Keresés

Részletes keresés

ficere50 Creative Commons License 2018.01.15 0 1 82974

Neomatik talán elég értelmes volt, hogy megértse elsőre is, hogy mit jelent az 1-es, 2-es cseréje...látod itt a baj, amiért annyit szekálnak Téged: olyanokat is megírsz, amik egyszerűek, nyilvánvalóak.

Ezt néha "túlokoskodás"-nak hívják. 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82946)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82973

Apropopó, kellene nekem wines mindenes üzemeltetésre valaki. Ez most értelmes cégnek néz ki. Aztán ha változik, majd megyünk másfelé :-P Ha akad ismerős, akkor jöhet.

Előzmény: tfe_tng (82972)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82972

Kicsit felrement, a te hozzaszolasodra reagaltam, de igazabol nyilvan eleknek cimezve. 

Lattam mar tobb magyar es multi ceget kivulrol/belulrol, lenyeg hogy nem mindenki annyira gonosz mint ahogy elek kepzeli. A zaszlo pedig per pillanat a munkavallaloknak all, cegkent orulsz ha fel tudsz venni valakit. Ebben a kozegben tereszti elek a paranoid osszeeskuves elmeleteit mint alapigazsagot. 

Előzmény: ötfelezős (82970)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82971

Nézzük meg a másik oldalt is, mikor 20 éve még marha sok pénzt tolt a cég a Systimaxos képzésekbe és vizsgákba (ezt mondtam Eleknek, hogy ilyet is láttam), páran összeszedték a papírt aztán meg is léptek. Nem véletlenül és csakis a cég köcsögségéből vezették be a tanulmányi szerződéseket.

Előzmény: ötfelezős (82970)
ötfelezős Creative Commons License 2018.01.15 0 1 82970

Érdekes ez a magyaros hozzáállás. Én semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy a cégnek kell, mármint a tevékenységhez, amire szerződni szeretne, ő fizeti, oszt nem adja oda. Nem mondom azt, hogy emberbaráti cselekedet, de szerintem nem is a mérhetetlen gonoszság jelképe. Ennek tárgyalásakor hogyan jutunk el a bíróságra menet feltételezéséhez? A következő gondolati lépés az, hogy felgyújtom a cégvezető lakását. :D

 

Ez a nem kér a képzésből, ez érdekes, mert ha a főtevékenysége az, hogy olyant végez, amihez a munkavégzőnek kell (mondjuk mérő TMK-ra alakította), akkor mit ér vele, ha nem rúgja ki.  Nem is ért hozzá, meg bármikor lebukik, és buktat mindenkit.

Miként írod, most egyébként lehet állást találni, mondtad volna ezt 2008-ban...

Előzmény: tfe_tng (82969)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82969

Jaja, ez tenyleg szivas, de lassuk milyen opcioja van az egysegsugaru usernek:

- azt mondja hogy ja, alairja az 5 evet es mindenki boldog

  - ha kitolti az 5 evet nincs gond

  - ha nem akkor mit csinal a ceg ? cegbirosagra megy ? sok sikert

- ha azt mondja hogy nem ker a kepzesbol akkor

  - mit csinal a ceg ? megbunteti ? kirugja ? (jaja, sok sikert az uj ember felvetelehez)

  - mit csinal a dolgozo ? kirugtak, munkat keres mint mondjuk villanyszerelo ? ez sacc per kb egy 3,5 perces manover manapsag, van benne vagy 2 telefonhivas.

 

IT-ben ez van kb 10 eve, villanyszerelesben mondjuk 1 eve. Nem egy katasztrofalis helyzet munkavallaloi szempontbol.

