Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72442

Mijezapolip? Amúgy a LED szalag is lehet helyi, de megint az a bajom, hogy ha ezt felkapcsolom, akkor elvegetálhat a sarokban az asztal felett, de az ajtónál már sötét lesz. Feleslegesen helyet foglal el a padlón, oszt még a mazzagon is átbukok. Mellékesen marha drága :-D Előtti képeden matekozom, hogy mikor leszek annyira vén pöcs, hogy azok a foteles koncepciók bejöjjenek, de remélem soha :-D Ez meg ilyen design genya, de meglesném szívesen számszerűsítve az árát/fényforrás típusát. Külön jó, mikor az eljából kiesik a beton és kisebbnagyobb anyázások/házi sufnituningok után lomtalanításkor végre kibaszod. Ehhez képest inkább a párszor lekonyuló kínai LED szalad.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72441)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72441

Itt egy lámpa, ami modern nappaliba jó.

Jó meleg (2800 kelvin körüli) színhőmérsékletű LED izzókkal megtöltve otthonos fényhatást csinál, hidegebb fényűvel viszont inkább "géplámpa" hatása van :)

 

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72440

Teljesen modern helyiséget is meg lehet világítani hasonló alapelvek mentén.

Előzmény: tfe_tng (72436)
Jahno Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72439

Én meg pont elviselem, de pont azért mutattam. Egyenletes értelmes szórt fény.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72435)
Jahno Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72438

Kinek mi, de ez inkább ilyen nagymama szállása, vagy valami múzeum. Bal oldali lámpa biztos jól néz ki egy fényképen, legfeljebb semmire nem használható. A gertyákon egyből látszik, hogy fényképészetileg szana szét van hegesztve, de előbb még a pontszerű és természetes fényről beszéltél, ami pont nem ilyen, hogy ezer helyről jön és leülve szemmagasságban van, amitől én speciel pont meghalok 2 perc alatt, de legalább pont mindenfelé árnyékot bír vetni. képen van simán 15 fényforrás, aminek fele max. dekoratív, mármint van akinek dekoratív, de nekem nem :-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72434)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72437

"a nap egy általános szórt szép erőteljes megvilágításd ad nappal és ugyanezt pont fasza sok LEDsorral, vagy hasonlóval lehet odahaza értelmesen megoldani."

 

Úgy gondolom, hogy a kikapcsolódás/ellazulás/pihenés óráira nem a napsütés hangulatát kell megidézni, az az aktív munkaidő megvilágítása.

Előzmény: Jahno (72419)
tfe_tng Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72436

En meg hozzatennem hogy ez erosen szubjektiv. Lehet hogy te jol erzed magad a linkelt lakasban, en biztosan nem igy rendeznem be.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72434)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72435

Ez a világítás inkább egy kis szálloda halljába való, nem egy családi otthon nappalijába.

Előzmény: Jahno (72421)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72434

Hangulat szempontjából én megkülönböztetem a "szép lakást" és az "otthont". Az elsőbe belépve a vendég elámul, a másodikba belépve viszont a vendég egyből otthonosan érzi magát. A jelenség okát nem egyszerű megmagyarázni, az okokat főleg a tudatalattiban keresném, ebben a világításnak is komoly szerepe van. Ideteszek egy képet, ahol nem felülről világító és nem vonalszerű fényforrások vannak.

 

Előzmény: Jahno (72421)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72433

Hozhatnék, de guglizz rá, van bőven találat.

 

Köszönöm a segítséget, a lényeg átjött :)

Előzmény: Jahno (72432)
Jahno Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72432

Mindjár hoz egy linket, ahogy tanyán részegen bezzeg...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72431)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72431

"Aki a lakása falában futó vezetékek által okozott elektroszmogtól félti az egészségét, az forduljon elmeorvoshoz."

 

Olyan ez, mintha valaki 1 centi mély pocsolyában állva hangosan azon aggódna, hogy esetleg megfulladhat.

Laikusok egymás között beszélgethetnek ilyesmiről, de szakember meg ne hallja, mert megszakad a röhögéstől.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72430)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72430

A fali csövekben egymás mellett futó vezetékekben két irányban folyik az áram, mégpedig pontosan egyenlő erősséggel. A két ellenkező áramirány által gerjesztett mágnese tér is ellenkező irányú, ezért kioltják, semlegesítik egymást. Még jobban kioltanák egymást, ha össze lennének sodorva a vezetékek.

 

A vas gégecső is csökkenti a benne futó vezetékek elektromágneses kisugárzását.

 

Aki a lakása falában futó vezetékek által okozott elektroszmogtól félti az egészségét, az forduljon elmeorvoshoz.

Előzmény: Blatur Carlsson (72427)
Jahno Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72429

Itt szerintem látatlanban már többen írták az elején, hogy biza szomszédban és házon  kívül lesz.

Előzmény: taormina001 (72426)
Jahno Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72428

Néha igen, de értelme nincs az elektroszmogtól rettegni ebben a formában, mert a vezeték az kb. semennyit nem termel. Inkább kapcsold ki a telefonod és a 3. szomszéd wifijét.

Előzmény: Blatur Carlsson (72427)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72427

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, nem ez a szakmám:

A manapság kapható fém gégecső használata (a Bergmann csőről hallottam ezt, de ha jól tudom, az már a múlt) a falakban (könnyűszerkezet) megoldás lehet elektroszmog ellen?

