Keresés

Részletes keresés

cityba Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75593
Előzmény: cityba (75592)
cityba Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75592

A Makitába lehet olcsóbb de a dupla szűrőset vedd meg, nekem 10 évet ment porzsák nélkül, de ha 5 évente cserélsz papírszűrőt kb 30e akkor megy az többet is.

Előzmény: 87Adrian (75586)
Lacivill Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75591

Ha van kedved 20-30 percenként kézzel szűrőt tisztítani vedd az olcsót. Panelban horonyvágás előtt szoktál statikus szakvéleményt kérni?

Előzmény: 87Adrian (75586)
ötfelezős Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75590

Az egyik Legrandba való a katalógus szerint 0,15 mA-t eszik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75587)
ksanci Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75589

Kallódik valakinek Budapesten 25m 16-os symalen cső? Ennyi kellene még és nem szeretnék ezért megvenni 100m-t. Legalább is én nem találok olyan boltot, ahol 100m-nél kevesebbet tudnék venni :)

 

Köszi!

ksanci Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75588

Üdv!

 

Annak a LED-nek nem szabadna picit sem világítani lekapcsolva sem! Kivéve, ha ilyen glimmlámpás a kapcsolója :) Meg ha nem a fázist szakítja meg a kapcsoló, de gondolom, ezt kilőhetjük.

Azt írják okosabb helyeken, hogy tegyél a LED-nél az izzóval párhuzamosan kötve, mondjuk a sorkapocsnál egy 400V-os 220-330 nF-os kerámia kondit. A lényeg, hogy ne elkó legyen, ugye. Bár ilyesminek kéne benne lennie szerintem.

A glimm fogyasztását én sem tudom, de valószínűleg nem több, mint egy bedugva hagyott töltőé.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75587)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75587

Megmérte-e már valaki, hogy kb mennyi áramot fogyaszt a LED izzó, amikor a kapcsolója le van kapcsolva és csak úgy "parázslik" nagyon halványan?

 

Vagy mennyi az áramfogyasztása egy kapcsoló élvilágítójának?

87Adrian Creative Commons License 2017.04.10 0 0 75586

Sziasztok! 

 

Szerintetek melyiket éri megvenni elszíváshoz? Még aludni sem tudok... :( 

BOSCH GAS 15 Ipari univerzális porszívó kartonban 1100w 33l/sec 44.000ft 

BOSCH GAS 35 L SFC félautomata szűrőtisztitású száraz-nedves ipari porszívó 1200W 74l/sec 130.000ft

 

A kettő között mekkora a különbség? Számít a dupla szűrő?

 

Makita VC2512L Száraz-nedves ipari porszívó L-osztály 60l/mp !!!! 49.000ft

 

Metabo ASA 25 L PC univerzális porszívó 60l/mp !!!! 57.800 HUF 

 

 

A 44k-s bosch tényleg csak 1x szűr és így könnyebben megy tönkre is? Boltos szerint, ha nem porzsákkal használom a garanciáztatást bukom mindegyiknél. Akkor meg nem értem minek vegyem a drágábbat. Heti 3x használnám max és panellakásokban vágnék vele. Esetleg a kifújó részre tennék 1 másik porszívó csövet, hogy az ablakon fújja ki a csak kevésbé poros levegőt. :S

 

Gépkapcsolóról lemondanék az olcsóság kedvéért, de a szívó erő kell. 2000-2500 wattos gépekkel vágnám a betont. Tönkre mehet, ha nem elég jó a szűrőrendszere? Vagy mire növelik az árát 100k fölé?

 

THX ->éjszakai pillangó 

Garfield007 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75585
Előzmény: b4ndyTA (75584)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75584

... saját magadnak megválaszoltad, hogy miért írt hülyeséget az illető. Tehát a rendezői bal, az jobb, nincs okoskodás, hogy honnan nézik... Ellenben a fázist a konnektorral szemben állva kötik balra, én is így csináltam.

Előzmény: ksanci (75582)
Teaway Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75583

A doboz feneke :)

Előzmény: ksanci (75582)
ksanci Creative Commons License 2017.04.09 0 1 75582

Bocsesz, a rendezői bal jelenti a bal oldalt, szemben állva a színpaddal, jelen esetben a konnektorral. Ha a konnektor hátoldala felöl nézem (színészek), onnan tényleg a jobb... De ki nézi a fal felől?!

 

Tico-Tico: majdnem igen, nem szaroztam, külön van kábelezve minden, de vannak, amik közös csőben mennek. És minden kötés a biztosítékszekrénynél lesz. 

 

 

Előzmény: b4ndyTA (75577)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75581

És kinek jobb a bal?

Előzmény: b4ndyTA (75577)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75580

Semmi komoly, ha nem 10 évet ugrálsz az időben.

Előzmény: ötfelezős (75575)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75579

Jobbfelsőbe lőtte a labdát. :)

Előzmény: b4ndyTA (75577)
kona.king Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75578

mert annyival gyengébb is, egyszer használtunk, nem volt vészes de ha lehet akkor a valena mellet döntünk. illetve a sedna is elég jó. 