Előzmény: ötfelezős (82967)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82968

Jahh, mint a vállalkozs ismeretes Arubás Dani, hogy Ő tudja előre melyik cég lesz a csaló és olyannal még szóba sem állt. Mondom akkor keziccsókolom, notebook.hu? Egy kevés pénzem abban is maradt, HPOutletestől, mindenestől. De lehet igaz sem volt. Aztán pár hét múlva szlovák importos szakértős ügyvédet keresett, aki behajtásokkal jól áll. Mondtam is, hogy ahamm :-D De minden IS átment a kezemen, ki gondolná, hogy egy kb. nevenincs M2 Data Kft mennyi mindenben volt idehaza. Vagy az Opel Pálfy és klónjai ott Veszprém környékén és szerintem reggelig írhatnám a listát, hogy kibe futottam bele informatika ésvagy építőipar területén. Bár ezek semmiképpen nem jönnek sem a papírokhoz, sem a képzésekhez, 1-2 emberes stróman cégek voltak aztán átbasztak mindenkit akit csak lehetett.

 

Amúgy összes hozzászólásából süt az ilyen elborult baromság, hogy jajj kicsinálják a kisembert, a köcsög vállalkozó, magyarhonban nem lehet rendesen dolgozni, munkaügy, háttérhatalom, mint egy szektás kemtréles hívős.

 

Ez azért egy francia céghez kimenetel kapcsán nem éppen így szokott játszódni. Ott teljesen más sztorijaim vannak, kaptam sofőrt aki melóba vitt, hozott, de egy szendvicset már nem fizettek ki :-D Bográcsoztam is hirtelen felindulásból az irodában, az kurvaélet, mert valamitől működni kell. Ha az alkalmazottit nézem.

 

Maszekben szerintem én állok a  legjobban, mindig bele bírtam nyúlni a jóba :-D Rakjunk össze gyártósort? Okés. Jajj, a telepre nem lehet bevinni szerszámot és informatikai eszközt. Összeraktuk, másnap délután garis hiba, mire leértünk arra a gyártósor szétkapva a terem másik sarkában, mert valakinek utolsó pillanatban ötlete támadt, átrajzolta, szétvertek minden. Nahh, az is elvileg értelmes cég, de pont megúszta, hogy fizessen. Nem is vállalok már semmit, ha kicsit előszűrök és mást ráuszítok én meg kocsmába járok, az egy fokkal értelmesebb, mint rohangálni, felmérni, 10 órákat tárgyalni a lófaszért. Ebben azért kicsit igaza van.

Előzmény: tfe_tng (82965)
ötfelezős Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82967

Nem adtak pótlást, csak annak, akivel a megállapodást kötötték az oktatásra.

Még egyszer: nem az OKJ képzésről van szó, felfogható "házi" oktatásnak.

 

 

Előzmény: Jahno (82964)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82966

Nekem mondjuk itt egy témába vágó csipszar tanfolyás:

 

 

Itt egy komolyabb (most lőttem egy ideis friss PowerShelleset egyenest németbő, azt még el sem raktam a cuccok közé'):

 

 

Ez meg olyan belső, amire én gondolok, de máshol úgysem jó semmire. A nevenincs workshop-szerűeknek ugyanígy mindegy és ott is inkább a tudás számít, ami az enyém, de előbb futottam bele olyan baromságba cégnél, hogy az ajtón csak azzal a papírral szabad bemenni, amit amúgy bent kell megszerezni és így minden vendégmunkásnál hetente meg kellett fejteni a világ varázslatait. Ebből úgy a pályafutásom alatt lett pár köbméter, szinte az összes telkós cégtől kezdve akármeddig:

 

 

Oszt ilyesmik. És utóbbiból aztán jönnek a hülye kérdések, hogy mikor fogadhatsz el Nokiás borítékot, meg ki viheti a titkárnőt haza vacsorázni, ilyesmik. Az minden cégre a munkavédelemmel együtt egyéni kell, lényeg a pecsét, pipa, aláírás. Máshol semmire nem mész vele.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82963)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 82965

jaja, gyogyszert ma bevetted vagy elgurult ?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82963)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82964

Arról is lehet pótlást kérni, de ha X idő után eljöttél, akkor sem adta oda?

Előzmény: ötfelezős (82962)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.15 0 2 82963

"nem vagy te egy hangyanyit paranoias ?"

