Keresés

Részletes keresés

még1MbR Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75472

Szintén 18.kerületi vagyok... a Digi az optika végére egy routert rakott, ennek koax kábeles kimenetére vannak fűzve a set top boxok, amik a tv-ket látják el HD adással.

Erre figyelj, a router és a STB között (szemben a T-Home megoldásával, ahol CAT5 megy) koax van!

 

 

Előzmény: Peet14 (75441)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75471

Sajnos a dolog maximum papiron ilyen egyszeru. Protokol overhead, egyeb halozati forgalmak, network weather befolyasolja. Az altalad emlegetett 54Mbit az a valosagban jo ha 20-30, azon ha sikerul egy HD streamet stabilan vagy kettot kis akadasokkal atvinni akkor boldog lehetsz...

Előzmény: Törölt nick (75464)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75470

Orulok hogy segithettem

Előzmény: fmf (75461)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 -3 0 75469

Cat5e vagy jobb kabelt huzzal minden kamera kiallashoz, azon tudsz tapot es jelet is vinni (ehhez majd kelleni fog vagy egy PoE switch vagy PoE injektorok amiket tobbnyire adnak a kamerakhoz) Lenyeg hogy egyetlen kabellel megoldhato minden. Ami meg fontos hogy ha kulteri es jo minosegu kamerakat tervezel akkor ezek tobbnyire telen futottek, mindenkeppen "fali" UTP kabelt vegyel (ebben merev rezvezeto van) es lehetoleg ne a legolcsobbat (az ar tobbnyire egyenes aranyban van a reztartalommal, az meg a keresztmetszettel. tobb kraft kell a kameranak amikor futeni is kell)

 

Ha arnyekolt kabelt veszel (CAT6A es folotte asszem talan mindegyik az) akkor muszaj STP keystone-okat venni ("arnyekolt patch panel") amit foldelni kell. Egyeb esetben csak ront a helyzeten az arnyekolas. Legrandnak vannak egeszen barati aron ilyen cuccai, erdemes felhivni a kozpontot, mond meg hogy patch panelt akarsz venni, egy csavo intezi evek ota ezeket, nalam a harmadik mondatnal alkudta le a cuccot a listaar felere ;) Ha jol emlekszem egy teljes 6x4-es patch panel, 24db szerszam nelkul szerelheto STP keystone-al kerult 50k koruli osszegbe. (ennel vannak olcsobb megoldasaik is amik szinten arnyekoltak)

 

Gondolom a switch, akkor jön a képbe, ha már teljes a rendszer adott lesz (kamerák, nas), addig egy wifi routerrel, aminek van 4 lan portja, elleszek (1 PC, 1 TV, 2 Médiajátékos). 

 

Igen. Ha osszesen 4 kiallasod lesz akkor nem is fog kelleni switch amig kameraid nem lesznek.

 

Szóval elég lenne lan kábelt kivezetni a nyílászárókhoz, majd erre építeni a riasztót?

 

Itt nem ertek egyet CorbBoy-al. Egyreszt a riaszto pontosan az a terulet ahol meg veletlenul se szeretnek SEMMILYEN "okos" eszkozt latni, az legyen egy zart rendszer ne a hekkerek jatszotere. Masreszt a sima riasztokabel toredek annyiba kerul mint az UTP. A te dontesed, mindegyik megoldas mukodokepes.

Előzmény: Peet14 (75457)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 -3 0 75468

> De miért mozgatnék NAS és gép között bármit? Újabb figyelmeztetés: átlag user vagy, a legnagyobb file a gyerek ballagása full HD-ban.

 

Pl mert NAS-ra backupol az ember. Vagy ott tartja 10 evre visszamenoleg a fotoarchivumot (nalam mar surolja ez az 1TB-ot, miota gyerekeink vannak az asszony volt hogy havi 10k kepet lott raw-ban, en meg szeretem ezeket archivalni de utalom valogatni :)

 

> A gazdagabb usernek meg a két hálózatát én teljesen elszeparálnám, több okból is és itt megadom a kábelezést, de ez azért kevesek komoly játéka...

