Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sanyooo1 Creative Commons License 28 órája -1 0 2033

Az én keskeny "wiccpúlom" nem kell senkinek? :((((

:)

mert hozzászólok Creative Commons License 28 órája 0 0 2032

;)

Olvastalak itt: http://logout.hu/tema/re_parci_milyen_mosogepet_vegyek/friss.html#msg468

Nálam meg az a helyzet, hogy mégsem lesz megjavíttatva a 17 éves és eddig még szerelőt sem látott öreg Wirl. "vas".

Éppen ma délelőtt rendeltem meg a neten én is az általad is kiválasztott márkát-típust. Egy hétig böngésztem... (...és vártam valakire, aki nem igazán kommunikált velem a javításról és most még ő érzi megsértve magát.)

Előzmény: Luzso1974 (2031)
Luzso1974 Creative Commons License 1 napja 0 1 2031

Sziasztok. Majdnem végigolvasva :) ezt a fórumot, rátok hallgatva ma vettem egy Electrolux EWT41266TW-t.A budaörsi E......s-ban 109.990 ft volt és érdekes módon tudtam rá alkudni, megkaptam 105k-ért :)

Volt ott egy ugyanilyen, 2 db horpadással, ugyanúgy garanciával 85-ért de a feleségem berzenkedett tőle valamiért.
Lefotóztam, ha valakit érdekel át tudom küldeni a sérüléseket.

Az előző gép egy Fagor FET-3127 volt, 3 és fél év után ment tönkre, jó hír az volt hogy 5 év garancia volt rajta, a 2 rossz hogy amelyik cégtől vettem az megszűnt, úgyhogy a jogutód cég 2 héten belül visszautalja az árát.

Lish Creative Commons License 2 napja 0 0 2030

Ha picit visszaolvasol, hosszabban írtam a saját Gorenje gépünkről, gondolom nagyon hasonló lehet (nem ugyanez a típus).

Előzmény: toth_e (2027)
toth_e Creative Commons License 3 napja 0 0 2029

Köszönöm!

Előzmény: mert hozzászólok (2028)
mert hozzászólok Creative Commons License 4 napja 0 0 2028

A Gorenje ha gyártana felültöltős gépeket is, abból választanék. (Már nem gyárt egyet sem.)

Állítólag ők még nem vitték ki Ázsiába a gyártást és amúgy is megbízható márka.

Nekünk olyan a fagyasztóládánk és dupla vastag falú, dupla ideig fel sem engedne, ha áramszünet lenne napokig. Energiatakarékos...

Szóval, a szlovén Gorenje jó márka! (Itt van a szomszédunkban az ország amúgy.) ;)

Előzmény: toth_e (2027)
toth_e Creative Commons License 4 napja 0 0 2027

Gorenje w6503/s-ről mi a véleményetek? 
2 személyre kell, heti max 3 mosással.

mert hozzászólok Creative Commons License 5 napja 0 0 2026

Nekem is az AEG tetszik leginkább, úgy összegezve.

(A Zanussi a 2. helyen van nálam a 3 közül. Kár, hogy arról nem találni még vélemény írásokat.)

Lehet, hogy AEG lesz - ha nem "generálozza meg" a szaki a régit.

Köszönöm mindenkinek, aki válaszol itt a töprengés megosztásaimra! :)

Előzmény: lu-pe (2024)
H_G Creative Commons License 5 napja 0 1 2025

A Whirlpool manapság nagyon nem ugyanaz, mint a 90-es években,

Előzmény: mert hozzászólok (2023)
lu-pe Creative Commons License 5 napja 0 1 2024

18 éves AWG 650-et cseréltem AEG l61060tle gépre Húsvét előtt. Egyelőre nagyon meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: mert hozzászólok (2023)
mert hozzászólok Creative Commons License 5 napja 0 0 2023

Zanussi ZWQ61215WA Felültöltős mosógép, 6 kg, A++, 1200 ford., (88 e. ft.), 2 év gar.

A három közül a legolcsóbb, új széria lehet, fórumozók és vélemények még nem igazán olvashatók róla. Ám sokan nézték meg a videóját már és népszerű az eladási toplistán már. Talán, mert a korábbi Zanussi gépek jók(?).

Whirlpool WTLS 65912 Felültöltős mosógép, 6,5 kg, A+++, 1200 ford., (119 e. ft.), 2 év gar.

Az "intelligensebb", na meg W. márka, ami 17 után csak most romlott el nekünk. A "6. érzék" dolgot fikázták más típus fórumban olvastam. A kezelőpanel elsőre "bonyolultabbnak" tűnik nekem.

AEG L61060TLE mosógép, A++, 1000 ford., (115 e. ft.), 1 év magyar gyártói gar. (drágábban véve lenne hosszabb gar. is.) "Német" mosógép, ami valójában Kelet-Magyarország gyártás...

