Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zorromoto 1 órája Creative Commons License 1866

sziasztok

erről mi a vélemény ?: Bosch wab20262by (nagyon fapad ??)

Az 1000 fordulat ellenére jobb lehet mint egy vele azonos árban lévő LG , Gorenje amik 1200 fordulatos gépek?

hétfőn szeretnék venni valamit így jó lenne ha minél több válasz érkezne.

köszönöm

reimre 3 napja Creative Commons License 1865

Azért azzal a garancia kiterjesztéssel én a helyedben óvatos lennék, az ugyanis a hozzám hasonló felületes szemlélő számára is jól látható, hogy az nem garancia hanem biztosítás, ami messze nem ugyanaz. Persze ahhoz, hogy többet tudjál meg a kérdésről érdemes lenne olyanoknak a véleményét elolvasni, akik kötöttek ilyet és volt meghibásodásuk. 

Mondjuk nálam az oldalnyi apróbetűs "kiegészítés" miatt eleve felejtős. 

Előzmény: GENOM_66 (1862)
kacsaXD 3 napja Creative Commons License 1864

100 e volt 5 év garanciával.

Előzmény: kacsaXD (1863)
kacsaXD 3 napja Creative Commons License 1863

Tegnap vettem egy mosógépet. Zanussi ZWQ61015WA felültöltős mosógép. A kétoldali csapágyazás miatt lett, felültöltős.

A 20 éves hajdu enorgoma 560 után, hát megváltás. Ezzel a géppel  lehet mosni kényes ruhákat is. 

Sajnáltam a hajdut az volt a terv,amíg bírja nincs csere, de volt egy fürdőszoba felújítás és az új azért jobban mutat.

GENOM_66 4 napja Creative Commons License 1862

Kedves Fórumozók!

Gépcsere, ill. vásárlás előtt állnék (felültöltős). Át is olvastam a fórumot visszamenőleg egy darabig. Így körvonalazódott bennem az a vélemény, hogy kis túlzással mindegy hogy milyen márkát veszek, a lényeg, hogy minél hosszabb garancia legyen rajta. Ez egy 5 évre kiterjesztett 10.000,- összegért megvehető  garanciával el is érhető (elvben, remélem gyakorlatban is). Egy dologról viszont kérdezném a hozzáértőbbek véleményét: hatodik érzék funkció? Ez elsőre jól hangzik, talán több mint jól! Viszont gondolom, hogy ezt az elektronika bonyolításával, számos szenzor beépítésével érik el. Kérdésem az lenne, hogy ez a rendszer mennyire számít a mosógép gyenge pontjának? Azaz mennyire hajlamos ez az egész meghibásodni, rosszat érzékelni stb? Az még a kisebb baj lenne, ha az érzékelők meghibásodása esetén úgymond csak 6. érzék nélkül működne tovább, de az már kevésbé, ha ez után letiltana, nem működne, vagy fals módon tenné a dolgát. Amúgy ez az egész 6. érzék funkció csak amolyan parasztvakítás?

80 és 100 ezer közötti Whirlpool-ra gondoltam első körben, mert ugyanez teszi a dolgát a '90-es évek óta, csak már egyre rehabosabban. A 100 fölötti kategóriában ha jól látom csak csili-vili kijelzők és hasonlók terén van, lehet különbbség?

Dícsérőleg szóltak páran a Miele-ről a begbízhatóság, tartósság terén. Talán még bele férhetne ez is (Feleségem végtére megérdemelné a jobbat...), csak ez is mennyire "egy életre tervezve" kategória, mennyire áll arányban a túlzott árával?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

reimre 4 napja Creative Commons License 1861

Hát ez nem manapság volt. Ez a láda a szüleimé volt, én némileg később vettem egy Lehel (amúgy made in Denmark) típust, azzal az első 25,5 évben semmi baj nem volt, bár most már vannak bennem kétségek, hogy nem-e mégis le kellene már cserélni. Csak nem vagyok benne biztos, hogy ha veszek helyette egy újat, amiben valszín csieng-csung kompresszor van meg hűtőközeg helyett izobután az tovább kibírja mint ez.

Előzmény: H_G (1859)
Lish 5 napja Creative Commons License 1860

Rendben! :-)

Előzmény: sanyooo1 (1858)
H_G 5 napja Creative Commons License 1859

Ne viccelj, 12 év manapság teljesen tisztességes élettartam.

