Keresés

Részletes keresés

horex Creative Commons License 2016.08.25 0 0 70552

Nem öröm a vésés, de nem is akkora durranás manapság a gépek korában

Anno én még fatiplit is fűrészeltem, mert a műanyag tipliröl nem is álmodtunk :)

40-50ezer körül van egy dupla gyémánt tárcsás horonyvágó és5ezer egy dobozfúró

Persze ezek nem  profi gépek, de egy munkát kibír, aztán eladja fél vagy negyedáron

Előzmény: Domi-V63-138 (70549)
horex Creative Commons License 2016.08.25 0 1 70551

IP65 védettségű kötődoboz és éghetetlen jelzésű/anyagu.

 

Előzmény: Gábor Rhein (70548)
horex Creative Commons License 2016.08.25 0 0 70550

Igen , a földkábel 15m-ig a földfelszinen mérve, légkábel 30m, tehát ez nem tétel

Hensel vagy hasonló mérőszekrény is 30-50ezer/?/

 

A munkadíj kérdéses erősen manapság.

Kábel esetén mérőszekrény telepítés + árok házig, bevésés az elosztóig. Ha jól tudom az átadáshoz minimum elosztótábla egy ÉV-vel kell

Légkábel egyszerübb munka, ott a földmunka elmarad, a többi ugyanaz.

 

Ami nyűgös, hogy addig semmi munka nem kezdődhet amig nincs villany, viszont a belső hálózatot minimum annyira meg kell tervezni, hogy hol legyen az elosztószekrény

 

Rászállok ma az ingatlanosra, mert az is vicc hogy nélküle nem nézhetem meg ujból az ingatlant/nem lakják/

Nem akarok az ingatlanostol időpontokban függeni, aláirtam a papírját hogy ott jártam

Azért csak oda kellene menni egy reg.szerelővel, hogy pontos árajánlatot kapjak

 Hozzon össze a tulajjal, mi a helyzet pontosan az áramszolgáltatóval.

 

 

Tulajdonilapot sem láttam, hogy átírták-e a nevére, merthogy örökség. Én meg nem kérem le a hivatalos tul.lapot, amíg nem biztos a vételem

Elszalajtani sem akarom, mert kellemes ára van a mai árakat nézve, de kibukhat mindig valami amíg nem tisztázódnak ilyen dolgok

 

 

Előzmény: 0l0 (70546)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 70549

Szia, a páralecsapódásos elméleted tök jogos. Keresztapám padlásán (nem beázásból) a kötődobozban állt a víz.

Amikor csináltam a házamat, én is elgondolkodtam, h milyen egyszerű lenne felmenni a padlásra, s lejönni itt-ott.

Hamar elvetettem a víz, tűz, egér, nyest, akármi miatt. Ha véletlenül lenne egy hiba, akkor azt csak már akkor veszed észre amikor ég (=menthetetlen) a tető.

 

Mekkora felújítást csinálsz, aljzatot érint? Mert ha utálsz vésni, akkor a symalent ajánlom.

 

Előzmény: Gábor Rhein (70548)
Gábor Rhein Creative Commons License 2016.08.25 0 0 70548

Sziasztok.Bocsi,hogy újra felteszem a kérdést,de nem érkezett rá válasz. Csaladi házunk felújításán vagyunk és az egész ház új vezetékkel lesz behúzva. A védőcsővet vezethetjük a gerenda felett? Ami miatt tartunk a páralecsapódás a kérdés.... Lehet e valami baja a kötéseknek a födémen? A gerenda között 20 cm szigetelès lesz. Vagyis a kötődobozok lehetnek e a fagerenda felett? 

0l0 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 70547

Sőt, most jutott eszembe, a hobbikertemben a teljesen új bekötés is egy százas körül volt 6-7 éve.

Előzmény: horex (70544)
0l0 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 70546

Tudtommal a légkábel és a földkábel is ingyen szokott lenni bizonyos távolságig, a telepített szekrény jó eséllyel belefér egy százasba. Ezen felül persze adódnak még költségek, de ezt az áramszolgáltatótól vagy esetleg valamelyik partnerétől, akivel végezteti kérdezd meg, ha biztosra akarsz menni. A negyedmilliós összeget elvileg alapesetben nem kéne túllépje egy ilyesfajta bekötés szerintem. Nekem annak idején százezer alatt volt, igaz ott csak teljesítménybővítés miatt lett kitelepítve az óra és lecserélve a légkábel földkábelre.

Előzmény: horex (70544)
kneissl Creative Commons License 2016.08.25 0 0 70545

Jó sztori, de a szolgáltatóhoz be tudsz menni a tulajjal együtt, és az orrod előtt kikérheti a nullás igazolást.

