép centirfuga fordulata 1300 fordulat/perc. Az AEG mosógépé 1500 fordulat/perc. Programokban nem nagy eltérés van. Az AEG drágább. Megéri az árkülöbséget az AEG mosógép? Minőségben melyik felé billen a mérleg?

andfer Creative Commons License 2016.03.03 0 0 2388

Vajon milyen javítási költséget von maga után?

Előzmény: sanyooo1 (2376)
1sziget Creative Commons License 2016.03.02 0 0 2387

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Indesit WT120 felültöltős mosógépem tetejét / ajtaját kellene cserélni. Hogyan tudom leszedni? Esetleg valaki tud valahol leírást erről?  Köszönöm.

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.02 0 0 2386

Minél több a + az A mögött, annál többen panaszkodnak, hogy nem mos ki rendesen, bennemarad a mosópor, öblítő...

Az elöl/ felültöltős dilemmára  a hely, és az ízlés adja meg a választ. Nem tudom, mi a baj a keskennyel - kérdezd meg azokat a sokakat, akik nem ajánlják.

Előzmény: Hölgy Pici (2385)
Hölgy Pici Creative Commons License 2016.03.02 0 0 2385

Nem a felújíthatóság a legfőbb kritérium, de minden márkában található A++ - A+++. Mindegyik márkában van jó energia és vízfogyasztású.  Centrifuga fordulatszámban nekem elég az 1000-1200es. Az sem baj, ha nem állítható. Felül vagy elöltöltős a jobb? A mostani felültöltős, de elöltöltőset még nem használtam ezért nem tudom a különbséget. A keskenyebb szimpatikusabb lenne, de sokan miért nem ajánlják? 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2380)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.02 0 0 2384

Ööööö... bunkert építenék belőle.Párszáz kilotonnás nukleáris robbanást vidáman kibír... :-))

Előzmény: sanyooo1 (2383)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2383

Jön a nagy háború, a harmadik, fogsz még sírni, ahol senki sem lát, hogy vicceltél az Energomattal! Dinamit gyártására is alkalmas, ki tudja mit hoz a holnap? 

:)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2381)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2382

Az Energolux felújítható, rontod a boltomat! :)))

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2380)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2381

Mennyi kp- t adsz, ha megszabadítalak az energiafalótól? :-))

Előzmény: sanyooo1 (2379)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2380

Csavarozható az üstje. De ne úgy vegyél új gépet, hogy a felújíthatóság a legfőbb kritérium...

Előzmény: Hölgy Pici (2378)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2379

Valamilyen van, de hogy az neked elég-e, nem tudom! :)

Van egy jó állapotú Energolux-om eladó, ha érdekel boltolhatunk! :)

Előzmény: Hölgy Pici (2378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!