 

Tokeletesen egyetertek, igy kell csinalni szakszeruen. (azert ehhez kell 2db switch meg esetleg egy komolyabb router (miktotik vagy ubnt tokeletesen eleg a celra, mondjuk 30k-rol indulnak az ubnt cuccok amikkel mar lehet egeszen vicces dolgokat csinalni - nem hiszem hogy egy epitkezesnel ez tetel)

 

Ezt nem is vitatom

 

Egesz eddig nem igy tunt nekem ;)

 

A kell-e mindenhova UTP kiállás a kérdés számomra

 

Nem tudom hogy mondtam-e ilyet, arrol volt szo hogy szobankent 1, ami mondjuk egy atlag 3-4 szobas csaladi hazat nezve azert nem egy egetrengeto mennyiseg. Mas kerdes a "fo" media hely ahol sok eszkoz lehet, de oda is 2-4db eleg szokott lenni. Most tartunk 5-8 kiallasnal, ami azert lassuk be nem egy google data center :)

Előzmény: Garfield007 (75453)
pupákdézi Creative Commons License 2017.04.07 0 1 75467

Ebben nem tudtok esetleg segíteni?!

Előzmény: pupákdézi (75430)
bcslaci Creative Commons License 2017.04.07 -1 1 75466

A fehérzaj generátor? Természetesen. Minden olcsó kínai sz@rban van ami kapcsolóüzemű tápot tartalmaz.

 

Grafit bomba? Természetesen.

 

Különben is te kezdted, hogy a wifi zavarható, én csak megerősítettelek ebben. 

 

SD kártyára rögzítő kamera. ROFL, együtt lopják el a kamerával együtt a felvételeket, valóban biztonságos. 

 

Milyen értelmes dologra gondolsz? 

 

Szerinted miért hagyták már itt többen a topikot - olyanok akik valóban értették a szakmájukat - ? 

 

Elárulom, besokalltak az értelmes dolgaidtól. :D :D 

 

És ami még csavar a dologban, hogy aki akar az engem megtalál élőben is, veled ellentétben, aki egy nick mögül okoskodik és ontja a hülyeséget.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75459)
fmf Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75465

Most úgy is van. Nekem nem jön be külön védőföld.

3 piros :) 1 fekete. Utánanézek a szerződésben és/vagy beszélek regisztrálttal.

Előzmény: King_of_Giants (75389)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75464

Tartsuk észben ezeket ...

 

  • 500 Kbps – lowest required speed for streaming
  • 1.5 Mbps – recommended speed for quality viewing
  • 3 Mbps – Standard Definition video
  • 5-8 Mbps – 720p and 1080p High Definition
  • 25 Mbps – 4K Ultra High Definition

Vagyis GigaBit belső hálós cuccon (és/vagy interneten)

 

- közel 100 FullHD stream mehet egy időben

- de még a 4K videóból legalább 3 stream

 

A szokvány minőségből pedig akár többszáz is :-)

 

Szóval, a házon belüli GigaBit nem igazán korlát szerintem az esetek úgy 99,5%-ban.

 

---

 

Az átlagos JOBB bejövő interneten (10-30 Mbit)  pedig egy időben 1-3 FullHd vagy ha már elég gyors, akkor egy 4K video mehet.

Előzmény: Törölt nick (75460)
fmf Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75463

az lesz, mert lassan végleg elvesztem a fonalat

Előzmény: C20NE (75360)
fmf Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75462

75461. Lassan már mindenben kételkedem

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75377)
fmf Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75461

Egykoron működött, vagy nem mértem pontosan.

Újrateszteltem tegnap, igaz csak 1x mindegyik csatornát, és vissza is szívom a "jótanácsot".

Ha a legközelebbire álltam rá a routertől távol,  5-6m-re, 1db (vasbeton?) fallal közte, akkor esett vissza legjobban.

Amúgy meg teljesen mindegy melyikre állítom. A szabad csatorna nálunk a 13-as (nem tudom miért :D) de azon se lett jelentősen jobb, és a router se arra áll rá automata módon.