Előzmény: horex (70544)
horex Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70544

Állitólag nincs már tartozás

Örökölte az eladó,mama kórházban volt és valami szerződésmódositás vagy akármi jött amit nem irt ezért alá,kikötötték elvitték az órát

Vegyük úgy hogy ez igaz

Viszont volt eset hol légkábeles bekötés volt a környéken, mégis földkábelest kért a szolgáltató, bár ott levágták az oszloprol a légkábelt. Ott a kerités mellé került a fogy.mérő és persze árokásás a házig, az elosztóig

El kell kapnom az eladót úgy látszik, mert idáig csak az ingatlanossal dumáltam

Szombaton felnézek a padlástérbe is, mert javítják a tetőt, megsasolom hogy van megoldva a méretlen bevezetése a jelenlegi fadobozba

Lehet , légkábel esetén a tetőtartó is rossz helyen van

 

Merthogy adott esetben a belső villanyszerelést megcsinálom, de nem mindegy hol lesz az elosztó és a fogy.mérő

Előzmény: kneissl (70542)
kneissl Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70543

Pedig van olyan az alixpressen:

 

Előzmény: ficere50 (70526)
kneissl Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70542

Egy légkábel/földkábel átállás hónapokba telik.

 

Ha most ott nincs óra, akkor vélhetően nincs élő szerződés sem, tehát új bekötésként fogják szemlélni az ügyet, ami  vélhetően egy új mérőhely kialakítását fogja igényelni.

Még azt is ki kellene deríteni, hogy mennyi hátralékot kéne kifizetni, hogy egyáltalán beszéljen az elmű a be/visszakötésről...csak úgy mókából nem szerelik le az órát...

Előzmény: horex (70540)
Jahno Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70541

Nem éppen droid, hanem készülékfüggő, képernyőzár és csókolom.

Előzmény: Fázisceruza (70532)
horex Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70540

Hagyjátok a hiradástechnikát, az én gondomra figyeljetek :)

Kinéztem eg ycsaládi házat

Villanyóra leszerelve, eredetileg a ház belső oldalán korhadó fadobozban volt, kábel tetőtartón jött, gummantáblán pát kismegszakító

Van-e bármi követelmény a szolgáltatótol, hogy visszakötés esetén kábeles vagy szintén tetőtartós, légkábeles lesz a visszakötés?

Nilván a tetőtartótol a jelenlegi mérőhelyhez a csövezés nem megfelelő

Mennyibe fájhat egy regszerelői komplett munka, ügyintézéssal együtt , légkábellel vagy földkábellel?

Ha foldkábel, akkor a telekhatártol a ház megfelelő fala,kb. 5m, de az is lehet hogy a keritéshez követeli meg a szolgáltató

 

Hogy mi a követelmény, személyesen kellene utánajárnom?

Merthogy ennek függvényében adok árajánlatot a házra és nem gondolom hogy nekem mint idegennek a szolgáltató felvilágositást ad

Az eladó azt mondja csináltassam meg én a visszakapcsolást, 250ezer

Én meg azt mondom hogy annál több

Szoval mennyi az annyi,jó közelitéssel?

Fázisceruza Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70539

CAT S60- at vettem, azzal küzdök éppen :)

Előzmény: Törölt nick (70538)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70538

Ha igazi terepes villanyreszelő vagy, ilyen használatra készült telefont vegyél.

http://www.olcsobbat.hu/termek/caterpillar_b25-50418597c1a99f573700215a/

Előzmény: Fázisceruza (70532)
Centi the real Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70537

:-))  Volt hozzá némi közöm...  Az AMP ACO...bár majdnem 20 éve csináltuk...

Előzmény: Hans70 (70531)
ficere50 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70536

Minek nekem okostelefon, ha mindig ugyanazok a hülyék hívnak...?  :-) :P

Előzmény: Fázisceruza (70532)
cucu Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70535

Nem volna egyszerűbb egy szép kis tokban tartani és akkor nem kell app...:)

Előzmény: Fázisceruza (70534)
Fázisceruza Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70534

Jajj, tudtam, hogy ezt nem kellet volna kihagynom a leírásból...

 

Természetesen headsetet használok...

Előzmény: cucu (70533)
cucu Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70533

Egyelőre nem is értem, hogyan nyomkolódik a zsebedben... Ki nyúl még a zsebedbe rajtad kívül?

Előzmény: Fázisceruza (70532)
Fázisceruza Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70532

Van itt valaki, aki kenivágja az androidot? 

 

Az a gondom, hogy bejövő híváskor összevissza nyomkolódik a zsebemben a telefon. Erre kéne valami app,  egy olyan kéne ami dualsimet tud kezelni, de jó lenne, ha magyarul lenne. 

