Keresés

Részletes keresés

ezanicknevmarfogglalt Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74115

Huha, emberek, koszi a sok segito hozzaszolast. A "ha a folddel zarom, majd levag a FI rele" megoldas nekem is eszembe jutott... csakhogy nincs (egyelore) FI rele a hazban.

 

Valoszinuleg a "megbizom a szinkodolasban" modszerevel fogok elni. Ugyis akarok FI relet hamar, ha nem volt jo, majd lecsapkod.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74114

Miféle nullbontó ha _VAN_ FI relé?

 

Ne írjunk már összevissza olvasás nélkül.

 

Ha nincs fi relé, de bent a lakáselosztóban nullázó kötés van csinálva, akkor tényleg csak a hurokellenállás tized-századohm pontos mérésével lenne megállapítható _elektromosan_ mi micsoda.

 

Én ezesetben, ha a három szabványos szin látszik határozottan, --esetleg egy másik dugaljnál a bekötés alapján a szinek helyes alkalmazása megerősítést nyer--, nem szórakoznék vele, hogy keresgessem a nullát és a vődőföldet.

 

Nagy bajt-veszélyt ez igy nem okoz, ha meg majd egyszer valaha lenne FI relé (ha most nincs) és mégis fodítva lenne tévedés miatt (nagyon valoszinűtlen) akkor az a konnektor onnantol verdesné -már egy telefontöltőre is- a FI-t tehát azonnal kibukna mi van.

 

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (74112)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74113

Ezért kell munkavégzés közben óvszert IS viselni. Nem elég a gumitalpú cipő. Ki tudja hányan jártak már abban a sötét lyukban ott lent.

Előzmény: 2ozzmexy (74112)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74112

Az elképzelés nem rossz, csak ehhez a nullbontót ki kell venni, senkinek sem ajánlom!

A megoldás ami tuti, az a létra pincéből felhozatalaval kezdődik és nagy sok "az úristen...  meg" - el folytatódik, a vége pedig a klasszikus "a...  belverem,  elhiszem hogy a zöld sárga a védőföld".  :) 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74111)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74111

"A fazist konnyen megtalalom: megb... ha megfogom :)"

 

Na a fázis sikeres beazonosítása után sincs túl nehéz dolgod:

Mindenekelőtt a villanyórában (és 10 méteres körzetében :) lekapcsolsz minden kismegszakítót és FI relét.

Ezután a lyukból kilógó háromdróthoz odavezetsz egy közeli dugaljba bedugott földelt hosszabbítót. Ezután egy ellenállás mérő műszerrel megállapíthatod, hogy a három drótból melyik a nulla és melyik a föld. Szerencsés esetben a FI relé lekapcsolásától a nulla és a föld közötti ellenállás végtelen lett, de kevésbé szerencsés esetben is remélheted, hogy a nulla-nulla és a föld-föld közötti ellenállás mérhetően kisebb lesz, mint nulla-föld ellenállás.

Előzmény: ezanicknevmarfogglalt (74104)
tfe_tng Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74110

biztosan nem, mert ott nincs FI rele ;)

 

Előzmény: Törölt nick (74109)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74109

+ Ha nem Taormina falszomszédja. :)

Előzmény: Törölt nick (74108)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74108

es az volt a vedofold.

 

HA! működő képes.

 

HA nem csap le,  akkor pedig gond van... nagy gond.

Előzmény: tfe_tng (74107)
tfe_tng Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74107

(meg mielott ki leszek atkozva a forumrol)

 

Nyilvan poen volt, a kabeleket nem erinted egymashoz, ha a nullahoz erinted azonnal lecsap a kismegszakito, ha a foldhoz akkor meg a FI rele. 

Kell egy szerelolampa, fazist illetve az egyik ismeretlen vezeteket rakotod. Ha vilagit akkor az ismeretlen vezetek a nulla. Ha nem vilagit akkor nyomd vissza a FI relet es az volt a vedofold.

Előzmény: tfe_tng (74106)
tfe_tng Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 74106

Van FI rele ?

