Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 1211

Whirlpool-lal már 3x szívtunk (az első 5 és fél évet ment,utána game over , használtan pedig 2x is csúnyánt ráfaragtunk,mert pontosan a garancia idejéig működött-azaz 3 hónapig),szóval...

Samsung-ot nem dícsérték ezért megijedtem tőle...

...kérdésem megegyező a topik címével , mert pont most adósítottam el magamat másfél évre hogy legyen fosógépem végre mert baromira nincs időm kézzel mosni és unom is már...    XD

Amikor eladtuk a fosógépet , azt egy mosógép-szerelő vette meg és ugyanazt mondta (de szóról szóra) amit itt már alant leírt az egyik szerelő úr - mármint hogy ne legyen csili vili digitális szenzoros kütyü , hanem minél egyszerűbb legyen a kezelőszerv...

Egy biztos: a Whirlpool-t kerülöm...

Azt írtátok az "OutLet"-eket kerüljük, mert át***k az embert ,illetve amit érdemes figyelni az az Electrolux , vagy Zanussi. (Természetesen én nem értek semmihez-szomorú hogy anno abbahagytam a sulit , mert most én is fosógépszerelő lennék-csak segítségeteket szeretném kérni,és nagyon szépen köszi az eddig leírt infókért)

Tisztelettel: Gábor

Előzmény: kovimre (1206)
futoz Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1210

Az elektronika volt a ludas, lehalt a fet és az egyik felére rosszhelyre dugtam vissza a kábelt, ahol csak egy kábel volt dugva

Előzmény: futoz (1207)
futoz Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1209

A szénkefés a motor, akkor lehet kefekopás

Lopott fényképezőgépeket keresnek a tulajok

Előzmény: Gardo20 (1208)
Gardo20 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1208

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy Whirpool AWT 5088/4 típusú mosógéppel kapcsolatban. A napokban sajnos megadta magát, először nem szivattyúzta ki a vizet. Szétszedtem, a dob és a szivattyú közti csőbe bekerült egy zokni, ezt eltávolítva 1 mosás erejéig jó lett. Aztán megadta magát a szívattyú, alig nyomta a vizet, valamit indításkor ránt egy pillanatra a centrifúga és ennyi, mást nem csinál. Szivattyút azóta kicseréltem egy újra, de a hibajelenség továbbra is fennáll. Programkapcsolónál égésnyomok nem látszanak, kábelek lehúzva, visszatéve... Párom állítása szerint 1x lenyomta a kismegszakítót, de ezt azóta nem produkálja. Mi lehet a baja, tudok vele valamit házilag kezdeni? Programkapcsoló elromolhatott?

 

Csatolok egy videó linket a hibajelenségről: http://data.hu/get/6798946/Mosogep_start.mp4

 

 

futoz Creative Commons License 2013.08.02 0 0 1207

Én most egy olyan hibával szívok egy régi Bosch mosógéppel, hogy mosási fázisban is túlprörgeti a dobot. A tirisztor zárlatos volt a szabályzó elektronikában azt egy másik elektronikából átraktam, de most is ezt csinálja. Programkapcsolót cseréltem, szintkapcsolót cseréltem, szénkefét cseréltem. ( szénkefe hiba esetén pont a centrifuga nem menne, de kopott volt így kicseréltem) 

 

Előzmény: xXXxxxXxxxxxX (1205)
kovimre Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1206

Sziasztok!

 

Mennyire megbízható az alábbi mosógép (Whirlpool AWOE 8914)

 

http://www.whirlpool.hu/termekek/mosas-es-szaritas/mosogepek/szabadonallo-mosogep-8-kg-awoe-8914

 

Amin még gondolkodom az az LG és Samsung. Tehát a három közül melyiket  válasszam?

xXXxxxXxxxxxX Creative Commons License 2013.07.16 0 0 1205

Motorhibát keress!

Előzmény: Koraszon (1204)
Koraszon Creative Commons License 2013.07.15 0 0 1204

Kedves József!

Andrea vagyok Budapestről a XIII. kerületből.

Van egy ARISTON ATD 104-es mosógépem, ami péntek este a mosáskor F-02 hibakódot írt ki. Mit jelent ez a hibakód?

Úgy olvastam, hogy Ön szerelő, és elég hamar ki is jön megnézni a gépet, kiszállási dij nélkül.