Összességében neked volt igazad és Mekkmesternek.

Előzmény: tfe_tng (75370)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75460

 igenis fog torrentezni, youtube, film megosztókat használni

Ezeket viszont a bejövő internetje korlátozza tipikusan, nem a belső hálózta.

Bár elérhetők már a 100 Mbit fölötti internetek is jó pár helyen.

DE! keveseknek van is belőle egyelőre.

Sőt még 20-30 Mbitje sincs a zömnek!

Ezt meg egy 54 Mbit wifi is röhögve szórja tovább :-)

Mitöbb még  marad is sáv egy két IP kameárna is...

A 100/1000Mbit kábelen pedig egy lassú net mellé még a belső hálózati  kánaán is az övé.

 

 

Ha az a kisebbség akinek van/lesz 100-1000 Mbit netje.

Akkor viszont a gigabit router+wifi kiszolgálja egészen 1000 Mbitig:-)

Ahogy a CAT5E kábel is :-)

 

----

 

A sooooook kamerás házak meg külön téma, nagyon nem az átlag!

Ahogy a (több)szerveres és több eszközös, ÉS gyakran használt média központ sem.

 

Ha mégis erről az 0,01%-ról van szó, akkor kevés lehet a GigaBit, valóban.

Előzmény: Garfield007 (75454)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75459

Ezek szerinted életszerű lehetőségek?

Neked rettenetesen fájhat, ha (természetesen teljesen véletlenül) valami értelmes dolgot írok :)

Előzmény: bcslaci (75456)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75458

"egy wifi kamera jelét bármikor meg lehet zavarni,"

 

Ez a zavarás csak akkor hatástalan, ha magában a kamerában (is) van adattároló, mert ebben az esetben igaz ugyan, hogy a kamera nem elérhető (a zavarás ideje alatt), viszont ettől függetlenül folyamatosan készíti a képeket.

Vannak pl már olyan IP kamerák, amelyek alkalmasak a kettős rögzítésre, tehát képesek minden képből kettőt tárolni: egyet saját belső SD kártyára, egy képet pedig egy szerverre elhelyezni (ez lehet akár a családi NAS, vagy akár egy  távoli szerver valahol az interneten).

Egy ilyen kamerát többé-kevésbé akkor is lehet biztonságosnak tekinteni, ha kábel helyett wifin csatlakozik a hálózatra.

De én a wifit és a biztonságot inkább nem említem egy mondatban (mostantól :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75455)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75457

bcslaci - 75442

 

A kamera rejtelmeibe nem ástam még bele magam, és igazából a mostani feladatom ennek megalapozása, mit kell most a villanyásszal megoldanom, hogy lehetséges legyen a jövőben megbontás nélkü.

 

tfe_tng - 75445

 

Köszi, cél a jövőbiztonság és az arany középút. Ha nem akkora költség növekmény, akkor megyek a jobb kábelre. Viszont UTP szerelvényből szinte mindenhol csak CAT5 vagy CA/-ot láttam. Nem korlátozza így? 

 

Abban maradtam a villanyásszal, hogy én veszem meg a látható szerelvényeket, ő meg, ami nincs szem előtt. Ennek a patch panelnek utána kell nézzek.

 

Marad az előszoba akkor...

 

CorvBoy - 75446

 

Gondolom a switch, akkor jön a képbe, ha már teljes a rendszer adott lesz (kamerák, nas), addig egy wifi routerrel, aminek van 4 lan portja, elleszek (1 PC, 1 TV, 2 Médiajátékos). Szóval elég lenne lan kábelt kivezetni a nyílászárókhoz, majd erre építeni a riasztót?

jetrotál - 75449

 

Ez szokás kérdése, és elfogadom az álláspontod. De vannak azok a pillanatok, amikor jól esik egy hajnali forma 1 futamot megnézni az ágyból :)

 

bcslaci Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75456

Megfelelő eszközökkel BÁRMIT lehet zavarni, ha ki akarok ütni egy rádiót egy fehér zaj generátorral akkor annak tök mindegy hogy pont-pont, pont-multipont a kapcsolata, de ha elég nagy a térerő még a vezetékes kommunikációt is meg lehet hiúsítani. 