Ha igen akkor azt a madzagot ami raz hozzaerinted a 

- nullahoz -> FI nem mozdul

- foldhoz -> FI lemegy

 

Ha nincs FI rele akkor passzolom, majd hozzaertobb kollegak megmondjak a tutit.

Előzmény: ezanicknevmarfogglalt (74104)
ezanicknevmarfogglalt Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74105

Sot, lehet, hogy korbejarnek kiprobalni az osszes konnektort

Előzmény: ezanicknevmarfogglalt (74104)
ezanicknevmarfogglalt Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74104

Tisztelt Forum,

 

bekotnek egy konnektort oda, ahol jelenleg csak a 3 kabelveg nezeget a lyukban. A szereles resszel nincs kulonosebb problemam, de nem bizom a szinkodolasban - hatha el van trehanykodva.

 

A fazist konnyen megtalalom: megb... ha megfogom :)

 

De van hazi praktika arra, hogy a fold kabelt megkulonboztessem a nullatol? Szinkodolasban nem bizom.

 

Koszonom

cosalf Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74103

Ügyes vagy. Nem bírtam volna ezt a szót megalkotni. Nekem a 10-9 jutott eszembe, de nem akartam ide leírni.

Előzmény: 0l0 (74100)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74102

Kösz, az.

Előzmény: 0l0 (74100)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 74101

Valaki nagyon vicces kedvében volt.

Csináltak egy halom világítós kapcsolóból üzenőfalat... De ha ezt  hátulról piszkálják...

http://ruhry.at/en/work/items/untitled-hello-world.html

0l0 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 74100
Milliárdomod...
Előzmény: ötfelezős (74097)
taormina001 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74099

Ezt senki se állítja; söt, szerintem van ilyen. De egyelöre semelyik végét se találta meg senki.

Előzmény: cucu (74096)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74098

(Lépésfeszültséget én is számításba vettem, azért kérdeztem régen a villamost, stb.)

Előzmény: cucu (74096)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74097

Lehetséges.

Néha még igyekszem pontosan fogalmazni, azért volt ott a szerintem, ami annyit tesz, hogy ez a földlakók egy-hétésfélmilliomod részének véleménye. :)

Előzmény: cucu (74096)
cucu Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74096

Nézd, olyasmire gondoltam, mint a lépésfeszültség létezése. Az is eléggé hihetetlen, mégis van.

 

Vagyis, létezhet-e a taormina-féle jelenség úgy, hogy nincs egyik falban sem kóbor, ottfelejtett vezetékszál.

 

Az álláspont kikérése nyilván pénzbe fog kerülni.

Előzmény: ötfelezős (74094)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74095

A kész típusszövegek rendelkezésre állnak, mint: a hiba kidolgozza magát. De konkrétumok hiányában ez csak amolyan üres frázispufogtatás.

 

Kérdeztem alább, hogy vajon mivel lett mérve? Hozzátéve, hogy ez alatt a műszer okozta terhelés mértékét értve. Bár nem hiszem, hogy utólag ez kiderül.

Legalább, ha legközelebb jön valaki mérni, ezt is dokumentáltassad vele.

 

Előzmény: taormina001 (74085)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74094

Nagy fejek vannak az egyetemen, de ide szerintem a gyakorlat és elmélet szerencsés ötvözése kéne. Ott meg inkább az elmélettel bánnak könnyedén. Arról nem is beszélve, hogy mióta a nyomor nem univerzális, azóta nyilván ők is csak pénzért hajlandóak megmozdulni. 1970-ben még előfordulhatott, hogy a saját vagy a tanszék idejét egy izgalmas problémára pazarolja, ma már szerintem a kényszerek megakadályozzák az ilyent. Ez ugye nem kárhoztatás, csak ténymegállapítás.

Már, ha egyáltalán valaki ezt egyetemi nézőpontból izgalmas problémának veszi.

Persze, Taormina azt csinál, amit óhajt.

Előzmény: cucu (74086)
cosalf Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74093

Tudatosan írtam így. Az más kérdés, hogy igaz e?

Előzmény: arenarock (74092)
arenarock Creative Commons License 2017.02.12 0 0 74092

Ezt biztos nem így akartad írni...