Több dolog érdekel, először is mi a baja a mosógépnek, mibe kerül ennek a hibának a kijavítása, érdemes-e megjavítani még, tehát összességében milyen állapotban van a mosógép? Javítani érdemes, ha igen kb. hány évig használható még utána? Inkább újat kellene vennünk és ha igen, Ön milyet javasol, hasonló vagy jobb paraméterekkel, mint a mostani?

Várom mielőbbi válaszait: Andi

Előzmény: mosógép szerviz Budapest (1167)
Zsééééééééé Creative Commons License 2013.07.10 0 0 1203

Sziasztok, mosógép vásárlás előtt állok, a hozzáértőbbektől kérdezném, hogy ezek közül melyiket érdemes megvennem 70-80 ezres kategóriában:

 

-          Zanussi ZWG 6120 K (kb 70-72e) (1 év gari)

-          Samsung WF70F5EON2W (mediamarktban 80e) (2 év? gari)

-          Electrolux EWP 1462 TDW (80e) (1 év gari)

-          Siemens WM12B060BY (74e) (2 év gari)

-          Bosch WAA24163BY (83e) (2 év gari)

 

Zárójelben, hogy nekem mennyibe kerülne összesen (szállítással stb.) + a garancia idő.

Én jelenleg az Electrolux felé hajlanék. Segítő tanács, vélemény esetleg?

tixti Creative Commons License 2013.07.08 0 0 1202

Na,én jól megjártam az Ariston mosógéppel:o Ezt az elöltöltős gépet ajánlották a Metro üzletben,hogy ez tutira jó,elég hosszú élettartalmú.Csak azt felejtették el közölni,hogy nem bírja a mindennapos mosást.Hát kérem szépen én nem dísznek veszem a mosógépet,hanem,hogy használjuk!

2010 októberében lett vásárolva,és hónapok óta rettenetesen hangosan centrizett,mostanra már a dob sem forog-tönkrement a csapágy.Szerencsére vásároltunk még két év garanciát,mert szinte biztosak voltunk benne,hogy nem bírja négy-öt évig,hát be is adta most a kulcsot:O

AZ ember már nem tudja,milyen gépet vegyen,mert mindegyik ilyen vacak!A régi Energomat 20-25 évig is bírta.

Ezek a modern gépek,száz ezrekbe kerülnek,és két-három év után gajra mennek:o

Előtte egy Whirlpool felültöltősünk volt,az négy és fél év után gyakorlatilag darabjaira hullott-120 ezres gép:OO

mosógép szerviz Budapest Creative Commons License 2013.07.08 0 0 1201

Üdv Laci!

 

Nehéz erre jó választ adni, attól is függ, hogy hol rakják össze de amit ajánlanék Elektrolux-nak és a Zanussi-nak az Európában készült modelljei, (a hátulján rá van írva, hogy hol készült). Nyilván netről rendelve ezt nem lehet megállapítani, de a helyszínen meg lehet nézni!

 

Üdvözlettel: Józsi

Előzmény: lacimaster (1188)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1200

Van egy érdekes újítás az oldalon, úgy hívják: kereső. Ennek használata nagy segítséget jelenthet számodra, és másoknak, akiknek konkrét informáűcióra vágyik a lelke.

De azt ne várd el, hogy egy "keménymag" avagy topiclakó havonta leírja ugyanazokat a litániákat.

 

A kétoldalon rögzített dobról: nem rögzít, hanem a dob anyagát támasztja. Továbbá, ha szertnéd, megfelelő díjazás ellenében szivesen postázok neked szétrohadt, hasznavahetelen kétoldalt csapágyazott dobokat. Tehát csak a felhasználás szempont az elöl, illetve felültöltős mellett.

Ja, és némelyik mosógép (pl az enyém is) nagyobb csapágyakon fut, mint a Te autód. Hacsak nem kamionozol...

 

Konkrétan mi a kérdésed?

Előzmény: kalapala (1198)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1199

" emlékszem a Hajdu mosógéppel kapcs. tett hozzászólásra, hogy nem ajánlott, meg hogy már nincs igazi magyar Hajdu, stb., de ezek NEM alátámasztott érvek"

 

--A szakemberek érvei nem elég jók, értem!

 

"Ezt a fizikát meg hagyd már, ezen lovagolsz, uncsi."