Előzmény: reimre (1853)
sanyooo1 5 napja Creative Commons License 1858

Nem döntöttél rosszul, majd időnként add közre tapasztalataidat! 

Előzmény: Lish (1857)
Lish 5 napja Creative Commons License 1857

Köszönöm a hozzászólásokat, végül a Gorenje mellett döntöttünk tegnap, olcsóbb is, meg 3 év gyártói garancia, aztán lesz, ami lesz... :-)

paplanfa 5 napja Creative Commons License 1856

Abból még príma légkompresszort és szerszámosszekrényt lehet csinálni :)

sanyooo1 5 napja Creative Commons License 1855

Ha azt hiszed a többi firma alsó kategóriás gépei más technikával készülnek, még sok csalódás fog érni az életben. :(

:)

almirena 5 napja Creative Commons License 1854

A szerelő urak hozzászólásai alapján az Indesitek rozsdásodnak, (nem amiatt, hogy felül vagy hol töltős). A lányomé is sajnos.

Előzmény: Lish (1852)
reimre 5 napja Creative Commons License 1853

semmilyen Gorenje szerkentyűvel nem találkoztam eddig

Én találkoztam, 12 éves hűtőláda javíthatatlan meghibásodása (kilyukadt cső az elpárologtatóban) képében. A gorenje azóta nálam enblock kizáró ok.

De ez téged ne zavarjon semmiben.

Előzmény: Lish (1852)
Lish 2015.01.24 Creative Commons License 1852

Sziasztok!

Tudom, minden bizonnyal én vagyok az n+1., aki tanácsokat kér. :-) Kérlek, hogyha van véleményetek, akkor ne tartsátok magatokban!

Egyrészt az örök dilemma: elöl- vagy felültöltős legyen? Eddig csak felültöltőst használtam, végülis szeretem és meg is szoktam már, nem tudom, mennyire tudnék kibékülni az elöltöltőssel, de ismerősöket körbekérdezve pozitív reakciókat kaptam. Úgyhogy remélhetőleg meg tudnám szokni ezt is. Viszont a mostani felültöltősünk (egy 7 vagy 8 éves Indesit WTP 82), és a családban is a hasonló szerkezetek felül, a panel és az ajtó között iszonyúan rozsdásodnak, és baromi csúnyák, már 2-3 évesen. :-( Jól sejtem, hogy elöltöltősnél ilyen probléma nem fenyegetne? Senkit sem hallottam még erre panaszkodni legalábbis, csak a felültöltős tulajdonosokat. Sejtésem szerint ez nem a kor függvénye, a mai felültöltős egyedek is ugyanígy, elég hamar rozsdásak lesznek. Ezt jól gondolom, vagy tévhit? (Ez az, ami leginkább visszatart attól, hogy ismét ilyen típusút vegyek.)

A másik dolog: alaposan körbejárva a témát, fórumokat és mindenféle netes oldalakat bújva, a saját igényeimet is szem előtt tartva jelenleg két mosógép van porondon. Az egyik egy Gorenje W6623/S, a másik pedig egy Electrolux EWS 1277 FDW. (http://www.gorenje.hu/mosas_szaritas/mosogepek?c=362228 és http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_mosogep/keskeny_eloltoltos_mosogepek/electrolux_ews_1277_fdw_mosogep.html?gclid=CI3cmIuDrMMCFWKWtAodFEoAtw)

Az Electrolux összességében nekem valamivel szimpatikusabb, a programjait, kinézetét, lehetőségeket tekintve. Viszont drágább is nem kevéssel (kb. +30e Ft). A kissé jobban tetszik nem biztos, hogy megér ennyi pluszt pénzt, és csak 1 év garancia van rá. A Gorenje szintén tetszik, és nyilván ennek a programjait is azért össze tudnám válogatni úgy, amiket szívesen használnék. Ráadásul 3 év gyártói garancia van rá, ami azért elég jó, főleg ez az, ami miatt nagyon gondolkodóba estem. :-)

Az Electrolux-ot, mint márkát sokkal jobban ismerem, így a különféle elnevezések, és sajátosságok mind ismeretesek számomra. Viszont semmilyen Gorenje szerkentyűvel nem találkoztam eddig, így hogyha esetleg van valakinek tapasztalata, tanácsa számomra, kérem segítsen eldönteni, merre billenjen a mérleg nyelve. :-)

Nagyon szépen köszönöm! :-)

W124E300TDT4MATIC 2015.01.21 Creative Commons License 1851

Standard alkatrész, rajzom nincs hozzá sajna...