Előzmény: seekthedragon (75560)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75577

... a rendezői bal az jobb. Baszki...

Előzmény: Garfield007 (75567)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75576

Ez a kegyetlen sok védőcső hova megy? Nemtán minden konnektorhoz külön-külön egy???

Előzmény: ksanci (75571)
ötfelezős Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75575

Jó, hát én azt hittem, hogy a technikai dolgoknál van némi laza összefüggés a megjelenés ideje és a fejlettség között, de ha tévedtem, tévedtem.

Előzmény: Garfield007 (75548)
ötfelezős Creative Commons License 2017.04.09 -3 0 75574

Nem használok preseteket. A Ligthroom lehetőségeit használom ki, a Canon 6D anyagaival, és a Lightroom műveletei elég gördülékenyen mennek (mint írtam, nem úgy, hogy kattintás befejezésére már előállt az új verzió).

Előzmény: Jahno (75556)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.09 -2 0 75573

Egeszsegere. Ha ugralnak korulottem a gyerekek nehezen tudok a melora koncentralni. 

Nem windowson / nem windowsra fejlesztek, nem kliens oldali cuccokat. Maradjunk annyiban hogy vilag ezen tul is. (tudom hogy tudod, azt nem tudom miert kellett ebbe megint beleallni) Ez mar tenyleg az a szint mint amikor baszogatod a BMW szerelot hogy miert BMW-t szerel amikor szerelhetne bazzmeg opelt is, mert abbol tobb van az atlagembereknek. 

Előzmény: Jahno (75563)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75572

at kellene nevezni a forumot "Atlagemberek villanyszerelese"-re.

 

Az a vicc egyebkent hogy a legtobb dologban egyetertunk, megis megy itt egymas verenek a szivasa, helyenkent elfogadhatatlan stilusban. 

 

Az eredeti kerdesre visszaterve - epitkezes, felujitas eseten - tovabbra is azon a velemenyen vagyok (es ezzel nem vagyok egyedul) hogy az UTP kabelezes *szinte* alap manapsag *ha* az embert akarcsak egy kicsit is mozgatja a tema. (nem, nem a nagyatlagrol beszelek, a nagyatlag nem epitkezik/felujit) de mondjuk a "kisatlag". Az otthoni IT rendszer tetszoleges eleme minimal energia-, maximal penzbefektetessel varialhato a jovoben, az egyetlen dolog amit nehez/draga utolag megcsinalni az a kabelezes. Ennek sok kivalto oka lehet, valaki csak az IPTV-re akar felkeszulni, valaki meg datacentert akar otthon epiteni, a skala eleg szeles. Szerintem ebben megegyezhetunk. 

 

Ha pedig az atlag kerult szoba akkor maradjunk annyiban hogy nagyatlagban az ember nem szereli le a konnektorokat meg a szegelylecet egy szekreny miatt, hanem betolja ameddig megy es kesz. (de megegyszer, elfogadom hogy igy csinaljatok, nincs vele semmi baj, csak en nem igy csinalom, ennek ellenere se kutyazlak mert igy csinalod)

 

Javasoltam valamit (sokszor leirtam mar mi volt az), ha a kerdezonek ez tul sok / tul draga akkor nem kotelezo megcsinalni. nem vagyok se hivatal se karhatalmi szerv hogy ellenorizzem es megbuntessem ha nem jol csinalta.

 

> Olvasva a válaszaid, nálad sem jobbak mostanában a feldolgozási arányok a hsz-eimből, így kérlek írd le, hogy mire nem válaszoltam.

 

mert a legtobb dologban egyetertunk, nincs ertelme valaszolni ra. A stiluson kellene picit csiszolni es minden fasza lenne. 

Előzmény: Garfield007 (75565)
ksanci Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75571

Lenne mit javítani az index fórummotorján...

Itt egy kép egy korábbi állapotról.

Előzmény: ksanci (75570)
ksanci Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75570

Köszi! És neked is, Jahno!

 

Hát ez egy baromira hosszú és kacifántos történet, a lényeg, hogy ez sógoromék kegyetlenül elkúrt könnyűszerkezetes háza, amit végül is megvettünk és rendberakunk. Gyakorlatilag a vázig vissza lett bontva minden. Ezekbe ne menjünk bele jobban, elég volt az elmúlt fél év.

Az árammal az történt, hogy hirtelen sürgős lett, mert a gipszkartonosok magasról szartak arra, hogy még sehol sincs becsövezve és elkezdték berakni a szigetelést, fóliáztak és rakták fel a gipszkartont. Én csak esténként érek haza, akkor le is állítottam, de a nagy része már készen volt. Készen... minden szaki tisztessége munkát végzett, kivéve őket, vissza is kellett őket hívni, hogy tegyék már rendbe a legdurvább hibákat, de a vége így is is az lett, hogy jobb, ha nem nagyon rakok semmit a falakra. A lényeg, hogy végül is én csináltam meg pár nap és éjszaka alatt a csövezést és a kábelek behúzását. Általában időproblémákkal küszködök, nem szakmaival. Viszont az érintésvédelmet (földszonda, fí-relék) már szakember fogja csinálni, abban nincs rutinom :) Egyedül a 10-es földkábelt hoztam ki a házból. 