Előzmény: cosalf (74091)
cosalf Creative Commons License 2017.02.12 -1 0 74091

Feszültségmentes állapotnak tekintjük, ha két vezető közt mért potenciálkülönbség 230V.

Előzmény: ötfelezős (74079)
Lacivill Creative Commons License 2017.02.11 0 0 74090

Gyere át ide:  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9214750

 

Röviden annyit, hogy elvileg bármelyik szerelvény nyomója alkalmas rá. De van más megoldás is.

Előzmény: Lazán csak... (74089)
Lazán csak... Creative Commons License 2017.02.11 0 0 74089

Srácok,

Csinált már valaki Loxone rendszerhez alapszerelést? E.fűtés, klíma, redőny, lámpák... Milyen szerelvények alkalmasak ehhez? Vagy minden fogyasztóhoz plusz szálat kell vezetékezni és tökmindegy pl. a kapcsoló, h Valena vagy (volt)Prodax Classic...?

Egy csöppet idegen terep lett, h néhány éve (15) elengedtem az ipart.

thx

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.11 -1 0 74088

Figyu mán, egy újabb ötlet!

 

Mi lenne, ha minden lakónak írnál tértivevényes épeszű levelet, amiben szépen leírod azt amit tapasztaltál, azt amit szeretnél elérni, azt, hogy minden erőfeszítésed ellenére nem partner minden lakó az életveszélyes hiba elhárításában, és mellékelve jó pár elrettentő példát is blikkből, áramszolgáltatós oldalról, meg ami még eszedbe jut. Szóval a megfélemlítést alaposan hintsd el. Azt is, hogy ezt nem lehet elbagatellizálni, felelőtlenül átnézni rajta, és messze nem biztos, hogy ez egy beavatkozástól ténylegesen megszűnik. ilyessz rá a többiekre, hogy közös érdek, mert a villanyórád lekapcsolása után is feszültség mérhető ott ahol eleve nem is kéne, hogy legyen. De ha ezt egy svarcos áramlopó gányolta össze akkor jó eséllyel kikapcsolja a készülékét amikor szerelnének, utána meg vissza.

 

DE még azt is feltételezem, hogy egy 80 éves szomszédnéni, meg az anyja halálos nyugalomban dugdossa az ezeréves cuccait, mit sem sejtve, hogy biza náluk van a null-föld-cserés konnektor, és a hót rozsdás békebeli centrifuga, energomat, szaratov.

Arra is térj ki, hogy téged, mint hibaészlelőt erről az állítólagos javításról amit eszközölnének a kutya meg nem interjúvolt, annak az eleddig ismeretlen költségét így felelőtlen pénzszórásnak érzed.

Lényeg, hogy a bűntudatot keltsd fel a lakókban, ne te legyél a bűnbak.

Előzmény: taormina001 (74084)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.11 0 0 74087

Utaltam megtörtént balesetekre, amiket máig rossz példaként is szoktak felhozni....egy teljesen más kérdéskör kapcsán említettem őket egyébként...

...te ideokádsz 3bekezdésnyi utasítást,(amit valóban nem tartottak be) és akkor én vagyok a hülye?  Fel sem fogtad mire lett volna ez példa.

 

X

Előzmény: Tízenhármaska (74080)
cucu Creative Commons License 2017.02.11 0 0 74086

Azt nem tudom, de abban igazat adok neked, hogy ebben az országban bármit meg lehet tenni az emberek biztonságával, büntetlenül. Mindenki csak fenyegetődzik, meg másra mutogat és mossa kezeit.

 

Én azt sem tartom elvetendő ötletnek, hogy a Műszaki Egyetemet kéne levélben megkeresned, mondván, hogy a problémára nem találsz szakembert és foglaljanak állást ez ügyben, hogy tényleg ilyen komplikált volna ezt kideríteni, ill. hogy létezhet-e ez a jelenség minden józan észt félre téve is. (Arra utalok, hogy rengeteg ellentmondás halmozódott fel ebben a témában, és létezhet-e az, hogy valójában minden rendben van, nincs sehol kósza vezeték, mégis ráz a zuhanyozó.)

Előzmény: taormina001 (74085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!