Köszi!

taormina001 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 72426

Talán még emlékeztek erre a lidércnyomásos esetre. Nos még mindig nicncs vége. A szerelö végül mégis megállapította, hogy a hiba oka  a lakáson kívül keresendö, és konkrét föltevése is van, hogy hol. Ennek kapcsán többször kapcsolatba léptem a közös képviselövel, aki azonban sajnos nem kooperál, úgyhogy végül ultimátumban szólítottam föl a balesetveszélyes helyzet elhárítására, mindhiába. Tudom, hogy ez itt nem a jogi esetek, mégis azok tanácsát szeretném kérni közületek, akiknek esetleg ilyen irányú ismeretei is vannak. Segít esetleg, ha az ELMÜhöz fordulok? Nekik megvannak az eszközeik az együttmüködés kikényszerítésére? Olyasmire gondolok pl., hogy Kikapcsoljáka ház elektromos ellátását, míg a hiba nincs elhárítva.

Előzmény: taormina001 (71287)
tfe_tng Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72425

tenyleg erdekelne hogy miert gondolod ezt

Előzmény: Törölt nick (72424)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72424

Szörnyen rossz világítás. Indításként kapcsoljuk le a fényképező mögül érkező fotóscuccos derítőfényeket. Fotóshoppos tuning fel se merült bennem.

Előzmény: Jahno (72421)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72423

Diffúzor, diffúzor, diffúzor, vagy távolság. A konyhapult fölé erőszakolt ledsort mindenképpen diffúzor mögé tenném, amit eddig láttam az hulladék pontsort vetített az alatta levő felületre, és ha rá került valami fedős doboz, azon még rosszabb volt a hatás, majd kiverte a szemem. Ha 3 sor eltolt lámpa volt diff. nélkül, a hatás ugyanaz.

 

De ha valaki azt hiszi, hogy az a jó... ő vakul meg.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72418)
tfe_tng Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72422

Nekem valami hasonlo van, 10W/m led szalaggal, konkretan kozel nappali fenyt csinal ha feltekerem maximumra (meg zabal egy csomo aramot :)

Előzmény: Jahno (72421)
Jahno Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72421

Csak kép nem volt, ahol egy léptetés vagy rejtés mennyi mindenre jó:

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72418)
Jahno Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72420

Meg sok máshol, de előbb mintha ezzel nem pótolad volna ki. Ellenben el bírnék viselni egy ilyen jellegű, szórt megvilágítást adó alapfényt is a nappalimban:

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72418)
Jahno Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72419

Főleg mert a nap egy általános szórt szép erőteljes megvilágításd ad nappal és ugyanezt pont fasza sok LEDsorral, vagy hasonlóval lehet odahaza értelmesen megoldani.

Előzmény: tfe_tng (72417)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72418

Munkafelület megvilágítása esetén a jó fényeloszlás valóban fontosabb lehet minden más feltételnél. Ilyen "munkahely" pl a konyhai munkapult, a fürdőszobai borotválkozó tükör és a hálószobai sminktükör. Ezeken a helyeken szerintem is van létjogosultsága a vonalszerű (pl led soros) világításnak is.

Előzmény: Jahno (72416)
tfe_tng Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72417

Az elmúlt egy millió év alatt az ember agy a meleg fényű és pontszerű fényforrásokon szocializálódott

 

egymillio ev ? mire gondolsz, a napra ? 

 

Ha még ráadásul hideg fényű is

 

az azert megvan hogy szinhomerseklet tekinteteben azert van par opcio a ledeknel is :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72415)
Jahno Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72416

Túlbonyolítod. Hosszú vonalszerűvel meg pont lehet rendes fényt csinálni, ha akarunk és akkor egyenletesebb lesz a lefedettség.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72415)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.04 0 0 72415

Amikor egy gyerek kezébe először kerül egy kalapács, akkor hajlamos a világon mindent szögnek tekinteni. Így van az egyszeri ember is a LED szalaggal: jaj de jó dolog, lássuk, hogy lehet-e A VILÁGON MINDEN CÉLRA ezt alkalmazni. Hát szerintem nem kéne. Figyelemfelkeltés/reklám célra kiváló (üzlet/hotel/diszkó), de egy lakásban szerintem inkább a jó ízlés domináljon és ne a parasztvakítás. Nagyon kevés olyan hely van egy lakásban, ahol nem tartom ízléstelennek a led szalag alkalmazását. Persze nem vagyunk egyformák.

 

Az elmúlt egy millió év alatt az ember agy a meleg fényű és pontszerű fényforrásokon szocializálódott. A hosszú vonalszerű fényforrás a tudatalatti számára nem otthonos hangulatú, hanem szokatlan/figyelemfelkeltő. Ha még ráadásul hideg fényű is, az még rosszabb otthonosság szempontjából.

 

Ha valaki szórt fényű világítást szeretne, erre a célra léteznek olyan állólámpák és falikarok, amelyek főleg felfelé (és/vagy a falra) világítanak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.03 0 0 72414

Rosszul indulsz neki. A plafonról le kell lógatni kb 20 cm-re, és onnan felfelé világítani. Így a plafon nem lesz árnyékvetős.(A lelógatott gömb aljaára tükröző fóliát tenni, hogy felverje. Lehet kapni 40w-os tükrös izzót a hódosnál, az tökéletes lesz próbához, vagy éjjeli lámpához. Nem veri ki a szemed!

Előzmény: Törölt nick (72413)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.03 0 0 72413

Én is a plafont megvilágító rejtett világítást akartam, hogy egyenletes szórt fény legyen a szobában, de ha a plafont ilyen kis szögben megvilágítom minden apró felületi hiba sokszorosára nagyítódik, még a glettelt plafon is úgy néz ki mintha részeg csöves tapasztotta volna ki sárral a szobát.

Előzmény: Törölt nick (72411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!