Keresés

Részletes keresés

b4ndyTA Creative Commons License 2017.04.08 -2 0 75511

... szerinted hány embernek van olyan fényképezőgépe vagy telefonja, ami támogatja a RAW formátumot, és ezek közül mennyien használják tudatosan? A sok idióta a videót is álló telefonnal rögzíti...

Előzmény: Garfield007 (75508)
Jahno Creative Commons License 2017.04.08 -2 0 75510

Az teljesen jó iCloudban és még fényképező sem kell hozzá. Én meg letörlöm a szar kpeimet, erre specifikus csoportban tuti van valami kérdés 2 napon belül, amire meg lehetne mutatni. Azért törölgetek szorgalmasan.

 

Azt mondjuk nem értem a gyerekes szülőktől, hogy 175 kb. ugyanolyan képet képes feltenni és ha még komoly fotós cucca is akad meg hobbista bolond, akkor miért pont a családot fotózza szarul, ferdén, fentről, levágott lábakkal ésatöbbi.

Előzmény: Garfield007 (75509)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.08 -2 0 75509

Észszerű, erre koncentráljunk. Mindennek megvan a helye. A szélsőségek mindig taszítottak.

A gyerek a homokozóban 15x lefotózva pont jpg- ben is tökéletes.

Előzmény: Jahno (75507)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.08 -2 0 75508

Nem. Mindent FF- ben fényképezünk, 6x6-ban, ne beszélj már hülyeségeket.

Nincs olyan eszköze.

Beszarás. :-)

Előzmény: b4ndyTA (75504)
Jahno Creative Commons License 2017.04.08 -1 0 75507

Pedig sosem árt. Régen sokszor JPG-ztem, aztán most már kicsit értek is hozzá, elcsúszik a szín, alexpós lett, vagy csak utómunkát kellene gyakorolni és ezer éves képet előveszek, hogy na ebből mit lehetne kivarázsolni. Nem ez az 1-2 tera kerül sokba a fotózásnál, aztán ha meg átkattintom csak jpg-re és elfelejtem, akkor az szopó.

Előzmény: Szirty__ (75505)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.04.08 -1 0 75506

... miért is? Ugye nem arról beszélünk, hogy egy családi délután készítesz 300 képet, és ezt RAW + JPG-ben tárolod, hanem, hogy csinálsz mondjuk 30-at és ezek RAW + JPG-ben megvannak, majd a RAW képet feldolgozod, és annak az eredményét is tárolod vagy kinyomtatod. Szándékosan hoztam fel olyan példát, ami nem munka, vagy kiemelt téma.

 

Ez olyan, mintha a kisfilmes gép esetében elégetnéd a negatívokat, mert csak foglalja a helyet...

Előzmény: Szirty__ (75505)
Szirty__ Creative Commons License 2017.04.08 -1 0 75505

"... mindent RAW-ban fotózunk!"

 

Az sem ésszerű, sem célszerű nem lenne.

 

Előzmény: b4ndyTA (75504)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.04.08 -1 0 75504

... mindent RAW-ban fotózunk! Aki tudja mi az, az azért, aki nem, annak feltehetően nincs is olyan eszköze, ami támogatná.

Előzmény: Garfield007 (75473)
ötfelezős Creative Commons License 2017.04.08 0 0 75503

Ez csak ideiglenes hozzáállásnak jó. Mint lefojtani a tüzet.

Előzmény: taormina001 (75502)
taormina001 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 75502

A hiba oka nem különösebben érdekel, ha mexünik a rázás.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75303)
ötfelezős Creative Commons License 2017.04.08 0 0 75501

A jelek szerint két nap alatt egyetlen komoly szakember sem tudott válaszolni a kérdésedre.

Ez jó duma... tehát aki nem jelentkezett be a két nap alatt, vagy elsiklott felette, vagy úgy gondolta, válaszolja meg más, az nem tudta megválaszolni? nem voltál te régebben gyakorló politikus? :D

Egyébként minek, ha a Gyakorikérdéseken megválaszolták.

Szerintem az eredeti szövegben is benne van a lényeg, az elosztó szó, de persze a te megfogalmazásodban is benne van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75499)
taormina001 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 75500

Föltennéd ezeket a kérdéseket mégegyszer, világosabban? Köszönöm!

Előzmény: ötfelezős (75293)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.08 0 0 75499

"Hozzáértők válaszát kérdezem. Ezek milyen eszközök?"

 

A jelek szerint két nap alatt egyetlen komoly szakember sem tudott válaszolni a kérdésedre.

