Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.08.22 0 0 70445

Bár a számítógép manapság nem zabál annyit, de ez így pont vicces volt, hogy szerinted nem lesz,  aztán felorolsz egy tonna nagy fogyasztót, vagy tipkusan TV/PV/hajszárós egyszerre használós eszközöket :-D

Előzmény: norbi.sz_80 (70435)
nézek Creative Commons License 2016.08.22 -1 0 70444

Ha FI relé van, akkor a szerelő biztosan ellenőrzött...

 

dőlj hátra, és igyál egy kávét.

Előzmény: kaposznyak (70441)
Szirty__ Creative Commons License 2016.08.22 0 2 70443

Helló!

 

"A konnektort mindenhova, nyakrafőre koncepciójával evvel együtt én nem értek egyet, ez lakberendezési kérdés is, egy kis dolgozóba ahol ugyis elosztók lesznek, mert 20db fogyasztó kell kb, kár falanként 2db csúnya aljzat egymástól fél lépésre, stb."

 

Szerintem két dolog nem jó:

1. Túl sok aljzat

2. Túl kevés aljzat

 

2db fölösleges "csúnya aljzat" helyett szebb egy nyolcas elosztó a padlón?

 

Előzmény: Törölt nick (70438)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.22 0 0 70442

A konnektort mindenhova, nyakrafőre koncepciójával evvel együtt én nem értek egyet, ez lakberendezési kérdés is, egy kis dolgozóba ahol ugyis elosztók lesznek, mert 20db fogyasztó kell kb, kár falanként 2db csúnya aljzat egymástól fél lépésre, stb.

 

Felvethető, hogy változnak az igények, okosan átgondolva ez nem szokott probléma lenni, felvethető, hogy egy x. tulaj majd mást akar, de ez már a vicc kateg. majd akkor az uj tulaj bevéseti magának, a más szinű falba, amit utána majd átfestet úgyis.

 

 

Akkor, hova célszerű elhelyezni a fali aljzatokat? Lévén, hogy átrendeződik a szoba, cserélődik akár családon belül is a tulaj, megváltozik a funkcója. Biztos van valami ajánlás, tapasztalat. Nálam szoba esetén az ajtó mindkét oldalára kerül, tehát a villanykapcsolóval egyvonalban, alatta, és ugyanolyan magasan a zsanér felől is. De a többi falon? A gyári panelkonnektorhelyek hihetetlen rosszul vannak betájolva, mind pont úgy esik, hogy eltakaródik szekrénnyel, ággyal, vagy nem a konnektor alá rakták, hanem attól beljebb, így berendezve eltakaródik általában szekrénnyel, és nem lehet hozzáférni. (a sok szerelvény árától most tekintsünk el, lehet üres dobozokat is feltenni szerelvény nélkül, gondolván a későbbi szükségességre)

A panelban pont a fentbb írtak miatt célszerű elfelejteni a gyári helyeket és új külső csatornákkal falonkívüli szerelést csinálni oda ahova életszerűen szükséges, s mivel falonkívüli, 2 tiplihelyet kell csak kifúrni vagy bedolgozni.

Előzmény: Törölt nick (70438)
kaposznyak Creative Commons License 2016.08.22 0 0 70441

FI relé van, hogy mért vagy tesztelt-e a szerelő, azt nem tudom.

Előzmény: nézek (70439)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.08.22 -1 0 70440

"Klímát, egyéb nagy áramot felvevő fogyasztó nem igazán lesz (bár lesz egyenlőre egy villanytűzhely, egy mikro, egy automata mosógép). A többi csak szokásos proszívó, 2db LCD/1db képcsöves TV, számítógép, hajszárító, erősítő, hajszárító, ilyesmi..."

 

ahha, értem, nagy fogyasztók amik nem lesznek, kövérrel jelölve: Klímát, egyéb nagy áramot felvevő fogyasztó nem igazán lesz (bár lesz egyenlőre egy villanytűzhely, egy mikro, egy automata mosógép). A többi csak szokásos proszívó, 2db LCD/1db képcsöves TV, számítógép, hajszárító, erősítő, hajszárító, ilyesmi...

igen, ha a gyerek vagy te játszol, a semmi kis pv az lehet 800-1000W is!

Előzmény: norbi.sz_80 (70435)
nézek Creative Commons License 2016.08.22 0 0 70439

Az rendben, és dícséretes, hogy minden cserélve lett, tehát a belső vezetékkel nics gondod..a földelés  ellenállása  a szonda felülete, a körülötte lévő talaj, (hiba)áram vezetőképessége az első szolgáltatói föld felé..ez az áramkör testzárlat esetén nagyon fontos...vagy levezeti a hibaáramot, vagy nem....persze, ha van FI relé, az más..

 

asszem van itt sok hozzáértő, azok precízebben elmagyarázzák.