 

Sőt egy grafit bombával a tápellátás is meghiúsítható, ha már a szabotázsnál tartunk. 

 

Szóval ismét csak oda lyukadtunk ki, hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75455)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75455

"A wifi (amiről szó volt) nem egy pont pont mikrohullámű kapcsolat, túl könnyű zavarni. Onanntol meg az eszközöd minimum lesüketült."

 

Pontosan erről van szó: egy wifi kamera jelét bármikor meg lehet zavarni, tehát az a kamera minden, csak nem BIZTONSÁGI kamera.

 

"mivel tápot úgyis vinni kell oda"

 

A kamerák energiaellátása sokszor megoldható helyből is (legközelebbi 230V), sőt, akár még az akkumulátoros üzemmód is.

A baj ott szokik lenni, hogy

- egyrészt 10 db kis aksis tápegység sokkal drágább, mint egy nagy

- másrészt egy nagy helyett 10 db kis akkumulátor cseréje aksi-forintban és munkaóra-forintban is SOKKAL drágább (ráadásul ez a költség három évenként megismétlődik ;)

- a szétszórt kis tápegységek megfelelő szabotázsvédelme is igen költséges játék

Előzmény: Törölt nick (75452)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75454

A dolog az a gyors internetnél és az online 4K videóknál kezd izgalmas lenni.

 

Több meglátásban is egyetértek, de az átlag user vagy annak gyereke igenis fog torrentezni, youtube, film megosztókat használni, de ezek még mindig egy helyen lesznek jó esetben és a streamet is bírni fogja a wifi is, megfelelő eszközökkel. 

A 4K még nagyon nem átlag...

Előzmény: Törölt nick (75437)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75453

peldaul nagy fileokat mozgat nas es gep kozott. ez egy teljesen atlagos use-case, nem kell hozza power user. Esetleg gazgadabb user 6-8 security kamera kepet rogziti HD-ben.

 

De miért mozgatnék NAS és gép között bármit? Újabb figyelmeztetés: átlag user vagy, a legnagyobb file a gyerek ballagása full HD-ban.

A gazdagabb usernek meg a két hálózatát én teljesen elszeparálnám, több okból is és itt megadom a kábelezést, de ez azért kevesek komoly játéka...

 

Amit allitottam (es tovabbra is fenntartom) hogy a kabel megbizhatobb es gyorsabb. 

 

Ezt nem is vitatom. A kell-e mindenhova UTP kiállás a kérdés számomra. És ebben vérre mehetünk, hátha a tanácskérő nem elszalad, hanem okul a dologból és neki megszületik az ideális öszvér :-)

Előzmény: tfe_tng (75436)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75452

A wifi (amiről szó volt) nem egy pont pont mikrohullámű kapcsolat, túl könnyű zavarni.

Onanntol meg az eszközöd minimum lesüketült.

Ráadásul mivel tápot úgyis vinni kell oda, semmiféle érdemi "kiépítést" nem spórolsz, ennyi erővel vihetsz  vezetékes hálózatot is.

És ez még csak az első kör, az ilyen háztartási célú security cuccok védelme általában nem túl acélos és hemzseg a hátsó ajtóktól, biztonsági résektől.

 

 

Előzmény: bcslaci (75451)
bcslaci Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75451
Előzmény: Törölt nick (75450)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 75450

Nem a "rádiós" átvitel (hisz az csak vezeték pótlás) a gond ...  hanem a szokvány  WiFi  technológia.

 

Ami alapban egy vacak biztonsági szempontból.

Előzmény: bcslaci (75442)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75449
  • Hálószobában TV, médialejátszó -> UTP kiállás a video/audio stream miatt

 

 

Ez szerintem nem jó ötlet...