 

--Te jöttél a nagy fizikai tudásoddal, szerintem az volt "uncsi"! :)))

 

"Nekem a két oldalon rögzített Hajdu mosógépem"

 

--Nekem most is van, mégsem ebből vonok le "életbölcsességeket"! :)))

 

" legközelebb NE reagálj a hozzászólásomra"

 

---Fájdalom, ezt nem ígérhetem meg, szórakoztatnak a magadfajták! :))) 

 

Előzmény: kalapala (1198)
kalapala Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1198

Nyilván hogy nem olvasok vissza 1000+ hozzáslást, ez a topik arra van, hogy segítsen valaki egy konkrét, személyes kérés/kérdés kapcsán. (Legalább is nkem a cím alapján úgy tűnik). Én részletesen leírtam, hogy mit szeretnék és ennek megfelelően vártam/várok ajánlásokat!

Nem hiszem hogy valaki pont ilyen paraméterekkel szeretne mosógépet vásárolni, de még ha így van is, nem fogok 1000 + hozzászólást végigolvasni!

Egyébiránt meg: igenis visszaolvastam, és pont emlékszem a Hajdu mosógéppel kapcs. tett hozzászólásra, hogy nem ajánlott, meg hogy már nincs igazi magyar Hajdu, stb., de ezek NEM alátámasztott érvek, míg a segítőkész hozzászóló KONKRÉT és pozitív tapasztalatról számolt be, ami érvként fogható fel és a termék mellett szól.

 

Tehát ez is mellé ment.

 

Ezt a fizikát meg hagyd már, ezen lovagolsz, uncsi. Ha van egy forgó dobom, egyáltalán nem mindegy a tartósság szempontjából hogy a forgástengelye mentén egy v. két oldalról rögzítem, már csak a rezonanciára való hajlam miatt sem.

Nekem a két oldalon rögzített Hajdu mosógépem nem rezonált be jelentősen kis és nagyobb mennyiségű ruhatölteteknél sem, a mostani elöltöltős gépemet meg elég nehéz kiegyensúlyozni.

Ennyi.

 

"Ezt a kérdést hetente kétszer felteszik hozzád hasonló okosok :))) ne csodálkozz, ha nem kapsz választ!"

 

Naná! Ezért van a topik: nem fog mindenki visszaolvasni, ha ez nem tetszik, tisztelettel megkérlek: legközelebb NE reagálj a hozzászólásomra, főleg, ha segítő szándékot a legkisebb mértékben sem vagy képes felmutatni.

 

Előzmény: mosogep-szerelo (1197)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1197

Nem is fogok, ha vissza olvasnál tudnád miért! De te nem olvasol vissza, nyilván csak a fizikához értesz! :)))

Ezt a kérdést hetente kétszer felteszik hozzád hasonló okosok :))) ne csodálkozz, ha nem kapsz választ!

Egyébként a "hajdu"-nak nevezett gép a legutolsó a sorban, illetve az első, ha a "messzire elkerülendő" kategóriát nézzük, de te ezt sem tudod, mert nem olvasol vissza! :)))

Előzmény: kalapala (1195)
kalapala Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1196

Hajdu HA 800-as?

Köszönöm szépen, rákeresek.

Előzmény: Törölt nick (1193)
kalapala Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1195

Neked mi a problémád?

Miért nem segítesz ahelyett, hogy flémelnél?

És ha már kritizálsz valmit, illene érvekkel alátámasztani és nem holmi fellengzős kinyilatkoztatással megtoldani a trollkodásodat.

Arról nem is beszélve, hogy "mosógép-szerelő" létedre még mindig nem ajánlottál semmit, csak a hibát keresed a hozzászólásomban.

 

Előzmény: mosogep-szerelo (1194)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1194

Ha értenél a fizikához nem írnál ilyen butaságot. :(   (egyetemi professzorok nem mondanak ilyet! ) :D

Előzmény: kalapala (1192)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1193

Ajánlom figyelmedbe a 1165-ös hsz-em, szerintem azzal a géppel nem lőnél mellé.

Előzmény: kalapala (1190)
kalapala Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1192

Szia!

Mi a problémád ezzel a mondattal?

A hozzászólásom kritikai minősítése helyett inkább ajánlhatnál valamit.

Köszönöm.