 

Van, aki kinn él a való világban, csalók, korruptak és egyéb bűnözők között

és van, aki az egész életét védőburokban éli le, gyerekkorában a szülők és az iskola, később a munkaadók és az állam hitetik el vele, hogy szép kerek a világ. 

Olyan ez, mint a Mátrix: aki egész életében csak belülről látja, az hülyének/paranoiásnak nézi azokat, akik azt is látják, hogy a valóságban hogyan működik a világ a színfalak mögött :)

Előzmény: tfe_tng (82956)
ötfelezős Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82962

Bocs, nem hülyeség. Mondjuk átfogó képem nincs a világról, de például a FAM képzésnél ez vagy 18 éve így van/volt. A cég fizette, cserébe nem adta oda a bizonyítványt. OKJ esetén ezt már nyilván nem lehet megcsinálni.

Előzmény: Jahno (82957)
Adamo_sx Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82961

"tais-toi" :-)

Előzmény: tfe_tng (82960)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82960

Jaja, vegulis a melot meg kell csinalni valakinek ;)

Gondolom a HR vagy hasonlo hasznos agazattal leveleztel eloszor, aztan jott a szaki es mondta nekik hogy "kuss" csak eppen franciaul ;)

Előzmény: Sarawak (82959)
Sarawak Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82959

Nem V betűs. :)

 

Közben kiderült, hogy ott helyben a franciáknál lehetne ilyen tréninget csinálni és 5 napig tartana.

De végül azt írták, hogy elfogadják a diplomámat is, és így akkor mehetek a tréning nélkül. Főleg azért, mert holnap már utaznom kell, szerdán meg kezdődik a tesztelés, ami nélkülem nem kezdődne el. :)

Köszi a segítséget mindenkinek.

Előzmény: Jahno (82930)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82958

Ja, a papírt nem osztja ki, amit online kapsz a fiókodba az utolsó kérdésnél :-D Minnyá hazaesek, mutatok Neki 1-2 dolgot, hogy ne értse.

Előzmény: tfe_tng (82956)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82957

Hülyeség

Mint általában a világról írt minden hozzászólásod. Én mondjuk utoljára személyével mentem a vizsga központba és helyben adják az eseményt, de le is kérheted magadnak, vagy a partnered is ellenőrizhet, hogy reg szerelő vagy-e. Ez ilyen elképzelésed a világról, ami lehet csak az elmédben van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82955)
tfe_tng Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82956

Figy, csak egy megerzes, de nem vagy te egy hangyanyit paranoias ? Esetleg nem elkepzelheto hogy a dolgok nem ennyire fekete-feherek ? :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82955)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82955

"Amúgy nálam a papír névre szól, munkáltató nem tudja vissza tartani."

 

Megteheti, hogy meg sem mondja a vizsgázóknak, hogy pl a cégnél tanfolyamot szervező külső iskola mindenkinek papírt is adott a sikeres vizsga mellé. "Majd mi szétosztjuk" mondja a cég az iskola emberének, esetleg egy kis kenőpénzzel megtámogatva. Megteheti, hogy soha nem osztja ki (el sem árulja nekik, hogy létezik ilyen papír), hiszen kis hazánkban soha semmi baja nem lesz ebből, akkor sem, ha esetleg kitudódik a dolog.

Előzmény: Jahno (82951)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82954

Akkor el lehet menni, de az ilyen kisstílű cég pont nem szeret 5 évekkel dobálózni. Ez sem biztos, hogy lehet feltétele, ha valaki ügyesebb akkor még a munkaügy is ráugrik. Amiket én láttam, ott a kötelező dolgok ingyen voltak, és a fizetős sem sok év. Nálam speciel nem is volt szerződés egy csomó helyen, de az a másik véglet. Aztán vettem néha magamnak is, vagy legyintettem ha a cég nem akarta. Megmutassam, hogy miket szedtem össze mostanában? Amúgy a GE és társai munkavédelmi oktatással mire mentem? Csak az időm a levesbe.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82952)
cucu Creative Commons License 2018.01.15 0 1 82953

Kapcsolónál ez nem jelent veszélyt, mert ott a fogyasztó, ezért mertem ajánlani.