 

A hálóba nem ésszerű a TV/média

Ott aludni/pihenni kell... aminek ezek durva ellenségei.

Előzmény: Peet14 (75441)
bcslaci Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75448

Elek okossága szerint NE vigyük wifin, nem azt mondta és én sem, hogy titkosítatlan wifin (épeszű ember amúgy sem telepít magának olyat) így semmi pontatlanság nincs benne, akit érdekel kikeresi a feltételeket.

 

Ne keverjük a térfigyelő rendszereket az autósok vegzálására készültekkel, két teljesen eltérő felhasználási terület, lényegesen eltérő működési és üzemeltetési feltételekkel.

Előzmény: tfe_tng (75444)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75447

Nyitott égésterű kazán kifejezetten hűtésként húzza magába a levegőt,(bár az aztán végképp tilos lakóhelyiségben...)

 

A zárt égésterű egy fokkal több hulladékhőt nyomat maga is közvetlenül, de a meleg felszáll, ha nincs a szekrénybe légmentesen "bezárva", alatta simán elvan a cucc, ezek működnek -20tól +60ig üzemszerűen.

 

 

Előzmény: tfe_tng (75445)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75446

Kazán papiron elvileg nem lehetne a nappaliban. (Ez gázvizes és nem villanyos téma.)

Ha úgyis valami rácsos faszekrény van neki, gondolom egy egyszerű SOHO kateg. switch lesz, az meg elpihenget minden rack szekrény nélkül is kazán mellett a falon, polcon, akármi.

 

Azt figyelembe kell venni, a nagyobb switch-eknek hűtése is van, ami zajos(abb) lehet, akár a kazánnál is hangosabb. Nomeg az mindig megy, mindig pörög a ventillátor benne (ha van).

 

Lehet CAT6-ot tenni, szerintem nem okvetlen létkérdés. A gigabit is elmegy cat5e-n, simán.

A falban nem "illendő" egy csőbe behúzni a 230V-al, zavarvédelem szepontjából is jobb, ha kissé külön megy.

 

Én manapság nem húzék külön riasztó kábelt meg lan kábelt, ha később lesznek ilyen okosérzékelők, meg esetleg IP kamerát akarna az ember, nagyon jó érzés, hogy ja, csak be kell dugni és kész.

 

Ezek a cuccok ráadásul gyakran POE-t is tudnak, tehát külön 230V-ot sem okvetléen kell odavinni, kapja az energiát a LAN kábelen keresztül.

 

 

Előzmény: Peet14 (75441)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 0 0 75445

- rack-et ne rakd a kazan melle, meleg lesz ott neki

- kabelben azt vedd amit meg tudsz/akarsz fizetni. annyi feltetel van hogy ha arnyekolt a kabel akkor le kell foldelni az arnyekolast (jobb patch panelek ezt megoldjak egyetlen bekotessel) Ranezesre 1-200m kabel eleg lesz, minimalis az ardifferencia a CAT6/6a/7 kozott ekkora meretben

Előzmény: Peet14 (75441)
tfe_tng Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75444

bar nem vagyok szakmabeli de ez igy egy kicsit pontatlan.

felteszem hogy az alkalmazasi terulettol fugg hogy szabad/lehet tovabbitani a jeleket. pl a mostani balhe hogy az onkormanyzatok buntetik az autosokat ott bukott ki hogy nem az eloirasnak megfelelo a kamerarendszer (felteszem ez az eloiras is a BM-bol jon) gyanitom hogy a radios tovabbitasnak tovabbi feltetele az eros titkositas is...

Előzmény: bcslaci (75442)
bcslaci Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 75443

Nem kell feltétlenül IP kamerában gondolkozni, minden leendő kamerától egy-egy külön CAT5e UTP a leendő rögzítő helyéig és akkor azon bármit meg lehet valósítani. 

Családi házakba, kisebb irodákba, üzemekbe ár-érték arányban az AHD, Turbo HD, TVI rövidítésű kamerák (gyártótól függ ki mit használ) is maximálisan megfelelnek.

Előzmény: Peet14 (75441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!