Előzmény: mosogep-szerelo (1191)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1191

" Igazából a mosógépekhez nem értek, de a fizikához igen,"---Jézusom! :(((

 

:-O)

kalapala Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1190

Sziasztok!

Egyedül lakom egy panelben, de ennek ellenére nagy töltetű mosógépet (6+ kg) szeretnék venni, mert sok ruhám van, ritkán mosok, de akkor nagyobb adagot. Mivel a panelban drága a víz, ezért egy nagyobb töltetkapacitású géppel emiatt is olcsóbban jönnék ki hosszú távon. Új gépet szeretnék, de nem tudom, hogy mostanában van-e csak hidegvizes befolyású, ami melegíti a vizet. Tudom, hogy ez +áram költség, de a melegvíz nagyon drága a panelban, ezért így szerintem olcsóbb lenne, még a + melegítés miatti áramköltséggel együtt is.

Volt régen egy Hajdu Energomat mosógépem, meg azóta sok másik, de annak SEMMI DE SEMMI nem ér a nyomába strapabírás terén.

Ha mégis van ilyen, ami közel annyit kibír (mivel az Energomat újonan már nem szerezhető be), akkor számomra jó választás lhetne.

Sokat használom a 90 fokos mosást, mert fehér ruháim vannak (egészségügy).

Komlón lakom, de internetes vásárlás nem probléma (ha kiszállítják). Keret van rá, de ha nem muszáj, nem mennék 80-100 E HUF fölé.

Én úgy gondolom hogy a felültöltős jobb lehetne, mert az elöltöltősnek a dobrész-felfüggesztése a kialakításból adódóan nem lehet olyan strapabíró, mint a felültöltősé, ahol a dob tengelye kétoldali rögzítésű. Igazából a mosógépekhez nem értek, de a fizikához igen, és az gondolom egyértelmű, hogy ha a dob két oldalról rögzül, akkor tkp. nincs nyíróerő, míg az elöltöltőseknél ez elkerülhetetlen.

Előre is köszönöm.

andrisopel Creative Commons License 2013.07.06 0 0 1189

Szép estét mindenkinek!

 

Kérdésem lenne,kérem ha van szervízes vlaszolja meg ha tudja.Vásároltam egy fél éves mosógépet,garanciásan.Elromlott sajnos de a garancia jegy és a számla az eladó nevére van kitöltve.Attól még megjavítják,mivel garancia idő még van rá.

Válaszokat előre is köszönöm....AEG

lacimaster Creative Commons License 2013.07.06 0 0 1188

Kedves Józsi,

 

Köszönöm a válaszát, milyen márkát ajánlana ebben az árkategóriában ? max 130e. 

 

Üdv,Laci

Előzmény: mosógép szerviz Budapest (1185)
Ekszn Creative Commons License 2013.07.06 0 0 1187

esetleg tudna ajánlani egy megbízható mosógépet 80.000Ft környékén? max 100.000-ért? köszönöm.

Előzmény: mosógép szerviz Budapest (1186)
mosógép szerviz Budapest Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1186

Ahogy a kollégák is írták, már rég nem a jólbevált magyar Hajdút adják el ....hanem egy megbízhatatlan,rossz kivitelezésű utánzatot, aminek semmi köze Magyarországhoz.....

Előzmény: Ekszn (1178)
mosógép szerviz Budapest Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1185

Kedves Lacimester!

 

Inkább Whirlpool, mint az olasz Fagor ,de ha jót akar magának akkor egyikse. Szerelőként mind két márkával találkozom bőven....

 

Üdv! Józsi

Előzmény: lacimaster (1183)
g.maria Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1184

Szép napot!Eladó egy indesit elöltöltös digitális kijelzésű mosógép,motorhibásan.Cseréje kb.6000ftIrányára:10 000ft tel.:0620 385 3983

lacimaster Creative Commons License 2013.07.03 0 0 1183

Sziasztok,

Felültöltős mósógépet szeretnék vásárolni Fagor FET 6012 vagy Whirlpool WTLS 66912.. Van valakinek esetleg pozitív negatív tapasztalata ezekkel a gépekkel kapcsolatban? 

Előre is köszönöm!

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.07.02 0 0 1182

Az egy Candy klón, és nagy ívben kerüld el, hacsak nem szereted szivatni magad...

Előzmény: Ekszn (1180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!