 

Ugyanakkor én nem mernék olyan határozott kijelentést tenni a képek alapján, hogy melyiket melyikkel cserélje fel... Csodálkoztam is, hogy volt aki előállt ilyen konkrét javaslattal. Annál is inkább, mert a rajz alapján jól volt bekötve és mégsem működött jól... Mindössze fejjel lefelé állt, de ez lényegtelen a probléma szempontjából.

 

A "csillár" kapcsoló egy 3 sarkú kapcsoló; egyik sarán bemegy a fázis, és két irányba tud kijönni belőle. El sem lehet téveszteni.

 

Azt sem értettem, miért fontos az, hogy milyen gyártmány, hiszen a csillár kapcsolók funkcióját tekintve egyformák.

Én így látom.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82950)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82952

"Amúgy me miért ne köthetbé magához?"

 

Létezik reális ár-érték arány és irreális. Utóbbi pl az, amikor egy 200 ezer forintos tanfolyam feltétele az öt éves szerződés-hosszabbítás, béremelés nélkül (az apróbetűs részen). A másik lehetőség, hogy el lehet menni a cégtől, mert a tanfolyam megléte a feltétele a további alkalmazásnak.

Előzmény: Jahno (82949)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82951

Amúgy nálam a papír névre szól, munkáltató nem tudja vissza tartani. Attól függ. És külföldön is tanulmányi szerződéssel jár. A kis belső képzés máshol nem a legjobb, de munkaidőben tudást szedsz fel. Akkor mi a hiba? Megint a bezzegkülföldön duma. Biztos valami KGST típusú garázscég vagy, aztán magadból indulsz ki.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82934)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82950

"Cserélgesd addig, míg jó nem lesz!:)"

 

Ez a legegyszerűbb tanács:

jelöld meg a három vezetéket (pl filctollal 0-1-2 vonal), majd próbáld ki az ÖSSZES lehetséges kombinációt (mind a hatot :) az egyik biztosan jó lesz.

Előzmény: cucu (82947)
Jahno Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82949

Ez nem olyan, belső védelem és másra nem jó. Volt már itt róla szó. Ha nem láttál ilyet akkor ne bonyolítsd. Amúgy me miért ne köthetbé magához? Cégnél sorban kapjum a 300-500ezres képzéseket és ne csak addig maradjon Sanyika.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82934)
NeomatiK Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82948

Köszönöm a segítséget. Lényegében az volt, amit írtatok - de azért kikattogtattam biztos, ami biztos - az 1-es és 2-es fel volt cserélve. (4-es helyén nincs is bekötési lehetőség csavarral, csak a helye). Kapcsolót elforgattam 180°-kal, így alul baloldalt lett a 2-es, ami a fázis betáp. A fönti 1 és 3 pedig az elmenő. Most már fasza tizen-huszonix év után :D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (82943)
cucu Creative Commons License 2018.01.15 0 2 82947

Cserélgesd addig, míg jó nem lesz!:)

Előzmény: NeomatiK (82945)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82946

"Én az 1-est és a 2-est felcserélném"

 

Én inkább így fogalmaznám meg ugyanazt: "Nálad tévedésből fel van a cseréve az 1-es és a 2-es, állítsd helyre, hogy olyan legyen, mint a képen"

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/9/1/8/6/BIG_0014859186.png

Előzmény: ficere50 (82936)
NeomatiK Creative Commons License 2018.01.15 0 0 82945

Most már végképp nem értem, ugyanis:

 

Kikötöttem a kapcsolóból a 2 -es bekötést. És felkapcsolva B-t a lámpa2 világít. Tehát 1 és 3 maradt a helyén plusz B felkapcsolva.

 

 

Most (érintésnélküli) fáziscerka szerint az 1-re kötött vezeték a fázis.

 

Na mindjárt szétszedem teljesen. Aztán megnézem ki kivel van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!