Előzmény: kaposznyak (70436)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 1 70438

Alut ne hagyj egy centit sem, azon ne spórolj, ha réz, akkor mindent csere. Aluval és a réz-alu kötéssel állandó kín van csak.

 

Elosztást célszerűen, nyilván a nagyfogyasztók helye (fürdőszoba, mosókonyha, műhelygarázs, konyha, stb) érdemel külön áramkört, a világítást ha lehet célszerű különvenni, ha lecsapja a bármi, ne sötétben kelljen amőbázni azonnal.

(viszont ha a világításé megy le, egy kislámpa ami konnektorról megy, máris csinál elég fényt)

 

Szobából akkor szokás külön húzni, ha "nincs sokba" vagy valamiért kiemelten indokolt. Pl elidulok egyik dróttal egyfelé, másikkal másikfelé.

Azért, hogy 4 szoba 4db külön áramkör legyen, ahol lesz két töltő meg egy óra bedugva max, 4x annyi rezet behúzni nyilván nonszensz, mármár pazarlás.

 

Arra viszont nem árt gondolni, hogy poszívózni pl mindenhol kell, ha nincs szabad megfelelő teljesitményű konnektor, akkor jön a kinszenvedés.

 

A konnektort mindenhova, nyakrafőre koncepciójával evvel együtt én nem értek egyet, ez lakberendezési kérdés is, egy kis dolgozóba ahol ugyis elosztók lesznek, mert 20db fogyasztó kell kb, kár falanként 2db csúnya aljzat egymástól fél lépésre, stb.

 

Villanytűzhely ésszerűen külön áramkör, egymaga akkora fogyasztó, hogy külön kiépített áramkört-védelmet érdemel, ha lehet. A konyha általában a lakáselosztóhoz közel van, ennyit megér.

 

Felvethető, hogy változnak az igények, okosan átgondolva ez nem szokott probléma lenni, felvethető, hogy egy x. tulaj majd mást akar, de ez már a vicc kateg. majd akkor az uj tulaj bevéseti magának, a más szinű falba, amit utána majd átfestet úgyis.

 

A védőföldelést egyértelműen mindenhova, eggyel több drót, de ma már csak igy biztonságos, egy lapostv is földelt, a fi relé sem kérdés, egyértelműen kihagyhatatlan egy ekkora felújításnál.

 

Érdemes számolni  jövőbeni fogyasztókra, klimád ugyis lesz előbbutóbb, ha vastagabb a cső és be lehet a külön áramkört húzni, ha van hely a lakáseloszóban egy új kismegszakítónak, ezek olyankor nagy jótétemények, és mikor szétvered, fillérekkel kerül többe, mint a kicentizett verzió.

 

 

Előzmény: norbi.sz_80 (70435)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70437

Na ott villanyóra után kikötés és minden kicibálása lesz :)

Villanyszerelőt keress. Vatta új hálózatot építs, és értelmesebb helyekre tetesd a dolgokat. Konnektorból meg soha sem lehet elég.

 

Már egy vacak hajszárító is 2100W-os, de csak akkor, ha hosszúhajú lányod van. Na az már nagyfogyasztó az olvasatomban.

Előzmény: norbi.sz_80 (70435)
kaposznyak Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70436

Tavaly bővítettem a házat, akkor lett kicserélve a földelés, meg kb. minden a villanyóra után...

 

Csak jóra csinálta a mester.

Előzmény: nézek (70434)
norbi.sz_80 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70435

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltunk egy családi házat, épp a felújítást kezdjük.

Ma néztem, hogy a villanyvezetékek még aluból vannak (73-as építésű ház). A konnektorhoz menő vezetékek 2.5mm átmérőjűek, a lámpákhoz/kapcsolókhoz 1,5-es.

Viszont védőföld nincs sehol, így azt pótolni kell...

 

Érdemes kicserélni az alu vezetékeket már rézre??? Gondolom belső biztosítéktáblát érdemes felrakatni, amivel külön-külön le lehet kapcsolni áramköröket (valamint Fi-relét)...

 

Klímát, egyéb nagy áramot felvevő fogyasztó nem igazán lesz (bár lesz egyenlőre egy villanytűzhely, egy mikro, egy automata mosógép). A többi csak szokásos proszívó, 2db LCD/1db képcsöves TV, számítógép, hajszárító, erősítő, hajszárító, ilyesmi...

 

Ha cserére kerül a sor, hogyan érdemes csináltatni az áramköröket? A lámpák mehetnek egy biztosítékra, a konnektorok szobánként külön, vagy hogy szokás ezt megcsinálni?

 

THX

nézek Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70434

ha szabad javasolnom, méress földelési ellenállást, mert gyanítom ez a fal melletti kis szonda aligha ér valamit...

(illetve a villanyszerelővel teszteltesd le, mennyit bír)

 

szerintem

Előzmény: kaposznyak (70433)
kaposznyak Creative Commons License 2016.08.21 0 1 70433

Kösz a hozzászólásokat.