Én nem vagyok komoly szakember, ezért tőlem csak komolytalan választ kaphatsz:

Szerintem aki ezt a két sort így megfogalmazta, az nem azt akarta, hogy megértsd, hogy mi van oda írva, azt akarta, hogy ájulj el az ő hatalmas szaktudásától és szívesen fizess ki minél több pénzt két szaros műanyag dobozért az előszobád falán, amelyekbe kismegszakítókat lehet beépíteni. 

Szóval a nyakatekert hadova helyet írhatta volna érthetően is.

 

Tehát szerintem ez a duma:

"BT8 TN-C-S rendszerű beltéri IP20 fogyasztói főelosztó "A" árszabás BT4 TN-C-S rendszerű beltéri IP20 fogyasztói főelosztó "B" árszabás"

egyenlő ezzel:

két beltéri elosztó doboz (valami ilyesmi), az egyik az éjszakai áram ("B" tarifa, pl.bojler) számára, ebbe max 4 db kismegszakítót lehet beépíteni, a másik dobozban meg 8 kismegszakitó számára van hely ("A" tarifa = teljes árú villany-tarifa).

Előzmény: pupákdézi (75430)
pupákdézi Creative Commons License 2017.04.08 0 0 75498

Köszönöm! Ez két különböző dolog?

Előzmény: ötfelezős (75495)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75497

"mit kell most a villanyásszal megoldanom, hogy lehetséges legyen a jövőben megbontás nélkü."

 

Minden lehetséges kamera-pontra vezess oda egy CAT5e kábelt. Erre rá lehet kötni a legújabb IP kamerákat, de akár a haverok által levetett húsz éves koaxkábeles kamerákat is.

 

"Szóval elég lenne lan kábelt kivezetni a nyílászárókhoz, majd erre építeni a riasztót?"

 

A riasztót ne számítógép kábelen vezesd, két ok miatt:

- a riasztó kábelek árnyékolva vannak, nem véletlenül

- a biztosító állítólag (elméletileg) megtagadhatja a kártérítés kifizetését, ha a riasztó valamely eleme nem arra a célra készült / nem szerepel a MABISZ ajánlású/minősítésű anyagok között (a gyakorlatban még nem hallottam ilyen esetről, de szerintem minél kevesebb támadási felületet hagyjunk nekik)

Előzmény: Peet14 (75457)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75496

Csak simán: Szappantartó.

Ez mindent lefed a HUB-tól az ONT-ig. De a DVB-T Set-Top-Box antennás szappantartó lett, a DVB-C-s pedig koaxos szappantartó.

 

Lehet nyugodtan szörnyülködni. :)

Előzmény: Jahno (75492)
ötfelezős Creative Commons License 2017.04.07 0 1 75495

Közben a Gyakorin megválaszolta valaki.

Előzmény: pupákdézi (75488)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75494

... ej de remek kis vita alakult itt ki. :)

 

Nem is olvasom végig, mert lusta vagyok, de minden rádiós megoldás rendszerint az elfelejtett kábeles eszközöket helyettesíti. Pont. :) Ez alól kivétel a wi-fi-s eszköz (laptop, tablet, stb.) és az alapfunkcióval operáló garázskapu nyitó. Vezeték nélküli kamera, riasztó, kép- és hangátviteli megoldások, mind-mind csak felületi kezelések a problémára. Persze ettől még működhetnek, és adott esetben működnek is, de folytonos elemcsere, és a rendszerint szűkösebb szolgáltatáskör be is pozicionálja őket. Kétségtelen, hogy tiszta és kényelmes megoldás, de a vezetékes a biztosabb. Aki ezt nem ismeri el, az szimplán hülyeséget beszél szerintem. Itt nem arról van szó, hogy a rádiós/vezeték nélküli megoldások mind rosszak, hanem arról, hogy maga a kábeles technológia vitathatatlanul előrébb való, és más szint. Egy stabilan működő rendszer esetében nem érv, hogy de a rádiósnál nem kell vésni, vagy az olcsóbb. Ha valami jó, és működik, akkor az nem drága. Az arányról persze lehet vitázni, kinek mi mennyit ér meg... Ha valami olcsó, de nem tudom rendesen használni, mert nem megbízható, folyamatos karbantartást igényel, na az a drága.

 

A Gigabit nem olyan nagy sávszélesség, rendszerint egy mostani közepes családi ház hálózati forgalma sem úgy épül fel, hogy adott pillanatban csak videó, később meg csak webes tartalom (ami mostanra javarészt stream), mindez ideálisan időzítve. Valóban nem mindenki engedheti meg, illetve nem mindenki tart ott, hogy a gigabites hálózat legyen az igénye, mivel nem is ismeri, illetve infrastruktúrája sincs hozzá. ellenben aki most építkezik, vagy felújít annak nem hiszem, hogy ezen kellene spórolnia, ha ezen múlik bele se vágjon.