Előzmény: beluska13 (1850)
beluska13 2015.01.20 Creative Commons License 1850

Köszönöm, hétvégén megpróbálom szétszedni, kinyomozni a hiba okát. Szervizkönyvet / robbantott ábrát nem találtam hozzá, nem tudom, esetleg ez ügyben tudnál-e esetleg segíteni? (Mailcímem publikus).

Béla

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1849)
W124E300TDT4MATIC 2015.01.20 Creative Commons License 1849

A gépen fel van szerelve egy biztonsági hőhatároló, ami általában egy 270°C-os klixon. Valószínű, hogy ez ment tönkre, és véletlenszerűen áramtalanít. Általában a gép hátulján, fent, a hőszigetelés alatt lakik.

Előzmény: beluska13 (1848)
beluska13 2015.01.19 Creative Commons License 1848

Szia,

Olyat produkál, hogy bekapcsolás után elkezd melegedni, rendeltetés szerűen elindul a sütési folyamat (ha fokozatosan tekerem feljebb a termosztátot, pár alkalommal ki / be kapcsolja a fűtőszálat - ahogy emelkedik a hőmérséklet, a hőfokszabályzó ki / be kapcsolgatja a fűtőszálat - amikor a fűtés nem megy, beindul a keverő ventilátor), aztán egyszer csak leáll az egész, kikapcsol a belső világítás is, csak az üzemmód kapcsoló visszajelzője világít. Ilyenkor ha a hőfokszabályzót feljebb tekerem, hallatszik a kattanás, hogy kapcsol, de nem kapcsol be sem a fűtőszál, sem a belső világítás. A belső világításnak a teljes sütési folyamat során világítania kéne, attól függetlenül, hogy a fűtőszálat a hőfokszabályzó bekapcsolja-e, vagy sem.

200 °C körül tapasztaltuk ezt először, miután visszahűlt a sütő, újból elindítottuk, de egy bizonyos hőmérséklet elérése után ismét leáll.

Nagyjából ez a jelenség.

Van valami ötleted, hogy mi lehet a hiba?

Béla

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1847)
W124E300TDT4MATIC 2015.01.19 Creative Commons License 1847

Mi a gond a sütővel?

Előzmény: beluska13 (1846)
beluska13 2015.01.18 Creative Commons License 1846

OFF

Tisztelt szervizes hozzászólók!

Érdeklődnék, van-e valakinek villanytűzhely javítási tapasztalata? Egy Electrolux EOB 33000 típusú készülékről lenne szó.

Béla

Szedi73 2015.01.18 Creative Commons License 1845

Szerintem nem fogsz, jót választottál. Kívánom, sok örömöd legyen benne! :)

Előzmény: net91 (1842)
W124E300TDT4MATIC 2015.01.13 Creative Commons License 1844

Akadozva kell forognia, DE keresztirányú lötyögés nélkül.

Előzmény: Ferenc Székely (1843)
Ferenc Székely 2015.01.13 Creative Commons License 1843

Üdvözlet.

Egy kis segítséget szeretnék kérni,még mosógép vásárlás elött.Úgy döntöttem,kap még egy esélyt a 12 éve felültöltős whirlpool mosógépünk.Valószínüleg szivattyú problémája van. Ki is szereltem,viszont az lenne a kérdésem,hogy ha kézzel megforgatom a kis  lapátokat akkor pörögnie kelllene mint egy rulettkerének? Mert az enyém negyed fordulatonként  akadozik.  Előre köszi a válszokat.

net91 2015.01.09 Creative Commons License 1842

Vettem egy elöltöltős LG-t, ha nem válik be keresni foglak. :-)

Előzmény: Szedi73 (1833)
net91 2015.01.09 Creative Commons License 1841

....ahol most 15% kedvezményt kapsz egy hétig a mosógépekre.

Előzmény: sanyooo1 (1838)
W124E300TDT4MATIC 2015.01.09 Creative Commons License 1840

..a bal szélsőt b+ :-(

Előzmény: imola.elekes (1836)
sanyooo1 2015.01.09 Creative Commons License 1839

Nagyon gagyi firma lehet, ha erre szorul. 

Előzmény: almirena (1837)
sanyooo1 2015.01.09 Creative Commons License 1838

Csak a verebes teszkót ajánlom!

almirena 2015.01.09 Creative Commons License 1837

már megint a gerillamarketing.