Ennek nagyon teszik a kezelő panel része, szerintem egyszerű, ahhoz képest, hogy "intelligens". Ám az AEG fórumon találtam jócskán panaszkodó beírásokat. :-/ 

A szerelő ma tud csak kijönni az öreg Whirp. AWG-653 gépünket megnézni. /17 évet elment szerelő nélkül!/

Ha nem lenne drága, legszívesebben felújíttatnám, ha már úgyis széjjel kell szedni. Arra gondoltam, 1 új műanyag keret (felül), amiből kiszakadt 1 l.csillapító, a bal hátsó), 4 új lengéscsillapító (nem bontottat!), új csapágyak (2 db. ha jól tudom) és ha van ebben ékszíj(?), akkor azt is újat bele. A lemez kívülről máig nem mutat korróziót. Majd, ha szétszedik, azt is...

Ha ezt így nem lehet megoldani kb. 25 ezerig forintban, akkor a fenti 3 típus közül választanánk - a netről véve már. (Sok mindent vettem a neten és nagyon jó tapasztalatokkal.)

paplanfa Creative Commons License 2015.04.19 0 0 2022

Két mosás közt 1 órát kéne pihentetni???? Na olyat nőknél még nem láttam. Egymás után mosnak, még ki se párolog a dob, de már csukja vissza a következővel.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2008)
paplanfa Creative Commons License 2015.04.19 0 0 2021

Hajdú tárcsásat, és a hozzá passzoló centrifugát mai napig gyártják. Azzal 5 perc kimosni :) Néha elrohad a külseje, de simán cserélhető, vagy kasztnissal megheggeszthető.

Előzmény: MrsJonas (2011)
paplanfa Creative Commons License 2015.04.19 0 0 2020

Processzor van benne, meg sok egyéb, garantáltan x időn belül bedöglő bizbasz. Ezek nem ruszki cuccok.

Előzmény: reimre (2016)
mert hozzászólok Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2019

Köszönöm a választ! Megjegyzem és legalább hozzá tudok szólni, ha jön a "szaki". ;)

Ma lett defektes, majd jön egy 'szerelő', aki megnézi és eldöntjük...

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2018)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2018

Sehol sem kapsz - csak drágán.

Vissza lehet csavarozni a leszakadt felfüggesztést - vagy fedélkeretet kell cserélni...

Előzmény: mert hozzászólok (2017)
mert hozzászólok Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2017

Ma bekattant az 1998 (!) nyarán vásárolt Whirpool AWG-653 felültöltős masina nálunk. 

17 évet szolgált és nem kellett javíttatni - eddig!

Ma "leült" a dobház alacsonyabbra és úgy látom, egyik (egy darab csak) lengéscsillapító felül kiszakadhatott a helyéből?! Valami fehér "szétnyílt rózsa" alakú kiszakadt műanyag látszik a lengéscsillapító felső végén, a kiszakadás után.

Meg tudom-e javíttatni - avagy kapok én manapság is olyan (szolid áras!) megbízható felültöltős masinát, ami kiszolgál ennyi évet? :-/

reimre Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2016

direkt drive, aminek köszönhetően nincs ékszíj

Nem láttam még ilyen motort közelről, de azért gyanakodnék, hogy ha ékszíj nincs akkor van egy bolygómű, természetesen fullosan műanyagból. 

Jól gondolom?

Előzmény: MrsJonas (2006)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2015

Nemcsak az, a Whirl is szétrohad...

Előzmény: almirena (2013)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2014

Nem tudom, mire számítottál, de van az az ősi dolog az adjiustennel, meg a fogadjistennel. Nem mutráltál bele a ventillátorba, természetes a normális hangnem...

A mai gépekbe beletekerhetsz, sz@rik rá nagy ívben... elektronika vezérel, te csak közlöd, hogy mit szeretnél. Aztán, ahogy sikerül.

Nagy átlagban a mai gépek öt- hat évet kihúznak, természetesen normális használat mellett. Az, hogy némelyik bekakkant idő előtt, az előfordul.

Ha nincs egyéb igényed, akkor a legolcsóbb akciós hosszúgaris gép a jó választás. Ha el vagy eresztve, akkor jöhet a minőség... 

A távolkeleti gépek talán kicsit felhasználóbarátabbak, kevesebb a földműves látáskorlátozás rajtuk - bár, ha beindulnak, akkor kezeket fel... (silverizé, ecobuborék, gyémántüst és társai)

Azt meg különösen díjazom, hogy a negyedik hozzászólásodban nem reklámozod a hülyéneknézlek boltot... ;-)

almirena Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2013

A mi Indesitünk rozsdás lett, és az itteni hozzáértők szerint típushiba.