Hans70 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70531

Hát igen! Csak a nagy cégek engedhetik meg ezt a technikát . pl a TVK-nál láttam ilyet. Jó pénzért olyan átalakító van az üres aljzatba amilyet akar. pl 1 kábelen 1 telefon 1 két-érpáras lan(nem 1 giga) + tv .Persze a Rack-be is ugyan ez az átalakító

Előzmény: bcslaci (70528)
cucu Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70530

Még valami...

Illesztetlenséget okoz az is egy nagyfrekvenciás erősítőnél, ha nem csatlakozunk rá terheléssel. Végfokozat esetében antennával vagy műantennával. (Méréskor természetesen az utóbbival.)

Tehát ha szabadon hagyjuk -terhelés nélkül helyezzük üzembe- azonnal le fog égni a végfokozat erősítő eleme. Ezért fontos a pontos illesztés, mert így tudjuk csak biztosítani az optimális teljesítmény átvitelt.

Hiszen nem az a célunk, hogy melegedjen a tápvonal, nem beszélve a végfokról, hanem, hogy továbbítsuk azt az energiát, amit elő állítottunk. 

Jut eszembe, a szabad tér hullámimpedanciája 120 PI [OHm] mert ez is szempont...

Az izotróp (elméleti)antenna talpponti ellenállása pedig 63 OHm

A dipól pedig azért 240-300 OHm-os, mert az izotróp antenna négyszerese (22) szerese. 

Előzmény: cucu (70514)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70529

Ruhaszárítónak simán elmegy.

Előzmény: murray (70520)
bcslaci Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70528

Hány méter jó minőségű koaxot kapok az árán?

Előzmény: Hans70 (70515)
bcslaci Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70527

23 éve kábeltévézek, 15 éve kamerázok ezekkel képben vagyok. Csak ugye egy "normális" műszaki ember nem szeret időzített bombákat beépíteni. Minden átmenet csillapít és plusz hibalehetőséget visz a rendszerbe, lehet nem azonnal, de ilyenekből nem kis sz.pás tud keletkezni :) 

Abban sem vagyok biztos, hogy a hétköznapi balun nem veszi zokon a DC feszültséget - mondjuk a fejtápot - biztos van rá spéci, jó pénzért - ott meg az a kérdés mennyi koaxot tudok venni az árán - :D 

Előzmény: Jahno (70517)
ficere50 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70526

Aki még azzal példálózik, hogy anno, két koaxszal ment be egy "Magicbox"- ba, műholdas rendszernél, nem vitaképes...!

Lassan trollnak nézem.

Előzmény: cucu (70523)
murray Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70525

hát igen, hagyom inkább. veszek új koax-ot. 

 

 

Előzmény: Jahno (70522)
cucu Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70524

Kiegészítés képpen:

A szimmetrikus kábeleknek elhanyagolható a csillapításuk a koax kábelekhez képest. Ez az egy előnye van a szimmetrikusnak. Ugyanakkor a zavarokkal szemben sem védett úgy, mint a koax.

Előzmény: cucu (70523)
cucu Creative Commons License 2016.08.24 0 0 70523

Sőt, tovább megyek...

A nagyfrekvenciás erősítő fokozatok között is illeszteni kell a hullámimpedanciához a ki-és bemenő impedanciákat. Ezt úgy kell érteni, hogy már tervezési szinten, -egy erősítőn belül is, ami több fokozatból állhat- lényeges szempont a hullámimpedancia pontos illesztése.

Az illesztés milyenségét "állóhullám arány"-al fejezzük ki, ami az oda menő, majd a visszavert hullám nagyságának a hányadosa. Értelem szerűen az illesztés akkor tökéletes, ha a visszavert hullám nulla, azaz tiszta Ohm-os az illesztés. (Pl. 50 vagy 75 Ohm)

 

A balun trafó egy ferrit magra megfelelően feltekert illesztő eszköz, ami a szimmetrikus 300 Ohmos dipol antenna talpponti ellenállását át transzformálja asszimetrikus 75 Ohm-ra, mert az erősítő áramkörök alapvetően asszimetrikusak. Szabatosan kifejezve: mindig a földtől való távolság jelenti a szimmetriát vagy az asszimetriát. Értelem szerűen a szimmetrikus tápvonalnál nehéz biztosítani a folytonos földszimmetriát, (nehéz kézben tartani a helyzetet) ezért transzformáljuk át a balun segítségével asszimetrikussá a tápvonalunkat, mert itt egzaktul biztosítani tudjuk az asszimetriát, hiszen a külső ér egyúttal maga a föld.

 

Ajánlott irodalom: Rotthammel antenna könyve

Előzmény: Mekk Elek ezermester (70508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!