 

Igen, feltehetően magasabbak, és másabbak az igényeink tfe_tng fórumtárssal, de tudatosan használjuk ezeket az eszközöket, és látjuk ezek korlátait is.

még1MbR Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75493

Van, általában 4db LAN port. Nekem ősszel fehér ZTE  F668-at hoztak. A wifije gyenge volt, kikapcsoltam. Időnként persze visszakapcsolódik, gondolom távolból nyektetik, amiatt.

 

Én is most fogom a belső LAN hálózatot csinálni idehaza, nekem egy pici 9 unitos Triton lesz:

http://www.wind-comp.hu/arlista/triton_fali_10.htm

 

Ebből 3 unit a 3x8db-os patch panel (itt végződnek a fali aljzatok túloldali vezeték végei, hogy közérthető legyen), 1 unit a 230V-os sáv 3db konnektorral, a maradék helyre meg polcok, amin a Digi cucca, meg esetleg egy switch lesz.

 

Nem túl nagy, egy kis NAS is bemehet még, ha nagyon kell.

Előzmény: Peet14 (75483)
Jahno Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75492

Én egyszerűen csak "a doboz'"-nak hívom az ilyesmit és akkor tuti nincs félreértés. Esetleg "egy basz" :-D

Előzmény: még1MbR (75491)
még1MbR Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75491

Teljesen igaz, de nem szeretek ilyen szavakkal megdobálni ismeretlen embereket, a routert még megérti a többség, mert nagyjából már találkozott vele, ha internet van otthon.

A home gateway már kevésbé fogyasztható, keverik a setup box-al, maradt a router :)

Így a profik is tudják miről van szó és az átlag ember is.

Előzmény: bcslaci (75490)
bcslaci Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75490

A Digi (és a többi szolgáltató is) az optikai bekötés végére ONT-t tesz nem routert.

Előzmény: még1MbR (75472)
Jahno Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75489

EMC még nincs is odahaza.

Előzmény: tfe_tng (75484)
pupákdézi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75488

Hozzáértők válaszát kérdezem. Ezek milyen eszközök?

 

- "BT8 TN-C-S rendszerű beltéri IP20 fogyasztói főelosztó "A" árszabás"

- "BT4 TN-C-S rendszerű beltéri IP20 fogyasztói főelosztó "B" árszabás"

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75487

Ezért kell úgy csinálni, hogy módosítható legyen.

Konnektorokat az ajtó mindkét oldalára (záras és zsanéros, majd körbe a falnál besüllyesztesz egy széles, többemeletes vezetékcsatornát. Ehhez kívülről hozzáférsz, abba bármit bele tudsz dugni, ki tudsz vezetni, a többit eltakarni. A konnaktorokat lehetne vezetéksínra kapcsolni, akkor tényleg tologathatóak lennének.

 

Hogy létezik-e ilyen, nem tudom, lehetséges. Nekem most pattant ki a fejemből. :)

Előzmény: Peet14 (75482)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75486

Ugyanezt a kerdest en is feltettem parszor neki. 

Szerencsere most mar nagyobbak a gyerkocok, visszament dolgozni, azota normalizalodott a helyzet ;)

Előzmény: Törölt nick (75485)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75485

off:

"miota gyerekeink vannak az asszony volt hogy havi 10k kepet lott raw-ban, en meg szeretem ezeket archivalni de utalom valogatni"

 

Őszintén, mi a faxnak annyit nyomni azt a retkes gombot???

Előzmény: Törölt nick (75480)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75484

A villanyszereloknek eppen eleg nehez volt azt is elmagyarazni hogy a "sarga kabelt" huzzak ide-oda, azt hogy ide egy CAT5e oda meg CAT6a amoda meg CAT7 menjen gyakorlatilag a mission impossible kategoria lett volna. Huztak azzal ami volt, igy sem voltam benne biztos hogy valaha kesz lesz.

Te meselsz nekem a dolgok tullihegeserol akinek otthon figyelnek hegyekben a Cisco meg EMC eszkozei ? Ne kabitsuk egymast ;)

Előzmény: Jahno (75481)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75483

Köszi, nagyon hasznos. Azon gondolkodom, hogy a routert az előszobába trszem, onnen koax + utp kiállás a szobákba. Gondolom utp azért van a rputeren, amire egy wifi routert lehet akasztani? Terv szerint a wifi router a nappaliban lenne.

Előzmény: még1MbR (75472)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75482

Köszi szèpen...nem egyszerűnek tűnik megtervezni, mi hol legyen most és a jövőben.

Előzmény: tfe_tng (75469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!