A kérdésre visszatérve én is a bal oldalra szavaztam, két konnektort bekötöttem, hogy ne a kábeldobbal kelljen a garázsból hozni az áramot.

Előzmény: Garfield007 (75567)
Zs:) Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75569

Szemből nézve balra kösd a fázist.

Mivel a nálunk használatos dugaljnál felcserélhető a fázis-nulla, így alapjában véve mindegy. De a fenti az elterjedt, nem is szoktak erről vitatkozni.

Előzmény: ksanci (75559)
Jahno Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75568

Ja, de a nagy átlagnak a gépe sem tud RAW-t, mert minek, akkor meg csak feleslegesen rágtuka  gittet, hogy olyan formátumról pofázunk, ami ott nincs is, mert felére sincs igény és nem tudja a vas.

Előzmény: Garfield007 (75566)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75567

Ja-ja, ez az. Azért nincs szó ilyenekről, mert ehhez többet kell visszaolvasni. 

Mindegy merre kötöd egyébként, de én is balra szavazok. Rendezői bal, ha így érted.

 

ui.: felújításnál, építkezésnél a legfontosabb, hogyha valamihez nem értek, akkor vagy megtanulom vagy mestert hívok. Egyébként szerintem a tető fontosabb.

Előzmény: ksanci (75559)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.09 -1 0 75566

most meg Neked kellene megoldani, mert a fényképező mikor jpg-et fordít az nem mindig jó, ellenben Te tudod mit akarsz.

 

Nagy átlagba jó a nagy átlagnak. Akinek nem az hozzászokik a torzításokhoz, ha még profibb, akkor úgy komponál, hogy ezt is beleszámolja. Aki meg ezen is túllép, az fotólámpával meg bőröndökkel megy sörözni :-)

Előzmény: Jahno (75555)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.09 -2 0 75565

UPC eddig meg mindig az igert max savszelt hozta. 

 

15 vidéki telephelyünkön kértünk sávszél emelést 100 megáig. Ebből 10 UPC felségterület, 1 helyen tudták megadni. Az Alle mellett 10 megáról tudtak bővíteni 20-ra, ez nekünk így majdnem elég, mert a garantált 5 megával elvagyunk vész esetén is.

Az 5.kerben egy bérházban a garantáltat sem tudták hozni. A kellemetlen az volt, hogy egy ügyvédi irodában fedeztem fel eme malőrt. Ment levél és egy hét múlva a maximál is sikerült, nem tudom mit tettek...

Ja, UPC.

 

nekem nagyon ugy remlik hogy arra kerdeztel hogy egy otthoni lan-on mi lehet ennel durvabb. Van egy finom differencia a ketto kozott, de ettol fuggetlenul sehol nem emlekszem az "atlagos felhasznalas" peremfeltetelre. Mind1, magambol indultam ki es leirtam. 

 

 

Igen, óriásit tévedtem, hogy nem írtam oda, hogy a felhasználók 90-95%-nál mi lehet ennél több, nézd el nekem. Azért remélem elégszer átrágtuk már.

 

megintcsak, miert is relevans ez ? Neked mediacentered van nekem meg ilyen. mi a banat a kulonbseg ? (amugy halkan jegyzem meg hogy volt a HP-nak egy bevezeto akcioja, 60 penzert sikerult megvenni miutan eladtam belole a raid kartyat, eleg jo bót' volt) Messze van ez azert a szerverparktol, de jatszani meg a melohoz kello dolgoknak tokeletesen eleg. Kiadvanyt nem szerkesztek, programozok. 

 

Azért mert nem ez a jellemző, sem az otthoni szerver. A media center jön a wifim után? Akkor azt is újra körbeírom. A routerre is ráakaszthattam volna egy NAS-t, de szembejött ez a PC és továbbgondoltam a dolgot. Egyre több a kérés, hogy Windows megosztás, Androidos eszközön dolgozna, de nem tárolna rajta semmit, akár távoli asztalozna tabletről Wines gépre és egy jó játszótérré válik így majd az a gép. És igen, nagyberuháztam hozzá, hogy ne A wifin lógjon, hanem csinálok neki egy külön WLAN-t. Nem bonyolult ez, de a családfők 90%-t ez sem érdekli, irreleváns a családi hálózat szempontjából. Egyébként elgondolkoztam(ha már ennyit mondogatjátok) és egy nap lenne kikábelezni a gépet, úgy hogy 1 méter UTP nem látszana és nem kellene csatorna. Megoldhatnám, de dolgozni kell, az meg majdnem olyan mint a sport... :-)

 

amugy sikerult a lenyegi mondandom 80%-at ignoralni a valaszban, de mindegy, az internet mar csak ilyen...

 

Olvasva a válaszaid, nálad sem jobbak mostanában a feldolgozási arányok a hsz-eimből, így kérlek írd le, hogy mire nem válaszoltam.

 

Előzmény: tfe_tng (75554)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 75564

Niko szerelvényekről mi a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!