MrsJonas Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2012

Beko -.-' :D

MrsJonas Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2011

Köszönöm a válaszod, azt hittem én is meleg fogadtatásban részesülök, mint előttem a kedves kérdezők, de kellemesen csalódtam. Folyamatosan olvasom vissza a topicot, minden típust kikeresek, elolvasok róla amit találok, videót nézek, és ülök mint a kuka, wtf...

Tudom, hogy pihentetni kell a gépet, nem is szoktam egymás után járatni, csupán azt akartam ezzel szemléltetni hogy napi 4 adag, vagy heti 1-2 mosás, de a lényegen nem változtat, két ember ruhát kell kiszolgálnia, és úgy gondolom, laikus buta eszemmel, hogy ha nincs a programok között lépkedve (annak idején tekerős gombos megoldás, hőfök szabályzó nélküli), simán elél a mosógép jó pár évet. Vagy ez buta feltételezés? Persze mikor kézzel áztattam ruhát, és csak centrizni tettem be, az más, de ha pl türelmetlen 1-2 hölgyemény, és beleteker, mert nincs kedve kivárni a mosási időt, jócskán belebolondulhat a gép, nem?

Sokan olcsón akarnak jó minőséget, ami ha nem is nyugdíjig, de legalább 20 évig bírná, de ugye a mai világban nem csak ezek a gépek, bármi úgy van megcsinálva, hogy ne éljen olyan sokáig... Vagy ha élne is, a gari-szervíz szolgálat kiépítése olyan Mo-n, hogy inkább vesz egy másikat az ember.

Ha már 5-10 évet kibír egy mosógép, azt mondom jó választás volt, vedd ezt Te is meg, neked is jó lesz. Ahha, nem biztos. :) Mindenkinek az a jó, ami a saját használatában bevált.

Rizsáztam eleget :)

Beko

Samsung

Indesit

(ami olcsóbb kategória most a 'azért hülye nem vagyok" üzletben, megéri? kb 60 ez eko. Nem ismerem annyira, de tényleg mosásra nem elég egy alap gép? 

Köszi még egyszer a választ!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2008)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2010

Az hát. Egy őskövület... :-)))

Előzmény: sanyooo1 (2009)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2009

"nincs áttétel, szíj, amely súrlódást generál és rezgéseket okoz. "---Én azt tanultam, hogy a szíjhajtás rezgéscsillapító hatású, de én már nagyon öreg vagyok. :(

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2008

Azt vedd, amelyik tetszik. Műszakilag nincs nagy különbség, a motorra a tíz év gari meglehetne húsz is, nem az megy tönkre.

Azt azért ne felejtsd el, hogy két mosás között illik egy órát pihentetni a gépet...

Előzmény: MrsJonas (2007)
MrsJonas Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2007

Persze a munkásruhát ne úgy vegyétek, hogy minden nap mosok, hanem hétvégén általában szombaton reggel indítom a gépet, és késő délután kapcsolom ki, kb 4 adag, fehérekkel, feketékkel, külön munkásruhával. Folyékony mosószert használok, öblítőt nem higítok.

Köszönöm előre is a tippeket! :)

Ági

Előzmény: MrsJonas (2006)
MrsJonas Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2006

Sziasztok!

Sok jót olvastam a régebbi oldalakon, de annyira le van  zsibbadva már az agyam, nem tudom eldönteni melyik mosógépet vegyük. 

Anyósomtól "örököltünk" egy Hajdu Zerowattot (jól írtam?!), ami nálunk fél évig bírta, és jelenleg mosógép vásárlás előtt állunk. Próbálunk úgy keresni/választani, hogy jó legyen, de nehéz.

A max összeg amit szánunk rá, az 90 ezer ft. Nem vagyunk kapkodó idegbetegek, így mosó-szárítógép nem érdekel, nem kap el az ideggörcs, ha a ruhák a szárítón száradnak (panel lakás, nap nem égeti). Programok száza sem érdekel, nekem olyan gép kell, ami default, nem akarok azon morfondírozni, hogy külön állítsam be a centrit, mosási időt, és nem érdekel sem LCD , sem Digitális kijelzős mosógép, de ha garanciát nézünk, ami az LG-nél motorra 10 év, direkt drive, aminek köszönhetően nincs ékszíj, akkor  talán  LG F10C3QD mosógép) . 

Ezen kívül valaki tud valami jót ajánlani? 

Kettőnkre mosok, gyermek még nincs, munkásruha viszont van bőven. 

Köszönöm a segítséget! Hétvégén szeretnénk venni! :)

Szép napot!

Ági

sanyooo1 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2005

Nekem van egy AWG-852 felújított eladó! 25.000 fabatkáért elviheti, akinek olcsó mosógép kell!

toth_e Creative Commons License 2015.04.12 0 0 2004

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állunk 2 kinézett van, Electrolux EWS11252NDU vagy egy gorenje w 6402/s.
Melyik volna a jobb választás?