 

Először körbeásom, hátha lejjebb tudom ütni a nyársat és helyre igazítani a drótot.

 

Ha nem megy, így is-úgyis kell egy villanyszerelő vagy lakatos, aki szépen hegeszt. Mert én elég kezdő vagyok hegesztés ügyileg.

kneissl Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70432

És így sem tudod lejjebb tolni?

 

(Mert kiásni esélytelen, hacsak nem akarsz egy méter mélyre leásni egy akkor gödörrel, amiben tudsz ásni egy méter mélyen... hacsak nem furkálod körbe földfúróval, és akkor talán kijön ha aláfeszítesz, és valami emelővel húzod kifelé.) 

 

Előzmény: kaposznyak (70422)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70431

Ne fogd meg egyik (csupasz) kézzel a drótot másik kézzel a karót, ez akkor is tud baromi kellemetlen lenni, ha nincs is hiba.

 

Előzmény: kaposznyak (70428)
Hans70 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70430

Nem kell lekapcsolni,csak elvileg akkor ha megszünteted a földelést,de hegeszteni kell valamiről nem? 

Előzmény: kaposznyak (70428)
ötfelezős Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70429

Úriemberek egy méter mélyről indították volna a földelőrudat, mert a fagyhatár feletti rész télen nem számít. De most már mindegy. Az nem jó megoldás, hogy megtoldod a kivezetést? Egyszerűbbnek tűnik. Akkor lehajlíthatod a fal mellett. Toldás időtálló legyen, mondjuk 10 cm hosszú hegesztés, és, mint lejjebb írják, horganyspré, de a hegesztést ajánlatos még bepacsmagolni kátránnyal is.

Előzmény: kaposznyak (70425)
kaposznyak Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70428

Kösz, megpróbálom a helyére igazítani.

 

Le kell kapcsolni hozzá az áramot? Bár kicsi az esélye, hogy pont akkor történjen valami, amikor épp piszkálom.

Előzmény: Hans70 (70427)
Hans70 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70427

innen nézve a nyárs maradhat,a horganyzott acéldrótot kell hajligatni. Valószínű,hogy hegesztve van. Újrahegesztésnél horganysprével be szokták fújni az új varratot bár nem tudom tartósabb lesz-e vagy csak a fénykép kedvéért csinálják. Kötelező a horganyzás 

Előzmény: kaposznyak (70425)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70426

Bízzunk benne.

Előzmény: Hans70 (70424)
kaposznyak Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70425

Ilyenformán van:

 

A piros kb.  a tervezett térkő teteje, ott eléggé útban lenne.

Gondoltam kiásom a nyársat, közelebb rakom a falhoz, a földelést meg megrövidítve rászerelem.

Kissé még ott is útban lesz, de már kevésbé.

Mondjuk még nem tudom, a földelő nyársra hogyan van rögzítve a drót.

Előzmény: ötfelezős (70423)
Hans70 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70424

Az új cigisdobozok hatására hátha leszoknak:)

Előzmény: Törölt nick (70421)
ötfelezős Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70423

Miért kéne közelebb tenni? Ott nem lesz térkő? A térkő nyúlik le, vagy a földelés fel?

 

Előzmény: kaposznyak (70417)
kaposznyak Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70422

Csak időközben leszigeteltettem a házat, félek, hogy rosszul sikerült ütlegelés során befeszül és lerúgja a lábazati szigetelést magáról.

Előzmény: Hans70 (70420)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70421

Pffff, akkor nem nyerő. Marad az egészséges életmódra történő rászokás azaz odamegyek, becsukom, 10 perc múlva kinyitom. Éjszaka szerencsére nem bagóznak.

Előzmény: Hans70 (70418)
Hans70 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70420

Mert így még rá tudott ütni a samuval a nyársra

Előzmény: kaposznyak (70417)
Hans70 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70419

Mi szoktunk telepíteni tűzjelzőt(füst) ,és tapasztalatom szerint a szomszéd füst(szagra) szinte biztos,hogy nem reagál. az optikai párára,porra is apró pókokra is jelez

Előzmény: Hans70 (70418)
Hans70 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70418

Az optikai füstérzékelő csak akkor jelez ha közvetlenül füst megy a kamrájába. A hangkimenetére tényleg lehetne relét kötni. az vezérelne egy 12v-os ajtótartó mágnest amit tűzgátló ajtók megtartására használunk,az elenged és egy ajtóbehúzó ami nincs erősre állítva behúzza az ablakot.viszont igy manuálisan kell nyitni. A füstfej resetelése is manuális

Előzmény: Törölt nick (70411)
kaposznyak Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70417

Sziasztok.

 

Házfal mellett térköveznék, azonban a földelés valamilyen okból vagy 10cm-re van beásva a házfaltól.

 

Kiáshatom és közelebb tehetem a falhoz? Áramtalanítani kell a házat a munka idejére?

 

Kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 70416

A macska már a szomszéd látványától is megijedhet.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (70415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!